ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze osobní váhy TrueLife FitScale W7 BT

5. 7. 2023 aktualizováno

moderní osobní váha TrueLife FitScale W7 BT

Jste milovníkem fitness, zdravého životního stylu nebo jste se právě pustili do velkého projektu s názvem “postavička na léto”? Pro všechny tyhle případy existuje skvělý pomocník, díky kterému budete mít přehled o svém progresu a taky budete moci monitorovat důležitá data týkající se vaší tělesné dispozice. Řeč je pochopitelně o moderní osobní váze TrueLife FitScale W7 BT, kterou jsem pro vás vyzkoušel, byť je pro mě znalost toho magického čísla, jímž je hmotnost, jedním z velkých strašáku.

9.5

Perfektní

Ač bych nejraději úplně zapomněl na koncept tělesné váhy, musím uznat, že když už si od nějakého přístroje nechat sdělit tuto tragickou novinu, pak bych asi těžko chtěl zvolit jiný než TrueLife FitScale W7 BT. Co na plat, tato osobní váha si mě získala množstvím zajímavých údajů, které dokáže změřit a hlavně a především přehledným provedením mobilní aplikace, ve které máte možnost sledovat vývoj měřených indexů v průběhu času.

Shrnuto a podtrženo, za nabízenou cenu se jedná o elegantní a velice informativní komplet, který bych se nebál pořídit ani jako dárek pro fitness kamarádky a kamarády. Osobní váha TrueLife FitScale W7 BT totiž opravdu splňuje všechno to, co bych od diagnostické váhy očekával.

Design a zpracování
9
Ovládání, funkce
10
Přesnost měření
10
Výdrž a údržba
9
Klady
  • Přehledná mobilní aplikace v češtině
  • Vysoká přesnost měření
  • Elegantní a moderní design
Zápory
  • Plastový spodek těla
  • Nabíjení na AAA baterky

Obsah balení

Opět jsem pro jednou narazil na produkt, který co do obsahu úspěšně trefuje mé srdce a tužby. Proč, ptáte se? Protože miluji minimalistické věci. Žádná přebytečná hmota, žádné přebytečné plasty. Zkrátka jen to, co je důležité.

Osobní váha TrueLife FitScale W7 BT vám přijde jako jeden kus elegantního doplňku pro domácnost, ke kterému není potřeba žádných kabelů, obalů, nástavců, ničeho. Jediný další komponent, který se k této váze pojí, na vás čeká ve vašem mobilním telefonu, respektive obchodu s aplikacemi. Tuto osobní váhu je totiž možní díky Bluetooth připojit k vašem přístroji, kde si do speciální aplikace můžete zaznamenávat naměřená data. 

Design a zpracování – 9/10

Pro dva týdny, které jsem věnoval testování osobní váhy TrueLife FitScale W7 BT, jsem měl k dispozici bílou verzi tohoto designového přístroje, i když k zakoupení je i černá až antracitová varianta. I jedna i druhá jsou ale navýsost zosobněním současných bytových trendů, které se nesou v duchu čistoty formy, nerušivých a nedivokých barevných kombinací a moderního minimalismu.

Tato diagnostická váha má rozměry 30 na 30 centimetrů a na výšku cca 2,5 centimetru. Vrchní část je vytvořená z čirého skla, které je doplněno o logo TrueLife a v horní části potom o adekvátně velký barevný LCD displej. Spodní stojná část je z termoplastu (ABS) a v rozích má stojnice s protiskluzovým zakončením. Uprostřed této strany je plastová krytka na 4 AAA baterie.

Po všech stránkách se tento komplet skvěle hodí do nově zařízených bytů a domácností. Ač není téma designu u osobních vah to nejdůležitější, tak zajisté nikoho neurazí, že mu doma nebude stát a působit jako pěst na oko. Příjemně malá tloušťka vám navíc dovolí i zasunutí pod vyvýšené skříňky nebo jiný kus nábytku.

Zpracování osobní váhy TrueLife FitScale W7 BT působí na ohmat i během používání, kdy ji vystavujete působení gravitační síly na objem vašeho těla, velmi odolně a stabilně a není se čemu divit. Výše zmíněné materiály se skvěle hodí pro tento typ přístrojů a kromě moderního vzhledu mu propůjčují i dlouhou životnost. Výrobní řešení díky tomu umožňuje vážení člověka až do hmotnosti 180 kilogramů. 

Jediným detailem, který mě moc nezaujal, je spodní kryt s bateriemi, který mi jakoby nezapadá do elegantního zbytku. Nepovažuji to ale za zásadní prohřešek, neboť není vidět. 

Ovládání, funkce a přesnost měření – 10/10

Nyní se pojďme podívat na to, co je na osobní váze TrueLife FitScale W7 BT nejzajímavější. Jedná se totiž o osobní váhu diagnostickou, což znamená, že kromě tělesné hmotnosti vám dokáže změřit a vypočítat ještě 18 dalších hodnot a pokud vás zajímají, tak v dalším odstavci je tady všechny vypíši.

Díky osobní váze TrueLife FitScale W7 BT budete moci sledovat své hodnoty hmotnosti, BMI, BFR, BMR, svalové frekvence, svalové hmoty, poměru vody v těle, kosterní hmotnosti, množství bílkovin v těle, metabolického věku, viscerálního tuku, standardní hmotnosti, kontroly váhy, poměru tuku v těle, hmotnosti bez tuku, úrovně obezity, tělesného typu, hodnoty bílkovin a celkového skóre. 

Indexů je to víc než dost a sám za nejzásadnější považuji tak pětinu z nich. Na druhou stranu je mi jasné, že pro každého je důležité něco jiného. Musím říct, že jsem trochu skeptický k přesnosti měření a než jsem si o funkčnosti této osobní váhy přečetl více, tak jsem předpokládal, že jde jen o doplnění zprůměrovaných tabulkových hodnot.

Hnací technologií, kterou osobní diagnostická váha TrueLife FitScale W7 BT využívá ke zjišťování těchto hodnost, je rychlá bioelektrická impedanční analýza. Všech 19 indexů můžete přehledně sledovat v mobilní aplikaci, ale i kdybyste ji nepoužívali, tak vám je 7 nich zpřístupněno i přímo na LCD displeji.

Co se možností měření týče, tak je super, že ve váze můžete uložit až 8 uživatelů, které definujete nastavením výšky a věku. Pravdu říci, že 8 už by byla hodně velká rodina je tedy skvělé, že by většině skupin, které by se rozhodli váhu sdílet, naprosto stačila. Zajímavou vychytávkou je, že váha dokáže sama oněch 8 osob rozeznat. 

Abych ještě doplnil své postřehy o mobilní aplikaci, začnu oceněním toho, že je celé rozhraní v češtině, až na zaužívané anglické zkratky typu BMI. Aplikaci můžete používat, ať už používáte iOS nebo Android, dokonce ji můžete spárovat i s dalšími vybranými zdravotními aplikacemi. 

V této aplikaci, ve které si vytvoříte vaší výškou, věkem a sportovní aktivitou definovaný profil, můžete sledovat naměřená data a k dispozici máte i grafy zaznamenávající vývoj všech sledovaných indexů. Tato možnost sice není překvapivá, ale mě osobně to náramně zaujalo a díky přehlednému zpracování grafů, jsem se brzy zorientoval. 

Závěrem této kapitoly bych rád smeknul před osobní váhou TrueLife FitScale W7 BT, protože jsem se ji snažil nachytat a neuspěl jsem. Tento přístroj totiž nabízí vážení v rozsahu od 0,2 do 180 kilogramů s maximální odchylkou 0,1 kg. To je děsivě přesná hodnota a ani opakované nastupování nesnížilo to mé tragicky vysoké číslo. 

Výdrž a údržba – 9/10

Jak to tak u osobních vah bývá, co do výdrže a údržby není moc co řešit a ani u TrueLife FitScale W7 BT tomu není jinak. Jak už bylo zmíněno, je váha poháněna čtyřmi AAA bateriemi, které mi pochopitelně za 14 zkušebních dní vydržely. Jak dlouho by dokázaly vydržet v delším horizontu je těžké odhadnout, neboť by záviselo na četnosti užívání. Obecně ale očekávám pozitivní výsledek.

Ani s údržbou se člověk nemusí nikterak náročně párat, vždyť si na tento přístroj jen a pouze několikrát týdně stoupnete. Jedinou věcí, která stojí za zmínku, je možnost “šmouhování” skla po kontaktu s bosýma nohama. Tento materiál je tu ale díky své odolnosti a funkčnosti, neb skrze něj se provádí ona analýza. 

Pokud se tedy nezdráháte jednou za čas vzít hadřík a skleněnou desku setřít, pak tu máme zase jednou domácí vybavení, na které během úklidu můžete klidně párkrát zapomenout a nic se nestane. A když už se rozhodnete jej očistit, pak díky zvoleným materiálům máte hotovo zhruba za 3 vteřiny. 

Videorecenze diagnostické osobní váhy TrueLife FitScale W7 BT

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.1 (12 hlasů)

Autor recenze

Dominik Hegmon
Dominik Hegmon

Dominik je člověk s tvůrčí vervou a hlubokým zájmem o spletité záležitosti světa na všech úrovních. Je paličatým zastáncem víry, že čemukoliv, co před něj předložíte, dokáže přijít na kloub. Má blízko k přírodě, umění a přirozeným pohybovým aktivitám, mezi které spadá například horolezení. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář