ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Zahradní lavice

Zařizujete právě vaši zahradu a hledáte tipy na zahradní nábytek, který se vyplatí pořídit? V tomto článku se podrobně zaměříme na výběr zahradní lavice. Prozradíme vám, jaké varianty existují a jaké výhody a nevýhody s sebou přináší různé druhy materiálů. Také se podíváme na to, jak zahradní lavice udržovat, aby se těšily dlouhé životnosti.

Součástí našeho článku je rovněž výběr konkrétních produktů, které dle naší redakce stojí za to. Vítězem klání se přitom stala zahradní lavice Blumfeldt Komfortzone, která se může pochlubit kvalitním zpracováním a úložným prostorem. Pokud se poohlížíte po finančně nenáročné variantě, neuděláte chybu s plastovou lavičkou na zahradu Happy Green Granada.

Nejlepší celkově

Kvalitní zahradní lavice z umělého ratanu. Má pohodlné vysoké sedáky, úložný prostor a výklopnou odkládací část.

Skvělý poměr cena/výkon

Třímístná zahradní lavice z akáciového dřeva. Vhodná pro venkovní i vnitřní použití. Možnost dokoupení polstrování.

Pro nenáročné

Zahradní lavička s pevným ocelovým rámem. Má ergonomický tvar, atraktivní design a je vhodná i na menší terasy.

Nejlepší zahradní lavice

Recenze Blumfeldt Komfortzone – zahradní lavice s praktickým úložným prostorem

Zahradní lavice Blumfeldt Komfortzone – s praktickým úložným prostorem Pro náročné

Materiál: umělý ratan | Nosnost: 200 kg | Rozměry: 121 × 86 × 99 cm | Barevné provedení: šedá a černá | Příslušenství: úložný prostor, výklopné stolky, výsuvná podnožní část

Klady
 • Moderní design
 • Lehká konstrukce
 • Úložný prostor
 • Možnost využití jako lehátko
 • Odkládací výklopné stolky
Zápory
 • Vyšší cena
 • Pouze pro dvě osoby

S touto pohodlnou zahradní lavicí Blumfeldt Komfortzone si budete moct užívat chvíle odpočinku na maximum. Jedná se o ratanovou dvousedačku a umožňuje tedy strávit příjemné chvíle o samotě nebo ve dvou. Nosnost lavice dosahuje úctyhodných 200 kg. Předností je dále stabilní rám zhotovený z ocelových tyčí se stylovým polyuretanovým potahem. O měkký sed se zasluhují 10 cm vysoké sedáky a dva velké podhlavníky. Pokud zrovna nebudete chtít sedět, ale spíše polehávat, můžete si jednoduše vysunout podnožní část.

Tato zahradní lavička se dále může pochlubit praktickými výklopnými stolky na bočních stranách. Ty můžete využít třeba pro odložení rozečtené knihy nebo vašeho vychlazeného nápoje. Pokud ji zrovna nebudete chtít používat, můžete všechny polštáře uskladnit do dostatečně velkého úložného prostoru v podnožní části. Potěší vás také moderní nadčasový design, který vám bude dělat radost spoustu let. Mezi možné nevýhody jsme zařadili o něco vyšší pořizovací cenu a skutečnost, že je tento kousek nábytku pouze pro dvě osoby.

Recenze Fieldmann FDZN 4006-T – dřevěná zahradní lavice třímístná

Recenze zahradní lavice Fildmann FDZN 4006 Zlatý střed

Materiál: akáciové dřevo | Nosnost: 240 kg | Rozměry: 150 × 90 × 61 cm | Barevné provedení: hnědá | Příslušenství: ne | Přibližná cena: 2 699 Kč

Klady
 • Odolné dřevo
 • Velká nosnost
 • Možnost dokoupit polstrování
 • Příznivá cena
Zápory
 • Vyšší hmotnost

Fieldmann FDZN 4006-7 je zahradní lavice vyrobená z tropického akáciového dřeva v klasickém designu. Vhodná je pro použití venku i v interiéru a její cena je poměrně příznivá. Akáciové dřevo je vysoce odolné vůči opotřebování stářím, povětrnostním vlivům, plísním, houbám a dřevokaznému hmyzu. Je ale nutné počítat s vyšší hmotností lavičky, která je téměř 16 kg, takže přenášení je náročnější. Výhodou to může být při silných větrech a vichřicích, které lavičku neodfouknou.

Lavička je vybavena opěrkami rukou pro jejich pohodlné opření. Díky své šířce 150 cm a nosnosti 240 kg nabízí komfortní sezení až pro tři dospělé osoby. Svým vzhledem a hnědou barvou se lavice Fieldmann hodí do každé zahrady. K lavičce je možné dokoupit voděodolné polstrování, které zajistí pohodlnější sezení a v případě použití v interiéru lavici i zútulní.

Recenze Happy Green Granada – pevná zahradní lavička za nízkou cenu

Zahradní lavice Happy green Granada recenze Levný základ

Materiál: ocel, plast | Nosnost: 150 kg | Rozměry: 119 × 75 × 50 cm | Barevné provedení: černá | Příslušenství: ne | Přibližná cena: 1 659 Kč

Klady
 • Pevná konstrukce
 • Nízká hmotnost
 • Nízká cena
Zápory
 • Nízká nosnost

Hledáte-li levnější variantu zahradní lavice, mohla by pro vás být pravou volbou lavička Happy Green Granada. Její výhodou je pevný a stabilní ocelový rám a ocelový sedák. Střed opěrky zad je plastový. Díky této konstrukci se velmi snadno udržuje a čistí. Váží 9 kg, tudíž je velmi snadné ji přemísťovat po zahradě.

Design lavičky v černé barvě je moderní s mřížkovanou opěrkou zad. K pohodlnějšímu sezení slouží ergonomické tvarování lavičky a opěrky rukou. Svými rozměry a nosností 150 kg se Happy Green GRANADA řadí k menším lavičkám vhodným pro dvě dospělé osoby nebo tři děti. Menší rozměry by mohly být výhodou, pokud hledáte vhodný model lavičky na menší terasu nebo balkon, kam se tento model bez problémů vejde. Atraktivní je také nízká pořizovací cena.

Recenze Texim Paris – ratanová zahradní lavice

Recenze zahradní lavice Texim Paris – ratanový kousek nábytku

Materiál: umělý ratan, ocel | Rozměry: 114 × 94 × 64 cm | Barevné provedení: hnědá | Příslušenství: ne

Klady
 • Kvalitní materiál
 • Opěrky pro ruce
 • Minimalistický design
 • Pevná konstrukce
Zápory
 • Bez úložného prostoru
 • Bez potahu

Dalším zajímavým produktem v našem žebříčku je zahradní lavička Texim Paris, která kombinuje dva typy materiálů. Jedná se o umělý ratan a ocel, která má své zastoupení v samotné konstrukci. Výsledkem je pevný kus nábytku, který hravě ustojí i náročnější používání. Jelikož se navíc jedná o umělý ratan, je lavice odolná i vůči náročným povětrnostním podmínkám. Pohodlí při sezení zdůrazňují opěrky na ruce po obou stranách.

Tuto zahradní lavici seženete za poměrně příznivou cenu. Je poměrně prostorná a pohodlně se na ní vměstnají dvě osoby nebo třeba tři děti. Má minimalistický design, který skvěle zdůrazní přírodní ráz zahrady. Stejně jako u předchozí lavice je třeba počítat s tím, že tento nábytek nemá žádný úložný prostor ani potah. Na druhou stranu ratan je sám o sobě příjemně měkký a dobře se na něm tedy sedí.

Nejprodávanější zahradní lavice

Jak vybrat zahradní lavici

Rozhodli jste se, že vaši zahradu doplníte o zajímavou lavici? V tom případě se pravděpodobně budete zajímat o to, podle jakých konkrétních parametrů tento kousek nábytku vybrat. V úvahu je totiž třeba vzít hned několik faktorů.

Materiál a konstrukce

Na trhu jsou k dostání varianty vyrobené z nejrůznějších druhů materiálu. Každý typ s sebou přitom přináší určité výhody a nevýhody. S materiálem se velmi úzce pojí i konstrukce zahradní lavice. Plastové modely nepůsobí tak bytelným dojmem jako například hliníkové varianty nábytku.

Plastové zahradní lavice

Takový kousek nábytku se vám bude snadno přenášet. Na druhou stranu je ale třeba počítat s tím, že při silném větru se může jednoduše převrhnout. Počítat dále zpravidla můžete s velmi nízkou pořizovací cenou. Nosnost může být nižší než u jiných typů materiálů.

Plast se obecně dobře udržuje, na druhou stranu při dlouhém vystavení slunci může barva vyšisovat. Rovněž nelze plastovou zahradní lavičku dlouhodobě vystavovat mrazivému počasí.

Kovové zahradní lavice

Druhou variantou, která se v poslední době těší velké oblibě, je kovové zahradní lavice. Takové lavičky jsou velmi kvalitní a v podstatě bezúdržbové. V případě znečištění je jednoduše umyjete vodou. Počítat je třeba s vyšší pořizovací cenou. Těšit se můžete na moderní designy v různých barvách (některé třeba imitují dřevo).

Dřevěné zahradní lavice

Taková lavice bude působit přírodním dojmem a skvěle podpoří vzhled vaší zahrady. Dřevo jako takové ovšem musíte pravidelně ošetřovat. Jedině tak bude lavička odolná a bude se těšit dlouhé životnosti.

Z hlediska konkrétních dřevin je populární zejména buk nebo dub, ale i nejrůznější exotické dřeviny (například teakové dřevo).

Ratanové zahradní lavice

Populární variantou je rovněž zahradní nábytek zhotovený z ratanu (pravého nebo umělého). Taková lavička na zahradu je velmi lehká a zpravidla ručně dělaná, díky čemuž působí jedinečným dojmem. Rovněž nevyžaduje zvláštní údržbu (jen je třeba ratan chránit před nadměrným vlhkem nebo slunečním svitem).

Betonové zahradní lavice

Na takovou variantu můžete narazit zejména ve veřejných parcích. Beton se přitom často kombinuje se dřevem nebo plastem. Výhodou je vysoká stabilita a dlouhá životnost. Mezi nevýhody lze poté zařadit vysokou hmotnost a s tím spojenou obtížnou manipulaci

Polstrování

Při výběru zahradní lavičky také zvažte, zda chcete model s polstrováním nebo bez něj. Obecně se dá říct, že polstrování zvyšuje pohodlí lavice na zahradu a vám se na ní bude lépe relaxovat. V případě nepříznivého počasí je ovšem třeba polstrování z lavice odstranit, aby nedošlo k jeho zašpinění nebo navlhnutí.

Rozměry zahradní lavice

Při výběru je třeba vzít v úvahu také celkové rozměry zahradní lavice, které by měly vyhovovat prostoru, který máte k dispozici. Zároveň ale myslete na to, kolik lidí zpravidla potřebujete usadit. Pokud máte velkou zahradu, vyplatí se sáhnout spíše po větší variantě, která najde uplatnění i v budoucnu (např. s větší rodinou, širším okruhem přátel apod.).

Jak o zahradní lavici pečovat

Péče o zahradní lavici se odvíjí zejména od materiálu, ze kterého je vyrobená. Pravidelně je třeba pečovat o dřevěný nábytek, který vyžaduje pravidelné natírání ochrannými laky. V případě hliníkových, plastových a ratanových laviček vám tyto starosti odpadají.

Některé zahradní lavičky je vhodné před začátkem zimy uložit na suché a teplé místo, případně je aspoň přikrýt ochranným obalem. Ten zabrání proniknutí vlhkosti dovnitř lavice, což oceníte zejména v případě dřevěného a ratanového nábytku.

Náš tip

Zahradní lavičku můžete umístit třeba v blízkosti přenosného ohniště a užívat si pohodu spojenou se sledováním ohně.

Úložný prostor

Pokud chcete prostor využít na maximum, vyplatí se sáhnout po zahradní lavici s určitým úložným prostorem. Ten můžete využít například pro uschování polstrování, dek nebo dalšího vybavení, které nechcete mít na zahradě neustále na očích.

Celkový styl a design

Pokud je řeč o vybavení domácnosti nebo zahrady, nesmíme samozřejmě zapomenout ani na celkový design. Zahradní lavici se proto vždy snažte stylově sladit s ostatním zahradním nábytkem, jako jsou zahradní židle, stoly na zahradu nebo lehátka k bazénu.

Pokud toužíte po dřevěném nábytku, dejte si pozor na to, aby se jednotlivé typy dřeva mezi sebou netloukly. Vždy proto sáhněte po jednom druhu. V případě kovového nábytku si zpravidla můžete vybrat z nejrůznějších dekorů. Ratanové lavice poté bývají k dispozici v přírodních barvách, jako je béžová, hnědá nebo šedá.

Kde koupit zahradní lavici

Mezi ověřené internetové obchody, které nabízí zahradní lavice, se řadí například Biano.cz s širokou nabídkou variant. Jako další alternativy lze poté zmínit e-shopy Kokiskashop.cz nebo 4home.cz.

Nejoblíbenější značky

Zahradní lavice jsou k dostání v nejrůznějších obchodech, které se obecně zaměřují na nábytek. Z konkrétních značek lze zmínit třeba Blumfeldt, Aldosro, Tradgard nebo Texim.

Cena

Cena zahradních lavic se pohybuje v poměrně širokém rozmezí. Ty nejlevnější modely (zpravidla z plastu) seženete zhruba za 700 Kč. Většina zahradních lavic se poté pohybuje v cenovém rozmezí od 1 000 do 3 000 Kč.

Pokud toužíte po opravdu designovém kousku nebo chcete investovat do nábytku z těch nejlepších možných materiálů, budete se poohlížet po zahradních lavicích, které se cenově mohou vyšplhat až na několik desítek tisíc korun.

Jak si vyrobit zahradní lavičku

Nejoblíbenější lavice na zahradu

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 3.6 (5 hlasů)

Autor článku

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář