ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze reproduktoru Lamax PartyGo 1

29. 11. 2023 aktualizováno

Přenosný Bluetooth reproduktor je díky svým malým rozměrům snadno přemístitelný, ale svým výkonem 100 W lehce ozvučí středně velkou party nebo rodinnou oslavu. Technologie BeatBass® mu dává silný, plný a bohatý zvuk. Prostřednictvím Bluetooth 5.3 se lehce spáruje s každým zařízením a pomocí mikrofonu si můžete užít karaoke nebo se zúčastnit akce jako moderátor. Vestavěná baterie ho zvládne napájet až 20 hodin a v případě potřeby lze reproduktor využít jako powerbanku.

Hodnocení reproduktoru Lamax PartyGo1

9.7

Skvělý

Testovaný reproduktor LAMAX PartyGo 1 má čistý a hluboký zvukový přednes. Při testování se mi líbilo jednoduché a rychlé párování se všemi přístroji, jednoduchá obsluha a obrovská výdrž vestavěné baterie. Při své poměrně malé velikosti dokáže skvěle ozvučit i větší prostory, a navíc ho lze ještě propojit s dalším reproduktorem pro zvýšení účinku. Vzhledem k přijatelné ceně a výkonu ho vidím jako dobrou alternativu k domácímu kinu. Zároveň pomocí přiloženého mikrofonu zajistí i spoustu dobré zábavy na rodinné party.

Konstrukce a design
10
Funkce a ovládání
9.5
Zkušenosti s používáním
9.5
Typ reproduktoru:Bezdrátový, party, přenosný
Rozměry:320 × 128 × 174 mm
Výkon:100 W
Bezdrátová technologie:Bluetooth 5.3
Doba přehrávání :Hlasitost 50 % - 20 h Hlasitost 80 % - 10 h (s vypnutým podsvícením)
Možnost přehrávání:Bluetooth, micro SD karta, USB a 3,5 mm jack
Klady
  • Pěkný design
  • Skvělý zvuk
  • Možnost připojení mikrofonu (funkce karaoke)
  • Velká výdrž baterie
  • Voděodolnost IP67
Zápory
  • Slabý vestavěný mikrofon pro funkci handsfree
  • Při připojení externího mikrofonu, nebo jiného zařízení pomocí kabelu již není voděodolný (odklopená gumová krytka)

Obsah balení

V krabici ze silného papíru najdete vše, co je potřebné k okamžitému použití reproduktoru. Kromě reproduktoru Lamax PartyGo 1 obsahuje propojovací audio kabel s konektorem 3,5 mm, nabíjecí USB kabel, mikrofon a návod k obsluze. Přiložený návod je v několika jazycích, včetně českého. Nabíjecí adaptér do sítě 230 V bohužel není součástí balení. Lze však použít běžný adaptér od nabíječky mobilního telefonu, který máme doma v současné době prakticky všichni.

Příjemným doplňkem je pevný popruh, který umožní zavěšení reproduktoru přes rameno. Testovaný reproduktor měl po vybalení plně nabitou baterii, a byl připravený k okamžitému použití.

Konstrukce a design

Reproduktor Lamax PartyGo 1 svými rozměry 320 × 128 × 174 mm a tvarem na první pohled připomíná klasický radiopřehrávač. Na čelní straně jsou však místo dvířek pro audiokazetu vestavěné dva středně velké stylově osvícené reproduktory. Ty jsou po vnějších stranách doplněné dvěma malými. Celou čelní sestavu reproduktorů zakrývá černá mřížka, jejíž střed zdobí elegantní nápis Lamax. Horní část vyplňují podsvícená ovládací tlačítka a pevně umístěné madlo pro přenášení reproduktoru, které dobře padne do ruky.

Reproduktor Lamax PartyGo 1 se pyšní výkonem 100 W a díky technologii Lamax BeatBass® přehrává zvuk ve špičkové kvalitě. Aby toho bylo dosaženo, tak samozřejmě dva páry reproduktorů nestačily. Výrobce proto zabudoval do každé boční strany velký basový reproduktor ozdobený logem společnosti Lamax.

Na zadní straně reproduktoru je slot pro microSD kartu, USB-A port, vstup na mikrofon, AUX port a vstup pro nabíjení. Celé toto místo je zakryté gumovou krytkou, která zabraňuje průniku vlhkosti. Výrobce předpokládal použití reproduktoru například na venkovní party, a proto je celý reproduktor voděodolný se stupněm ochrany IP67. Není tedy potřeba se obávat náhlého deště nebo rozlité tekutiny na rozjeté akci.

Reproduktor Lamax PartyGo 1 umí nejen skvěle ozvučit velký prostor, ale pomocí přiloženého mikrofonu lze akci také komentovat nebo se můžete snažit svým hlasem přezpívat daného interpreta. Takové karaoke bývá na společenských akcích vítané zpestření a testovaný reproduktor je pro tuto funkci jako stvořený.

Mikrofon dobře padne do ruky a pomocí dostatečně dlouhého kabelu se jednoduše propojí s reproduktorem. Přepínačem na rukojeti ho můžete vypnout nebo zapnout, aby se do éteru nešířila nechtěná slova. Nemusíte ho tedy neustále odpojovat od přístroje. V případě připojeného mikrofonu je potřeba myslet jen na to, že je odebrána gumová krytka proti vlhkosti.

Přenosný party reproduktor Lamax PartyGo 1 má vestavěnou baterii s kapacitou 8000 mAh. Díky takto velké kapacitě baterie vydrží přehrávat hudbu až 20 hodin při nastavení hlasitosti na 50 %. Zvýšením hlasitosti se doba reprodukce sníží, ale i při nastavení na 80 % vydrží až 10 hodin, což je dostatečně dlouhá doba, kdy obecenstvo na rozjeté party zvládne hudbu nebo případný zpěv vnímat. Navíc nabití baterie do plné kapacity trvá pouze 4 hodiny. Pokud se nabíjí během malých přestávek v reprodukci, tak je doba používání téměř nekonečná.

Součástí balení je rovněž pevný popruh, který můžete jednoduše připnout na reproduktor, zavěsit ho přes rameno a vyrazit i s mikrofonem mezi obecenstvo. Hmotnost reproduktoru je 2430 g, což není nijak omezující ani pro méně zdatné uživatele. Celá sestava působí hezky, použité materiály a zpracování reproduktoru navozují dojem kvalitního přístroje.

Funkce a ovládání

Hlavní funkcí reproduktoru Lamax PartyGo 1 je kvalitní přednes hudby. Tímto však funkce testovaného reproduktoru zdaleka nekončí. Reproduktor lze jednoduše pomocí Bluetooth 5.3  propojit s každým multimediálním zařízením. Další možností je použití vstupních portů na zadní straně přístroje. Připojením přiloženého 3,5 mm audio kabelu, USB portu, nebo microSD karty se reproduktor automaticky přepne do příslušného módu. Při použití microSD karty nebo flash disku lze ovládat přehrávání skladeb pomocí tlačítek na horní straně reproduktoru.

Panel na horní straně reproduktoru Lamax PartyGo 1 má několik ovládacích tlačítek, a každé z nich zastupuje několik funkcí. Hlavním tlačítkem se reproduktor zapne nebo vypne, lze s ním ale také přepínat mezi různými zdroji hudby. Čtyři malé diody signalizují přibližný stav nabití baterie a svícení symbolu na druhém tlačítku dává najevo stav připojení pomocí Bluetooth. Komu by ozvučení jedním reproduktorem nestačilo, může stejným tlačítkem také připojit druhý reproduktor Lamax PartyGo 1. Tlačítky mínus a plus lze ovládat hlasitost nebo přepínat skladby z přehrávaného média.

Tlačítkem se symbolem sluníčka lze měnit osvětlení předních reproduktorů. Barvy osvětlení se různě mění podle několika přednastavených programů. Osvětlení ovšem můžete i zcela vypnout. To se mi osvědčilo při spárování reproduktoru s televizí. Přidané světlo reproduktoru nerušilo sledování televize, a my jsme si užívali skvělý zvuk. Kdo nemá u televizoru soustavu reproduktorů domácího kina, tak je reproduktor Lamax PartyGo 1 směle nahradí. Tlačítkem na pravé straně panelu se ještě více zvýrazní bas a sledování celovečerního filmu je potom dokonalý zážitek.

Asi nejvíce funkcí zastupuje prostřední tlačítko se symbolem telefonu. Kromě spuštění nebo pozastavení přehrávané skladby umí ještě odpojit spárované zařízení, ale také spustit hlasového asistenta nebo přijmout a odmítnout hovor, pokud máte spárovaný mobilní telefon. Vestavěný mikrofon umožní fungovat reproduktoru jako handsfree. Umožňuje vám také pustit do éteru hlas volajícího, který se případné party nemohl zúčastnit.

Zkušenosti s používáním

Při testování reproduktoru Lamax PartyGo 1 se mi líbilo jednoduché a rychlé spárování se všemi zařízeními. Po zapnutí reproduktoru se ozve krátký hluboký zvuk a přístroj je okamžitě připravený k provozu. Reproduktor jsem testoval s několika mobilními telefony a televizorem Samsung Crystal UHD. Při vyhledávání ve funkci Bluetooth byl reproduktor okamžitě k dispozici a s každým přístrojem se bez problémů propojil.

Po spárování s jiným přístrojem lze ovládat hlasitost reproduktoru pomocí daného zařízení. To jsem ocenil hlavně při testování s televizorem, kdy jsem nechal reproduktor pod televizí a nemusel k němu zvlášť vstávat. Zvuk se z televize celý přepnul do připojeného reproduktoru, a dále šel ovládat dálkovým ovladačem od televize.

Během testování reproduktoru jsem neměl možnost pořádat party, při které by se projevily nejlepší vlastnosti přístroje, ale i tak jsme si doma zazpívali karaoke s využitím přiloženého mikrofonu. Mikrofon se dobře drží v ruce a má ideální velikost. Při mluvení nebo zpívání je potřeba ho držet kolmo k ústům, aby snímal pouze to, co má. To považuji za užitečnou vlastnost, protože hlas moderátora neruší žádné zvuky z okolí. Přenos hlasu je čistý, bez jakýchkoliv rušivých zvuků.

Při spárování s mobilním telefonem jsme rovněž zkoušeli funkci handsfree. Hlas volajícího byl skvěle slyšet z reproduktoru, trochu horší však bylo snímání mého hlasu pomocí vestavěného mikrofonu na přístroji. Nejdříve jsem myslel, že mohu mluvit do připojeného mikrofonu, ale to bohužel nefungovalo. Později jsem zjistil, že musím mít ústa hodně blízko u vestavěného mikrofonu reproduktorů na přední straně přístroje. Jinak mě volající slyšel tak, jako bych mluvil hodně z dálky. Funkce handsfree je však v testovaném přístroji víceméně okrajová a málokdo ji asi bude využívat, takže bych to nijak nehrotil.

Hlavní je kvalitní zvukový přednes a ten má testovaný reproduktor Lamax PartyGo 1 opravdu skvělý. Reproduktor jsem sice testoval pouze v uzavřené místnosti běžné velikosti, protože na venkovní party mi již podzimní počasí moc nepřálo. Když jsem ovšem hlasitost reproduktoru nastavil na vyšší hodnoty, tak si myslím, že venku by na mě brzy přiběhl některý ze sousedů. Připojením ještě druhého, stejného reproduktoru by se dala skvěle ozvučit velká venkovní akce.

Kromě kvalitního zvukového přednesu mě potěšila velká výdrž vestavěné baterie. Jak jsem již zmínil, reproduktor jsem hodně používal při sledování televize. Kapacita baterie mi připadala jako nekonečná, po shlédnutí několika celovečerních filmů nebyla ani na půlce. Je jasné, že hlasitost reproduktoru byla spíše v nižších mezích, ale kdo nechce investovat peníze do drahého domácího kina, tak propojení reproduktoru s televizorem vidím jako skvělou alternativu za dobré peníze.

Při použití reproduktoru někde mimo možnosti připojení na elektrickou síť 230 V ho lze navíc použít jako powerbanku. Tím se stává reproduktor Lamax PartyGo 1 prakticky multifunkčním zařízením a bez problémů si lze například nabít mobilní telefon.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (10 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář