ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší elektrokoloběžky a jejich test 2020

Datum 10.3.2020 Odborná redakce Odborná redakce

Elektrokoloběžky se v posledních letech staly hitem mezi lidmi, kteří si rádi dopřávají cestování na čerstvém vzduchu a zároveň chtějí na svých cestách ušetřit trochu času. Mezi jejich přednosti patří rychlý přesun, kompaktní rozměry, jednoduché ovládání a skvělá manipulace.

Ve výběru vám poradí náš srovnávací test elektrokoloběžek pro rok 2020.

Nejlepší cena/výkon
Xiaomi Mi Electric Scooter 2
Zlatý střed

Špičková elektrokoloběžka Xiaomi s robustní konstrukcí, slušnou rychlostí a dojezdem.

Nejlepší celkově
City Boss T7
Pro náročné

Náš test elektrokoloběžek vám představuje vítěze testu 2020. Vysoká rychlost, nosnost a kvalita.

Nejlepší levný
Eljet Carbon Light
Levný základ

Levná elektrokoloběžka pro běžné použití. Hodí se do města a na kratší jízdy. Má dostatečný výkon a dobíjí se krátkou dobu.

1Nejlepší elektrokoloběžky

Recenze Xiaomi Mi Electric Scooter 2 – TOP poměr cena a výkon

Xiaomi Mi Electric Scooter 2

Nosnost: 100 kg | Hmotnost: 12,5 kg | Doba nabíjení: kolem 5 hodin | Dojezd: až 30 km| Maximální rychlost: 25 km/h | Výkon: 250 W | Přibližná cena: od 8 300 Kč

Klady
 • Hezké a robustní zpracování
 • Špičkový motor a kotoučové brzdy
 • Solidní rychlost a dojezd
 • Možno spárovat s mobilní aplikací
 • Nejlepší poměr cena/výkon
Zápory
 • Vyšší hmotnost elektrické koloběžky
 • Nosnost do 100 kg

Test elektrokoloběžek startuje Xiaomi Mi Electric Scooter 2, která patří mezi nejpopulárnější modely na českém trhu. Výsadou tohoto popojíždědla je odolná konstrukce z pevného leteckého hliníku. Vyšší kvalita se ovšem negativně projevila na hmotnosti nad 12 kilogramů: na nějaké extra dlouhé přenášení tedy není tenhle stroj stavěný. Výrobce si je toho naštěstí vědom a e-koloběžku vybavil praktickým skládacím mechanismem.

Další parametry jsou ale vynikající. V prvé řadě potěší výkonný motor o síle 250 Wattů, který dokáže vyvinout maximální rychlost až 25 kilometrů za hodinu. Také dojezd 30 kilometrů je velmi slušný. Na cestách pak uvítáte přední i zadní osvětlení a kvalitní kotoučové brzy. Systém je dokonce vybaven rekuperací a ekoloběžku lze spárovat s mobilním telefonem přes aplikaci Mi Home.

Kromě uvedené vyšší hmotnosti není ani maximální nosnost 100 kilogramů nijak velká. Také počítejte s delší dobou nabíjení baterie (kolem 5-6 hodin), což se ale s ohledem na dojezdové vlastnosti dá očekávat.

Tak či onak, Xiaomi Mi Electric Scooter 2 je nejlepší elektrokoloběžka v poměru cena a výkon. Za stále slušné peníze si pořídíte šikovného pomocníka na cesty, který vás nenechá nikdy ve štychu.

Recenze City Boss T7 – Nejlepší elektrokoloběžka 2020

City Boss T7 - Nejlepší elektrokoloběžka a její test

Nosnost: 150 kg | Hmotnost: 20,1 kg | Doba nabíjení: 7 – 8 hodin | Dojezd: až 45 km| Maximální rychlost: 35 km/h | Výkon: 700 W | Přibližná cena: od 24 990 Kč

Klady
 • Nejlepší elektrokoloběžka – vítěz testu 2020
 • Moderní robustní zpracování
 • Vyšší nosnost
 • Výborná maximální rychlost
 • Dobrý dojezd
 • Vysoký výkon
Zápory
 • Vyšší cena
 • Vyšší hmotnost
 • Delší doba nabíjení baterie

Elektrická koloběžka City Boss T7 má sice vyšší cenu oproti ostatním dvěma modelům, ale na oplátku získáte moderní a robustní dopravní prostředek s leteckým hliníkovým rámem. Tento model vás bezpečně, a hlavně úsporně dopraví do školy, do práce nebo na výlety.

City Boss T7 se může pochlubit bezúdržbovým motorem s velmi vysokým výkonem 700 wattů. Díky tomu má elektrokoloběžka úžasnou maximální rychlost 35 km/h. Navíc vás svižně a bez problémů vyveze i do prudšího kopce. Díky Li-Ion 18,2 Ah baterii dojedete na jedno nabití až do vzdálenosti 45 km, což je na výlety dostačující. Bohužel samotné nabíjení trvá 7-8 hodin, co je poměrně dlouhá doba.

Díky rychlému a bezpečnému skládacímu mechanismu můžete elektrickou koloběžku snadno složit. Ale bohužel vzhledem k vyšší váze (20,1 kg) není koloběžka vhodná k delšímu přenášení. Vysoká váha je vykompenzována neuvěřitelnou nosností až 150 kg.

Výrobce nezapomněl ani na komfort a bezpečí při jízdě a osadil model City Boss T7 kotoučovými a elektronickými brzdami. Tento model má i bohatou výbavu v podobě tlumičů, LED světel, stojánku, blatníků, tempomatu, houkačky a dalších. Na displeji můžete jednoduše přepínat mezi 3 asistenčními režimy pro omezení rychlosti nebo ovládat tempomat při delších cestách.

Za nás je typ City Boss T7 dokonalým společníkem do města i mimo něj. Vyhoví i náročnějším uživatelům. Proto patří mezi nejlepší elektrokoloběžky na dnešním trhu.

Recenze Eljet Carbon Light – Kvalitní levná elektrokoloběžka

Eljet Carbon Light

Nosnost: 110 kg | Hmotnost: 6,5 kg | Doba nabíjení: 2 hodiny | Dojezd: 20 – 25 km| Maximální rychlost: 23 km/h | Výkon: 250 W | Přibližná cena: od 7 500 Kč

Klady
 • Vyšší nosnost elektrické koloběžky
 • Nízká váha
 • Krátká doba nabíjení
 • Dobrý výkon
 • Příznivá maximální rychlost
Zápory
 • Není co vytknout

Hledáte skladnou, lehkou a vzhledově zajímavou elektrokoloběžku, která by vám ušetřila čas při přepravě na městských či meziměstských vzdálenostech? Právě jste ji našli, jmenuje se Eljet Carbon Light a dokáže vyvinou maximální rychlost až 23 km/h.

Je vyrobena z kvalitních materiálů, konkrétně slitin hliníku. Ty jsou zárukou vysoké pevnosti při zachování nejnižší možné hmotnosti. Konečná hmotnost je pouhých 6,5 kg. I přes to však dokáže uvézt i jezdce s váhou 110 kg.

Elektrická koloběžka potěší krátkou dobou dobíjení pouhé 2 hodiny a dojezdem 20 až 25 km na jedno nabití. Vybavena je výkonným motorem s úžasně tichým chodem, který ani neuslyšíte.

Eljet Carbon Light má snad jedinou nevýhodu, a tou je vyšší pořizovací cena. I přesto na ni nemohl náš test elektrokoloběžek zapomenout.

2Nejprodávanější elektrokoloběžky

3Jak vybrat elektrokoloběžku

Vždycky jste milovali koloběžky, ale postupem času jste od nich upustili kvůli fyzické zátěži? Pak je pro vás ideálním řešením elektro koloběžka. Tahle vychytávka si zachovává svoji původní tvář ovšem s tím rozdílem, že na ní lze jezdit rychle, pohodlně a bez námahy.

Jak vybrat elektrokoloběžku

Pokud jste se rozhodli pro její koupit, ale nevíte, jakým směrem byste se při výběru měli vydat, přečtěte si následující řádky. Je na nich jsme shrnuli vše podstatné, co byste před samotnou koupí měli určitě vědět.

Elektrokoloběžka a její výhody

Moderní elektrokoloběžky jsou naprosto perfektním dopravním prostředkem při cestování po městě. Jsou malé, skladné a lehké. Vejde se s nimi i do té nejmenší skuliny. Navíc nemusíte řešit parkování, zamknout je můžete stejně jako jízdní kolo.

Na druhou stranu však zvládnou ujet i větší vzdálenosti. Využít je můžete k rekreační jízdě nebo na kratší cesty do práce či nákup. Oproti jízdním kolům nebo standardním koloběžkám při obsluze nemusíte vynakládat žádnou fyzickou námahu. Elektrické modely jsou rychlejší a efektivnější.

Kam budu na elektrokoloběžce jezdit?

Před samotnou koupí elektro kolobežky si odpovězte na otázku, kam plánujete elektrickou koloběžku využívat. Cestování do práce, po městě nebo na výlety? Podle odpovědi se bude odvíjet váš další postup.

Do města

Modely určené do města bývají opatřeny menšími kolečky, neboť se předpokládá jízda na kvalitním a zpevněném terénu. Takové typy vozítek jsou rychlejší a lépe ovladatelné. Elektrické koloběžky městského typu mají obvykle nižší pořizovací cenu, protože se od nich neočekává tak extrémně velký výkon. Mají také podstatně nižší váhu a lepší skladnost. Většinou je lze složit a vzít do ruky.

Na výlety

Na pravidelné a delší výlety vybírejte robustnější a větší modely, které jsou především praktické a pohodlné. Základem jejich výbavy musí být kvalitní kolečka dobře tlumící nárazy na nerovném a nezpevněném povrchu. Doporučujeme vybírat modely s výkonem alespoň 300 W, abyste vyjeli i větší kopce na vyšší rychlost.

Způsob řízení

Způsob řízení je jednou z věcí, podle nichž pro vás elektrokoloběžka buď bude, nebo nebude pohodlným prostředkem. Většina modelů disponuje zrychlovat nebo naopak zpomalovat pomocí praktické páčky na řídítkách. Dražší typy mají integrovaný tempomat. Ten ocení zvláště uživatelé, kteří potřebují elektrokoloběžku na pravidelné a delší jízdy.

Při výběru se můžete setkat i s gyroskopickým způsobem řízení. Měnit rychlost s ním můžete pomocí přitažení nebo uvolnění řídítek.

Motor

Bez motoru daleko nedojedete. Čím větší kvalita, tím lépe. Cenově dostupnější modely jsou většinou vybaveny motorem s výkonem okolo 200 W, ty se však hodí pro děti. Do města pořizujte koloběžky s výkonem okolo 300 W. S takovým modelem ujedete přibližně 15 km na jedno nabití baterie.

U dražších typů se můžete setkat s výkonem i 500 W. S takovým motorem je předpokládaný dojezd i několik desítek kilometrů.

Brzdy

Brzdy jsou zásadním bezpečnostním opatřením, kterým disponují všechny dopravní prostředky. Elektrokoloběžky mají mechanické nebo elektromagnetické brzdy. Mechanická se obsluhuje úplně stejně jako u klasického jízdního kola, tedy páčkou umístěnou vedle řídítka. Elektromagnetické brzdy mají delší reakční dobu a jejich obsluha není příliš praktická.

Náš tipNáš tip

Elektrokoloběžku můžete provozovat bez povinného ručení.

Výdrž baterie nepodceňujte

Výdrž baterie je jedním z důležitých parametrů, kterému byste měli věnovat pozornost. Bývá pravidlem, že levnější modely mají nižší výdrž než jejich dražší alternativy. Obecně lze říct, že se dojezd elektrokoloběžek pohybuje mezi 15 – 20 km na jedno nabití. Doba nabíjení se pohybuje kolem 2 – 6 hodin.

Ty nejlepší modely dokážou na jedno dobití ujet i několik desítek kilometrů, přičemž délka procesu nabíjení zůstane stejná. Doporučujeme proto zvážit účely, kvůli nimž si dopravní vozítko pořizujete. Zatímco někdo se spokojí s kratší vzdáleností, jiný se neobejde bez několika desítek ujetých kilometrů.

Baterie jsou buď olověné, nebo lithiové. Lepší variantou je bezesporu ta lithiová. Má nižší hmotnost, ale také větší výdrž.

Kolečka elektrokoloběžek

Na současném trhu můžete nalézt dva typy koleček. Jedním z nich jsou kolečka nafukovací, druhou variantou jsou kolečka pevná polyueretanová. Nalézt můžete i model s kombinovaným osazením koleček. Výhodami nafukovacích koleček je lepší přilnavost k povrchu, a tím pádem i lepší tlumení případných nárazů v členitém terénu. Nevýhodou je možnost píchnutí. Pevné varianty jsou oproti tomu mnohem tvrdší a odolnější. Největší výhodou je nemožnost propíchnutí, takže mají i menší nároky na obsluhu.

Pevnost a bytelnost konstrukce

Aby byla splněna všechna bezpečností opatření, je třeba vybírat elektrokoloběžku s bytelnou konstrukcí. Doporučujeme zaměřit se především na hlavní nosný rám, který je nejdůležitějším konstrukčním aspektem. Abyste si byli pevností opravdu jistí, zkuste si před koupí vybraný model otestovat zkušební jízdou. Jen tak poznáte, že jste vybrali dobře a že vám model sedí.

Součástí správné konstrukce jsou i dostatečně pevná a široká řídítka, o něž se můžete při jízdě opřít. Samozřejmostí by měla být jejich výšková nastavitelnost.

Náhradní díly

Možná vám při koupi nové elektrokoloběžky přijde zvláštní řešit náhradní díly, ale věřte, že nynější průzkum trhu v budoucnu oceníte. Ježděním a užíváním se vozítko opotřebovává, a vy se tak určitě nevyhnete výměně některých komponentů. Doporučujeme si proto před koupí zjistit, jak drahé a dostupné jsou náhradní díly na vámi vybraný typ.

Zdroj:

https://www.insportline.cz

https://www.mesec.cz

Nejlepší elektrokoloběžky podle uživatelů

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 3.6 (5 hlasů)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články