ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Nejlepší přenosná ohniště 2023 – Jak vybrat zahradní ohniště

Posezení u ohně, často spojené s opékáním buřtů, je pro mnohé neodmyslitelnou součástí léta a relaxace. Ne každý má ale prostor a chuť na své zahradě budovat ohniště, a tak je právě jeho přenosná varianta ideální volbou. Na trhu naleznete velkou škálu různých druhů přenosných ohnišť od základních košových variant až po mísové ohniště, které může být kombinované s úložným prostorem na dřevo. Abychom vám výběr usnadnili, přinášíme recenze tří přenosných ohnišť spolu s tipy, na co si dát při výběru pozor. Za opravdu zajímavou volbu považujeme přenosné ohniště na grilování Remundi Carus S.

Nejlepší celkově

Přenosné ohniště vysoké kvality o průměru 85 cm, které ocení i ti nejnáročnější milovníci ohně.

Nejlepší cena/kvalita

Kvalitní přenosné ohniště s unikátně řešeným podstavcem a průměrem 60 cm.

Nejlepší levný

Základní košové ohniště o průměru 45 cm dodávané s praktickým podstavcem.

Nejlepší přenosná ohniště

Recenze Cookking Kongo 85 cm – přenosné zahradní ohniště pro rodiny

Nejlepší přenosná ohniště - CookKing KONGO Pro náročné

Typ: mísové | Materiál: černá ocel | Příslušenství: není součástí balení | Hmotnost: 22 kg | Šířka: 85 cm | Výška: 48 cm | Přibližná cena: 9 190 Kč

Klady
 • Velký průměr
 • Kvalitní, robustní zpracování
 • Hluboká mísa
 • Pájené spoje
 • Velké množství příslušenství k dokoupení
Zápory
 • Vyšší cena
 • Vyšší hmotnost

Přenosné ohniště COOKKING Kongo s průměrem 85 cm je ideální variantou pro dlouhé letní večery s rodinou. Ohniště je vyrobeno z černé surové oceli o tloušťce 2 mm. Jeho robustní vzhled perfektně doplní jakýkoliv exteriér, a tak bude na vaší zahradě plnit i estetickou funkci.

Díky hluboké míse lze oheň v tomto ohništi rozdělat i za větrného počasí. Nemusíte se tedy vzdát plánovaného opékání buřtů, sotva trochu zafouká vítr. Líbí se nám, že ohniště má vysokou podnož, díky čemuž se nemusíte bát poškození povrchu, na který se rozhodnete ohniště umístit. K ohništi je navíc možné dokoupit velké množství příslušenství, takže jej můžete využít i na rožnění či grilování.

V případě, že potřebujete ohniště přemístit, či uklidit po sezóně, ke snadnější manipulaci vám poslouží madla na míse. Kvalitní zpracování a větší rozměry však znamenají i vyšší hmotnost a tak raději počítejte s jedním místem, kam ohniště umístíte na celou sezonu. Veškeré spoje jsou pájené a ohniště tak celkově působí velice esteticky.

Pokud hledáte ohniště, které poslouží velkému osazenstvu a současně bude ozdobou vašeho exteriéru, aniž byste se museli bát nekvalitního zpracování a koroze, je COOKKING Kongo 85 cm ideální volbou.

Recenze Cookking Indiana 60 cm – zahradní přenosné ohniště wok

Nejlepší přenosná ohniště - CookKing INDIANA Zlatý střed

Typ: mísové | Materiál: černá ocel | Příslušenství: není součástí balení | Hmotnost: 11 kg | Šířka: 60 cm | Výška: 36 cm | Přibližná cena: 2 900 Kč

Klady
 • Nižší hmotnost
 • Velký průměr
 • Designové provedení
 • Kvalitní materiál
 • Bohaté příslušenství k dokoupení
Zápory
 • Chybí madla

Model zahradního ohniště Indiana COOKKING zaujme na první pohled svým neotřelým designem. Mísa ohniště zachovává standardní tvar pánve wok, zatímco podnož je nejen praktickým ale také originálním designovým prvkem.

Při výrobě byla použita černá silnostěnná ocel o tloušťce 2 mm a pájené spoje, které nijak nenarušují celkový elegantní vzhled ohniště. Ať už se jej tedy rozhodnete použít jako estetický, nebo jako praktický doplněk do zahrady, rozhodně nešlápnete vedle.

Průměr ohniště 60 cm skvěle poslouží osazenstvu o 4-6 osobách, se kterým si můžete užít nejen posezení u otevřeného ohně a opékání buřtů, ale díky možnosti dokoupení velkého množství příslušenství i rožnění, či vaření v kotlíku a grilování.

Celková váha 11 kg naznačuje snadnou manipulaci, nicméně ohniště postrádá madla, a tak jeho přemístění bude i s nižší váhou náročnější. Ohniště COOKKING Indiana 70 cm je perfektní variantou pro ty, co si chtějí užít otevřeného ohně bez zbytečného nepořádku a za rozumnou cenu.

Recenze Cattara Stromboli 45 cm –přenosné ohniště na opékání

Nejlepší přenosná ohniště - Cattara STROMBOLI Levný základ

Typ: košové | Materiál: černá ocel | Příslušenství: podstavec | Hmotnost: 5,6 kg | Šířka: 45 cm | Výška: 50 cm | Přibližná cena: 899 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Praktický podstavec
 • Možnost využití při cestování
Zápory
 • Menší tloušťka použité oceli
 • Využití jen v bezvětrném počasí
 • Kombinace pájených spojů a šroubů

Jestliže si rádi užíváte otevřeného ohně, ale nechcete přitom zničit povrch vaší zahrady, je přenosné ohniště Stromboli od společnosti Cattara ideální variantou. Košové provedení umožní perfektní prožitek z rozpáleného ohně, avšak pouze za bezvětrného počasí.

Konstrukce ohniště je vyrobena z kvalitní oceli o tloušťce 1,3 mm, která je dále ošetřena vysokoteplotním černým nátěrem. Čtyři nohy doplňuje podstavec, který zaručuje nejen vysokou stabilitu, ale také zachytávání popela a žhavých částí z ohniště.

Líbí se nám elegantní designové zpracování koše, které díky pájeným spojům v oblasti koše nic nenarušuje. Pouze jednotlivé nohy jsou ve spodní části ohniště připevněny šrouby, nicméně ty nejsou při používání ohniště vidět a tak nijak nenarušují celkový vzhled.

Díky tenčímu materiálu a nižším rozměrům se ohniště dostává na váhu pouze 5,6 kg, což znamená snadnou manipulaci a možnost využití ohniště i na cestách. Radost tak udělá například rybářům, či rodinám při kempování.

Jestliže hledáte levnou variantu, jak si na zahradě rozdělat otevřený oheň, aniž byste riskovali poničení jejího povrchu, je ohniště Cattara Stromboli 45 cm tou pravou volbou. Za nízkou cenu získáte elegantní přenosné ohniště, které má sice méně kvalitní zpracování, za to vám poslouží i na cestách.

Porovnání 8 nejlepších přenosných ohnišť

Název Shrnutí
TOP zahradní ohniště
1. Nejlepší přenosná ohniště - CookKing KONGO Cookking Kongo 85 cm Robustní přenosné ohniště z kvalitního materiálu, které skvěle poslouží i většímu osazenstvu. Zjistit cenu
2. Nejlepší přenosná ohniště - CookKing INDIANA Cookking Indiana 60 cm Originální designové zahradní ohniště ve tvaru pánve wok, které využijete i za větrného počasí. Zjistit cenu
3. Nejlepší přenosná ohniště - Cattara STROMBOLI Cattara ohniště Stromboli 45 cm Košové zahradní ohniště za málo peněz, které poslouží nejen doma, ale i na cestách. Zjistit cenu
4. Nejlepší přenosná ohniště - Ohniště Fireball 60 cm Grillsmith Ohniště Fireball 60 cm Originální košové přenosné ohniště s opravdu kvalitním zpracováním oceli o tloušťce 3 mm. Zjistit cenu
5. Nejlepší přenosná ohniště - Ohniště COOKKING Cuba COOKKING Cuba 70 x 70 cm Jedinečné mísové zahradní ohniště ve čtvercovém zpracování nadchne příznivce moderního i minimalistického stylu. Zjistit cenu
6. Nejlepší přenosná ohniště - Cattara Ohniště Etna Cattara Ohniště Etna s poklopem Elegantní mísové ohniště na zahradu s poklopem v barvách mosazi a černé, doplněné o praktický poklop s pletivem. Zjistit cenu
7. Nejlepší přenosná ohniště - Esschert Design MGO S Esschert Design MGO S Přenosné ohniště s grilovacím roštem z tepelně odolného umělého kamene poslouží i jako gril, či estetický doplněk zahrady. Zjistit cenu

Nejprodávanější přenosná zahradní ohniště na Heureka

Jak vybrat přenosné ohniště na zahradu

Přenosné ohniště je výbornou variantou, jak si užít otevřený oheň na zahradě, a přitom si ji úplně nezničit. I když by se zdálo, že s jeho výběrem zkrátka nemůžete šlápnout vedle, je tu několik specifik, kterým byste měli věnovat pozornost. Nejenže můžete vybírat z různých druhů a materiálů, ale každá varianta má i své specifické funkce a možnosti.

Nejlepší přenosná ohniště - recenze

K čemu slouží přenosné ohniště

Rádi posedíte s přáteli či rodinou u otevřeného ohně, ale na výstavbu ohniště vám už na zahradě nezbylo místo? Právě v takovém případě může být výbornou variantou přenosné zahradní ohniště. To plní nejen plno praktických funkcí, ale do vaší zahrady zároveň vnese další designový prvek, který ji oživí.

Přenosné ohniště můžete využít nejen k pálení zahradního odpadu, ale i k oblíbenému opékání buřtů nebo dalších dobrot. Některé ohniště navíc umožňují díky přídavnému roštu i grilování, a tak máte rázem postaráno gurmánský zážitek s přáteli.

Jeho největší výhodou je právě přenosnost, takže si nemusíte lámat hlavu s jeho umístěním už při samotném plánování zahrady. Snadno jej z trávníku přenesete například na terasu. Nemusíte řešit ani sekání trávy v jeho okolí, které je u standardního zděného ohniště mnohdy docela oříšek. Přenosná ohniště jsou navíc velmi skladná, a tak je v zimních či deštivých měsících snadno uklidíte například do garáže.

Náš tip

Pořiďte si ten nejlepší zahradní gril, se kterým bude venkovní vaření hračka.

Druhy venkovních ohnišť

Přenosná venkovní ohniště nabízí mnoho designových provedení, přesto je můžeme rozdělit na dvě základní skupiny.

Venkovní ohniště mísové

Tento typ ohniště je nejoblíbenější variantou pro domácí použití a to hned z několika důvodů. Svým tvarem připomíná pánev “wok” a jednotlivé modely se liší především průměrem a hloubkou. Díky tomuto specifickému tvaru jej lze používat i za větrného počasí a ve spojení s grilovacím roštem si na něm můžete opéct prakticky cokoliv.

K odizolování žhavého ohniště od země slouží podstavec, či nohy, které se svou výškou taktéž u jednotlivých modelů liší. Praktickou vychytávkou jsou pak u některých modelů madla, díky kterým se vám bude s ohništěm snáze manipulovat. Setkat se můžete také s otvory ve spodní části ohniště, které slouží nejen k lepší cirkulaci vzduchu, ale také se díky nim v případě deštivého počasí v ohništi neshromažďuje voda.

Venkovní ohniště košové

Druhou variantou jsou ohniště, které připomínají svým vzhledem koš – tedy košové. Koš, do kterého vkládáte palivo, je umístěn na nohách či podstavci, pod který je vhodné umístit kovový plech. Ten zachytává vypadávající žhavé uhlíky. Jinak na vašem trávníku dokázaly udělat pěknou neplechu!

S košovým ohništěm jistě získáte designový prvek do vaší zahrady, který jen tak někdo nepřehlédne, a který vám v chladnějších večerech zajistí příjemné místo k zahřátí. Ať už jej využijete jen jako designový doplněk, nebo jako místo k posezení a opékání buřtů, dbejte zde zvýšené opatrnosti. Intenzivnější hoření a otevřený styl ohniště je více nebezpečný zejména pro děti a domácí mazlíčky.

Nejlepší přenosná ohniště - recenze

Z čeho se vyrábí zahradní ohniště

Nejčastěji používanými materiály pro výrobu přenosných ohnišť je litina, nebo ocel. Při výběru si všímejte zejména tloušťky použitého materiálu. Za standard se dají považovat ohniště s tloušťkou stěny 2 mm, setkat se můžete ale i s ohništi, které bývají označeny jako silnostěnné a mají tloušťku stěny 3 mm. Dostatečná tloušťka použitého materiálu zajistí, že se ohniště nebude ani při dlouhodobém a silném žáru nijak deformovat a ničit.

Hlavní část ohniště pak může být s povrchovou úpravou proti korozi, ale není to podmínkou. Používají se většinou barvy, které jsou zdravotně nezávadné, tedy netoxické a hlavně odolné vůči vysokému žáru. Tyto barvy se dají samostatně dokoupit. Není tak problém povrchovou úpravu doladit svépomocí.

Mimo litiny a oceli se u přenosných venkovních ohnišť můžete setkat i s materiály jako je beton či granit. Ty se nejčastěji používají k výrobě designových podstavců imitujících kámen či cihly.

Co se týká jednotlivých spojů ohniště, vyplatí se vybírat z variant, u kterých je využito pájených spojů místo šroubů. Nejenže vypadají čistěji a estetičtěji, ale i z hlediska koroze apod. jsou praktičtější variantou.

Náš tip

Ve větších venkovních prostorách vám k potěšení z otevřeného ohně skvěle poslouží i zahradní krb.

Nejběžnější rozměry přenosného ohniště

U mísových ohnišť je vzhledem k jejich průměru opravdu z čeho vybírat. Důležité je si tedy uvědomit kde a s kým se je chystáte nejčastěji využívat. Menší přenosná ohniště s průměrem 35–60 cm využije zejména menší osazenstvo o 2–4 osobách. Jejich výhodou je nižší hmotnost a tím snadnější manipulace, takže je využijete i při dovolených na rybách či v kempu.

Větší ohniště a v současné době nejoblíbenější typy ohnišť pak mohou mít průměr 60–80 cm. Pohodlně je tak využijete s větší rodinou či přáteli. Obecně se udává, že se hodí pro 4–6 osob a jejich hmotnost se pohybuje v rozmezí cca 12–20 kg. Největší typy přenosných venkovních ohnišť mohou dosáhnout průměru až 100 cm. I když se velký průměr může zdát na první pohled lákavý, vždy zvažte, jak velký prostor pro ohniště můžete využít. Současně myslete na to, že větší ohniště znamená i větší hmotnost a jeho přemístění je o něco složitější. Například přenosné ohniště s průměrem 100 cm může vážit přes 20 kg.

Svou roli při výběru sehrává samozřejmě i výška. Vyšší mísové ohniště může být zejména při umístění na trávníku praktičtější. Nejenže lépe izolují, a tak nehrozí že si na trávníku vypálíte nevzhledné kolo, ale také se vám bude pohodlněji přikládat palivo i opékat.

Košová ohniště jsou, co se týká rozměrů, pravým opakem těch mísových. Jejich průměr se nejčastěji pohybuje v rozmezí 40–50 cm. Ty nejmenší modely mohou mít pouze cca 35 cm v průměru, zatímco ty největší pak cca 60 cm. Jejich konstrukce je celkově oproti mísovým vyšší a užší.

Nejlepší přenosná ohniště - recenze

Bezpečné použití zahradního ohniště

I když vidina přenosného zahradního ohniště svádí k jeho použití prakticky kdekoli, při jeho umístění byste měli vybírat z míst s vhodným povrchem. Ideální variantou je beton, kameny, kovový podklad či cihly a štěrk. Jednoduše řečeno, vybírejte z nehořlavých podkladů, které zajistí větší bezpečnost použití ohniště. Některé modely zejména košových typů ohnišť jsou dodávány s vlastním podkladem. Ten zajišťuje zachytávání žhavých uhlíků padajících z koše.

Pro umístění využijte takový prostor, kde bude možné umístit posezení v dostatečné vzdálenosti od samotného ohniště, přičemž kolem něj budete moci bezpečně procházet, aniž by vám zavazeli jakékoli překážky. Poblíž by se samozřejmě neměly vyskytovat žádné hořlavé materiály a rostliny, u kterých při přeskočení jiskry hrozí snadné vzplanutí. To platí i pro prostor nad ohništěm, a tak se vyhněte místům, která jsou krytá větvemi stromů apod.

Samozřejmě, stejně jako u klasického ohniště, i zde platí základní zásady bezpečného použití. Nikdy tedy nenechávejte rozdělaný oheň zcela bez dozoru. Jakmile se rozhodnete odejít, ujistěte se, že je oheň dobře vyhaslý a nehrozí další vzplanutí.

Náš tip

Rádi byste vyzkoušeli domácí uzení? Vyberte tu nejlepší domácí udírnu a směle do toho.

Údržba přenosného ohniště

Přenosná venkovní ohniště nevyžadují žádnou náročnou údržbu. Primárně z nich jen vysypáváte popel a kontrolujete případný vznik koroze. V případě že narazíte na místo, kde se koroze objevuje, můžete ji odstranit brusným papírem a následně ošetřit speciální barvou či lakem, který odolá vysokému žáru. Vnitřní část ohniště je možné ošetřit tenkou vrstvou oleje na vaření.

Pokud se rozhodnete pro koupi varianty přenosného ohniště s roštem, budete mít navíc práci především s jeho čištěním. Po každém použití je třeba z něj očistit připečené nánosy a další nečistoty.

Po ukončení sezony pak vyčistěte ohniště včetně příslušenství běžnými prostředky a ukliďte například do garáže. Před začátkem nové sezony pak stačí ohniště včetně roštu vypálit a můžete si opět užívat příjemných chvil u otevřeného ohně s rodinou či přáteli.

Nejlepší přenosná ohniště - recenze

Příslušenství k zahradnímu ohništi

K přenosnému ohništi je možné zakoupit velké množství příslušenství. Výše už jsme zmínili grilovací rošt, který nebývá vždy součástí balení. V nabídce naleznete také různé pomůcky pro grilování či opékání buřtů od kleští a obraceček až po praktické podpěry opékacích vidlic.

Přenosné ohniště můžete snadno využít i k rožnění, díky dokoupení rožně, či přípravě kotlíkových jídel s pomocí kotlíku. Na své si přijdou i milovníci grilované zeleniny, kteří mohou na rošt umístit speciální mísu či pánev na grilování zeleniny. Praktickou vychytávkou je také drátěný kryt zamezující poletování jisker. K uhašení ohně, či zakrytí ohniště před deštěm pak můžete využít víko.

K údržbě vašeho ohniště se pak bude skvěle hodit například ocelový rýžák, či speciální čistící prostředky a nástroje.

Kde koupit přenosné ohniště

Velký výběr přenosných ohnišť včetně příslušenství naleznete na e-shopu Zahradaježek.cz, nebo Grilykrby.cz. Další modely můžete vybírat také na Heureka.cz.

Nejoblíbenější značky

Přenosná ohniště Remundi

Nejlepší přenosná ohniště - logo remundi

S konceptem Remundi přišel německý inženýr Ralf Weisbrod (konstruktér a vášnivý kuchař), který po mnoha letech vývoje finálního prototypu a překonání konstrukčních výzev, jej v roce 2014 oficiálně představil na mezinárodním veletrhu IENA. Ihned následovala zlatá medaile v kategorii Inovace. Tímto byl zároveň vytvořen trend grilovacích ohnišť, kterým se inspirují i ostatní.

Přenosná ohniště Cattara

Nejlepší přenosná ohniště - Cattara logo

Společnost Cattara založilo v roce 2016 několik nadšenců do kempování, rybaření a celkově pobytu v přírodě. Jedná se o ryze českou značku, která chce svým příznivcům pravidelně přinášet produkty vysoké kvality s dlouhou životností a za rozumnou cenu.

Do jejich sortimentu patří základní vybavení i doplňky pro kemping stejně tak jako produkty, které využijete ve svém volném čase na zahradě.

Přenosná ohniště CookKing

nejlepší přenosná ohniště - Cookking logo

Společnost CookKing vyrábí a dodává grily, ohniště a zahradní kamna již více než 27 let po celé Evropě, Asii i Africe.

Jejich cílem je, aby si zákazníci užívali radost a potěšení z venkovní přípravy jídel a posezení s přáteli. Kladou důraz na Handmade produkty s vysokou kvalitou provedení už od prvních návrhů. Kombinuje precizní řemeslné zpracování s výrobními schopnostmi velké společnosti.

Cena ohniště na zahradu

Cenové rozpětí, ve kterém naleznete různé druhy zahradních přenosných ohnišť je opravdu velké. I cena tak může být jedním z vašich parametrů pro rozhodování a dobře si tak ujasněte, kolik se chystáte do ohniště investovat.

Přenosná ohniště do 1 000 Kč

Nejlevnější přenosná ohniště můžete opravdu sehnat i do 1 000 Kč. Cena těch nejlevnějších začíná někde okolo 500 Kč, nicméně se jedná o modely pro opravdu nenáročné uživatele. V této cenové relaci většinou naleznete jednodušší košová ohniště, která vám poskytnou nutnou míru bezpečnosti, avšak žádný zajímavý design. Těsně pod hranicí 1 000 Kč se objevují i základní mísové ohniště.

Přenosná ohniště od 1 000 Kč do 3 000 Kč

V této cenové relaci už rozhodně najdete propracovanější kousky jak košových, tak mísových ohnišť, takže si jistě většina zájemců o koupi zahradního přenosného ohniště přijde na své. Ohniště v této kategorii mají kvalitní zpracování mnohdy se zajímavým designem. Nejčastěji se jedná o ohniště v průměru 60 cm – 70 cm, avšak objevují se i větší varianty s průměrem 80 cm. Setkat se zde můžete i s ohništi včetně dodávaného příslušenství, nejčastěji ve formě základního roštu či drátěné poklice.

Přenosná ohniště nad 3 000 Kč

Jestliže se chystáte ohniště využívat opravdu často a chcete vaši zahradu obohatit o opravdu kvalitní a designový kousek, nebojte se sáhnout hlouběji do kapsy. Vyšší investice vám zajistí opravu propracované ohniště z kvalitních materiálů. Najdete zde varianty doplněné o beton, který imituje přírodní kámen či cihlu, stejně tak jako varianty skrývající v podstavci zásobník na dřevo.

Ceny těch nejdražších ohnišť se pak mohou vyšplhat až do několika desítek tisíc.

Představení přenosného ohniště na zahradu Cook King

Nejprodávanější venkovní ohniště na Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (11 hlasů)

Autor článku

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář