ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Elektronika > Klimatizace

Klimatizace

Stále si lámete hlavu nad tím, jak si poradit s horkými letními dny? V tom případě jste tu správně. Věřte, že si tyto momenty můžete maximálně zpříjemnit. Není třeba se je snažit jen přežít. V boji proti vysokým teplotám vám pomohou mobilní klimatizace, ochlazovače vzduchu, ventilátory i nástěnné klimatizace.

V rámci srovnávacích testů jsme pro vás vybrali ta nejlepší zařízení z každé kategorie.

1. Mobilní klimatizace

Hub Mobilní klimatizace

Přenosná klimatizace představuje jednoduchou a spolehlivou variantu snížení teploty v místnosti. Mobilní klima nasává teplý vzduch, který následně rozdělí. Jednu z těchto částí ochladí a vrátí do místnosti, té druhé se zbaví a vypustí ji ven z bytu. Nejčastěji se setkáte se třemi základními typy. Mezi ně patří jednohadicová, dvouhadicová či splitová mobilní klimatizace.

Hlavní přednosti mobilní klimatizace jsou zřejmé již z jejího názvu. Nejdůležitější vlastností je tedy snadná přenosnost, díky které si vytvoříte příjemný chládek kdekoliv v bytě nebo domě. Pokud navíc vámi vybraný model disponuje kolečky, stává se přístroj ještě flexibilnějším. Pamatujte však, že jeho součástí je odvodová hadice, která se instaluje do okna nebo otvoru ve zdi.

Nejlepší mobilní klima do bytu by měla mít dostatek funkcí, které vám usnadní užívání. Náš článek vám představí další důležité parametry výběru.

2. Nástěnné klimatizace

Hub Nástěnná klimatizace

Na závěr jsme si schovali nástěnné klimatizace. V porovnání s ostatními variantami vyžadují trochu složitější instalaci a zejména stavební zásah. I zde můžete vybírat z více typů. Nástěnné klimatizace s venkovním ventilátorem mají venkovní jednotku, jejíž součástí je kompresor. Nástěnné klimatizace bez venkovního ventilátoru můžete využít tam, kde předchozí typ instalovat nelze.

Klimatizace na zeď má ale oproti své konkurenci jasnou výhodu. Můžete sáhnout po multisplitovém zpracování, které zajistí chládek v několika místnostech najednou. Venkovní klimatizační jednotka stačí jedna, ale k ní máte až pět dalších vnitřních jednotek, které rozmístíte po celém domě či bytě. Pokud navíc sáhnete po úsporných modelech, nemusí vás trápit vyšší počáteční náklady.

Ať už se rozhodnete pro klimatizace bez venkovní jednotky nebo s ní, nevybírejte naslepo a přečtěte si o důležitých parametrech.

3. Ochlazovače vzduchu

Hub Ochlazovač vzduchu

Další praktickou investicí do domácností potrápených vysokými teplotami jsou ochlazovače vzduchu. Ty ochlazují a zvlhčují vzduch v domácnosti. Stává se tím mnohem snesitelnějším, ale také zdravějším. Oproti mobilní klimatizaci je ochlazovač vzduchu cenově dostupnější. Pořizovací i provozní náklady jsou několikanásobně menší. Jsou také o něco tišší a nevzniká nutnost řešení odvodu teplého vzduchu.

Mobilní ochlazovač vzduchu rovněž vyniká jednoduchou přenosností. Je zpracován do přijatelných rozměrů a některé modely jsou doplněny o kolečka či madla. Při výběru byste si měli ohlídat velikost objemu nádrže na vodu. Čím větší nádržka bude, tím lépe. Brzy poznáte, že nebude nutné doplňovat vodu až příliš často. Pravděpodobně se budete zabývat také hlučností, aby vás v domácnosti neobtěžoval.

V sekci Jak vybrat se dozvíte, jak vybrat ten nejlepší ochlazovač vzduchu do vašeho domova.

4. Ventilátory

Hub Ventilátor

Ventilátory slouží svému účelu opravdu efektivně. Na výběr máte z několika typů, z nichž každý přináší trochu jiný výsledek. Sloupový ventilátor si vás získá pro svůj moderní vzhled, možná dokonce na jeho přítomnost v místnosti zapomenete. Stolní větrák účinně ochladí konkrétní prostor, který si vyberete. Stropní ventilátor je z nich ten nejvýkonnější a můžete ho spojit i se stropním světlem.

Kromě těchto druhů se setkáte ještě se stojanovým nebo nástěnným ventilátorem. Stojanový větrák vypadá podobně jako stolní, jen na delší noze. Díky tomu ochladí o něco větší prostory. Nástěnný, nebo chcete-li axiální ventilátor, se hodí zejména do špatně větratelných prostor. Každý ze zmíněných typů navíc může disponovat různými funkcemi, které si pro jejich užitečnost zamilujete.

Jak vidíte, je z čeho vybírat. Náš článek vám pomůže se v nabídce zorientovat a vybrat větrák, který pro vás bude nejvhodnější.

Vybrali jsme nejlepší:

5. Nejoblíbenější značky klimatizací

Olimpia Splendid

Firma Olimpia Splendid má ve svém repertoáru odvlhčovače, topidla i klimatizace. Jejich výrobky se umisťují na vysokých příčkách v oblíbenosti mezi zákazníky. Mezi důvody zajisté patří poctivá konstrukce výrobků i jejich neotřelý design. Společnost nezapomněla ani na přídavné funkce, které všem produktům přidávají na hodnotě.

Italská značka se na trhu objevila již v roce 1956 a od té doby si její domácí klimatizace našly své příznivce po celé Evropě.

Olimpia Splendid Logo

Daitsu

Španělská značka Daitsu je považována za předního výrobce klimatizací do domu. Její klimatizační a chladící jednotky vynikají spolehlivostí, efektivností, bezporuchovostí i dlouhou životností. Vnitřní klimatizace od tohoto výrobce bývají standardně doplněny o invertor, který zajišťuje až 50 % úsporu energií.

Působnost firmy Daitsu se neomezuje jen na Španělsko, kde byla založena. Velice oblíbená je také v sousedním Portugalsku nebo Itálii.

Daitsu Logo

Honeywell

Honeywell se specializuje na výrobu produktů určených k ochlazování okolního vzduchu. Proto v nabídce této společnosti naleznete mobilní klimatizace, odpařovací chladiče vzduchu, odvlhčovače, nebo také ochlazovače vzduchu. Její produkty jsou považovány za kvalitní a inovativní. Počítejte i s vysokým výkonem.

Díky všem těmto faktorům dnes patří značka Honeywell mezi světově uznávané společnosti. V oblasti odpařovacích chladičů dokonce patří mezi nejdůležitější producenty.

Honeywell Logo

Sinclair

I značka Sinclair se pohybuje na trhu s klimatizační technikou. Sortiment této společnosti tvoří klimatizace do domů a komerčních budov, ale i tepelná čerpadla. Důraz klade na spolehlivost výrobků, proto také procházejí důkladným testováním a neustálým vývojem. Sinclair se navíc snaží udržet příznivé ceny.

Služby této firmy nekončí prodejem výrobků. Zákazníci se mohou spolehnout na následný servis produktů a technickou podporu.

Sinclair Logo

Sencor

Společnost Sencor byla založena v roce 1969 v Japonsku a její specializace je vám zajisté známá. Soustředí se na výrobu nejrůznějších produktů spadajících do elektroniky. V seznamu proto nemohou chybět ani mobilní klimatizace Sencor, které splňují náročné představy výrobců na vzhled produktů určených do domácností.

Ať už si vyberete kterýkoliv z výrobků značky Sencor, odmění se vám inovativním zpracováním a viditelným pokrokem.

Sencor Logo

Nejpoužívanější klimatizace

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (13 hlasů)

Autor článku

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář