ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze robotického vysavače s mopem Concept VR3550

Robotický vysavač s mopem visiOne 3D Concept VR3550 CHV - recenze

Robotický vysavač se stal nepostradatelnou součástí některých domácností. V našem srovnávacím testu jsme se proto zaměřili na nejlepší robotické vysavače na našem trhu. Jeden mezi nimi nemá konkurenci – jedná se o robotický vysavač s mopem Concept VR3550. Na trh přichází s 3D technologií, automatickou stanicí, tichým chodem i ovládáním hlasem.

Hodnocení visiOne 3D Concept VR3550

9.2

Perfektní

Robotický vysavač s mopem visiOne 3D Concept VR3550 se může pochlubit vysokou mírou samostatnosti, bezkonkurenčním množstvím senzorů a propracovanou laserovou navigací s 3D technologií. Díky svému zpracování je vhodný i pro vícepatrové domácnosti.

Design a zpracování
10
Výbava a výdrž
10
Manipulace a ovládání
9
Efektivnost vysávání a vytírání
9
Údržba a cena
8
Klady
  • Jednoduchý moderní design
  • Laserová navigace s 3D technologií
  • Nízká hmotnost
  • Efektivní úklid i vytírání v celém prostoru
  • Automatické vysypávání prachového zásobníku
Zápory
  • Vysoká cena
  • Občas trochu delší odezvy na tlačítka

Obsah balení

Obsah balení pečlivě zabalené a uspořádané krabice si můžete prohlédnout na fotkách níže. Rozdělený je do dvou fotografií – robotický vysavač se stanicí a zvlášť příslušenství k nim.

Na samotném vysavači není co komentovat. Snad jen to, že je vybavený dvěma pěnovými vycpávkami po stranách, aby nedošlo k poničení dvou částí plastů. Nabíjecí stanice přijde rozdělená na dvě části, které složíte jednoduchým zasunutím do sebe. Uvnitř nabíjecí stanice se nacházejí čtyři prachové sáčky o objemu 2,5 l, z nichž jeden je již nasazený.

Druhá fotografie odhaluje zbývající příslušenství. Součástí balení je přívodní kabel k nabíjecí stanici, manuál, záruční podmínky, náhradní filtr, zámky k nabíjecí stanici, univerzální kartáč (vložený ve vysavači), kartáč na tvrdé podlahy, dva postranní kartáčky, mopovací modul a dvě čisticí textilie. Uvnitř vysavače je pak také malý kartáček určený k čištění vysavače.

Design a zpracování – 10/10

S robotickým vysavačem visione 3D Concept VR3550 se vám dostane do ruky bytelný přístroj, kterému neodolá žádný milovník moderních technologií. Ještě, než se dostaneme k hodnocení jeho výbavy a efektivnosti, chceme vyzdvihnout moderní design. Concept opět dokázal, že se v jednoduchém designu skrývá krása. Chválíme jeho celkové zpracování.

Povrch vysavače je z většinové části matný a nezůstávají na něm otisky prstů. Kolem tlačítek, zejména na žebrovaném plastu, otisky zůstávají, ale celkový dojem ze vzhledu to nekazí. Při manipulaci s vysavačem je potřeba být si vědom toho, že se plast v jeho přední části hýbe, má to ale svůj důvod – má působit jako „nárazník“ a zbrzdit případné nárazy.

Výtku nemáme ani ke zpracování jednotlivých komponentů. Nabíjecí stanice, která je spolu s robotickým vysavačem nejdůležitější součástí balení, rovněž vyniká svou bytelností. Zařízení nepůsobí dojmem „levných plastů“, vše lze jednoduše otevřít, vysunout či odklopit.

Výbava a výdrž – 10/10

Také u druhého hodnoceného parametru jsme se rozhodli dát robotickému vysavači Concept VR3550 plný počet bodů. Jeho výbava je totiž naprosto bezkonkurenční. Nejdříve ale chválíme příslušenství, které naleznete v balení. Je velkou výhodou, že vám tento robotický vysavač umožní po vysátí také vytřít. Kartáče lze měnit podle potřeby či typu podlahy.

Co se týče výbavy samotného robotického vysavače, pak je největší výsadou laserová 3D technologie schopná rozpoznávat i drobnější předměty. Před zahájením úklidu robotický vysavač naskenuje místnost a poté se s ní začne seznamovat. Skenování místnosti trvá pár sekund a uloží si ji do své paměti. Takto si zvládne uložit půdorys až pěti pater.

Kameru u vysavače nahradily tři laserové senzory, přičemž nechybí ani senzor proti pádu ze schodů, jak demonstruje video níže. Využitím laserových senzorů místo kamerového systému se tento robotický vysavač s mopem snaží chránit vaše soukromí. Do výbavy dostal také český jazyk, bude vám tedy srozumitelně oznamovat, k jakému úkonu se zrovna chystá.

Jelikož je vysavač vybavený třístupňovou filtrací s HEPA filtrem, je skvělou volbou i pro alergiky. Slibuje zachycení až 99,9 % prachových částic, bakterií, virů i roztočů. Výhodou filtru je jeho omyvatelnost, je tedy možné ho používat opakovaně.

Baterie s kapacitou 5 200 mAh slibuje výdrž až 180 minut. Oproti předchozím modelům je toto číslo sice nižší, ale i tak se nám zdá poměrně vysoké. Pro nabití vysavače je zapotřebí zapojit nabíjecí stanici a nechat v ní zapnutý robotický vysavač. Během nabíjení bliká na vysavači kulaté bílé světlo, při plném nabití svítí nepřerušovaně. Do plna se nabíjí 3 – 5 hod.

Robotický vysavač visiOne 3D Concept VR3550 - výbava a výdrž3 - recenze

Manipulace a ovládání – 9/10

Jak je na tom robotický vysavač s mopem visiOne 3D od značky Concept s manipulací a ovládáním? Nebude překvapením, že si i v této disciplíně vedl dobře. Vysavač váží pouhé tři kilogramy, pokud tedy bude nutné ho kamkoliv přenést, nebude to nejmenší problém. Kvůli těžší stanici má ovšem celá krabice více než 12 kg. Přenášení však usnadní rukojeť.

Pojďme se podívat na možnosti ovládání. Začneme tím nejjednodušším – tlačítky. Robotický vysavač je vybavený dvěma tlačítky, kterými zařízení zapnete a vypnete, zahájíte i pozastavíte úklid a dokonce zvládnou i funkci lokálního úklidu. I navzdory všestrannosti jsme se rozhodli odebrat jeden bod za pomalejší reakce, které se občas po stisknutí dostavily.

Další možností, jak ovládat tento robotický vysavač, je stažení aplikace. Aplikaci bude nutné spárovat s vysavačem pomocí kroků, které nemusejí pro technicky méně zdatného jednotlivce znít srozumitelně, celkově se ale nejedná o nic náročného. V aplikaci se vám zobrazí např. mapa naskenovaných místností a rozšířené možnosti nastavení a úklidů.

V aplikaci můžete nastavit např. množství dávkování vody během vytírání, výkon sání, režim úklidu (automatický, v interiéru, zónový či lokální turbo úklid), či jazyk, kterým vysavač mluví. Budete mít také přístup k údajům o stavu baterie nebo třeba celkové době úklidu. Můžete také vyznačit zakázanou zónu, do které vysavač nesmí jezdit.

Kromě tlačítek a aplikace je možné vysavač ovládat také hlasovými povely.

Efektivnost vysávání a vytírání – 9/10

Jsme u dalšího klíčového parametru, kterým je efektivnost vysávání a vytírání. Odvádí tento robotický vysavač dobrou práci? Vzhledem k použité 3D laserové technologii nelze říci nic jiného než ano. Pečlivě naskenuje každou místnost, s kartáčkem zajíždí i do rohů a šikovně si najde každý předmět, kolem kterého obkrouží v těsné blízkosti, aniž by s ním hýbal.

Výška 8,5 cm umožňuje vysavači zajet i pod nižší stůl, skříň nebo třeba skříňku pod umyvadlem. Extra výkon 8K PowerBoost vyžene svoji 8000 Pa sací sílu třeba na koberci. Sací sílu dokáže zvýšit automaticky od momentu příjezdu na koberec. Efektivní je rovněž vytírání, během kterého dokáže i vysávat. Podlahu nezanechává příliš mokrou.

Vysavač dokáže fungovat automaticky. Například v momentě, kdy dokončí úklid, ohlásí, že je hotovo a vrací se do nabíjecí stanice. Aby ji našel, je logicky nutné ji mít zapnutou. Pak to pro něj není žádný velký problém a během několika vteřin zajede zpět do své nabíjecí stanice. U tohoto robotického vysavače jsme si také oblíbili jeho tichý chod.

Údržba a cena – 8/10

Dostáváme se k poslednímu hodnocenému parametru, kterým je údržba a cena. Pravidelná údržba spočívá v několika jednoduchých krocích. Jako první můžeme uvést čištění hlavního kartáče ve spodní části vysavače, který stačí očistit malým kartáčkem ukrytým pod víkem vysavače. Čistí se také boční rotační kartáček, ze kterého stačí sejmout namotané nečistoty.

Uvnitř vysavače se nachází prachová nádoba, kterou je rovněž nutné čistit. Tomuto úkonu se ale můžete vyhnout, pokud necháte vysavač automaticky zajet do jeho nabíjecí stanice po dokončení úklidu. Robot si v tomto případě automaticky vyprázdní prachový zásobník. Po každém vytírání je rovněž vhodné vyčistit textilii a vysušit zásobník na vodu.

Dva body jsme strhli za cenu, která činí z tohoto samostatného robotického vysavače zařízení, které si rozhodně nemůže dovolit každá domácnost. Pokud vám to ale finanční prostředky dovolují a líbí se vám myšlenka chytré domácnosti, pak si v ní zcela jistě najde své místo.

Video recenze robotického vysavače Concept visiOne 3D VR3550

Parametry

Vlastnost Parametr
Výška 8,5 cm
Hmotnost 3,1 kg
Překonání překážky do výšky 1,8 cm
Doba provozu 180 min
Hlučnost 60 – 70 dB

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (50 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář