ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze chytré chůvičky TrueLife NannyCam R3 Smart

4. 7. 2023 aktualizováno

NannyCam R3 Smart recenze Chytrý výběr

Nenápadný strážce miminek i starších dětí v podobě chůvičky TrueLife NannyCam R3 Smart se postará, že budete mít svou ratolest neustále na očích, ať už jste kdekoliv. Pomocí aplikace TrueLife Smart, kterou nainstalujete do mobilního telefonu, můžete z kteréhokoliv místa sledovat co se doma děje. TrueLife NannyCam R3 Smart se také umístila v našem velkém srovnání dětských chůviček.

Hodnocení dětské chůvičky TrueLife NannyCam R3 Smart

9

Výborná

TrueLife NannyCam R3 Smart je skvělá chůvička, která slouží k monitorování a záznamu dětí nebo domácích zvířat pomocí integrované kamery. Je to výborná pomůcka pro rodiče, kteří se mohou kdykoliv přesvědčit, že je doma vše v pořádku a v případě potřeby mohou i hlasově komunikovat z kteréhokoliv místa. Kamera posílá čistý, kvalitní obraz a to i za úplné tmy, díky nočnímu vidění. Kameru mohu doporučit nejen rodičům s malými dětmi, ale třeba i pro ty, kteří se chtějí přesvědčit, že jejich dítě přišlo v pořádku ze školy nebo zda domácí mazlíček nedělá neplechu.

Konstrukce a design
9
Funkce a ovládání
9
Zkušenosti s používáním
9
Pozorovací úhel:100°
Otáčení kamery horizontálně:V úhlu 360°
Otáčení kamery vertikálně:V úhlu 45°
Automatické noční vidění:Ano ( viditelnost 10 m )
Rozlišení videa:Full HD
Rozměry ( d x š x v ):80 x 116 x 90 mm
Klady
  • Pěkný design
  • Kvalitní obraz i zvuk
  • Jednoduché ovládání
  • Hodně možností nastavení hlídání
Zápory
  • Nutnost použít aplikaci v mobilním telefonu

Obsah balení

Chytrá chůvička TrueLife NannyCam R3 Smart je pečlivě zabalena v papírové krabici, kde je chráněná měkčenou výplní proti poškození při přepravě. Kromě samotné chůvičky najdete v balení ještě napájecí adaptér do sítě 230 V, propojovací USB kabel a podrobný návod k obsluze. Příjemný bonus je malý držák včetně hmoždinek a šroubů, pokud by bylo třeba chůvičku připevnit na zeď.

Konstrukce a design

Malá domácí kamera NannyCam R3 Smart od TrueLife dává svým tvarem a barevnou kombinací na první pohled najevo, že se jedná o doplněk do dětského pokoje nebo k malému miminku. Do malého válcovitého těla bílé barvy je vsazena koule s kamerou. Spodní část podstavce má příjemně zelenou barvu, která mi svým odstínem připomíná různá chrastítka a malé hračky pro miminka.

Chůvička díky svému sympatickému vzhledu mezi ně doslova zapadne. Na první pohled navozuje dojem dětské hračky, která svým velkým okem pozoruje okolí. Na zadní straně chůvičky je zabudovaný malý reproduktor,  anténa a čidlo okolní teploty. Ty nijak nenarušují celkové uhlazené tvary, které při pohledu zepředu téměř nejsou vidět.

Kulaté oko kamery je zasazeno do koule, která se v případě detekce pohybu otáčí do stran a sleduje pohybující se objekt. Samotná kamera se pohybuje po vertikální ose a díky tomu má chůvička NannyCam R3 Smart  přehled po celé místnosti.

Pokud oko kamery naklopíte směrem nahoru, tak se dole pod kamerou ukáže vstup na zasunutí microSD karty a resetovací tlačítko. To je potřeba pouze v případě změny Wi-Fi. Okolo čočky kamery je černý lesklý kruh, do kterého je nenápadně zabudován infračervený senzor.

Myslím, že tvary a barevná kombinace chůvičky působí klidně a už pohled na chůvičku bude malé miminko uklidňovat.

Funkce a ovládání

Aby bylo možné chůvičku NannyCam R3 Smart ovládat a využívat všechny její chytré funkce, je nutné nainstalovat do mobilního telefonu aplikaci TrueLife Smart. Odkaz na instalaci aplikace naleznete v návodu k obsluze v podobě QR kódu.

Aplikace je v českém jazyce, je přehledná, intuitivní a po registraci ihned nabídne instalaci nového zařízení. Pro připojení chůvičky na Wi-Fi je nutné mít router nastavený na frekvenci 2,4 GHz. Frekvenci 5 GHz chůvička nepodporuje.

Chůvička NannyCam R3 Smart monitoruje prostor pomocí kamery s velmi dobrým rozlišením ve Full HD kvalitě. V mobilním telefonu můžete nejen sledovat co dítě dělá, ale můžete s ním i komunikovat pomocí vestavěného mikrofonu a reproduktoru. V případě detekce pohybu se rotační hlava kamery otáčí v úhlu 360 stupňů kolem své osy a sleduje pohybující se objekt.

Veškerý záznam zaznamenává non stop 24 hodin na vloženou microSD kartu nebo lze využít cloudové úložiště. Kamera disponuje rovněž detekcí zvuku a hlídá i teplotu v prostředí, kde je umístěna.

V aplikaci mobilního telefonu lze nastavit velké množství notifikací. V případě detekce zvuku, pohybu nebo změny teploty v místnosti okamžitě na mobilní telefon přijde upozornění. Samozřejmě je nutné mít v případě telefonu i kamery aktivní přístup k internetu.

Pomocí aplikace je možné nejen oboustranně komunikovat s dítětem pomocí mikrofonu a reproduktoru, ale lze i na dálku otáčet s kamerou a rozhlížet se po celé místnosti. Kamera má pozorovací úhel 100 stupňů a  obraz kamery je možné přiblížit, vyfotit si aktuální scénu nebo nahrát video. To se uloží do paměti mobilního telefonu, ale záznam lze i zpětně prohlédnout přímo z kamery pomocí zmíněné aplikace.

Jelikož rotační chůvička TrueLife NannyCam R3 Smart je primárně určena pro hlídání miminek, tak do ní výrobce nainstaloval i příjemnou ukolébavku, kterou lze kdykoliv na dálku spustit. Kamera se automaticky přepne do režimu nočního vidění, pomocí kterého je i v naprosté tmě zřetelně vidět až do vzdálenosti 10 metrů.

Zkušenosti s používáním

Při aktivaci chůvičky TrueLife NannyCam R3 Smart mě mile překvapilo, jak rychle a jednoduše proběhlo spárování kamery s domácí Wi-Fi sítí a uvedení do aktivního provozu. V návodu k obsluze je velmi podrobně popsaný celý postup. Aplikace TrueLife Smart je v českém jazyce, stačilo se zaregistrovat a potvrdit šestimístným kódem, který obratem přišel do e-mailu.

Aplikace nabídla přidání nového zařízení a chůvičku bez problémů vyhledala. V tento moment přišlo malé zklamání, jelikož ovládání chůvičky již v českém jazyce není. Naštěstí je téměř vše řešeno pomocí jednoduchých symbolů, které samy intuitivně napovídají, jakou funkci ovládají. Dobré je, že všechny symboly jsem našel v papírovém návodu k obsluze a tam je podrobně v českém jazyce popsáno, co který symbol znamená.

Překvapila mě výborná kvalita obrazu, který kamera snímala a to hlavně v noci. Bydlím v malé obci a v noci je u nás absolutní tma. Kamera se po setmění automaticky přepnula do režimu nočního vidění. Obraz byl sice černobílý, ale až překvapivě zřetelný a plně dostačující. My již doma nemáme malé dítě, ale pokud se vám například stává, že přes noc postupně mizí dobroty z lednice, tak chůvička vám ráno poskytne dostatek důkazů pohybu po kuchyni.

Výborná je i vzájemná komunikace mobilní aplikace s chůvičkou. Pohybem prstů na displeji telefonu jsem si mohl prohlížet takřka kterékoliv místo v hlídaném pokoji. Rotační kamera okamžitě reagovala a otáčela se směrem, který jsem požadoval.

Při aktivaci funkce sledování pohybu jsem si připadal jako by měla chůvička oči všude. Jakýkoliv pohyb okamžitě zaznamenala a stále se za mnou otáčela, dokud jsem neopustil místnost. Stejně dobře probíhala i reakce chůvičky při detekci zvuku. Mobilní telefon mě okamžitě upozornil výstražným zvukovým znamením, že se něco děje a zároveň chůvička poslala aktuální fotografii snímaného prostoru.

Příjemná je nainstalovaná ukolébavka. V mobilní aplikaci lze nastavit hlasitost reprodukce a následně stačí sledovat na displeji mobilního telefonu, jak miminko usíná. Reproduktor chůvičky lze i využít na komunikaci s dítětem. Někdy ke klidnému spánku stačí když miminko slyší hlas své mamky a spokojeně usne.

My máme dospívajícího syna, který je ve věku, že je nejlépe sám a společnost rodičů moc nevyhledává, tak jsme komunikaci vyzkoušeli v případě volání na oběd a podobně. Zvuk z reproduktoru chůvičky byl srozumitelný a bez jakéhokoliv rušení, ale v mobilním telefonu byl zvuk slyšet s drobným zpožděním. Je možné, že je to kvalitou a rychlostí internetového připojení, avšak na primární funkci chůvičky to nemá žádný vliv.

Videorecenze dětské chůvičky TrueLife NannyCam R3 Smart

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (11 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář