ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze ústní sprchy TrueLife AquaFloss Compact C300

4. 7. 2023 aktualizováno

Ve světě je dle mého málo úsměvů. Přitom je to takový všem dostupný a levný lék na nerudnost a nudu. Že by to bylo kvůli tomu, že se lidé za svůj úsměv stydí? Pokud je to tak, tak vám v této recenzi představím geniálního pomocníka, který z vašeho chrupu udělá výstavní kousek, anebo tomu alespoň silně přispěje. Touto vychytávkou je ústní sprcha AquaFloss Compact C300 od značky TrueLife, kterou jsme pro vás vyzkoušel a od té doby se nepřestávám smát na všechny a všude.

Hodnocení ústní sprchy TrueLife AquaFloss Compact C300

9

Výborná

Celé dva týdny, kdy jsem ústní sprchu TrueLife AquaFloss Compact C300 testoval, jsem si nemohl stěžovat. Nejen, že jsem se s ní během pár dnů sžil, ale rovněž jsem měl skvělý pocit, že dělám pro zdraví svého chrupu něco prospěšného. Jiné metody, jako je zubní nit nebo mezizubní kartáčky, jsou náročné na provedení a zároveň se musí neustále dokupovat. Nu, a kdybych volil ústní sprchu, tak bych byl s tímto modelem opravdu spokojený. Vypadá skvěle, americký úsměv pomáhá udržovat a navíc si ji můžete vzít i kamkoliv s sebou. Pokud se tedy taky chcete na lidi smát a šířit tak radost a přátelství, pak rozhodně nemusíte váhat, protože ústní sprcha TrueLife AquaFloss Compact C300 vám s vaším snem ráda a spolehlivě pomůže.

Design, zpracování a výbava
10
Ovládání a manipulace
8
Údržba a nabíjení
9
Klady
  • Intuitivní nastavení
  • Uživatelsky komfortní design
  • Velký výběr čistících trysek
  • 5 programů čištění
  • Dlouhá výdrž baterie
Zápory
  • Nutnost zvyknutí si
  • Horší vysoušení nádržky

Obsah balení

V názvu ústní sprchy TrueLife AquaFloss Compact C300 je sice skryt odkaz na kompaktnost, ta se ale ani omylem neodráží v nabídce součástí, které jsou v balení obsaženy. Kompaktnost je spíše odkazem na promyšlený design, o kterém si ale povíme o trochu později.

V milé krabičce fialovo-zeleno-bílého vzezření se ukrývá několik kusů výbavy. Jako první z nich, která asi nikoho nepřekvapí, si uvedeme samotné tělo ústní sprchy, které se sestává ze dvou částí: dolní nádržky a horního ovládacího a motorizovaného prvku.

Samotné tělo by ale k dokonalému chrupu neposloužilo. Proto je zapotřebí mít čistící hlavici, přičemž zde jich najdeme rovnou šest. Tři z nich jsou standardní, ničím nezakončené typy a zbývající mají specifické ukončení.

Trysky Orthodontic, Periodontal a Dental Plaque jsou určeny k čistění konkrétních míst v konkrétních případech. První z nich je určena pro všechny, kdo mají své zoubky v ohrádce z rovnátek, druhá pak díky gumové špičce umožňuje čištění parodontálních kapes a poslední zmíněná je zase k udržování okolí okolo můstků či korunek.

S výše zmíněnými už by to šlo, nicméně zajisté se hodí i přiložený napájecí kabel, který je dnes už standardně tvořen koncovkami USB-A a USB-C. Díky tomu lze v případě potřeby pomocí tohoto kabelu nabíjet ústní sprchu TrueLife AquaFloss Compact C300 i z powerbanky.

A když už jsme nakousli i téma kompaktnosti, které vybízí ke sbalení na cesty, pak je dobrou zprávou, že v balení je i cestovní pytlíček, do kterého se všechno hravě vleze. Navíc je zde i plastová krabička k hygienickému uložení čisticích trysek.

Design, zpracování a výbava – 10/10

Nemůžu si pomoct, ale po designové stránce mi ústní sprcha TrueLife AquaFloss Compact C300 poměrně učarovala. Je to kvůli tomu, že asi jako každý člověk, který si někdy prožil nepříjemné chvíle v zubařském křesle, žiji nyní s obrovským respektem před a strachem z dentálních pomůcek. Nebo jsem jediný?

Měl jsem možnost testovat bílou verzi ústní sprchy TrueLife AquaFloss Compact C300 a jako celek působí minimalisticky, elegantně a nadčasově. Tato přídavná jména se dají použít u spousty současných spotřebičů a elektroniky, ale mám dojem, že u ústních sprch to pravidlem není, což je vhodné ocenit.

Tělo je příjemné na dotyk a snadno se drží. To je díky tomu, že má krásně nízkou hmotnost lehce přes 200 gramů, navíc má v horní části, která je zároveň ovládací panel a zároveň madlo, protiskluzovou část.

Někomu s menšími dlaněmi by mohlo možná přijít ono “madlo” poněkud masivnější, mě ale naopak parádně sedlo. Až na tuto širší část je celý přístroj opravdu kompaktní. Na výšku má bez trysky zhruba 30 centimetrů a po vložení do pytlíku se snadno vejde do batohu, krosny či kufru. Zároveň nezabere moc místa v koupelnové skříňce.

V přední horní části je LED displej s ovládacím tlačítkem a nad displejem je ještě tlačítko spínací. Líbí se mi mít jen dvě tlačítka a nabažit tak svůj smysl pro jednoduchost.

Ve spodní části je potom nádržka, která dokáže pojmout až 300 ml tekutiny. Píši tekutiny, protože krom čisté vody zde můžeme použít i vodu ústní, což umožňuje doplnit čištění i o čichový element příjemné vůně. Nádržku lze naplnit z vrchu po oddělení horní části pomocí otočení, respektive dearetaci. Druhou možností je pak použít otevírání na přední vertikální straně.

Plast nádržky je na dotek pevný a co rozhodně lahodí oku je jeho šedé tónování. V kombinaci s bílým zbytkem těla a také popisky množství vody je to příjemně elegantní komplet.

Na závěr všeho jsou tu trysky a jejich osazovací mechanismus. Ústní sprcha TrueLife AquaFloss Compact C300 má trysky z průhledného plastu, což jednak působí velice hygienicky a sterilně, ale také to dovoluje kontrolovat případné usazeniny uvnitř, které by mohly indikovat nutnost výměny za jinou. Aretace trysek je velice snadná a k uvolnění slouží na samotné špičce těla umístěné tlačítko s intuitivní polohou.

Jako celek se tedy jedná o velice chytře nadesignovaný přístroj, který vychází vstříc uživatelskému komfortu. Jeho kompaktní velikost a materiálové zpracování z něj dělají vhodnou volbu pro každodenní domácí užívání, a také pro sbalení na cesty.

Ovládání 8/10

Je na čase se podívat na to, jak si obstojí ústní sprcha TrueLife AquaFloss Compact C300 v samotném čistícím procesu, neboť o to tady jde. Zde se zaměřím na dvě kritéria, nebo oblasti, které jsou pro spokojenost zásadní: příprava ústní sprchy a pak samotný výkon.

První část procesu mě nesmírně těšila, až jsem se podivuhodně culil, jak rychle jsem se s novým nástrojem dokázal naučit. Příjemně snadné, hladké a funkční odjišťování horního a dolního segmentu těla vám jednoduše dovoluje během pár vteřin naplnit libovolnou čistící tekutinou.

Zmíněný přední otvor pro doplňování jsem také zkoušel otevřít, ale stejně bych vždycky volil lití z vrchu, neboť na můj vkus je odjištění zepředu těžší, než bych si býval přál.

Následné upevňování zvolené trysky je také ve všech ohledech podle mých představ. Osazení hlavice na ústní sprchu TrueLife AquaFloss Compact C300 probíhá pomocí prostého zaklapnutí, přičemž je pak bezpečně uchycená a ledabyle se neuvolňuje. Po výkonu pak stačí stisknout nejbližší tlačítko a voilá, máte hotovo.

Pomocí dolního tlačítka pod LED displejem spustíte jedním stiskem výběr programu. Těchto režimů je zde 5 a jsem přesvědčen, že by si každý našel to své. Od předdefinovaných stupňů intenzity – Soft, Medium a Strong – se přes pulsační program Pulse s technologií PulseTrue®, která masíruje dásně, dostanete až k režimu DIY. Tento program umožňuje plnou kontrolu nad zvolenou intenzitou od 8 do 110 PSI.

Když jsem vše poprvé nachystal a byl nadšen, že to jde jako po másle, ještě jsem netušil, že mě čeká malá výzva. Člověk, který nikdy sám neoperoval s ústní sprchou se ji totiž musí naučit ovládat. Proud se zapne s malou odezvou po zmáčknutí spouštěcího tlačítka a pokud se rozhodnete “frajeřit” a navolíte si rovnou režim Strong, tak vás asi síla překvapí.

Ústa pootevřená, náklon nad umyvadlo a najednou to odrazem od zubních ploch stříká do prostoru. Jsem přesvědčen, že to bylo prvním pokusem a vskutku jsem to na podruhé, nebo spíš napotřetí, již podchytil a zjistil, jak a kam mířit. Pointou tohoto odstavce je však malé varování, že sice vás návod uklidňuje, že není potřeba cviku, nicméně alespoň trochu zkušeností a preciznosti budete muset zapojit.

Na druhou stranu skvělou, ale opravdu skvělou, vlastností je otáčivost hlavic a to v celém 360° rozsahu. Protože tělo musíte držet vždy stejně, abyste měli palec na spínacím tlačítku a zbytek prstů na protiskluzové zadní straně, tak vám totiž umožní dostat se opravdu do všech částí ústní dutiny.

Trochu nám to tedy trvalo, než jsme si na sebe zvykli, ale tak to chodí i v běžném životě a nemělo by to být překvapením. Naprosto intuitivní je celý proces nastavení a připravení ústní sprchy TrueLife AquaFloss Compact C300, avšak při čištění, minimálně ze začátku, budete chvíli muset brousit techniku.

Když jsem osobně vykoumával, jak nejlépe na to, přišlo mi jako ideální místo sprchový kout, kde byste se nemuseli zamýšlet nad tím, kam bude voda stříkat a téct. Tuto teorii jsem ale nezkoušel, nicméně možná stojí za zvážení.

Údržba a nabíjení 9/10

Ve svých recenzích vždycky rád opakuji, že nejlepší údržba, kterou může produkt nabídnout, je nulová. Zde si s ní budeme muset trochu práce dát, ale i na mé zaneprázdněné poměry se jedná o přijatelnou míru.

Ve své podstatě jde především o vypláchnutí a osušení po čištění, protože to poslední co chceme, je mít usazenou starou vodu v přístroji, kterým se snažíme vymýtit bakterie z chrupu. Fáze vypláchnutí je hračka, ale s vysoušením jsem sem tam lehce bojoval, neboť dostat se do nádržky je trochu svízelné.

Nicméně čistým hadříkem a jedním až dvěma prsty se to zvládnout dá. Zde bych ocenil, kdyby v balení byl nějaký čistící vylepšovák. Třeba kartáček na tyčce, nebo přímo houbička. Nechci ale znít rozmazleně a dost možná by to těmito způsoby ani nešlo. Za mě nejideálnější je tedy ústní sprchu vypláchnout a dát okapat.

Co se nabíjení týče, tak to jsem až na počáteční nabití vůbec nemohl prozkoumat. Proč? Protože ústní sprcha TrueLife AquaFloss Compact C300 dokáže vydržet až 14 dní, které jsem ji testoval, bez nabíjení. Tento údaj je vztažený na pár minut užívání dvakrát denně.

A kdyby už potřeba dobití přišla, pak stačí sklopit gumové zapouzdření USB-C vstupu na zadní straně (hezký bezpečnostní detail) a připojit pomocí přiloženého kabelu buď do nabíječky v zásuvce, nebo do powerbanky. Nabití trvá zhruba 3,5 až 4 hodiny, takže to tam můžete nechat přes noc a máte i na dvou týdenní dovolenou vystaráno.

Videorecenze ústní sprchy TrueLife AquaFloss Compact C300

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (12 hlasů)

Autor recenze

Dominik Hegmon
Dominik Hegmon

Dominik je člověk s tvůrčí vervou a hlubokým zájmem o spletité záležitosti světa na všech úrovních. Je paličatým zastáncem víry, že čemukoliv, co před něj předložíte, dokáže přijít na kloub. Má blízko k přírodě, umění a přirozeným pohybovým aktivitám, mezi které spadá například horolezení. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář