ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze herních bezdrátových sluchátek LAMAX Heroes Ninja 1

31. 5. 2023 aktualizováno

Recenze bezdrátových sluchátek LAMAX Heroes Ninja 1Vítěz testuChytrýVyběr.cz

“Hear your enemy” neboli v doslovném překladu “slyš své nepřátele” je motto, které se nachází na zadní straně balení bezdrátových herních sluchátek LAMAX Heroes Ninja 1. Nemohu si pomoct, než jej použít, protože tyhle špunty vám dokážou zprostředkovat maximálně realistický herní zážitek.

Pokud jste zapálený gamer nebo se jen porozhlížíte po nových trendy true wirelles sluchátkách, pak je předmět této recenze i dojmy, které na následujících řádcích najdete, to pravé pro vás.

1. Recenze sluchátek LAMAX Heroes Ninja 1

9.3

Perfektní

Pokud to doteď nebylo jasné, tak tahle sluchátka miluji. Od úchvatného podsvíceného provedení přes krásný zvuk minimální prodlevu signálu a spolehlivé dotykové ovládání až po skvělý mikrofon. Myslím si a věřím, že se jedná v současnosti o jedny z nejlepších bezdrátových sluchátek, notabene herních špuntů. Faktorem, který tuhle skvostnou formu LAMAX Heroes Ninja 1 posouvá ještě na další úroveň je jejich nízká cena. Díky tomu bych je dokázal s čistým srdcem doporučit téměř každému a sám bych přivřel oči nad nižší výdrží, která by mě a ostatní hráče ale mohla naučit žít zdravější život.

Technická výbava
9
Design a zpracování
10
Zvuková kvalita
9
Výdrž baterie a nabíjení
9
Klady
  • Mikrofon s potlačením okolního ruchu
  • Mohutné basy
  • LED podsvícení
  • Herní mód s nízkou latencí
  • Skvělá cena
Zápory
  • 6,5hodinová výdrž sluchátka

Obsah balení

Opět a zase mi dušička zaplesala, když jsem poprvé nahlédl do krabice, ve které se LAMAX Heroes Ninja 1 prodávají. Moje vnitřní touha po minimalisticky materiálním životě byla znovu vzkříšená, neboť obsah balení neřeší a nenabízí nic navíc. Jen to, co člověk potřebuje.

Recenze bezdrátových sluchátek LAMAX Heroes Ninja 1 - obsah balení

Balení tedy obsahuje nabíjecí stanici, pár bezdrátových sluchátek, nabíjecí kabel a celkem tři páry gumových náušníků rozdílných velikostí. No, neradovali byste se z toho také? Jednoduchost je tajnou ingrediencí většiny úspěšných projektů a musím říct, že mě přístup společnosti LAMAX opravdu potěšil.

2. Technická výbava

Tento pár špuntů je zjevením pro herní komunitu. Pochopitelně někdo může mít slabost pro klasická sluchátka přes hlavu, ale věřím, že je mezi námi i mnoho takových, kteří už netrpělivě čekali, kdy se objeví i špuntový bezdrátový model schopný čelit velkým nárokům tohoto dobrodružného hobby. Aby ale taková sluchátka mohla být za herní považována, musí jít naproti potřebám hráčů především po technické stránce. LAMAX Heroes Ninja 1 v této otázce vychází na výbornou.

Začněme třeba podle abecedy. Bezdrátový přenos zajišťuje Bluetooth 5.1, které sice není nejpozdnější verzí, ale zde zvládá obstojně svůj úkol a to až na vzdálenost 10 metrů. Zároveň Ninja 1 potěší každého, kdo nechce ztrácet čas, protože nabízí schopnost instantního párování. Po vyjmutí sluchátek z nabíjecí stanice se ke spárovanému zařízení okamžitě připojí a vám tak nebudu nic oddalovat vstup do herního světa.

Další v pořadí je funkce herního módu, kterou lze – stejně jako všechny ostatní potřebné úkony – aktivovat pomocí dotykového ovládání na každém sluchátku. V rámci herního módu se LAMAX Heroes Ninja 1 vyšponují k dechberoucí ultranízké latenci přenosu. Díky tomu vám neunikne nic a úspěšnost ve vašem herním příběhu bude svěřena čistě rychlosti vašeho postřehu. 

Pokud toužíte hrát online skupinové hry, pak se jen stěží obejdete bez kvalitního mikrofonu. Ten je zabudovaný na spodní straně sluchátek a nabízí možnost čistšího zachycení hlasu a potlačení okolního rámusu (ENC). Zkrátka něco, co mi velice imponuje, protože to ocení nejen herní spoluhráči, ale také blízcí a kamarádi během telefonních hovorů, ke kterým LAMAX Heroes Ninja 1 můžete také pochopitelně využívat. 

Obecně vzato je testovaný model značky LAMAX vskutku skvěle zkompletován; a ať už Heroes Ninja chystáte využívat na jakoukoliv činnost, tak po technické stránce vychází naproti všem nejtypičtějším potřebám a nárokům.

3. Design a zpracování

Jasně, že v herním kamrlíku asi nikdo nebudete hodnotit, jak designové jsou špunty ve vašich uších. Zároveň ale také nelze popřít, že hráči mají často duši superhrdinů. Právě kvůli tomu druhému tvrzení jsem potěšen, že bezdrátová sluchátka LAMAX Heroes Ninja 1 vypadají, jako kdyby se k vám dostala část batmanova vybavení

Nabíjecí stanice má kónický tvar, který trochu připomíná supermanův znak. Přitom černé provedení a matný povrch zase evokují právě zmíněného temného rytíře. Zkrátka co do tvaru, tak ideální řešení pro gamery s hrdinským srdcem.

Recenze bezdrátových sluchátek LAMAX Heroes Ninja 1 - modré podsvícení

Stanice se otevírá “na placato” a horní odklopné křídlo je z části průsvitné. Skrze tuto průhlednou část na vás při každé manipulaci, to znamená otevírání, zavírání nebo napojování na nabíječku, začne zářit působivé a impozantní LED podsvícení, které mě osobně učarovalo.

Po otevření spatříte už samotná bezdrátová sluchátka, která vás přivítají modrým zábleskem, neboť ve své honí části mají také LED diodu, a nádherně tak doplňují tento úchvatný celek. Všechny pohledové části vypadají rázně, mají ostré rysy, ale nejsou v žádném případě nepříjemné na manipulaci nebo nošení, ba naopak. 

Co se ergonomie týče, tak to pro mě byl jeden z hlavních parametrů, podle které bych všem doporučoval tato herní sluchátka vybírat. LAMAX Heroes Ninja 1 jsou snad jediné, nebo určitě jedny z mála, které jsem ani po dlouhodobém nošení vůbec nepocítil. Špunty jsou příjemně ergonomické a v kombinaci s vícero možnostmi osazení gumovými náušníky dávají možnost užít si nerušeně i několikahodinovou herní seanci.

Recenze bezdrátových sluchátek LAMAX Heroes Ninja 1 - sluchátka detail

4. Zvuková kvalita

Jak už jsem v této recenzi nakousl, LAMAX Heroes Ninja 1 nabízejí i mód s ultra nízkou latencí. Jakmile se dostanete do herního světa, kromě minimálního zpoždění zvuku budete ale také potřebovat, aby byl zvuk přesvědčivý a uspokojivý. 

Uvnitř testovaných sluchátek se skrývá technologie LAMAX BeatBass, která osloví každého milovníka mohutných basů. Já jsem si poslech s Heroes Ninja 1 od prvního momentu náramně užíval. Krom basů mají totiž i velice vyrovnané středy a výšky, díky čemuž nabízí v konečném důsledku krásně vybalancovaný poslech. Laicky řečeno, jde o realistický zvuk, věrohodný, přesvědčivý a ve všech ohledech solidní.

5. Výdrž baterie a nabíjení

To by bylo, aby si Dominik zase na něčem nenašel nějakou prkotinu. Ano, chystám se vám sice říct, že s výdrží sluchátek LAMAX Heroes Ninja 1 nejsem spokojen, nicméně mám pro to dobré důvody. Pochopitelně vím, že 6hodinová výdrž a až trojnásobná možnost dobití v nabíjecí stanici s celkovou výdrží cca 25,5 hodin není málo. V porovnání s různými konkurenčními sluchátky opravdu nejde o nějaký průšvih

Tohle jsou ale přece herní sluchátka… Určitě nejsem jediný, komu se někdy podařilo zapustit se do herní dějové linky na víc jak 6,5 hodin. A zvuk chci po celou dobu, dokud mě hraní nepřestane bavit. To je jediný důvod, proč bych vznášel výtky na výdrž LAMAX Heroes Ninja 1.

Přiznávám ale, že mé tendence k delší době strávené u jedné činnosti nejsou nejzdravější, a proto pokud bylo výrobcem zamýšleno, aby hráče naučili dávat si pauzu na malou procházku, protažení nebo šlofíka, pak musím toto rozhodnutí kvitovat. Pro většinu standardních uživatelů se jedná o dostatečnou, ne-li nadbytečnou dobu, během které mohou Heroes Ninja 1 nerušeně používat.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (26 hlasů)

Autor recenze

Dominik Hegmon
Dominik Hegmon

Dominik je člověk s tvůrčí vervou a hlubokým zájmem o spletité záležitosti světa na všech úrovních. Je paličatým zastáncem víry, že čemukoliv, co před něj předložíte, dokáže přijít na kloub. Má blízko k přírodě, umění a přirozeným pohybovým aktivitám, mezi které spadá například horolezení. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář