ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Test a recenze nejlepších vířivek 2019

Datum 17.7.2019 Zahrada

Toužíte po relaxaci v pohodlí domova? Jednou z možností jak se uvolnit po náročném dni je odpočinek ve vlastní vířivce. Pokud se chystáte na nákup tohoto nejen zábavního doplňku, vybrali jsme pro vás tři nejlepší produkty napříč cenovým spektrem. Dále jsme sestavili podrobný návod, jak vybrat tu nejlepší vířivku.

  Nejlepší vířivky

  BESTWAY Lay-Z-Spa VegasHanscraft MSpa Oasis Sapphire LiteHanscraft MSpa JB-301 Reve
  BESTWAY Lay-Z-Spa VegasHanscraft MSpa Oasis Sapphire LiteHanscraft MSpa JB-301 Reve
  Levný základZlatá střední cestaPro náročné
  KLADYNízká cena
  Bohaté vybavení
  Téměř celoroční využívání
  Autonomní ohřev
  Kvalitně provedená konstrukce
  Snadná čistitelnost
  Vestavěná desinfekce vody
  Odstupňované intenzity masáže
  Vybavení
  ZÁPORYMenší počet trysekMalý objem vody
  Dlouhé trvání vypouštění vody
  Slabší tlak bublin
  Vyšší cena
  Vzduchové trysky jen po okraji
  SHRNUTÍVířivka, která za málo peněz nabídne hodně zábavy.Skvělá volba pro milovníky relaxace v bublinkách, kteří vyžadují vysokou úroveň provedení za rozumnou cenu.Luxusní produkt v každém ohledu.
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze: BESTWAY 54112 Lay-Z-Spa Vegas

  Objem vody: 936 l | Počet trysek: 87 kusů | Maximální počet osob: 4 | Rozměry: 196 × 196 × 61 cm | Maximální teplota vody: 40°C | Výkon: 2 050 W | Přibližná cena: 10 000 Kč

  Klady
  • Nízká cena
  • Bohaté vybavení
  • Téměř celoroční využívání
  Zápory
  • Menší počet trysek

  Vířivka BESTWAY 54112 Lay-Z-Spa Vegas je jednou z nejlevnějších na trhu, lze ji zakoupit za přibližně 10 tisíc. Za pozornost stojí poměr ceny a výkonu. Její tvar je kruhový a nabízí prostor maximálně pro čtyři osoby, které mají k dispozici celkem 87 trysek. Konstrukce je navržena pro celoroční chod, výrobce však zakazuje využití v případě, že okolní teplota klesne pod čtyři stupně.

  Ovládání probíhá prostřednictvím ovládací jednotky. Ta řídí kompresor k automatickému nafukování, zásobování trysek vzduchem, filtraci a ohřev. Maximální teplota, na kterou lze vodu vyhřát, je 40 stupňů s rychlostí ohřevu 1,5 až 2 stupňů za hodinu.

  Potěší i pestré vybavení, které je zahrnuto v ceně. Jedná se o ochranný vrchní kryt, nafukovací kryt, filtr do filtrace a plovák na bazénovou chemii. Snad jen ty výměnné filtry trochu chybí, avšak za danou cenu je nabídka více než lákavá.

  Recenze: Hanscraft MSpa M-022LS Oasis Sapphire Lite

  Objem vody: 700 l | Počet trysek: 115 kusů | Maximální počet osob: 4 | Rozměry: 180 × 180 × 70 cm | Maximální teplota vody: 42 °C | Výkon: 1 500 W | Přibližná cena: 14 000 Kč

  Klady
  • Autonomní ohřev
  • Kvalitně provedená konstrukce
  • Snadná čistitelnost
  Zápory
  • Malý objem vody
  • Dlouhé trvání vypouštění vody
  • Slabší tlak bublin

  Výrobce HANSCRAFT patří mezi tradiční producenty vířivek. Mezi ty nejkvalitnější produkty střední třídy patří i model MSpa M-022LS Oasis Sapphire Lite. Vyznačuje se dobrými parametry za stále ještě vcelku rozumný finanční obnos.

  Vířivka vyniká rychlým autonomním ohřevem vody, jenž funguje ihned po připojení ke zdroji elektrické energie. Konstrukce je velice bytelná, takže vířivku budete moci využívat dlouho po vypršení záruční lhůty. Podstatným pozitivem je i snadná čistitelnost vany, díky níž není nutné používat žádných přídavných filtrů.

  Mezi výrazné nedostatky řadíme zejména malý objem vody, činící pouze 700 litrů. Vnitřní prostor sice pojme čtyři osoby, a to dva dospělé a dvě děti, nenabízí však mnoho místa nazbyt. Vzhledem k malému obvodu vypouštěcího otvoru trvá únik vody několik desítek minut. Některým náročnějším uživatelům též nemusí vyhovovat slabší tlak vířících se bublin.

  Sečteno a podtrženo, model společnosti HANSCRAFT lze i přes výše uvedené nedostatky považovat za povedený. Za daný finanční obnos zcela jistě nic lepšího na trhu nenaleznete.

  Recenze: Hanscraft MSpa JB-301 Reve

  Objem vody: 700 l | Počet trysek: 118 kusů | Maximální počet osob: 4 | Rozměry: 180 × 180 × 70 cm | Maximální teplota vody: 42 °C | Výkon: 1 500 W | Přibližná cena: 24 000 Kč

  Klady
  • Vestavěná desinfekce vody
  • Odstupňované intenzity masáže
  • Vybavení
  Zápory
  • Vysoká cena
  • Vzduchové trysky jen po okraji

  Podle prvního pohledu do specifikace se vířivka Hanscraft MSpa JB-301 Reve výrazně neliší od výše zmiňovaného modelu Oasis Sapphire Lite od stejného výrobce. Vyšší cena ale má hned několik důvodů a tento model svými vlastnostmi uspokojí i nejnáročnější zákazníky.

  Zaujme luxusním vzhledem i dalšími vlastnostmi a výbavou. Celá je vyvedená v tmavě hnědé barvě, kterou doplňuje zlatý lem. Vnější vrstva připomíná tmavou kůži a luxusní dojem nabudí i ochranný kryt s vrchním víkem na. Ovládací panel s dotykovým LCD displejem je vyveden v bílé barvě.

  Tato luxusní vířivka nabízí mnoho praktických vychytávek. Například vestavěnou desinfekci vody, která ušetří náklady na bazénovou chemii. Vaše pohodlí zajistí integrovaná sedátka a za pozornost stojí i tři odstupňované úrovně intenzity masáže. První je vhodný pro relaxování, druhý a třetí pro intenzivnější masáže například při bolestech zad.

  Za přibližně 24 tisíc nedostanete pouze samotnou vířivku. Součástí balení je i manometr, dva kartušové filtry, adaptér na zahradní hadici, kruhový nafukovací termokryt a zámek na kód. V ceně je i termopodložka, která slouží nejen k udržení teploty, ale její výhody oceníte i při instalaci. Eliminuje nerovnosti, proto povrch pod vířivku nemusíte dlouze upravovat.

  Zajímavá alternativa

  • BELATRIX Luxury 150 (18 000 Kč) – Žhavý kandidát na nejlepší vířivku střední třídy. Její tvar je klasický kruhový a nabídne prostor až pro šest osob. Je vybavena celkem 130 tryskami, ale ve vybavení schází manometr pro kontrolu tlaku.

  Nejprodávanější vířivé bazény podle Heureky

  Jak vybrat nejlepší vířivku?

  Rozhodli jste se pro nákup vlastní vířivky? Pořízení kvalitního přístroje, který bude splňovat veškeré požadavky, není jednoduchou záležitostí. Věříme, že vám následující rady pomohou s výběrem.

  Ohřev

  Vířivky se podle ohřevu dělí do dvou kategorií, a to s vyhříváním nebo bez. Pokud si vyberete vířivku bez ohřevu, jedná se čistě o sezonní záležitost. Uživatelé si musí vystačit s chladnější vodou a využitím pouze za dobrého počasí.

  V případě, že se rozhodnete pro vířivku s ohřevem, období požitku se výrazně prodlouží. V některých případech i na celý rok, ale musíte počítat s vyššími náklady na provoz.

  Nezapomínejte na to, že ne každou vířivku s ohřevem lze využívat celoročně, například nafukovací se během nízkých teplot nesmí využívat. Pokud chcete relaxovat i v kruté zimně, doporučujeme vybrat některý ze zapuštěných modelů.

  Náklady na provoz versus pořizovací cena

  Pořizovací cena bývá obecně tím nejdůležitějším kritériem. Nedávejte ale nutně přednost nízké částce. Může se stát, že si vyberete levný model, ale jeho náklady na provoz budou příliš vysoké. Někdy tedy bývá výhodnější investovat o něco vyšší částku při nákupu a později se spolehnout na ekonomický provoz. Náklady se mohou pohybovat od několika stovek po tisíce korun za měsíc.

  Dalšími faktory, které mají vliv na velikost investice, je životnost, využité materiály nebo rozměry.

  Materiál

  Nejjednodušším dělením vířivek podle materiálu jsou měkké a pevné. S tím souvisí i možnosti zapuštění do země a délka relaxační sezony.

  Měkké

  Měkké vířivky jsou snadno přemístitelné a vhodné i pro rodiny s dětmi. Umisťují se na povrch. Jejich nevýhodou je kratší životnost nebo menší odolnost vůči nízkým teplotám. Využíváním v mrazu riskujete zničení.

  RhinoTech

  Tento materiál je v současnosti velmi rozšířený. Využití najde v různých cenových kategoriích. Skládá se z několika vrstev. Vnější má za úkol ochránit vířivku před mechanickým poškozením, teplotám nebo UV zářením. Poté následuje vrstva PVC, vyztužení, laminátové tkaniny, vyztužení a poslední PVC.

  Velkou výhodou tohoto řešení je odolnost nebo možnost využití vířivky i za venkovní teploty kolem nuly. Navíc jeho cena nemusí být příliš vysoká. Pozornost tedy přiláká hlavně díky poměru ceny a kvality.

  Laminované PVC

  Další z výrobních materiálů pro měkké vířivky. Skládá se ze tří vrstev, dvě z PVC a jedna ze síťoviny.

  Pevné

  Pevné vířivky umožňují využívání i během zimy. Nevýhodnou číslo jedna je vysoká pořizovací cena. Materiály na výrobu se liší, ale většinou se jedná o odolný akryl. Na vnější obložení můžete zvolit plast nebo dřevo. Plast láká nízkou cenou, dřevo kvalitou a originalitou.

  Některé typy pevných vířivek umožňují zapuštění do země. Výhodou tohoto řešení je snadný vstup do vody a minimální narušení designu vaší zahrady.

  Rozměry

  Jedná se o jeden z nejdůležitějších technických parametrů. Jiné rozměry mívá celková konstrukce i samotná koupací část. Snadno se může stát, že výrobce uvede jen jediný rozměr, který vám v konečném důsledku nebude vyhovovat. Nejčastějšími hodnotami je hloubka přibližně šedesát centimetrů a šířka okolo dvou metrů.

  S rozměry velmi úzce souvisí počet osob. Nejrozšířenějším typem jsou vířivky pro maximálně čtyři osoby, ale k dostání jsou i pro dvě nebo šest a více. Čísla daná specifikací nepřeceňujte, mnohdy mají přímou souvislost s bezpečností provozu.

  Důležitým parametrem je i objem vody. Výrobci obecně doporučují vířivky naplňovat přibližně z osmdesáti procent. Pokud je bazén naplněný méně, trysky nemusí fungovat spolehlivě. Méně vody neprospěje ani nafukovací konstrukci.

  Trysky

  Právě trysky jsou tím, co odděluje vířivky od klasických bazénů. Jejich počet je různý, pohybuje se okolo stovky. Ne všechny mají stejnou funkci, věnujte pozornost i přítomnosti hydromasážních trysek, které slouží k speciálním masážím.

  Nenechte se zlákat velkým počtem trysek. Ne vždy je důležitá kvantita, záleží například na jejich velikosti nebo vhodném umístění.

  Vyhřívání

  Většina vířivek je vybavena systémem vyhřívání, které výrazně prodlužuje sezonu. Někdy dokonce na celý rok. Udává se ve wattech, ale často bývá doplněn o rychlost ohřevu (o kolik stupňů se voda ohřeje za hodinu).

  virivka v zimě

  Některé vířivky můžete využívat i během zimy

  Umístění

  Před nákupem nové vířivky je potřeba promyslet její umístění. Můžete si vybrat mezi zapuštěním nebo ji nechat na povrchu. Některé vířivky umístěné na povrchu dokonce umožňují využití i v interiéru. S umístěním automaticky souvisí délka provozu.

  Vířivka na povrchu vyžaduje především hladký podklad. Ideální je dlažba, trávník nebo písek se nedoporučuje. Pokud nechcete na zahradě pokládat dlažbu, řešením muže být umístění vhodné podložky. Ta by měla odolávat vlhkosti, aby nedocházelo k plesnivění. Svou roli může hrát i nosnost podkladu.

  Při vybírání vhodného umístění zvažte estetickou i praktickou stránku věci. Během chladnějšího počasí nebývá příjemná dlouhá procházka po zahradě. Naopak pokud se rozhodnete pro umístění hned vedle domova, počítejte s faktem, že některé vířivky jsou hlučnější a mohou vytvářet nepříjemné vibrace.

  Filtrace

  Nezapomínejte na to, že voda ve vířivce potřebuje údržbu. Bez pravidelné filtrace se může stát, že voda zezelená a může nepříjemně zapáchat. Znečištěná voda není hygienická a může poškodit i samotnou vířivku. Teplá voda bývá obzvlášť náchylná.

  V prodeji jsou dva druhy filtrace, a to písková a kartušová. Vířivky se často doplňují kartušovou variantou. Její výhodou je nižší pořizovací cena, ale počítejte s častější výměnou vložky.

  Druhou možností je písková. Písek v ní vydrží výrazně déle a je výkonnější. Doporučuje se k čištění většího množství vody. Negativem jsou vyšší pořizovací náklady.

  Alternativa – vířivé vany

  Pokud nemáte zájem o vířivý bazén, v prodeji jsou i vířivé vany. Jedná se ve stručnosti o klasickou vanu, která je však doplněna o trysky. Při jejich výběru doporučujeme promyslet účel i umístění.

  Nejprodávanější vířivé bazény podle Heureky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

  Podobné články