ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší přenosné bluetooth reproduktory 2019

Datum 4.7.2019 Elektronika

Mobilní telefony již dávno neslouží jen ke komunikaci, ale plní celou řadu dalších úkolů. Fungují jako prohlížeč internetu, kalendář, případně přehrávač hudby. Právě pro tyto účely však někdy nedostačuje zabudovaný reproduktor a je nutné se poohlédnout po poněkud efektivnějším zařízení. A z toho důvodu se na trhu objevily přenosné bluetooth reproduktory.

Jelikož nákup jakékoliv elektroniky bývá poměrně náročný a není složité se v něm ztratit, připravili jsme pro Vás následující text. V něm Vám poradíme, podle čeho ideálního pomocníka poznat a samozřejmě Vás seznámíme i s těmi nejlepší produkty, jež je možné v současné době zakoupit.

  Nejlepší bluetooth reproduktory

  Lamax Beat Street ST-1JBL Flip 3JBL Xtreme
  Lamax Beat Street ST-1JBL Flip 3JBL Xtreme
  Levný základZlatá střední cestaPro náročné
  KLADYNízká cena
  Snadné ovládání
  Povedený design
  Vysoká hlasitost
  Praktické rozměry
  Dlouhá výdrž
  Kvalitní zvuk
  Značná odolnost
  Perfektní kvalita zvuku
  Drobné rozměry
  Dlouhá výdrž
  ZÁPORYŠpatně viditelné diody
  Absence českého návodu
  Chybějící pauza při přehrávání z USB
  Nutnost dokoupit nabíječku
  Absence slotu na paměťovou kartu
  Vysoká cena
  Nezahraje nižší frekvence
  Absence pouzdra pro bezpečné přenášení
  SHRNUTÍDobrá varianta pro zájemce o levný, ale univerzálně použitelný reproduktorIdeální společník pro dlouhé cesty či túry, nabízející opravdu dlouhou výdržTo nejlepší, co je možné v současné době na trhu zakoupit. Udělá radost i nejnáročnějším zákazníkům.
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze: Lamax Beat Street ST-1

  Výkon: 10 W | Dosah: 15 m | Rozměr: 6,5 x 7,1 x 18 cm | Počet reproduktorů: 2 | Vstupy: micro USB, 3,5 mm jack | FM rádio: ano | Přibližná cena: 900 Kč

  Klady
  • Nízká cena
  • Snadné ovládání
  • Povedený design
  • Vysoká hlasitost
  Zápory
  • Špatně viditelné diody
  • Absence českého návodu
  • Chybějící pauza při přehrávání z USB

  Prvním výrobkem našeho přehledu je Lamax Beat Street ST-1. Ten se vyznačuje dostatečnými parametry za velmi nízkou cenu. Svými rozměry pak představuje ideálního společníka na procházky či cestování MHD.

  Výhodou je rovněž velice snadné ovládání, díky čemuž jej zvládne bez problému kontrolovat i laik, případně starší osoba. Podařilo se rovněž designové provedení výrobku, díky čemuž se nikdo nemusí bát ukázat jej na veřejnosti. Široké možnosti nastavení hlasitosti umožní výborné využití produktu i pro menší oslavy, na nichž je přeci jen potřeba výraznějších basů.

  Vetším nedostatkem jsou především velmi neznatelně svítící diody indikující stav baterie, případně zapnutí výrobku. Nepotěší ani absence českého návodu, jež je možné si však dohledat na internetu. Chybějící možnost zastavit přehrávání při poslechu z USB také nepřidá komfortu především v momentu, kdy je nutné náhle poslech zastavit.

  Sečteno a podtrženo, pro svou nízkou cenu je výrobek od firmy Lamax vynikajícím modelem pro méně náročné uživatele. Na dlouhé náročné túry to není, ale každodenní cestování zvládne zpříjemnit dokonale.

  Recenze: JBL Flip 3

  Výkon: 16 W | Dosah: 10 m | Rozměr: 6,4 × 16,9 × 64 cm | Počet reproduktorů: 1 | Vstupy: micro USB, 3,5 mm jack | FM rádio: ano | Přibližná cena: 2 000 Kč

  Klady
  • Praktické rozměry
  • Dlouhá výdrž
  • Kvalitní zvuk
  Zápory
  • Nutnost dokoupit nabíječku
  • Absence slotu na paměťovou kartu\

  Všechny zákazníky náročné na co nejvyšší kvalitu zvuku při zachování velice kompaktních rozměrů potěší přístroj JBL Flip 3.

  Právě vysoká kvalita zvuku je jednou z devíz reproduktoru. Jak vysoké, tak nízké tóny jsou na skvělé úrovni a jen výjimečně se objeví nepříjemné šumění. Když se k tomuto faktu přidají také drobné rozměry, ideální společník na dlouhé cesty je na světě. Výhodou je rovněž velmi dlouhá výdrž dosahující až 10 hodin, což představuje opravdu dlouhou dobu.

  Zásadním negativem je však absence nabíjecího zařízení v balení. To by se v případě výrobku, jehož cena přesahuje 2 000 Kč, dalo očekávat. Nabíječku je tak nutné dodatečně dokoupit. Nevýhodou je i nepřítomnost slotu na doplňkovou paměťovou kartu. Je nutné si tak vystačit s integrovanou kapacitou, jež by ovšem měla být dostačující i pro ty nejnáročnější.

  Celkově se tak jedná o precizně provedeného společníka, jenž se díky svým rozměrům vejde prakticky kamkoliv. Vysoká kvalita jeho produkce pak zaručí, že poslech hudby bude za všech okolností příjemný.

  Recenze: JBL Xtreme

  Výkon: 40 W | Dosah: 12 m | Rozměr: 28,3 x 12,6 x 12,2 cm | Počet reproduktorů: 2 | Vstupy: micro USB | FM rádio: ne | Přibližná cena: 5 000 Kč

  Klady
  • Značná odolnost
  • Perfektní kvalita zvuku
  • Drobné rozměry
  • Dlouhá výdrž
  Zápory
  • Vysoká cena
  • Nezahraje nižší frekvence
  • Absence pouzdra pro bezpečné přenášení

  Mezi ty nejlepší výrobky kategorie přenosných bluetooth reproduktorů patří JBL Extreme, který boří základní mýty o tom, že drobnější přístroje se nemohou vyznačovat excelentní úrovní zvukové produkce.

  Dalším podstatným kladem je jeho odolnost, jelikož mu neuškodí ani případný pád na zem. Díky svým drobným rozměrům se vejde prakticky kamkoliv a je možné jej tak s sebou brát i na daleké cesty. Potěší rovněž skutečně dlouhá výdrž baterie, blížící se 15 hodinám. Akumulátor dokonce může sloužit jako powerbanka pro dobití ostatních aparátů.

  Záporem tak zůstává zejména vysoký finanční obnos, jenž je nutné za pořízení výrobku zaplatit. Zařízení má rovněž problém s přehráním nižších frekvencí než 40 Hz. Za danou cenu zamrzí absence pouzdra pro bezpečné uložení produktu.

  Nejprodávanější reproduktory dle Heureky

  Jak správně vybrat bluetooth reproduktor?

  Významnými kritérii při výběru toho správného zařízení, jsou jeho rozměry, výkon, případně počet reproduktorů. Vzhledem k tomu, že se jedná o často přenášené výrobky, je mít dobré při výběru na paměti také jejich odolnost, dodatečné funkce a možnosti připojení k dalším zařízením. Ačkoliv obvykle dochází k simultánnímu dobíjení, jedním z důležitých kritérií je i výdrž baterie.

  Kritéria výběru

  Rozměry

  Nejvýznamnějším parametrem, jenž ovlivňuje nejen pohodlí při přenášení produktu, ale také jeho výkonnost, jsou rozměry. Před samotným nákupem je tedy vhodné se zamyslet, pro jaké příležitosti bude zařízení využíváno a tomu přizpůsobit výběr.

  Obecně platí, že větší přístroje umožňují uložení výraznějších měničů a dalších součástek, čímž dosahují mnohem vyšší kvality zvuků. I toto pravidlo má však své výjimky týkající se především těch nejnákladnějších výrobků, jež kombinují drobnou konstrukci a velmi vysokou úroveň hudební produkce.

  Obvykle tedy bývá ideální volbou zlatá střední cesta, tedy výrobek ani příliš malý, ani příliš rozměrný. Jedině tak bude zaručena vysoká kvalita hudební produkce při současném zachování jeho skvělé mobility.

  Výkon

  Dalším atributem podstatným pro určení úrovně zvukové produkce přístroje, je jeho hudební výkon. Ten se udává ve wattech a jeho rozmezí v případě přenosných reproduktorů činí 10 – 500 W. Stejně jako v předchozím případě ovšem platí, že se stoupajícím výkonem produktu rostou i jeho rozměry a hmotnost. Je nutné si ovšem uvědomit, že vliv výkonu na kvalitu zvuku je jen nepřímý a udává spíše maximální hlasitost.

  Poměr výkonu a velikosti jednotlivých zařízení je možné vyčíst v následující tabulce:

  VýkonUrčení produktu
  do 10 WNejmenší kapesní výrobky
  10 – 30 WStandardní reproduktory pro mobil či tablet
  30 a víceVelká domácí přenosná zařízení

  Počet reproduktorů

  Svou roli hraje také počet jednotlivých reproduktorů. Obecně platí, že čím větší počet, tím lépe, jelikož tak dojde k optimálnějšímu rozložení zvukového toku. Stejně jako v předchozích případech však úměrně tomuto množství roste také celková velikost výrobku.

  Při nákupu je vhodné vybírat modely s aktivními reproduktory. Ty totiž nevyžadují přítomnost dodatečného zesilovače a mohou fungovat samostatně. Tím je zaručena vyšší kvalita přenosu zvuku, stejně jako nižší náklady.

  Odolnost

  Od přenosných reproduktorů se očekává, že se stanou neodmyslitelnými společníky turistů, vodáků, u nichž vždy hrozí riziko pádu či utopení. Proto je vhodné se při výběru zajímat o kvalitu konstrukce jednotlivých produktů a potěžkat si je v ruce.

  Pro odolnost vůči působení vody se potom využívá osmistupňová škála IPX udávající vodotěsnost od 10 minut lehkého pokrapováni až po několik hodin ponoru.

  Výdrž baterie

  Především pro milovníky dlouhých procházek či výletů bez možností připojení ke zdroji energie, má svůj význam výdrž baterie. Ta se obvykle pohybuje okolo 10 hodin, což představuje dostatečný čas pro většinu myslitelných aktivit. Při výběru je však nutné brát parametry udávané výrobcem s rezervou, jelikož se jedná o maximální možnou dobu.

  Dodatečné funkce

  Některé modely na trhu nepředstavují pouze přehrávač hudby z mobilu, ale vyznačují se značnou univerzálností. Možnost využití zařízení jako FM rádia potěší zejména v případě, kdy není k dispozici žádná oblíbená hudba. Připojení přes USB potom umožňuje uložit vlastní audio soubory na interní paměť přehrávače, čímž dojde k šetření místa v mobilu. V nepřehledných nočních podmínkách potěší i využitelnost výrobku jako přenosné svítilny.

  Možnosti připojení

  Základní způsob připojení samozřejmě představuje bezdrátový bluetooth. Kvalitu přenosu potom ovlivňuje verze tohoto zařízení, přičemž ta nejmodernější je označena jako 4.1. Svou roli může sehrát i přítomnost klasického 3,5 mm jacku, díky němuž je možné přesunout soubory na interní paměť. Pro samotné dobíjení baterií se potom využívá služeb micro USB portů.

  Nejprodávanější reproduktory dle Heureky

  Sdílejte článek

  Podobné články