ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Test a recenze nejlepších nafukovacích vířivek 2020

Datum 19.3.2020 Odborná redakce Odborná redakce

Toužíte po relaxaci v pohodlí domova? Jednou z možností jak se uvolnit po náročném dni je odpočinek ve vlastní vířivce. Pokud se chystáte na nákup tohoto nejen zábavního doplňku, vybrali jsme pro vás tři nejlepší produkty napříč cenovým spektrem. Dále jsme sestavili podrobný návod, jak vybrat tu nejlepší vířivku.

Nejlepší cena/kvalita
Belatrix Luxury 125
Zlatý střed

Kvalitní nafukovací vířivka s velkým množstvím trysek. Vhodná na venkovní i vnitřní použití.

Nejlepší celkově
Intex 28462 PureSpa Jet
Pro náročné

Vítěz testu vířivek pro rok 2020. Velký objem, maximální komfort a pohodlné ovládání.

Nejlepší levný
Hanscraft Mspa M-022LS
Levný základ

Skvělá vířivka pro milovníky relaxace v bublinkách, kteří vyžadují vysokou úroveň provedení za rozumnou cenu.

1Nejlepší nafukovací vířivky

Recenze Belatrix Luxury 125 – Nejlepší poměr ceny a kvality

test Belatrix Luxury 125 – Nejlepší poměr ceny a kvality

Objem vody: 600 l | Počet trysek: 130 kusů | Maximální počet osob: 4 | Rozměry: 53 × 43,5 × 77 cm | Maximální teplota vody: 42 °C | Výkon: 1 200 W | Přibližná cena: 10 000 Kč

Klady
 • Příznivá cena
 • Do interiéru i pro venkovní použití
 • Velký počet dobře směrovaných trysek
 • Bohaté příslušenství v balení
 • Snadná instalace a ovladatelnost
Zápory
 • Menší objem vody

Nafukovací vířivka BELATRIX Luxury 125 patří mezi nejlevnější modely na trhu. Navzdory tomu nabídne dostatečné parametry pro menší počet uživatelů. Má kompaktní provedení o objemu 600 litrů a je určená maximálně pro 4 osoby. Pokud sháníte vířivku a chcete přitom ušetřit prostor i peníze, bude vám BELATRIX Luxury 125 vyhovovat. Hledáte-li naopak velkou nádrž pro vás i větší množství kamarádů nebo pro početnější rodinu, zvolte raději větší velikost – v této byste se cítili stísněně.

Tato vířivka je vyrobená z odolného laminované PVC a vulkanizované kůže. Teplota vody se dá nastavitelná až do 42 °C. Výkon ohřevu činí 1,2 kW. Příjemnou masáž vám zprostředkuje celkem 130 chytře umístěných trysek, což je srovnatelný počet s pokročilejšími výrobky. Tuto vířivku lze používat ve venkovním i vnitřním prostředí: ideální vířivka na zahradu. Samozřejmě se však nehodí do mrazu, kde hrozí její poškození.

Na modelu BELATRIX Luxury 125 vás příjemně překvapí snadné používání i bezproblémová instalace. Ovládací panel pro nastavení se nachází na lemu vířivky. Součástí balení je i praktický integrovaný nafukovací termokryt, izolační podložka a kartušový filtr s předfiltrační textilií. Filtr s parametry 2 V, 50 Hz, 30 W a 1880 l je dostačující pro spolehlivé čištění. Samotná vířivka váží 29 kg, balení celkově pak 33 kg.

Recenze Intex 28462 PureSpa Jet – Nejlepší nafukovací vířivka 2020

nejlepší nafukovací vířivka Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

Objem vody: 1098 l | Počet trysek: 140 kusů | Maximální počet osob: 6 | Rozměry: 218 × 218 × 71 cm | Maximální teplota vody: 40 °C | Výkon: 2 200 W | Přibližná cena: 22 000 Kč

Klady
 • Nejlepší nafukovací vířivka
 • Odolný a pevný materiál
 • Nastavitelnost teploty i tlaku
 • Dostatek prostoru
 • Snadné čištění
 • Bohaté příslušenství
Zápory
 • Vyšší cena

Vířivka Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon již na první pohled patří k vyšší cenové kategorii, čemuž také odpovídá její vysoká kvalita. Má tvar osmiúhelníku a vejde se do ní 6 osob. S kapacitou 1098 l a s rozměry 218 × 218 × 71 cm nabízí opravdu dostatek prostoru pro relaxování. Zároveň však zabere hodně místa. Do kategorie pokročilých vířivek tento model řadíme i díky jeho vysoké odolnosti. Trojvrstvý laminovaný materiálu zamezuje propíchnut a použitá technologie Fiber-Tech zmenšuje deformaci tlakem tak, že můžete bez obav sedět na okraji vířivky.

Nafukovací vířivka Intex vám nabídne 140 bublinových trysek a dalších 6 trysek se zvýšeným výkonem pro masírování. Teplotu vody si můžete navolit od 20 do 40 °C a vestavěný termostat se pak postará o její udržení. Díky výkonu 2 200 W dokáže tato vířivka velice spolehlivě ohřát celý svůj velký objem. Nastavitelná je nejen teplota, ale také tlak pro masáž. Jednoduché a intuitivní ovládání se provádí na LED displeji.

Provzdušňovací technologie Hydro Aeration v PureSpa Jet & Bubble Deluxe napomáhá výkonnému filtrování vody a tím i udržování čistoty. Součástí balení jsou dvě náhradní filtrační vložky, dvě opěry hlavy pro ještě lepší odpočinek v bublinkách, držák nápojů, termální podložka, krycí plachta, čerpadlo, čisticí sada, skladovací taška a mnoho dalšího vybavení. Intex je vítěz testu porovnaných vířivek pro rok 2020.

Recenze Hanscraft MSpa M-022LS – Nejlepší levná vířivka

Hanscraft Mspa M-022LS Oasis Sapphire Lite test vířivky

Objem vody: 700 l | Počet trysek: 115 kusů | Maximální počet osob: 4 | Rozměry: 180 × 180 × 70 cm | Maximální teplota vody: 42 °C | Výkon: 1 500 W | Přibližná cena: 9 500 Kč

Klady
 • Levná nafukovací vířivka
 • Autonomní ohřev
 • Kvalitně provedená konstrukce
 • Snadná čistitelnost
Zápory
 • Malý objem vody
 • Dlouhé trvání vypouštění vody
 • Slabší tlak bublin

Výrobce HANSCRAFT patří mezi tradiční producenty vířivek. Mezi ty nejkvalitnější produkty levnější třídy patří i model MSpa M-022LS Oasis Sapphire Lite. Tato mobilní vířivka se vyznačuje dobrými parametry za stále ještě vcelku rozumný finanční obnos.

Vířivka vyniká rychlým autonomním ohřevem vody, jenž funguje ihned po připojení ke zdroji elektrické energie. Konstrukce je velice bytelná, takže vířivku budete moci využívat dlouho po vypršení záruční lhůty. Podstatným pozitivem je i snadná čistitelnost vany, díky níž není nutné používat žádných přídavných filtrů.

Mezi výrazné nedostatky řadíme zejména malý objem vody, činící pouze 700 litrů. Vnitřní prostor sice pojme čtyři osoby, a to dva dospělé a dvě děti, nenabízí však mnoho místa nazbyt. Vzhledem k malému obvodu vypouštěcího otvoru trvá únik vody několik desítek minut. Některým náročnějším uživatelům též nemusí vyhovovat slabší tlak vířících se bublin.

Sečteno a podtrženo, model společnosti HANSCRAFT lze i přes výše uvedené nedostatky považovat za povedený. Za daný finanční obnos zcela jistě nic lepšího na trhu nenaleznete.

2Nejprodávanější vířivky

3Jak vybrat vířivku

Rozhodli jste se pro nákup vlastní vířivky? Pořízení kvalitního přístroje, který bude splňovat veškeré požadavky, není jednoduchou záležitostí. Věříme, že vám následující rady pomohou s výběrem.Jak vybrat vířivku rady

Ohřev

Vířivky se podle ohřevu dělí do dvou kategorií, a to s vyhříváním nebo bez. Pokud si vyberete vířivku bez ohřevu, jedná se čistě o sezonní záležitost. Uživatelé si musí vystačit s chladnější vodou a využitím pouze za dobrého počasí.

V případě, že se rozhodnete pro vířivku s ohřevem, období požitku se výrazně prodlouží. V některých případech i na celý rok, ale musíte počítat s vyššími náklady na provoz.

Nezapomínejte na to, že ne každou vířivku s ohřevem lze využívat celoročně, například nafukovací se během nízkých teplot nesmí využívat. Pokud chcete relaxovat i v kruté zimně, doporučujeme vybrat některý ze zapuštěných modelů.

Náklady na provoz versus pořizovací cena

Pořizovací cena bývá obecně tím nejdůležitějším kritériem. Nedávejte ale nutně přednost nízké částce. Může se stát, že si vyberete levný model, ale jeho náklady na provoz budou příliš vysoké. Někdy tedy bývá výhodnější investovat o něco vyšší částku při nákupu a později se spolehnout na ekonomický provoz. Náklady se mohou pohybovat od několika stovek po tisíce korun za měsíc.

Dalšími faktory, které mají vliv na velikost investice, je životnost, využité materiály nebo rozměry.

Materiál

Nejjednodušším dělením vířivek podle materiálu jsou měkké a pevné. S tím souvisí i možnosti zapuštění do země a délka relaxační sezony.

Měkké

Měkké vířivky jsou snadno přemístitelné a vhodné i pro rodiny s dětmi. Umisťují se na povrch. Jejich nevýhodou je kratší životnost nebo menší odolnost vůči nízkým teplotám. Využíváním v mrazu riskujete zničení.

RhinoTech

Tento materiál je v současnosti velmi rozšířený. Využití najde v různých cenových kategoriích. Skládá se z několika vrstev. Vnější má za úkol ochránit vířivku před mechanickým poškozením, teplotám nebo UV zářením. Poté následuje vrstva PVC, vyztužení, laminátové tkaniny, vyztužení a poslední PVC.

Velkou výhodou tohoto řešení je odolnost nebo možnost využití vířivky i za venkovní teploty kolem nuly. Navíc jeho cena nemusí být příliš vysoká. Pozornost tedy přiláká hlavně díky poměru ceny a kvality.

Laminované PVC

Další z výrobních materiálů pro měkké vířivky. Skládá se ze tří vrstev, dvě z PVC a jedna ze síťoviny.

Pevné

Pevné vířivky umožňují využívání i během zimy. Nevýhodnou číslo jedna je vysoká pořizovací cena. Materiály na výrobu se liší, ale většinou se jedná o odolný akryl. Na vnější obložení můžete zvolit plast nebo dřevo. Plast láká nízkou cenou, dřevo kvalitou a originalitou.

Některé typy pevných vířivek umožňují zapuštění do země. Výhodou tohoto řešení je snadný vstup do vody a minimální narušení designu vaší zahrady.

Rozměry

Jedná se o jeden z nejdůležitějších technických parametrů. Jiné rozměry mívá celková konstrukce i samotná koupací část. Snadno se může stát, že výrobce uvede jen jediný rozměr, který vám v konečném důsledku nebude vyhovovat. Nejčastějšími hodnotami je hloubka přibližně šedesát centimetrů a šířka okolo dvou metrů.

S rozměry velmi úzce souvisí počet osob. Nejrozšířenějším typem jsou vířivky pro maximálně čtyři osoby, ale k dostání jsou i pro dvě nebo šest a více. Čísla daná specifikací nepřeceňujte, mnohdy mají přímou souvislost s bezpečností provozu.

Důležitým parametrem je i objem vody. Výrobci obecně doporučují vířivky naplňovat přibližně z osmdesáti procent. Pokud je bazén naplněný méně, trysky nemusí fungovat spolehlivě. Méně vody neprospěje ani nafukovací konstrukci.

Trysky

Právě trysky jsou tím, co odděluje vířivky od klasických bazénů. Jejich počet je různý, pohybuje se okolo stovky. Ne všechny mají stejnou funkci, věnujte pozornost i přítomnosti hydromasážních trysek, které slouží k speciálním masážím.

Nenechte se zlákat velkým počtem trysek. Ne vždy je důležitá kvantita, záleží například na jejich velikosti nebo vhodném umístění.

Vyhřívání

Většina vířivek je vybavena systémem vyhřívání, které výrazně prodlužuje sezonu. Někdy dokonce na celý rok. Udává se ve wattech, ale často bývá doplněn o rychlost ohřevu (o kolik stupňů se voda ohřeje za hodinu).

virivka v zimě

Některé vířivky můžete využívat i během zimy

Umístění

Před nákupem nové vířivky je potřeba promyslet její umístění. Můžete si vybrat mezi zapuštěním nebo ji nechat na povrchu. Některé vířivky umístěné na povrchu dokonce umožňují využití i v interiéru. S umístěním automaticky souvisí délka provozu.

Vířivka na povrchu vyžaduje především hladký podklad. Ideální je dlažba, trávník nebo písek se nedoporučuje. Pokud nechcete na zahradě pokládat dlažbu, řešením muže být umístění vhodné podložky. Ta by měla odolávat vlhkosti, aby nedocházelo k plesnivění. Svou roli může hrát i nosnost podkladu.

Při vybírání vhodného umístění zvažte estetickou i praktickou stránku věci. Během chladnějšího počasí nebývá příjemná dlouhá procházka po zahradě. Naopak pokud se rozhodnete pro umístění hned vedle domova, počítejte s faktem, že některé vířivky jsou hlučnější a mohou vytvářet nepříjemné vibrace.

Filtrace

Nezapomínejte na to, že voda ve vířivce potřebuje údržbu. Bez pravidelné filtrace se může stát, že voda zezelená a může nepříjemně zapáchat. Znečištěná voda není hygienická a může poškodit i samotnou vířivku. Teplá voda bývá obzvlášť náchylná.

V prodeji jsou dva druhy filtrace, a to písková a kartušová. Vířivky se často doplňují kartušovou variantou. Její výhodou je nižší pořizovací cena, ale počítejte s častější výměnou vložky.

Druhou možností je písková. Písek v ní vydrží výrazně déle a je výkonnější. Doporučuje se k čištění většího množství vody. Negativem jsou vyšší pořizovací náklady.

Alternativa – vířivé vany

Pokud nemáte zájem o vířivý bazén, v prodeji jsou i vířivé vany. Jedná se ve stručnosti o klasickou vanu, která je však doplněna o trysky. Při jejich výběru doporučujeme promyslet účel i umístění.

Nejlepší vířivé bazény podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články