ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze sonického zubního kartáčku TrueLife SonicBrush K150 UV

30. 5. 2023 aktualizováno

recenze sonického zubního kartáčku truelife

Sonický zubní kartáček SonicBrush K150 UV od společnosti TrueLife funguje na bázi jemných vibrací. Díky šetrné péči efektivně odstraní až 99 % zubního plaku a navíc disponuje UV sterilizátorem, který účinně dezinfikuje výměnné hlavice kartáčku.

9

Perfektní

TrueLife sonický zubní kartáček SonicBrush K150 UV je skvělý a účinný přístroj pro udržení ústní hygieny v dobré kondici. Díky svému pěknému provedení se stane skvělým doplňkem každé koupelny. Použitá sonická technologie je šetrná k zubní sklovině a čistící hlavice jsou díky sterilizátoru zbaveny až 99,9 % všech bakterií. S přiloženým cestovním pouzdrem je možné kartáček používat nejen doma ale i na cestách.

Konstrukce a design
8.5
Funkce a ovládání
9
Zkušenosti s používáním
9
Údržba přístroje
9.5
Hmotnost kartáčku:115 g
Hmotnost základny s UV lampou:175 g
Výdrž baterie:45 dní (2x denně 2 minuty)
Počet pohybů:Až 80 000 pohybů/min
Paměť:Ano
Časovač:2 min (interval po 30s)
Klady
  • Pěkný design
  • Kvalitní zpracování
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Paměť nastavení přístroje
  • Časovač
  • Sterilizátor

1. Obsah balení

Sonický zubní kartáček SonicBrush K150 UV je zabalen v pevné kartonové krabici. V té po rozbalení najdeme cestovní pouzdro, ve kterém je sonický kartáček s vestavěným akumulátorem, nabíjecí adaptér, UV sterilizátor a 3 typy výměnných hlavic K-series na čištění chrupu.

Standard pro běžné čištění, Sensitive pro citlivější zuby a Whiten pro bělící efekt. Samozřejmostí je návod k použití v českém jazyce. V případě potřeby je možné si dokoupit ještě speciální hlavici K-series Plus, která má mezi štětinami gumu ve tvaru X a umí odstranit skvrny od čaje nebo kouře a poté zuby krásně vyleštit.

2. Konstrukce a design

Sonický kartáček SonicBrush K150 UV má štíhlé dlouhé tělo o hmotnosti pouhých 115 g. Hladké a přesné linie kartáčku nenarušují žádné výstupky. Tedy kromě kmitací hlavy, která je zakryta krytkou. Použitý materiál je příjemný na dotek a jeho matný černý povrch zdobí na jedné straně lesklá lišta do které je zabudovaný displej a dvě ovládací tlačítka. Zabudovaná baterie ve spodní části kartáčku je nabíjena pomocí indukce a díky celkové kvalitní izolaci je kartáček vodotěsný a má stupeň krytí IPX7.

Sterilizační stanice slouží rovněž jako indukční nabíječka kartáčku a má tělo z kvalitního černého plastu. Dvířka, která zakrývají sterilizační prostor jsou lehce průsvitná, aby bylo vidět, zda svítí modré světlo UV lampy. Ta je vložena do zrcadlové paraboly, aby stejnoměrně ozářila všechny vložené hlavice kartáčku, které dobře drží na oválných hrotech. Hmotnost základny s UV lampou je 175 g a spodní část je opatřena protiskluzovými ploškami.

Výměnné čistící hlavice sonického kartáčku SonicBrush K150 UV se lehce nasazují na kmitací hrot kartáčku. Každý typ hlavice je rozlišen různými barvami štětin a všechny hlavice obsahují několik štětin modré barvy, které indikují míru opotřebení. Příjemný doplněk je cestovní pouzdro kam se bez problémů vejde sonický kartáček a dvě náhradní hlavice.

Celkové zpracování sonického kartáčku SonicBrush K150 UV od společnosti TrueLife je velmi pěkné a kartáček bude tvořit elegantní doplněk v každé koupelně.

3. Funkce a ovládání

Sonický kartáček SonicBrush K150 UV má dvě základní ovládací tlačítka. Hlavním kulatým tlačítkem se kartáček ihned uvede do provozu a hrot kartáčku se rozkmitá rychlostí až 80 000 pohybů za minutu. Pomocí druhého tlačítka lze vybrat jednu z 5 intenzit kmitání. Při čištění zubů štětiny kartáčku jemně vibrují a uživatel si vybere, která rychlost kmitání je mu příjemná.

Nastavenou rychlost kmitání zobrazuje dobře čitelný displej pod ovládacími tlačítky. Sonický kartáček SonicBrush K150 UV si zapamatuje poslední nastavenou rychlost a není nutné ji znovu nastavovat při každém použití.

Kartáček SonicBrush K150 UV nabízí kromě standardního čištění zubů ještě další čistící režimy. Kromě základního režimu Clean, lze vybrat ještě režim White pro vybělení zubů a režim Massage pro jemnou stimulaci dásní. Zvolený režim zobrazuje vestavěný displej na těle kartáčku. U každého režimu je rovněž možné nastavit 5 rychlostí intenzity kmitání hlavice a celkem tedy kartáček nabízí 15 různých kombinací čištění.

Příjemným bonusem sonického kartáčku SonicBrush K150 UV je sterilizační komora. Po otevření zatmavených, lehce průsvitných, dvířek je vidět UV lampa a tři výstupky pro nasazení čistících hlavic. Hlavice kartáčku je vhodné do komory dávat suché, nebo jen minimálně vlhké. Po zavření dvířek se ihned spustí sterilizace, při které se zničí až 99,9 % bakterií. Sterilizátor se sám vypne a sonický kartáček je opět připraven k použití.

4. Zkušenosti s používáním

Dentální hygiena sonickým kartáčkem TrueLife SonicBrush K150 UV je návyková. První pocity byly zvláštní a je potřeba najít správný úhel jak vložit kartáček do úst, ale po několika použití už se málokdo bude chtít vrátit k manuálnímu kartáčku na zuby. Kartáček se částečně řadí mezi chytré spotřebiče. Automatický 2 minutový časovač hlídá správnou délku čištění za vás a po uplynutí této doby se sám vypne. Navíc je cyklus čištění rozložen na 4 sekce po 30 vteřinách. Vždy se sám na malou chvíli vypne, čímž signalizuje, že je možné přesunout čistící hlavici do jiné části ústní dutiny.

Kartáček je vodotěsný, je tedy možné si v klidu vyčistit ústní dutinu například při sprchování. Výměnné hlavice kartáčku vydrží až 3 měsíce používání. Poté se začnou třepit a nutnost výměny signalizují modré štětinky, které začínají blednout. Baterie sonického kartáčku se nabíjí bezdrátově pomocí indukce.

Při odložení kartáčku do stanice se okamžitě začne nabíjet, což signalizuje červená dioda na kartáčku. Pokud není nutné hlavice kartáčku každý den sterilizovat, tak nemusí být stanice stále připojena do sítě 230 V a kartáček vydrží bez potřeby dobíjení až 45 dnů. To je dobré při cestování, protože stačí sbalit přiložené cestovní pouzdro, vložit do něj kartáček, oblíbenou hlavici a o ústní hygienu je postaráno.

5. Údržba přístroje

Sonický zubní kartáček TrueLife SonicBrush K150 UV nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu. Výměnné hlavice je vhodné ve vlastním zájmu vkládat do sterilizační komory a přibližně po 3 měsících používání je vyměnit za nové. Nabíjení kartáčku probíhá automaticky po vložení do stanice a samo se vypne při plném nabití.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.4 (11 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář