ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Nejlepší peeling na obličej

Hladké a jasné pleti dosáhnete pravidelným používáním obličejového peelingu. Na trhu s kosmetickými přípravky naleznete obrovské množství peelingů na obličej. Abychom vám výběr usnadnili, přinášíme exkluzivní recenze nejlepších pleťových peelingů. Zároveň vám poradíme, jak vybrat ten správný pro váš typ pleti. V poměru cena/kvalita zvítězil přírodní peeling na pleť od Veniry.

1. místo

Intenzivní obličejový chemický peeling s veganským složením, který rozzáří pleť.

2. místo

Mechanický obličejový peeling s přírodními částečkami účinný pro čištění pleti.

3. místo

Enzymatický peeling vhodný pro extrémně citlivou i suchou pleť.

Nejlepší peeling na obličej

Recenze Revolution Skincare AHA + BHA 30% Peeling Solution – Nejlepší enzymatický peeling

Revolution Skincare AHA + BHA 30% Peeling Solution – Nejlepší enzymatický peeling

Typ: enzymatický obličejový peeling | Značka: Revolution Skincare | Objem: 30 ml | Složení: AHA, BHA kyseliny | Přibližná cena: 257 Kč

Klady
  • Intenzivní peeling na obličej
  • Účinné AHA kyseliny
  • Podobný účinek jako produkty v salónu
  • Vegan produkt
Zápory
  • Malý objem
  • Po aplikaci citlivá pokožka

Hledáte peeling, který vaši pleť dokonale zbaví odumřelých kožních buněk a bude o vaši pokožku pečovat, jako byste navštívili opravdový salón? Pak právě obličejový enzymatický peeling AHA + BHA 30 % od značky Revolution Skincare takové účinky má. V jeho složení naleznete účinné a přírodní AHA kyseliny, které jsou schopné pleť omlazovat a výborný efekt mají také na akné i nežádoucí pigmentové skvrny.

Obličejový peeling Solution si poradí s nečistotami na pleti a nechává pokožku úžasně jemnou. Aplikaci lze provádět dvakrát do týdne a nejlépe na noc. Peeling se nanáší jednoduše. Stačí jej rozetřít na obličej a nechat 10 minut působit. Tento chemický peeling je vhodný pro normální typ pleti. Na citlivou pokožku se používat nedoporučuje.

Recenze Venira pleťový peeling – Přírodní peeling pro všechny typy pleti

Venira pleťový peeling – Přírodní peeling pro všechny typy pleti

Typ: mechanický obličejový peeling | Značka: Venira | Objem: 100 ml | Složení: mandlový a slunečnicový olej, bambusové částečky | Cena: 399 Kč

Klady
  • Čistě přírodní peeling
  • Jemně čistí pleť
  • Bez parfemace
  • Vhodný pro všechny typy pleti
Zápory
  • Vyšší cena

Přírodní peeling od Veniry důkladně připraví vaši pleť na další péči. Tento produkt nesmí chybět v kosmetické taštičce přírodních milovníků. V jeho složení totiž naleznete přírodní oleje, mandlový a slunečnicový. Částečky, které mají za úkol odstranit odumřelé buňky jsou z bambusu.

Obrovskou výhodou tohoto peelingu je snášenlivost s každým typem pleti. Částečky pleť čistí opravdu jemně, ale účinně. Pro někoho může být pozitivní také fakt, že peeling se vyrábí přímo v Česku. Aplikovat jej můžete až třikrát týdně. Pleť je po peelingu jemná, rozjasněná a čistá.

Recenze Dulcia natural – Šetrný enzymatický peeling na pleť

Dulcia natural enzymatický peeling s šetrným účinkem – Šetrný enzymatický peeling

Typ: enzymatický obličejový peeling | Značka: Dulcia natural | Objem: 75 ml | Složení: enzymy tropického ovoce, aloe vera, kaviárová limetka| Cena: 452 Kč

Klady
  • Šetrná alternativa enzymatického peelingu
  • Obsahuje zklidňující složky
  • Vhodný i pro citlivou pleť
  • Obsahuje 79 % BIO složek
Zápory

  • Není vhodný pro alergiky
  • Vyšší cena poměr objem produktu

Protože klasický enzymatický peeling nemusí sednout každé pleti, je enzymatický peeling s šetrným účinkem Dulcia natural perfektní alternativou i pro citlivější pokožku. Použít jej mohou i ti, kteří mají pleť citlivou, nebo podrážděnou. Hledáte vhodný peeling na akné? Pak tento rozhodně doporučujeme, protože je šetrný i k zaníceným částem pleti.

Použít tento enzymatický peeling mohou rovněž osoby s mastnou pletí, protože pomáhá regulovat tvorbu mazu. Aloe vera je účinnou složkou peelingu, která bojuje s plísněmi a bakteriemi. Výtažek z kaviárové limetky pleť vyhlazuje a omlazuje. Na pozoru by před použitím měli být alergici, kterým by mohli vadit ve složení peelingu citrusy.

Nejprodávanější obličejový peeling

Jak vybrat obličejový peeling?

Peeling slouží primárně k tomu, abyste svou pleť zbavovali odumřelých kožních buněk, čímž si zajistíte její mladistvý a rozzářený vzhled. Peeling na obličej můžete vybírat podle typu vaší pleti, nebo podle druhu samotného peelingu. Aby byl peeling obličeje skutečně efektivní a přinesl vám kýžené výsledky, musíte vybrat ten správný, který vaší pokožce sedne.

péče o pleť

Obličejový peeling podle typu pleti

Pleť se rozděluje do čtyř základních skupin, na suchou, normální, smíšenou a mastnou. Pokud svůj typ pleti neznáte, můžete jej zkusit odhadnout sami, podle poznávacích znaků. Nejste-li si jistí navštivte kosmetičku či dermatologa. Odborníci vám pomohou váš typ pleti rozpoznat.

Suchá pleť

Suchou pleť poznáte poměrně snadno. Na obličeji jsou viditelná suchá místa a šupinky. Osoby se suchou pletí trápí často pocit napjaté kůže. Suchá místa mají tendenci se olupovat a nepříjemně svědit. S tímto typem pleti je nutné volit správný druh pleťového peelingu, aby se vysušování ještě nehoršilo. Poohlédněte se přímo po obličejovém peelingu na suchou pleť. Skvělou volbou pro suchý typ pleti jsou rovněž enzymatické peelingy.

Normální pleť

Ideální typ pleti, kterou by si přál každý. Netrpí na suchá místa, ani svědění. Nemastí se a netvoří se na ní nepříjemné akné. Za žádoucích okolností nebývá ani citlivá a podrážděná. Pro tento typ pleti můžete použít peeling scrub na obličej s jemnými zrníčky, kterému se také jinak říká mechanický peeling.

Smíšená pleť

Tento typ pleti je kombinací mastné i suché pleti, proto se nazývá smíšenou. Typickým poznávacím znakem je T-zóna, kdy čelo a nos bývají mastnější a ostatní části, tváře i brada, mají spíše suché znaky. U smíšené pleti je vhodné kombinovat různé typy peelingů. Na mastné části je vhodné aplikovat například chemický peeling s AHA kyselinami, nebo jemný mechanický peeling. Na suchou část obličeje pak použít peeling určený pro tento typ pleti.

Mastná pleť

Je lesklá, náchylná k tvorbě akné a její póry jsou rozšířené. Pro mastnou pleť se perfektně hodí chemický a enzymatický peeling, který perfektně stahuje zpět rozšířené póry. Pokud máte mastnou pleť, můžete použít i scrub peeling na obličej, který má uvedeno na obalu, že je určen pro mastný typ pleti.

peeling

Enzymatický, nebo mechanický peeling?

Enzymatickým a mechanický peeling se od sebe liší. Každý z nich se hodí pro různý typ pleti a hlavním rozdílem mezi nimi je, že fungují oba na jiném principu.

Enzymatický peeling na obličej je mírnější typ chemického peelingu, který obsahuje rostlinné enzymy z ovoce. Je podstatně šetrnější oproti klasickému chemickému peelingu, který se používá v dermatologických centrech a bez obav jej můžete používat doma. Aplikace je vhodná i pro citlivou pleť.

Mechanický peeling nazývaný také jako scrub peeling, je ten typ peelingu na obličej, který obsahuje jemné částečky, s jejichž pomocí obrušujete odumřelé buňky pleti. Tento typ peelingu je doporučován na mastnou a smíšenou pleť. Pro citlivou pokožku použijte jemný peeling na obličej.

Chemický peeling na obličej

Na ošetření pravým chemickým peelingem se vydejte ke zkušenému dermatologovi, kde vám pleť chemickým přípravkem bude ošetřovat skutečný odborník. Chemický peeling má celou řadu účinků, od vyhlazování drobných jizviček po akné, přes odstraňování pigmentových skvrn a sjednocování barvy pleti až po omlazování pleti.

Tuto metodu obličejového peelingu lze aplikovat na všechny typy pleti. Pozor si však musejí dávat alergici, kteří nemusejí snášet některou ze složek chemického peelingu. Proceduru je potřeba několikrát opakovat, aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku. Proto je třeba počítat s několika sezeními u lékaře.

ChytrýVýběr radí

Vyrobte si domácí peeling na obličej z olivového oleje, třtinového cukru a vašeho oblíbeného esenciálního oleje.

Jak používat obličejový peeling?

Použití peelingu se liší podle typu, pro nějž se konkrétně rozhodnete, a který bude vyhovovat vaší pleti. Před aplikací jakéhokoliv druhu obličejového peelingu by mělo předcházet důkladné vyčištění a odlíčení pleti. Všeobecně platí, že používat peeling na obličej stačí dvakrát do týdne. Nepřehánějte to s ním, protože pleť je po jakémkoliv typu peelingu citlivá.

Enzymatický peeling aplikujte podle návodu, který naleznete na obalu produktu. Nanášejte na pleť vždy pouze adekvátní množství enzymatického peelingu. Po nanesení a rozetření přípravku na obličej jej nechte působit po takovou dobu, kterou uvádí výrobce. Následně stačí peeling z obličeje smýt vlažnou vodou.

Mechanický peeling se zpravidla aplikuje na vlhkou pleť. Protože efektivně působí díky obsaženým zrníčkům, je potřeba scrub peeling po obličeji vmasírovat a roztírat jej nějakou chvilku krouživými pohyby. Není potřeba při aplikaci příliš tlačit. Stačí peeling jemně aplikovat na problémová místa, například T-zónu.

Proč používat peeling na obličej?

Všechny typy obličejových peelingů mají společný úkol, kterým je odstraňování již odumřelých kožních buněk z obličeje, což se odborněji nazývá exfoliace. Díky exfoliaci bude vaše pleť projasněná, barevně sjednocená a omlazená. Obličejový peeling dokáže při pravidelném používání opravdu divy.

  • Odstraňuje přebytečný kožní maz, čímž zabraňuje tvorbě nového akné.
  • Sjednocuje pigmentaci a barevný tón pleti.
  • Zmenšuje póry a brání jejich ucpávání.
  • Odstraňuje suché a odumřelé částečky pleti.
  • Dokáže odstranit jemné vrásky a zabraňuje jejich vzniku.
  • Ostatní pleťové krémy a séra se po peelingu lépe vstřebávají.

 

Náš tip

Využijte také ostatní řady peelingů, například peeling na rty, nebo peeling na celé tělo. Omlaďte se kompletně od hlavy až k patě.

Kde kvalitní obličejový peeling koupit?

Kvalitní obličejové peelingy, ať už chemické nebo mechanické, zakoupíte například na Notinu. Pokud dáváte přednost přírodním produktům, můžete si vybrat peeling na e-shopu značky Venira. Zajímavé peelingy na obličej pro všechny typy pleti nabízí také internetový obchod BiOOO.

Značka Revolution Skincare

Tato značka vyrábí špičkovou pečující kosmetiku pro všechny typy pleti. Kromě nejrůznějších krémů a sér stojí za zmínku právě řada Revolution peeling, která se specializuje na prvotřídní a zákaznicemi oblíbené enzymatické peelingy pro obličej.

Značka Venira

Venira je ryze českou značkou, která se zaměřuje na doplňky stravy pro zdravější vzhled, a také na přírodní kosmetiku. Na kvalitním složení nejen kosmetiky si samozřejmě zakládá a nutno podotknout, že své produkty netestuje na zvířatech.

Značka Dulcia natural

Manufaktura Dulcia se může pyšnit kosmetickými pleťovými přípravky, které mají ve složení stoprocentní přírodní produkty. Výroba kosmetiky probíhá na ruční bázi a za nízkých teplot, aby byly zachovány co nejlepší účinky všech složek.

Ceny pleťových peelingů

Ceny pleťových peelingů jsou rozmanité, ale závisí především na kvalitě jejich složení a na konkrétní značce. Lišit se ceny mohou také v závislosti na objemu vybraného produktu.

Cena do 200 Kč

Peelingy na obličej za cenu do 200 korun pořídíte v každé běžné drogerii. Na běžnou péči i pleť tyto peelingy samozřejmě postačí, avšak pokud hledáte skutečně peeling, který vaší pleti opravdu sedne, poohlédněte se ve vyšších cenových kategoriích.

Cena od 200 Kč do 400 Kč

V tomto cenovém rozpětí už můžete zakoupit kvalitní peelingy na obličej různých značek i druhů. V jejich složení už naleznete i složky, které mají na pleť perfektní účinek a díky nim dojde k dokonalé exfoliaci pokožky.

Cena od 500 Kč a více

Obličejové peelingy, které stojí od 500 Kč a víc, už můžeme zařadit mezi prémiové kosmetické produkty, od kterých můžete očekávat opravdu výborné výsledky. Prvotřídní složení bude vaši pleť hýčkat přesně podle vašich představ.

Oblíbený peeling obličeje

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (21 hlasů)

Autor článku

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář