ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Vysavač Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC

24. 8. 2023 aktualizováno

Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC Recenze

Vysavač je přístroj, který najdeme v téměř každé domácnosti. My jsme testovali tyčový vysavač Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC, který umí nejen vysávat všechny typy podlah, ale umí i vytírat a disponuje velkým množstvím příslušenství. Snadno se promění v ruční vysavač a díky vestavěnému akumulátoru ho lze jednoduše používat i v místech, kde není možnost připojení k elektrické síti.

8.6

Výborný

Tyčový vysavač Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC je skvělý pomocník při drobném úklidu domácnosti, kdy je potřeba rychle uklidit nečistoty. Vynikající službu provede při úklidu automobilu nebo jiných prostor, kde není možnost připojení k elektrickému proudu. Má velké množství různých nástavců pro úklid špatně přístupných míst. Slabší stránkou je malá kapacita akumulátoru, ale vysoká variabilita a kvalita vysávání ho i přes tento handicap řadí do prvních příček v žebříčku vysavačů.

Design a zpracování
9.5
Kvalita vysávání
9.5
Výdrž baterie a dobíjení
7
Čištění a údržba
8.5
Baterie:200mAh
Výkon:400 W / 105 AW
Kapacita nádoby na odpad:0,8l
Hmotnost:1,5kg
Bezsáčkový:Ano
Typ povrchu:Na všechny druhy podlah, na koberce, na tvrdé podlahy, na měkké povrchy, na lino, na dřevěné podlahy, na plovoucí podlahy
Klady
 • Vysoká variabilita 3v1 ( tyčový vysavač, ruční vysavač, mokré mopování)
 • Kvalita vysávání
 • Jednoduchá údržba
 • Kvalita zpracování
 • Volitelný výkon vysávání
 • Vhodný pro alergiky
 • Nízká hlučnost
 • Rotační mop
Zápory
 • Malá kapacita akumulátoru
 • Dlouhé nabíjení

Obsah balení

V kartonové krabici najdete tyčový vysavač Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC a spoustu příslušenství pro úklid všech druhů povrchů. Základní hubici s rotačním kartáčem na tvrdé podlahy, rotační kartáč na koberce a zvířecí chlupy, štěrbinovou hubici, štěrbinovou hubici se smetáčkem, nástavec s kloubem pro vysávání pod nábytkem a pružnou hadici, která se hodí například při vysávání sedačky nebo interiéru automobilu.

Příjemným příslušenstvím je i vysávací smetáček, kterým můžete různě otáčet podle potřeby. Využijete ho například na vrchní části skříně, kam není úplně jednoduché dosáhnout. Pro mokré čištění je v balení hubice s rotačními mopy a nechybí nabíjecí adaptér a návod k obsluze v českém jazyce.

Design a zpracování

Tyčový vysavač Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC již při prvním kontaktu navozuje pocit kvalitního přístroje. Hlavní jednotku vysavače tvoří nádoba na prach o objemu 0,8 l, který je filtrován přes cyklónový filtr a HEPA filtr, který zachycuje až 99,99% jemného prachu a alergenů a dále výstupní filtr, který zajistí, že ven z vysavače vychází pouze čistý vzduch. Dále je zde pevně zabudovaný akumulátor o kapacitě 2000 mAh a motor, který vysavači zajistí sání nečistot o výkonu až 105 AW (30 kPa).

Rukojeť tyčového vysavače dobře padne do ruky a při vysávání je dobře vidět na signalizaci stavu akumulátoru a stupeň nastaveného výkonu sání. Ten je možné regulovat ručně nebo nechat vysavač pracovat v automatickém módu. Sám umí podle množství prachu a kvality podlahy nastavovat ideální výkon. Na boku vysavače je konektor pro připojení nabíjecího adaptéru. V případě potřeby výrobce nabízí k dokoupení nabíjecí držák na zeď, který podstatně zvětší komfort nabíjení přístroje.

Z přední strany vysavače Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC vystupuje sací hubice, do které jdou velmi jednoduše připojit veškeré nástavce přiložené v balení. Těmito nástavci prochází nejen sací roura na smetí, ale i napájení rotačního kartáče, nebo kartáčů pro mokré mopování. Oba tyto nástavce disponují diodovým osvětlením vysávané plochy, což je příjemné při vysávání například pod nábytkem a jiných špatně přístupných místech.

Přístup pod nábytek velmi usnadní nástavec s kloubem. Jednoduchým odjištěním se sací trubice sklopí, jde lehce strčit do snížených prostor a není potřeba se při vysávání ohýbat až k zemi. Sací hubice má vlastní elektrický motor pohánějící antistatický rotační kartáč na tvrdé podlahy. Ten se v případě potřeby může vyjmout a místo něj vložit kartáč, který je vhodný na vysávání koberců a zvířecích chlupů.

Rovněž sací hubice s dvěma kartáči pro mokré čištění má svůj motor, který oba kartáče pohání. Dva kruhové rotační kartáče, které jsou připevněny pomocí suchého zipu se po skončení úklidu mohou jednoduše sundat a jdou vyprat v běžné pračce. V horní části hubice je nádobka na vodu, do které lze společně s vodou přidat i čistící prostředek.

Nástavce se mohou připojit buď pomocí dlouhé trubice s ohebným kloubem, pomocí ohebné hadice nebo rovnou do hlavního těla vysavače, čímž se z něj stane malý ruční vysavač. To se hodí například při vysávání interiéru vozidla, kde je málo místa a dlouhá trubice by překážela. Všechny nástavce a trubice, které jsou v balení vysavače Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC jsou vyrobeny z tvrdého pevného plastu a navzájem do sebe velmi dobře pasují. Každá část má svou plastovou pojistku, aby se sestava při úklidu nerozpadla a vše lze lehce spojit i rozpojit.

Kvalita vysávání

Když jsem rozbaloval krabici s vysavačem Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC a poprvé jsem držel v ruce jeho hlavní část, která má velikost podobnou akumulátorové vrtačce, měl jsem hlavu plnou rozporuplných myšlenek nad smyslem tohoto výrobku, zda to vůbec bude vysávat prach. Zvláště při porovnání s naším domácím mohutným vysavačem, který je oproti testovanému vysavači velmi hlučný.

Po nabití akumulátoru na plnou kapacitu jsem zapojil do přístroje dlouhý nástavec a do něj hubici s antistatickým rotačním kartáčem na tvrdé podlahy. Po stisknutí zapínacího tlačítka, které je v příjemném dosahu u rukojeti, se rozběhl rotační kartáč v sací hubici a vysavač začal pracovat.

Diody pěkně osvětlují vysávaný prostor, což se hodilo při vysávání pod postelemi. Hubice s rotačním kartáčem se po podlaze pohybuje lehce a držení samotného vysavače není nijak únavné. Prakticky stačí mít ruku ve svislé poloze a vysavači jen udávat směr pohybu.

Největší překvapení nás ovšem čekalo při vysávání koberce. Ten naším vysavačem vysáváme poměrně často, vícekrát za týden a čekali jsme, že s testovaným vysavačem Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC prakticky nebude co vysávat.

Do sací hubice jsem vložil rotační kartáč na koberce a manželka se pustila do své oblíbené činnosti. Během 10 minut byla nádoba na prach úplně plná a my nechápali, kde se tam to smetí vzalo. Rotační kartáč koberec lehce naklepává a prach který je zanesen hluboko v koberci se náhle dostane ven. To se opakovalo několikrát za sebou a stále bylo co vysávat. Koberec byl nádherně načechraný a měkký jako v době, kdy jsme ho kupovali.

Velmi dobře se s vysavačem uklízelo pod postelí. Díky sklopnému kloubu nebylo potřeba si lehat až na koberec a sací hubice pohodlně zajela pod postel. Přístroj si sám reguluje výkon sání podle povrchu a znečištění. Ten jde regulovat i manuálně, ale při běžném úklidu to není potřeba řešit. Kvalita vysávání je opravdu vysoká, musím přiznat, že v tomto směru mě vysavač Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC opravdu překvapil.

Zásobník na prach je z průhledného plastu a je dobře vidět, zda je potřeba jej vyčistit. Po sklopení víka se prach jednoduše vysype. V nádobce na prach jsou dva filtry, cyklonový filtr a HEPA filtr. Na vrchní straně přístroje lze po odjištění víka vyndat poslední filtr, přes který již vychází ven naprosto čistý vzduch.

Na vysavač Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC velmi dobře pasují všechny přiložené nástavce, jdou jednoduše odpojit a při vysávání dobře drží na svém místě. Velkou výhodou je velká variabilita vysavače. Během chvíle je z tyčového vysavače vysavač ruční, nebo místo klasického vysávání můžeme vytírat podlahu vodou pomocí hubice s rotačními kartáči. Na rychlý úklid znečištěné podlahy je vestavěná nádrž na vodu zcela dostačující a dva kruhové mopy si se znečištěnou podlahou celkem dobře poradí.

Vlastní motor, který kartáče pohání se spustí automaticky po zapnutí vysavače. Oba motory zásobuje energií vestavěný akumulátor v těle vysavače. To je asi jediná slabá stránka testovaného přístroje. Malá kapacita akumulátoru a zdlouhavé nabíjení, které trvá až 5 hodin vrhá na skvělou účinnost vysavače velký stín.

Výdrž baterie a dobíjení

Výrobce dokládá, že Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC vydrží vysávat až 35 minut na jedno nabití. Tohoto času jsem při testování docílil jen při vysávání bez hubice s rotačním kartáčem a s vysavačem nastaveným na minimální výkon.

Při běžném vysávání koberce akumulátor napájí sací motor vysavače a ještě rotační kartáč v sací hubici a při nastaveném automatickém režimu výkonu jsem běžně dosahoval času 15 až 20 minut vysávání. Následuje 5 hodin nabíjení do plné kapacity akumulátoru. S těmito intervaly by úklid celé domácnosti trval několik dní.

Tím je tyčový vysavač Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC určený spíše k rychlému úklidu jen části domácnosti, nebo například interiéru automobilu. Tady zase naopak musím vyzdvihnout akumulátorový provoz testovaného přístroje. Při vysávání nepřekáží napájecí šňůra a díky skvělým nástavcům se dostanete i do špatně přístupných míst. Díky hmotnosti přístroje jen 1,5kg není vysávání nijak únavné a složité.

Čištění a údržba

Tyčový vysavač Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC má vestavěnou nádobu na prach o kapacitě 0,8 l. Ta je pro běžné použití přístroje zcela dostačující. Po naplnění stačí odjistit víko a smetí vysypat do odpadu. Uvnitř nádoby je cyklonový filtr a HEPA filtr, který dokáže zachytit až 99,9% prachu. Díky tomu je přístroj vhodný i pro alergiky, protože ven do ovzduší vypouští jen čistý vzduch.

Ten prochází ještě dalším filtrem na vrchní straně vysavače. Všechny filtry jdou jednoduše vyndat a očistit, cyklonový filtr lze omýt vodou a vnitřek nádoby na prach stačí občas otřít hadříkem. Smetáčky z hubice na mokré vysávání je možné jednoduše sundat a vyčistit, jelikož drží pouze pomocí suchého zipu a rovněž rotační kartáče pro suché vysávání je dobré očistit od chlupů, případně namotaných vlasů.

Jinak žádná zvláštní údržba není potřeba. Při udržování nabitého akumulátoru bude vysavač Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC dlouho a bezpečně plnit svoji funkci.

Videorecenze Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (11 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář