ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Péče o tělo

Náramky proti klíšťatům a komárům

Všichni víme, jak mohou být klíšťata nebezpečná, a snažíme se jim všemožně bránit. Zkoušíme vše od repelentů přes babské rady až po preventivní očkování. Existuje však také repelentní náramek, který obsahuje zejména přírodní složky. Konkrétní inspirace na 3 nejlepší repelentní náramky pak najdete v recenzích. Topem na našem trhu je elektronický náramek proti komárům NOPIXgo s účinností až 91%.

Nejlepší cena/kvalita

Repelentní náramek s ochranou po celý den. Náplň vydrží až 15 dní a při nákupu dostanete dvě náhradní náplně.

Nejlepší celkově

Elektronický náramek proti komárům. Ochrání proti kousnutí až na 91 %. Naprosto bez chemikálií.

Nejlepší levný

Jednoduchý silikonový náramek s olejem z eukalyptu. V uzavíratelném obalu vydrží až 9 dní po otevření.

Nejlepší náramky proti klíšťatům a komárům

Recenze NOPIXgo – nejlepší repelentní náramek

Recenze NOPIXgo - nejlepší náramky proti klíšťatům a komárům Pro náročné

Výrobce: NOPIXgo | Typ ochrany: elektromagnetické pulsy | Voděodolný: ano | Materiál: plast | Přibližná cena: 1 600 Kč

Klady
 • Neobsahuje žádné chemikálie
 • Elektromagnetická technologie
 • Hypoalergenní
 • Široké rozmezí průměru náramku
 • Voděodolnost
Zápory
 • Cena

Pomyslnou cenu za nejlepší náramek proti komárům od nás získává NOPIXgo. Jedná se o účinnou ochranu fungující na základě elektromagnetických pulzů – tzv. BioPulse technologie. Ta vysílá slaboučké pulzy, které narušují komárův instinkt během přisání. Proniká až do jeho DNA, kde potlačuje jeho „chuť“ k jídlu.

Díky této technologii nebylo zapotřebí využívat jakýchkoliv chemikálií. Bohatě postačí pole signálu. Když se do něj komár dostane, je pro něj natolik nepříjemné, že raději odletí. Tento repelentní náramek eliminuje množství přisátých komárů a tím pádem jejich svědivého kousnutí až o 91 %.

Náramek je navíc voděodolný až do 1 m. Samozřejmostí je hypoalergenní povaha, která byla testována podle norem. Tento plastový náramek lze nastavit na průměr od 13,5 do 20 cm. Je proto vhodný pro menší i větší ručky. Nevýhodou tak zůstává jeho cena, která se vyšplhala téměř až ke dvěma tisícům.

Recenze Para’kito – nejlepší repelentní náramek v poměru cena/kvalita

Recenze Para’kito - nejlepší náramky proti klíšťatům a komárům Zlatý střed

Výrobce: Para’kito | Typ ochrany: náplně s éterickými oleji | Voděodolný: ano | Materiál: neopren | Přibližná cena: 500 Kč

Klady
 • 24hodinová ochrana
 • Silná úroveň ochrany
 • Bez obsahu DEET
 • Voděodolnost
 • Vhodný i pro těhotné a osoby s citlivou pokožkou
Zápory
 • Silné aroma

Náramek proti komárům Para’kito je ukázkou toho, že účinný produkt nemusí být nutně drahý. Slibuje vysokou úroveň ochrany až po dobu 24 hodin. Uvádí se navíc, že jedna náplň vám vydrží až 15 dní. A aby toho nebylo málo, při nákupu dostanete hned dvě náplně. Náhradní náplně si poté můžete bez problému přikoupit.

Náramek Para’kito se obešel zcela bez použití DEET. Co tedy zajišťuje účinnost náramku? Jsou to éterické vonné oleje získané z výtažků rostlin. Tím se ale bohužel dostáváme i ke stinné stránce. Aroma vám obzvláště v prvních dnech může připadat příliš silné. Zkuste proto náramek nosit dál od hlavy, namísto ruky například kolem kotníku.

Náramek je voděodolný, takže pokud si ho berete s sebou k vodě, nemusíte se bát, že by ztratil účinek. Vonné náplně byly klinicky testované. Osoby s citlivou pokožkou a těhotné ženy se proto jeho použití nemusejí bát. Při jejich nošení navíc nedochází ke kontaktu s pokožkou. Neopren zajišťuje značnou míru pohodlí.

Recenze BC Mosquito – nejlepší levný repelentní náramek

Recenze BC Mosquito - nejlepší náramky proti klíšťatům a komárům Levný základ

Výrobce: BC Mosquito | Typ ochrany: napuštěn přírodními oleji | Voděodolný: ano | Materiál: silikon | Přibližná cena: 40 Kč

Klady
 • Obsah přírodních olejů
 • Voděodolnost
 • Pružnost
 • Uzavíratelný obal
 • Možné použít jako gumičku do vlasů
Zápory
 • Nevhodný pro alergiky

Náramek proti komárům BC Mosquito je skvělým produktem, pokud si chcete vyzkoušet, zda vám bude podobný výrobek vyhovovat. Jeho cena je opravdu velmi nízká, takže vás to nebude tolik trápit, pokud se ho nakonec rozhodnete nepoužívat. Má však řadu vlastností, za které se rozhodně nemusí stydět.

Výrobek je napuštěn přírodními oleji z eukalyptu, které mají za následek jeho repelentní vlastnosti. Dále se vyznačuje obsahem složek, které účinně odpuzují létavý hmyz včetně komárů. Je vyrobený ze silikonu a je voděodolný. Díky použitému materiálu je tento náramek také pružný. Tím pádem se vůbec nemusíte zdráhat ho použít jako gumičku do vlasů.

Náramek vydrží až 9 dní od momentu otevření. Jeho výdrži napomáhá i fakt, že je dodáván s uzavíratelným obalem. Do něj ho můžete opakovaně vracet a použít pro skladování. Náramku tak zbytečně nevyprchává účinnost. Za nedostatek považujeme fakt, že není vhodný pro použití alergiky.

Další inspirace k boji proti komárům

Obrázek Název Popis produktu
TOP 5 repelentních náramků
1. Para`Kito Dětský náramek proti komárům Para’kito dětský Znovuplnitelný náramek na komáry pro děti. Disponuje nastavitelným suchým zipem a krásnými motivy. Zjistit cenu
2. Recenze Trixline Eukalyptus Trixline Eukalyptus Náramek na klíšťata dostupný ve více barvách. Proti klíšťatům bojuje vůně eukalyptu. Zjistit cenu
3. Recenze Hanna Maria Hanna Maria Náramek proti komárům a klíšťatům s příjemnou vůní. Vyznačuje se dlouhou účinností. Zjistit cenu
4. Recenze Dedra Insectoff Dedra Insectoff Repelentní náramek s obsahem voňavé levandule. Je účinný po dobu 4 až 6 týdnů. Zjistit cenu
5. Recenze Pharmavoyage Pharmavoyage Náramek s geraniolem a sójovým olejem. Odlišuje se svým světélkujícím provedením. Zjistit cenu

Nejprodávanější náramky na klíšťata a komáry

Jak vybrat náramek proti klíšťatům a komárům?

Při výběru repelentního náramku je potřeba se zaměřit jen na pár důležitých parametrů. Při koupi náramku se zajímejte zejména o to, jakými esencemi jsou napuštěny a z jakého materiálu jsou vyrobeny. V našem průvodci se dozvíte také něco o tom, jak náramek správně používat.

Jaký je rozdíl mezi repelentem a náramkem?

Repelenty proti komárům

Hlavním rozdílem mezi klasickými repelenty a náramky proti klíšťatům je to, co je v nich obsaženo. Nejpodstatnější složkou repelentů je tzv. diethyltoluamid, zkráceně DEET. Tato kapalina s olejovitou konzistencí a nažloutlou barvou byla dříve používána jako pesticid, později se začala přidávat právě i do repelentů.

Repelenty obecně poskytují spolehlivou ochranu proti hmyzu. Mohou se používat jak na kůži, tak na oblečení. Jejich doba působení však bývá o něco kratší, než je tomu u náramků.

Rozdíl mezi repelentem a náramkem - náramky proti klíšťatům/komárům

Náramky proti klíšťatům

Náramky bývají založeny na značně přírodnější bázi. Drtivá většina z nich obsahuje náplně, které postupně uvolňují voňavé esence. Právě ty pak odpuzují komáry a klíšťata. Esence jsou obsaženy buď v náplních, nebo je jimi napuštěn přímo náramek. Na trhu však můžete narazit i na náramek proti komárům, který odpuzuje hmyz pomocí elektromagnetického pole.

Náramek proti klíšťatům či komárům obvykle poskytuje ochranu po celou dobu nošení. Může se však stát, že úroveň ochrany nebude tak vysoká jako u běžných repelentů.

Repelentní esence

Jak již bylo řečeno, náramky bojují proti klíšťatům a komárům pomocí obsažených vonných esencí. Ty se získávají z přírodních olejů. Nejčastěji se setkáte s vůní eukalyptu, levandulí, máty, rozmarýnu a tea tree. Ačkoliv se jedná o vůně spíše příjemné, dejte si pozor, aby nebyly příliš silné a neuškodili jste si bolestmi hlavy.

Designy repelentních náramků

Náramek proti klíšťatům a komárům má sice svoji základní funkci, kterou musí vyplňovat a kvůli které si ho pořizujete. To ale neznamená, že nemůže být stylový. Náramky proti klíšťatům nejsou vůbec nudné, právě naopak. Vyrábějí se v celé řadě barevných provedení. U některých máte navíc možnost výběru z více motivů. Třeba náramek proti klíšťatům pro děti bývá ozdoben zvířaty.

Také u provedení náramku se můžete setkat s více variantami. Asi tu nejzákladnější přestavuje náramek ve formě gumičky, který si můžete dát na ruce i do vlasů. Ten pak vyplňuje hned dvě funkce. Na trhu se však objevují i náramky s nastavitelnými průměry, které jsou o poznání praktičtější variantou.

Z jakého materiálu se repelentní náramky vyrábějí?

Repelentní náramky se nejčastěji vyrábějí ze silikonu. Tento materiál je lehký, relativně odolný a vodotěsný. Vodotěsnost si však vždy ověřujte u konkrétního výrobku, nespoléhejte na ni jako na obecnou vlastnost.

Kromě silikonu můžete narazit také na náramky z neoprenu. Ten zajišťuje vysokou míru pohodlí. Některé modely na sobě mívají také reflexní prvky. Výjimečně se objevují také náramky vyrobené z měkkého plastu.

Bezpečnost použití

Z hlediska bezpečnosti je potřeba zdůraznit, že ne všechny vůně obsažené v náramcích mohou být vhodné pro osoby s citlivou pokožkou, alergiky, těhotné ženy či děti. Všechny tyto případy si doporučujeme ověřit u každého výrobku. Uvedení na trh některých modelů předcházelo testování a jsou hypoalergenní, ale nelze to říci o všech.

ChytrýVýběr radí

Lidé s alergií na parfémy by se měli vyhnout produktům s obsahem geraniolu.

V posledním zmíněném případě je nejvhodnější zakoupit přímo náramek proti klíšťatům pro děti. Zbytek náramků je pak až na výjimky určen pro použití dětmi od 3 let. Je tomu tak proto, že mladší děti by mohly během svého objevování nechtěně ochutnat také náramek, což rozhodně není žádoucí.

Jak repelentní náramek používat?

Kam náramek proti klíšťatům umístit?

Když je to náramek, tak je asi jasné, kam ho umístit. Může vás ale překvapit jeho flexibilita. Pokud má dostatečný nebo nastavitelný průměr, můžete ho kromě zápěstí nosit také okolo kotníku. V některých případech to může být skvělým řešením. Třeba pokud nestojíte o čichání aromatu nebo potřebujete mít volné ruce.

Použití náramku ale můžete uchopit úplně jinak. Nemusíte ho vždy nosit. Pokud stojíte o ochranu v noci, dejte ho k blízkosti postele či ho někam zavěste. Jestliže potřebujete ochránit miminko, můžete ho připnout na kočárek.

Jak náramek používat - náramky proti klíšťatům/komárům

Jak dlouho ho používat a skladovat?

Doba používání a skladování spolu úzce souvisejí. Pokud totiž budete svůj náramek proti komárům skladovat správně, můžete jeho dobu používání prodloužit. Nejvhodnější jsou uzavíratelné obaly, které zamezí zbytečnému unikání účinné látky. Některé modely zakoupíte přímo s obalem, ve kterém ho můžete skladovat.

Samotná doba používání je u každého modelu jiná. Někde je to pár dnů, jinde měsíc. Kromě skladování záleží také na tom, jak často budete svůj repelentní náramek používat.

Náš tip

Chcete to v boji proti hmyzu rozjet ve velkém? Inspirujte se ještě srovnávacím testem lapačů a odpuzovačů. Článek poradí s výběrem výrobku ven i dovnitř.

Kde koupit repelentní náramek?

Přehled těch nejprodávanějších produktů vám poskytne Heureka. Nebojte se pročíst recenze, pomohou vám. Náramek na klíšťata či komáry pořídíte také prostřednictvím webu lékárny Benu. Výběr všemožných repelentů, nejen náramků, na vás čeká na stránkách s outdoorovým vybavením Hanibal. Náramky v různých barvách nabízí rovněž i inSPORTline. Několik produktů je k nalezení také na Alze.

Nejoblíbenější značky

Náramky proti klíšťatům NOPIXgo

NOPIXgo jsou náramky využívající technologii elektromagnetických pulzů. K jejich výrobě a vývoji dochází ve Švýcarsku, což je samo o sobě známkou kvality. Technologie nefunguje na 100 %, ale můžete se spolehnout minimálně na 90 % účinnost.

Logo NOPIXgo - náramky proti klíšťatům a komárům

Náramky proti klíšťatům Para’kito

Na náramcích Para’kito vás okamžitě zaujmou motivy. Vybrat zde můžete také náramky pro děti, které většinou zdobí zvířátka. Náramky disponují vyměnitelnými náplněmi a jsou cenově dostupnější než náramky založené na elektronické ochraně.

Logo Para'kito - náramky proti klíšťatům a komárům

Náramky proti klíšťatům Hanna Maria

Repelentní náramky Hanna Maria se pohybují v nejnižší cenové kategorii. Jejich hodnocení jsou však převážně kladná, zdá se tedy, že se jedná o opravdu účinné produkty. Jsou barevné, ale design je jednoduchý.

Logo Hanna Maria - náramky proti klíšťatům a komárům

Kolik stojí repelentní náramek?

Náramky proti klíšťatům do 100 Kč

V nejnižší cenové kategorii můžete pořídit celou řadu náramků proti klíšťatům a komárům. Objevují se značky jako Trixline, Frokito či ISO. Cena zůstává na pár korunách a hodnocení vesměs kladná.

Repelentní náramky do 500 Kč

Střední cenová kategorie přináší ověřené značky, mezi které patří například Para’kito či Hanna Maria. Některé z náramků jsou univerzální a odpuzují klíšťata i létavý hmyz. Lze říci, že největší množství repelentních náramků se pohybuje právě v této skupině.

Náramky proti komárům nad 500 Kč

S cenou, která přesahuje 500 Kč, se setkáte jen zřídka. Nejčastěji zde narazíte na značku NOPIXgo s její elektronickou ochranou proti komárům. Zbytek výrobků se pohodlně vešel do předchozích dvou cenových skupin.

Nejprodávanější náramky na klíšťata a komáry podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (22 hlasů)

Autor článku

Veronika Štrachová
Veronika Štrachová

Jsem vystudovaná personalistka. Během rodičovské dovolené mě začalo bavit testovat nové produkty a psát o nich recenze, a proto jsem se této oblasti začala věnovat naplno. Rozumím si s moderními technologiemi a ráda zkouším nové výrobky. Ve volném čase se věnuji péči o zahradu, procházkám v přírodě se synem a turistice. Ráda objevuji krásu českých hor, lázeňských středisek a historických center měst.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář