ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Menstruační plavky

Menstruační plavky nabízejí ženám průlomové řešení pro pohodlný pocit během menstruačního cyklu. Spojují komfort běžných plavek s funkční ochranou proti protečení. Dodávají ženám možnost cítit se sebejistě a komfortně v době periody. Naši redakci zaujaly nenápadné Modibodi Teen Bikini.

Nejlepší pro dívky

Rychleschnoucí menstruační plavky s velmi tenkou vnitřní ochrannou vrstvou.

Nejlepší bikini

Menstruační plavky z certifikovaných materiálů pro diskrétní ochranu během cyklu.

Nejlepší jednodílné

Jednodílné menstruační plavky poskytnou potřebnou ochranu a zformují postavu.

Nejlepší menstruační plavky

Recenze Modibodi Teen – menstruační plavky pro dívky

Recenze Modibodi Teen Bikini Menstruační plavky

Barva: Černá | Materiál: Vnější: 82 % recyklovaný nylon, 17 % elastan, Vnitřní vložka: 100 % polyester| Střih: Nižší střih | Přibližná cena: 900 Kč

Klady
 • Pro střední a slabou menstruaci
 • Rychleschnoucí
 • Tenká ochranná vrstva
Zápory
 • Vyšší cena

Nenechte se menstruací omezovat. Zažijte novou úroveň pohodlí a sebejistoty u vody s dívčími menstruačními plavkami Modibodi Teen Bikini. Překvapí vás svou diskrétností. Ochranná vrstva je opravdu tenká. S 1 mm vrstvou oblasti klínu takřka nepoznáte, že se nejedná o klasické plavky. Menstruační plavky pro dívky zvládnou střední nebo slabší menstruaci, ale jsou vhodné i při problémech s únikem moči.

Vyrábí se od velikosti 8-10 let až do velikosti 16-18 let. Nejsou ale určeny pouze dívkám, mohou po nich sáhnout všechny ženy s drobnou postavou. Plavky mají nižší střih, sahají do dvou třetin pozadí a neznervózňují vás tak zbytečně velkým vykrojením.

Na výrobu plavek byla použita inovativní technologie Modifier Swim. Díky této technologické novince jsou plavky rychleschnoucí, a to dokonce třikrát více než obyčejné plavky. Být rychle v suchu se zkrátka hodí. Již zmiňovanou velmi tenkou ochrannou vrstvu kryje horní vrstva ze síťoviny, která brání množení bakterií a vzniku nepříjemných pachů. Skvělé vlastnosti unikátního materiálu doplňuje odolnost vůči chlóru a UV filtr. Černý spodní díl můžete rozjasnit dle libosti různobarevným vrchním dílem. I při menstruaci můžete v plavkách zazářit.

Recenze Wuka Bikini – menstruační plavky do vody

Recenze Wuka Bikini menstruační plavky

Barva: Černá | Materiál: Vnější: 95 % recyklovaný nylon, 5 % elastan, Vnitřní vložka: 80 % polyester, 20 % elastan, prodyšný TPU, Dotyková vrstva: 100 % polyester| Střih: Klasický | Přibližná cena: 850 Kč

Klady
 • Široký a vysoký klínek pro dostatečnou ochranu
 • Možnost nošení pod vlastní plavky
 • Certifikované materiály
Zápory
 • Pouze pro slabou menstruaci

Osvobozující pocit volnosti představují také Wuka Bikini. Vybrali jsme je díky klasickému střihu, který je nenápadný a pohodlně se nosí. Doplnit ho můžete libovolným „vrškem“ svých oblíbených plavek. Menstruační plavky do vody Wuka vám dopřejí komfort pouze ve dnech slabší menstruace. Pojmou přibližně 10 ml menstruační krve, což odpovídá dvěma malým tamponům. Pro silnou periodu nejsou určeny. Můžete je ale využít jako podporu funkce tamponu nebo menstruačního kalíšku. Mít dvojí jištění se vždy hodí.

Zkuste si obléct menstruační plavky jako spodní vrstvu pod vaše oblíbené plavky. Jsou totiž tak tenké, že nikdo jejich přítomnost nezaregistruje a vy se nemusíte omezovat pouze na nudnou černou. Díky vykrojení je skryjete pod každý běžný střih plavek.

Bezpečnost nošení zajišťuje certifikace STANDARD 100 společnosti OEKO-TEX®. Menstruační plavky neobsahují škodlivé chemikálie, pečují o vás materiály bezpečné pro vaši pokožku. Díky dostatečně širokému a vysokému klínku se savou vrstvou vás plavky „podrží“ nejen při menstruaci, ale také v případě, že se potýkáte s inkontinencí.

Recenze Dorina Naja – jednodílné menstruační plavky

Recenze Dorina Naja menstruační plavky

Barva: Černá | Materiál: 80 % polyester, 20 % elastan | Střih: Jednodílné | Přibližná cena: 850 Kč

Klady
 • Slušivý střih
 • Formující postavu
 • Zavazování za krkem
Zápory
 • Pro menší poprsí

Komfort na druhou. Někdy může být původcem diskomfortu nejen menstruace, ale i příliš odhalené tělo. Zvlášť, když oblast břicha a pasu není dle vašich představ. Obojí můžete vyřešit v jednodílných menstruačních plavkách Dorina Naja. Jsou ideální pro slabou menstruaci, absorpční vrstva je schopna pojmout až 10 ml tekutiny. V případě silné menstruace můžete Dorina menstruační plavky využít jako „pojistku“ při použití menstruačního kalíšku, houby nebo tamponu.

Co vás zaručeně potěší, je tzv. Tummy control. Systém pro formování pasu a bříška vyrovná a vyformuje nedokonalosti a vy se můžete cítit sebejistě. V bezpečí proti protečení a s vizuálně krásnější postavou. Menstruační plavky do vody Dorina nás zaujaly jednoduchým střihem se zavazováním za krkem. Kalhotky nejsou příliš vykrojené a nebudou se nepříjemně zarývat. Košíčky plavek jsou bez kostic, nejsou vyztužené, ale nabízí možnost vložení vlastních vycpávek. Z recenzí uživatelek je nevýhodou, že nejsou plavky určeny pro velké poprsí.

Tyto jednodílné menstruační plavky se pyšní certifikátem kvality a nezávadnosti materiálů Oeko-Tex® Standard 100. Užijte si pobyt u vody i v době periody sebevědomě, v menstruačních plavkách, které navíc formují postavu a zakryjí nedokonalosti.

Porovnání menstruačních plavek

Název Proč se vám budou líbit? Cena
TOP menstruační plavky
Recenze Modibodi Teen Modibodi Teen Bikini Dívčí menstruační plavky s extra tenkou ochrannou vrstvou, které vypadají jako běžné plavky. Zjistit cenu
Recenze Wuka Bikini menstruační plavky Wuka Bikini Diskrétní menstruační plavky, které můžete nosit i jako spodní vrstvu pod své oblíbené koupací oblečení. Zjistit cenu
Recenze Dorina Naja

Dorina Naja

Jednodílné menstruační plavky bez vycpávek se zavazováním za krkem. Tvarují postavu a zakryjí nedostatky v oblasti bříška. Zjistit cenu
Recenze Modibodi Hi-Waist Bikini Modibodi Hi-Waist Bikini Brief Velmi pohodlné nošení a komfortní pocit díky střihu s vysokým pasem. Vhodné pro střední a slabou menstruaci. Zjistit cenu
Wuka Period Swimsuit Wuka Period Swimsuit Jednodílné menstruační plavky s vycpanými košíčky a působivým zadním křížením lichotí každé postavě. Pojmou až 15 ml menstruační krve, vhodné i pro středně silnou menstruaci. Zjistit cenu
Modibodi One-Shoulder Působivé řešení na jedno rameno. Jednodílné menstruační plavky pro všechny typy postavy od XS až do 2XL. Zjistit cenu
Dorina Aqua Moon Wave Black Jednodílné menstruační plavky z recyklovaného udržitelného materiálu. Tenká ramínka a pásek pro zajímavý vzhled. Zjistit cenu

Nejprodávanější menstruační plavky

Jak vybrat menstruační plavky

Vysněná letní dovolená se blíží, ale s ní i menstruační cyklus. Představa času stráveného pohledem do vody je stejně „lákavá“ jako nutnost hledat toalety a měnit hygienické potřeby. Stejně tak, jako byly před několika lety revoluční novinkou menstruační kalhotky, nyní nebe moderních hygienických potřeb rozzářily další hvězdy, menstruační plavky. Lákají na jednoduché použití, bezpečnou ochranu proti protečení, komfortní nošení a udržitelný způsob ochrany při menstruaci.

Co jsou to menstruační plavky

Menstruační plavky jsou speciálně navržené plavky, které ženám umožňují plavat během menstruace bez potřeby používání tamponu, kalíšku nebo jiných vnitřních menstruačních produktů. Tyto plavky mají vnitřní vrstvy, které absorbují a zadržují menstruační krev, čímž zabraňují jejímu unikání do vody.

Menstruační plavky navenek vypadají jako každé jiné plavky. Při jejich nošení se cítíte jako v klasických plavkách s rozdílem mírné výztuže v zóně mezi nohama. Nejedná se však o žádnou tlustou vrstvu. Rozhodně oceníte, že se plavky nezarývají v rozkroku jako některé klasické plavky. Vybírat můžete z různých střihů: klasika, nízký střih, bikini nebo střih s vysokým pasem. Sáhnout můžete také po jednodílných menstruačních plavkách, které mají často i zpevnění v oblasti bříška.

Jednodílné menstruační plavky

Jak fungují menstruační plavky

Menstruační plavky se přizpůsobují tvaru těla a poskytují bezpečnou a spolehlivou ochranu při menstruačním cyklu. Mají v sobě skrytou absorpční vrstvu, která zachycuje krev. Tato vrstva je navržena tak, aby rychle absorbovala menstruační tok a udržela ho uvnitř plavek. Zároveň je tato část plavek voděodolná a zabraňuje jejímu úniku do vody.

Toto prádlo nabízí ochranu při slabé až střední menstruaci, při špinění i při inkontinenci. Samotné plavky si ale neporadí se silnou menstruací. V takovém případě je kombinujte s tamponem, houbou nebo menstruačním kalíškem a využijte menstruační plavky jako pojistku.

ChytrýVýběr radí

Pořiďte si pouze spodní díl menstruačních plavek a kombinujte ho s různě barevnými vršky.

Výhody menstruačních plavek

Menstruační plavky nejsou jen tak nějakým výdobytkem, který nyní zažívá rozmach a za pár let o něm neuslyšíte. Nabízejí řadu výhod a vzhledem ke stoupající oblíbenosti menstruačních kalhotek lze předpokládat, že i menstruační plavky se budou častěji objevovat v ženských šatnících.

Jedním z hlavních důvodů, proč ženy volí menstruační plavky, je možnost plavat a užívat si vodní aktivity během menstruace bez nutnosti zavádění tamponů nebo kalíšků. Menstruační plavky jsou opakovaně použitelné a vydrží při správné údržbě mnoho let. To znamená méně odpadu, v porovnání s jednorázovými menstruačními potřebami. Ačkoli počáteční investice do menstruačních plavek může být vyšší než náklady na jednorázové produkty, v dlouhodobém horizontu může být jejich používání výrazně finančně výhodnější, protože je není třeba pravidelně kupovat.

Mnoho žen považuje menstruační plavky za pohodlnější alternativu k tamponům nebo menstruačním kalíškům, zejména při plavání. Na rozdíl od některých jednorázových menstruačních potřeb, které mohou obsahovat chemikálie, parfémy nebo bělidla, jsou menstruační plavky vyrobeny z hypoalergenních materiálů. Menstruační plavky vypadají jako běžné plavky, takže je možné se v nich cítit sebevědomě i během menstruace.

Jak používat menstruační plavky

Aby menstruační plavky fungovaly co nejlépe, je důležité vybrat správnou velikost. Plavky by měly sedět pohodlně, aniž by byly příliš těsné nebo volné. Vybírejte střih, který se vám pohodlně nosí. Menstruační plavky nutně nemusí znamenat jednodílný komplet nebo spodní díl s vysokým pasem. Pokud jste zvyklé na bikini styl, sáhněte bez obav po něm.
Před tím, než se s menstruačními plavkami vypravíte do bazénu nebo na pláž, vyzkoušejte je během periody doma. Zjistíte, jak se v nich cítíte a otestujete jejich funkčnost.

Po použití je přeperte v ruce ve studené až vlažné vodě a dále v péči o ně postupujte dle pokynů výrobce. Pro bezstarostnou dovolenou u vody mějte v záloze ještě jedny menstruační plavky, ať můžete provést výměnu během dne. Samozřejmě platí, že každá žena je jiná a co funguje pro jednu, nemusí nutně fungovat pro druhou. Naštěstí se výrobci předhánějí v množství střihů, efektivitě použitých materiálů a diskrétnosti ochranných vrstev. Vyberte si menstruační plavky do vody podle toho, co vám vyhovuje nejlépe.

ChytrýVýběr radí

Pro optimální funkci menstruačních plavek zvolte správnou velikost. Vyberte si střih, který vám sedí a cítíte se v něm dobře. Před nošením menstruačních plavek na veřejnosti si dopřejte doma adaptační dobu. Může chvíli trvat, než si zvyknete na nový pocit a způsob nošení. Jakmile si v domácím prostředí ověříte, kolik tekutiny menstruační plavky reálně absorbují, budete se cítit v době periody u vody sebevědoměji a bezpečněji.

Pro koho jsou menstruační plavky určeny

Menstruační plavky rozhodně nepatří do kategorie alternativních pomůcek. Pomáhají mnoha ženám, které nemohou nebo nechtějí využívat konvenční menstruační pomůcky.

Pro koho jsou menstruační plavky obzvláště vhodné:

 • aktivní ženy a sportovkyně
 • ženy hledající alternativu k tamponům, menstruačním houbám nebo kalíškům
 • ekologicky smýšlející ženy
 • ženy, které nemohou nebo nechtějí používat tampony (např. riziko TSS)
 • ženy, hledající více pohodlí během menstruace
 • dívky, které začínají menstruovat
 • ženy s inkontinencí

Vždy je důležité vzít v potaz, že ačkoli jsou menstruační plavky vhodným řešením pro zachování aktivního životního stylu, jejich absorpční schopnost je omezena. Pro ženy s velmi silnou menstruací představuje optimální ochranu kombinace menstruačních plavek s jiným produktem, jako je tampon, houba nebo kalíšek.

Náš tip

Průkopníky na tuzemském trhu v oblasti komfortu a diskrétnosti při menstruaci se staly před lety menstruační kalhotky Snuggs. V oblíbenosti si stále drží prim a věnovali jsme se jim i my v našem chytrém výběru. Pozornost jsme věnovali i dalším značkám menstruačních kalhotek.

Jak prát menstruační plavky

Správná péče prodlužuje životnost prádla a zajišťuje, že vám budou efektivně sloužit dlouhou dobu. Jako vždy platí, řiďte se pokyny konkrétního výrobce ke konkrétnímu modelu plavek. Jednotlivé modely mohou být vyrobeny z odlišných materiálů, a proto péče o ně nemusí být stejná. Například, oblíbené menstruační plavky Snuggs nemusí vyžadovat to samé ošetření jako Wuka Bikini z naší nabídky.

Obecný návod, jak pečovat o menstruační plavky

Ihned po použití je opláchněte ve studené až vlažné vodě, abyste odstranili jakékoli nečistoty a zbytky menstruační krve. Promněte a oplachujte je, dokud nebude voda čistá. Při praní v pračce je v ideálním případě vložte do speciální síťky na praní spodního prádla a vyberte jemný program praní do max 30 °C. Menstruační plavky sušte na vzduchu, ideálně ve stínu. Vyvarujte se použití sušičky, protože vysoké teploty mohou poškodit speciální materiály plavek a snížit jejich životnost.

Kde koupit menstruační plavky?

Širokou nabídku jednodílných menstruačních plavek i modelů bikinového střihu naleznete na Maluna.cz. Nejen menstruační plavky, ale i menstruační kalhotky a spoustu skvěle padnoucího spodního prádla nabízí Astratex.cz.

Nejoblíbenější značky

Wuka

Název britské značky Wuka je zkratkou anglického Wake Up Kick Ass. Filozofií značky je, že menstruace nemá ženu v ničem brzdit. Dominantní témata představuje udržitelnost, pohodlnost a bezpečnost během menstruace.

Wuka logo

Modibodi

Modibodi je australský výrobce udržitelných menstruačních potřeb, který se zaměřuje hlavně na pomoc ženám v rozvojových zemích. Angažuje se v problematice „menstruační chudoby“, kdy ženy nemají přístup k hygienickým pomůckám, což je izoluje a uzavírá doma. Modibodi je celosvětově oblíbený a uznávaný výrobce nejen menstruačních plavek, ale především menstruačních kalhotek.

Modibodi logo

Dorina

Německý výrobce spodního prádla Dorina ženy obléká již od 60. let minulého stolení. Drtivá většina produktů se pyšní certifikátem Oeko-Tex® Standard 100 a GOTS. V posledních letech se zaměřuje na pohodlí žen při menstruaci a vyvíjí menstruační plavky a kalhotky.

Dorina logo

Kolik stojí menstruační plavky?

Do 600 Kč

Za tuto cenu pořídíte základní menstruační plavky, které se od dražších modelů odlišují zejména rozměry vnitřní ochranné vrstvy. Ta, na rozdíl od prémiových značek, může být tlustá až 3 mm.

Do 1000 Kč

Ve střední cenové hladině najdete širokou nabídku menstruačních plavek v klasickém i bikini stylu i jednodílné plavky. Jednotlivé modely se liší v použitých materiálech, střihu a rozměrech ochranné vrstvy. Vybírejte pro vaše pohodlí ideálně rychleschnoucí menstruační plavky s tenkou vnitřní vložkou.

Nad 1000 Kč

Za perfektně padnoucí jednodílné menstruační plavky, nebo celý komplet dvoudílných plavek, si budete muset připlatit. Odměnou pro vás bude dostatečná ochrana i při střední menstruaci, kvalitní rychleschnoucí materiály a extra tenká vnitřní vložka.

Menstruační plavky: 5 nejčastěji kladených otázek

Fungují skutečně menstruační plavky?

Ano! Menstruační plavky efektivně absorbují menstruační krev, a dokonce i lehký únik moči. Pomáhají ženám navrátit svobodu a sebevědomí nejen při probíhajícím menstruačním cyklu, ale i v případě inkontinence.

Mohu s menstruačními plavkami opravdu plavat?

S menstruačními plavkami si můžete naplno užít plavání a jiné vodní aktivity bez obav. Jsou navrženy tak, aby zachytily odtékající krev a zabránily jejímu úniku do vody. Menstruační plavky používejte na plavání při slabé menstruaci. Při silné menstruaci je využijte jako pojistku v kombinaci s menstruačním kalíškem, houbou nebo tampony.

Jsou menstruační plavky vhodné pro mladé dívky?

Použití menstruačních plavek není omezeno věkem. Pro mladé dívky existují i speciální modely a střihy, které se dokonale přizpůsobí tělu. Koupaliště s kamarádkami v době periody přestává být díky menstruačním plavkám sci-fi. Dívčí menstruační plavky představují zcela diskrétní možnost, jak zůstat aktivní i během menstruace.

Jak se rozhodnout pro správnou velikost menstruačních plavek?

Správnou velikost menstruačních plavek je nejlepší vybrat na základě vaší běžné velikosti spodního prádla. Většina výrobců poskytuje podrobný průvodce velikostmi na svých webových stránkách.

Jak dlouho mohu nosit menstruační plavky?

Stejně jako u jiných menstruačních pomůcek se doba komfortního nošení může individuálně lišit. Vždy odráží intenzitu menstruace. Při slabé menstruaci je optimální doba nošení okolo 3-4 hodin. Čím je menstruace slabší, tím se doba pohodného nošení menstruačních plavek prodlužuje.

Oblíbené menstruační plavky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (62 hlasů)

Autor článku

Jana Andrýsková
Jana Andrýsková

Jsem milovnicí dokumentárních filmů, Asie a minimalismu. Pokud nesedím u klávesnice, sedím u klavíru. Ráda testuji nové produkty a ještě raději se dozvídám, jak co funguje. Moje práce je mi koníčkem a tvorba recenzí, článků a rad pro vás mě neskutečně baví. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář