ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu
ChytrýVýběr.cz > Péče o tělo

Masážní přístroje na celulitidu

Celulitida je víceméně jen kosmetický problém. Přesto řadu lidí – zejména žen – projevy takzvané „pomerančové kůže“ trápí. Jak s celulitidou zatočit? Dnes se podíváme na nejúčinnější pomůcky a postupy, které vám mohou pomoci. Za redakci doporučujeme klasický masážní přístroj Beurer CM 50 za dobrou cenu.

Nejlepší přístroj na celulitidu

Velmi účinný, domácí, multifunkční masážní přístroj, který nabízí hned čtyři technologie. Nechybí kavitační či radiofrekvenční metoda.

Nejlepší cena/výkon

Kvalitní masážní přístroj s rotačními hlavicemi. Síťové napájení, velmi jednoduché použití, účinný výkon. Dobrá volba za rozumné peníze.

Nejlepší levný přístroj

Velmi dostupná a přitom výborně vybavená pomůcka proti celulitidě s kavitací, ale taky infračervenou i EMS terapií.

Nejlepší masážní přístroje na celulitidu

Recenze BeautyRelax Celluform – Multifunkční přístroj proti celulitidě

Masážní pomůcka Celluform Pro náročné

Typ: Multifunkční masážní přístroj | Funkce: Kavitace, radiofrekvence, vibrace, infračervené světlo | Programy: 4 | Napájení: Akumulátor | Přibližná cena: 2 600 Kč

Klady
  • Čtyři moderní technologie
  • Kombinované režimy
  • Kvalitní a výkonné zpracování
  • Velmi pohodlná, bezbolestná aplikace
  • Akumulátorové napájení
Zápory
  • Vyšší cena

Pokud se nemůžete rozhodnout, jakou metodou, terapií či technologií zaútočit na své podkožní tukové buňky a bojovat proti celulitidě, tento masážní přístroj pro vás bude darem z nebe. Proč? Nabízí rovnou čtyři technologie v jediném kompaktním těle. Kromě toho se velmi snadno ovládá, je lehký, ergonomický a lze ho použít na jakoukoli tělesnou partii.

Pokud jde o samotné technologie, BeautyRelax Celluform disponuje ultrazvukovou kavitací. Jde o velmi účinnou metodu neinvazivní sonické liposukce, při níž jsou tukové buňky rozštěpovány pomocí ultrazvukových vln o frekvenci 300 000 kmitů za sekundu. Potřebujete k tomu však ještě vodivý sono-gel. Další metodou je radiofrekvence, opět velmi populární technologie v estetické medicíně. S její pomocí můžete především stimulovat produkci kolagenu a elastinu. Látek nezbytných pro pružnost, pevnost, elastičnost a hladký vzhled pokožky. Přístroj nabízí i infračervenou masáž, která zajistí prokrvení tkání díky světlu o vlnové délce 625 nm. A nakonec je zde klasická vibrační masáž zlepšující krevní oběh a stimulující lymfatický systém.

Zařízení nabízí i kombinované módy pro specifické účinky (rozjasnění pleti, destrukce tuku, formování postavy, spalování tuků). Přístroj Celluform je akumulátorový, napájí se přes USB. Díky přehlednému displeji můžete snadno pracovat s nastavením přístroje. K dispozici je i časovač. Jde o opravdu špičkově vybavený a mimořádně výkonný a účinný přístroj, který dokáže oslovit a uspokojit i náročné domácí uživatele.

Recenze Beurer CM 50 – Klasický masážní přístroj za dobrou cenu

Beurer CM 50 na celulitidu Zlatý střed

Typ: Ruční masážní přístroj | Funkce: Rotační masáž | Programy: 2 stupně intenzity | Napájení: Síťové | Přibližná cena: 1 000 Kč

Klady
  • Osvědčená rotační masáž
  • Prokrvení a podpora lymfatického oběhu
  • Velmi snadné použití a manipulace
  • Dva stupně intenzity
  • Kompaktní rozměry
Zápory
  • Kratší přívodní kabel

Masážní přístroj Beurer CM 50 nabízí klasickou mechanickou masáž. Principem podobnou jako při použití ručního masážního válečku. Zde však rotaci masážních hlav zajišťuje výkonný motorek. Masáž samotná připomíná příjemné „hnětení“ těsta a pomáhá především s prokrvením všech tkání a stimulací krevního oběhu. To jsou pro boj s celulitidou základní parametry. Intenzivní rotační masáž však působí stimulačně i na lymfatický systém. Svým tvarem a pohybem přístroj napodobuje zkušené prsty profesionálního maséra.

Beurer CM 50 je díky svým minimálním rozměrům a tvaru vhodný prakticky na každou partii těla. Zejména ho samozřejmě využijete na problémových partiích, jako jsou hýždě, stehna, boky a břicho, ale třeba i paže.  Díky popruhu se přístroj velmi dobře a pevně drží. Ovládání zajišťuje jediné tlačítko, které má tři polohy. Vypnuto a dva režimy intenzity masáže. Ovládání je tedy extrémně jednoduché a přístroj zvládne okamžitě používat každý. Výhodou je i velmi nízká hmotnost.

Model Beurer CM 50 disponuje síťovým napájením. Díky tomu ho můžete používat jakkoli dlouho, nicméně síťový kabel je přece jen poněkud na překážku, tím spíš, že mohl být určitě i delší. Nejde však o fatální nevýhodu, o čemž svědčí taky výborná uživatelská hodnocení a recenze. Rozhodně jde o velmi příjemnou a solidně efektivní masážní pomůcku pro komfortní domácí masáže.

Recenze InSportline Valeri – Dostupný ultrazvukový kavitační přístroj na celulitidu

 

inSPORTline Valeri

Typ: Kavitační masážní přístroj | Funkce: Kavitace, infračervené světlo, EMS | Programy: Nastavení intenzity | Napájení: Síťové | Přibližná cena: 900 Kč

Klady
  • Kavitace, elektrické impulsy i infračervená masáž
  • Nastavitelná intenzita kavitace i EMS
  • Nerezová hlavice
  • Velmi snadné ovládání
  • Dobrá manipulace a ergonomie
Zápory
  • Kratší přívodní kabel

Kavitace čili ultrazvuková „liposukce“ je bezbolestná, neinvazivní metoda a patří mezi nejúčinnější technologie pro odstraňování celulitidy. Ačkoli se provádí především ve specializovaných salónech, vlastní kavitační terapii si můžete dopřávat i doma např. s přístrojem InSportline Valeri, který pracuje na obdobném principu jako profesionální, drahé přístroje. Ultrazvukové vlny o optimální frekvenci pronikají do tkání a rozrušují zbytnělé tukové buňky. Štěpí je na glycerol a volné mastné kyseliny, které tělo vyloučí.

Ale masážní přístroj Valeri u kavitace nekončí. Kromě toho má v hlavici i integrované infračervené zářiče, které podpoří krevní oběh a stimulují metabolismus. Využít však můžete i dvě elektrody, které pracují s elektrickými impulsy (EMS). Tento druh masáže ocení především sportovci po výkonu. Pomáhá stimulovat regeneraci svalů, ale svým působením má vliv i na celulitidu.

Masážní přístroj Valeri je z kvalitního plastu s nerezovou hlavicí. Váží pouze 180 g a velmi pohodlně se drží díky velkému madlu. Jednotlivé režimy/technologie se přepínají pomocí výrazných tlačítek na tomto madle, takže ovládání je naprosto snadné. Napájení je síťové. I při nízké ceně pod 1000 Kč je přístroj skvěle hodnocený a nabídne efektivní terapii. Skvělé domácí zařízení, které může pomoci zbavit se pomerančové kůže.

Jak vybrat masážní přístroj na celulitidu?

Pomůcky pro boj s celulitidou mají poměrně rozmanité podoby. Pojďme se nyní podívat na to, jaké základní druhy existují, na jakém principu fungují a jak vybrat ten správný. Samozřejmě je potřeba mít i základní povědomí o tom, co je vlastně celulitida, jak vzniká a co je důležité, pokud se jí chceme účinně zbavit.

Co je to celulitida?

Takzvaná celulitida je kosmetický problém způsobený změnami podkožního tukového vaziva. Navenek se projevuje hrbolatější a dolíčkovitou pokožkou. Nejčastěji zasahuje oblast stehen, hýždí a spodní část břicha a častěji se vyskytuje u žen. Lidově se tento problém nazývá také „pomerančová kůže“ právě podle strukturovaného vzhledu pokožky podobného kůře pomeranče.

Celulitida se rozvíjí postupně a pomalu, jde v podstatě o zvětšující se tukové buňky, které se postupně tlačí na cévy proti pokožce, což se zvenčí projevuje vznikem nepravidelností. Na rozvoji pomerančové kůže se však podílí i ochablé svalstvo či povolování podkožního vaziva vlivem věku a snižování pevnosti a elasticity tkání. Proto se celulitida s věkem zhoršuje.

Celulitida- pomerančová kůže

Je celulitida nebezpečná?

Jak bylo řečeno, celulitida je primárně kosmetický, estetický „problém“. Dnes už obecně není považována za nemoc či poruchu, ale spíše stav, který je v do značné míry i přirozený. Nicméně v některých případech představuje celulitida jeden z varovných příznaků. Poukazovat může (ale nezbytně nemusí!) například na příliš vysoké procento tělesného tuku – tedy nadváhu, či dokonce obezitu.

To jsou prokazatelně extrémně nebezpečné stavy, které z dlouhodobého hlediska vedou k zásadně zvýšeným rizikům chorob téměř všeho druhu. Zejména kardiovaskulárních, ale i onemocnění pohybového aparátu a k celkovému snížení předpokládané délky života.

Zhoršující se a výrazná celulitida může poukazovat na špatný životní styl nebo i na již rozvinuté choroby, jako je chronická žilní nedostatečnost a další. Přesto samozřejmě záleží na dalších okolnostech. Faktem zatím zůstává, že celulitida jako taková sama o sobě není nijak ohrožující. Dokonce jistá nedávná studie poukázala na možnost, že má celulitida i jisté protektivní účinky (na snížení rizika mrtvice, demence,…), ale šlo o menší studii na myších a zatím na tomto základě rozhodně nelze dělat kompletnější závěry.

Celulitida je do jisté míry běžná, zejména u žen od jistého věku. Může se rozvinout i v případě, že míra tělesného tuku nepřekročila rizikovou mez.

Co celulitidu způsobuje a jak se jí bránit?

Co je vlastně příčinou toho, že se u někoho rozvine celulitida? Jak už zde zaznělo, celulitidu způsobuje zbytnění tukových buněk v kombinaci s ochabováním svalů a vaziv. Celulitida se typicky pojí s vyšším podílem tělesného tuku, ale nemusí jít nutně o nadváhu, či rovnou obezitu. To, zda či kdy se u konkrétní osoby celulitida rozvine, ovlivňuje mnoho faktorů. Které faktory to jsou?

Věk a pohlaví

K celulitidě mají výrazně větší sklon ženy než muži. Dokonce se uvádí, že v jisté míře celulitida postihuje téměř všechny ženy (80 až 98 %) v dospělém věku. Nástup celulitidy je spojen již s ranou dospělostí. Objevovat se však může dříve (dokonce od puberty). S přibývajícím věkem je riziko vzniku větší, potažmo se projevy mohou zhoršovat, protože se snižuje pružnost tkání a mizí schopnost tvorby kolagenu.

Celulitida na stehnech - masážní přístroje

U mužů je celulitida v přímém kontrastu naopak relativně velmi vzácný jev a typicky se pojí s určitými konkrétními problémy, jako je nedostatek androgenních hormonů – tedy mužských pohlavních hormonů. Příčinou může být porucha či onemocnění, ale třeba i specifická hormonální léčba (např. estrogenová léčba při některých rakovinných onemocněních).

Genetika, dědičnost

Asi nikoho nepřekvapí, že dalším rizikovým faktorem jsou genetické predispozice a dědičnost. Jsou to faktory, které nad námi mají velkou moc, ale my nad nimi prakticky žádnou. Přesto není na místě vzdávat se s myšlenkou, že za všechno stejně mohou geny. Je spousta věcí, které může člověk udělat a které budou mít vliv na to, jestli a v jaké míře se genetické predispozice projeví. Níže se tedy podíváme na faktory, které můžeme ovlivnit.

Nadváha, obezita

Na celulitidu má vliv především podkožní tuk. Čím více ho je, tím více má tento stav prostoru k rozvoji. Ženy mají podkožního tuku přirozeně více než muži, což je v kombinaci s působením estrogenu další důvod, proč je u nich celulitida častější.

Zatímco u mužů se za zdravý podíl tuku v těle považuje cca 8 až 20 %, u žen je to výrazně více – cca 15 až 28 %. Někdy se udává jako horní hranice i 30 %. Celulitida rozhodně nemusí být nutně vždy a pouze projevem nadváhy. Může se vyskytnout i u žen, které se pohybují ve zdravém rozmezí podílu tělesného tuku.

Nicméně nadváha a obezita korelují s vyšším výskytem a horším stavem celulitidy. Udržováním podílu tělesného tuku ve zdravém rozmezí je možné regulovat stav a výskyt celulitidy, ale především dosáhnout celkově zásadně lepšího zdraví.

Životní styl

Nezdravá strava, sedavé zaměstnání a málo pohybu obecně, vystavení toxinům, nedostatečný nebo nevhodný pitný režim, kouření, alkohol, stres. To vše jsou faktory, které mohou vyvolávat či zhoršovat stav celulitidy – stejně tak jako se podepisují dalekosáhle na našem celkovém zdravotním stavu.

Více pohybu a lepší strava vede k posílení, zpevnění svalů, úbytku tukové hmoty, lepší funkci metabolismu, lepšímu prokrvování tkání, efektivnějšímu a vyrovnanějšímu působení hormonů, lepší „antioxidaci“ a výkonnější „detoxikaci“ organismu. To vše má pozitivní vliv i na stav pokožky a regulaci projevů celulitidy. Navíc – nikdy není pozdě začít.

Celulitida- zdravý životní styl

Léky

Zejména různé hormonální terapie a léčiva se mohou projevit zhoršením celulitidy. Typickým příkladem je například hormonální antikoncepce.

Puberta, těhotenství, klimakterium

Nakonec lze ještě říct, že určitá stádia života jsou přirozeně „riziková“ z hlediska spuštění či zhoršení celulitidy. Důvodem jsou pravděpodobně zejména výrazné hormonální výkyvy. Celulitida se proto často ženám objeví či zhorší po těhotenství anebo v období menopauzy. V některých případech se může objevovat už i na konci puberty. Vždy lze tento stav zmírnit, pokud budete věnovat pozornost životnímu stylu, zdravé stravě, dostatečnému pohybu a udržovat si zdravou hmotnost.

Výživou proti celulitidě

Kvalitní a výživná zdravá strava je úhelným kamenem boje proti celulitidě – ať už preventivně, nebo při již rozběhlém stavu. Základem zdravé stravy je velké množství zeleniny a ovoce, dále luštěniny a kvalitní obiloviny (zejména celozrnné). Poté i mléčné výrobky, ryby a maso, vejce.

Důležitý je dostatek vlákniny, kvalitních bílkovin (alespoň od 1,2 g/kg hmotnosti denně), komplexních sacharidů a určité množství dobrých tuků (olivový olej, tučné ryby, oříšky, semena,…). Naopak vyhnout byste se měli především vysoce průmyslově zpracovaným potravinám. Zejména uzeninám a masným výrobkům a sladkostem. Pitný režim by měla tvořit především voda doplněná v adekvátní míře kávou, čajem nebo minerálními vodami.

A jak je to s různými suplementy a doplňky? Cílem by vždy mělo být přijímat vše potřebné v přirozené stravě. Pokud už něco suplementujete, měli byste vědět proč – tedy neházet do sebe mirnixtirnix různé multivitaminy apod. Proti celulitidě může mít smysl zvážit použití kolagenových doplňků např. s MSM, kyselinou hyaluronovou apod. Kolagen si po 30. roku věku přestává tělo v dostatečné míře tvořit a ze stravy se získává poměrně velmi obtížně.

Ideální je pak zařadit do života tzv. silový trénink (s činkami, vlastní vahou,…), který z hlediska zdraví přináší největší dlouhodobé výhody (ano, větší než tzv. „kardio“ čili čistě aerobní cvičení). Pomůže vám i zpevnit svaly a prokrvit tkáně, což je skvělá prevence celulitidy.

Stádia celulitidy – zasáhněte včas!

Celulitida se člověku neobjeví přes noc. Jde o dlouhodobý proces, který má několik stádií. Obvykle se rozlišují čtyři stupně. Při prvním je celulitida patrná jen při stlačení kůže, při druhém jsou již patrné hrbolky či dolíčky vsedě, ve třetím stádiu je celulitida patrná i vleže. Čtvrté stádium už se projevuje velmi výrazně a obvykle se již váže na další zdravotní problémy. Čím dříve začnete celulitidu řešit, tím větší jsou šance, že její nástup zvrátíte nebo stav výrazně zmírníte.

Celulitida - masážní přístroj na těle

Může masáž skutečně pomoci proti celulitidě?

Odhlédneme-li od velmi specifických terapeutických postupů, jako je kavitace, radiofrekvenční metoda nebo třeba karboxyterapie, nejčastěji se jako léčebná procedura proti projevům celulitidy používá masáž. Známá je například lymfodrenáž (lymfatická masáž), ale používají se i jiné druhy masáží.

Cíl je vždy obdobný. Dosáhnout lepšího prokrvení tkání, stimulovat lymfatický systém, krevní oběh, metabolismus, podpořit vyplavování toxických látek. Masáž je osvědčený a dobře dostupný prostředek. Díky moderním masážním přístrojům, kterým se v tomto článku věnujeme, si můžete masáž dopřávat pravidelně, kdykoli a kdekoli.

Masáže pomocí těchto přístrojů však budou účinné především v kombinaci s dalšími činnostmi. Masáž samotná neřeší příčinu. Vhodná je tedy jako doplněk, ale základem by mělo být správné stravování a životospráva, pohyb.

Typy masážních pomůcek na celulitidu

Pokud chcete omezit viditelné projevy celulitidy anebo působit preventivně proti jejímu rozvoji či zhoršení, můžete sáhnout po celé pestré škále pomůcek, které lze použít. Většinou jde o pomůcky poskytující určitý druh mechanické masáže, ale patří sem i domácí pomůcky pro např. infračervenou či ultrazvukovou masáž.

Velkou výhodou je, že široká paleta nástrojů umožňuje zvolit si variantu i podle svých finančních možností. Na nejdůležitější typy pomůcek se teď podíváme, přičemž začneme od jednodušších k těm dražším a složitějším.

Masážní rukavice

Masážní rukavice jsou velmi jednoduché a zároveň cenově mimořádně dostupné pomůcky. Často je pořídíte pod 100 Kč a jejich další výhodou je komfortní a velmi příjemné použití. Populární jsou jutové či sisalové rukavice, které se používají po koupeli a díky hrubé struktuře poskytují peeling, ale stimulují také krevní a lymfatický oběh. Prokrvení tkání je pro boj s celulitidou velmi důležité.

Masážní rukavice dokážou za minimální cenu odvést dobrou službu. Jde o vhodný prostředek pro pravidelné, každodenní použití při péči o pokožku. Existují i rukavice poněkud speciálnější, například opatřené masážními kuličkami nebo výstupky. Ty se dají použít na masáž různých částí těla kdykoli během dne. Tento typ rukavic bývá už trochu dražší, kolem 200 až 300 Kč.

Masážní válečky

Dalším zajímavým masážním nástrojem používaným i proti celulitidě může být masážní váleček. Většinou jde o dřevěné jednoruční či obouruční válečky, kterými lze na stehna či jiné partie působit podobně, jako když válíte těsto. Válečky jsou nicméně „hrbolaté“ někdy i zakřivené, aby lépe obklopily masírovanou partii. Cena je nejčastěji 300 až 500 Kč.

Zajímavou možností jsou i foam rollery čili pěnové masážní válce. Ty jsou primárně určeny pro regenerační masáže po tréninku (či před ním), ale lze s nimi působit i na problémové partie (hýždě, stehna,…) a použít je i proti celulitidě. Zejména pokud sportujete, určitě je můžeme vřele doporučit.

Masážní přístroj na celulitidu - masážní válečky

Masážní kartáče

Další manuální masážní pomůckou může být masážní kartáč na celulitidu. Vypadá jako klasický tělový kartáč (či „rejžák“), ale místo štětin má často dřevěné výstupky, potažmo kombinuje tyto výstupky se štětinami. Tyto kartáče jsou velmi populární a dobře hodnocené. Příjemně se s nimi pracuje, lze si dopřát i intenzivní masáž, navíc je lze univerzálně použít skoro na každou partii.

I cenově jsou tyto kartáče dostupné. Začínat mohou už kolem 100 Kč, ty nejoblíbenější většinou vyjdou na 250 až 500 Kč. Podobně jako předchozí pomůcky působí především na celkovou stimulaci lymfatického systému a krevního oběhu, stimulaci tvorby a využití kolagenu a celkově podporují zdraví pokožky.

Rotační a pohyblivé masážní přístroje

Pokud si chcete pravidelnou masáž trochu usnadnit a třeba i zefektivnit, můžete sáhnout po některém z mnoha elektronických, ručních masážních přístrojů. Proti celulitidě jsou efektivní zejména přístroje s rotačními či pohyblivými hlavicemi s výraznými vroubky či výstupky. Masážní pistole s kulovitou hlavou se používají spíše pro hlubší masáž svalů, jejich relaxaci a regeneraci či odstranění blokád, bolestí apod. Proti celulitidě jsou účinné méně.

Masážní přístroje mohou být velmi rozmanité, proto je poměrně těžké je mezi sebou nějak porovnávat či zdůraznit určité konkrétní parametry. Při výběru je vhodné sledovat, na jakou plochu masážní hlavy působí, jak velký je samotný přístroj, jakou má ergonomii (zda se dobře drží, není moc těžký,…). Důležité je i materiálové zpracování a napájení. Dále také možnost regulace intenzity či volby různých režimů a celkový výkon.

Vakuový přístroj na celulitidu

Vakuové přístroje na celulitidu představují zajímavé, moderní řešení. Přístroj využívá podtlak vzduchu často v kombinaci s mechanickou masáží. Na tělo se přikládají sací baňky, kterými je možné posilovat a stimulovat elasticitu a pevnost pokožky. V současnosti není výběr těchto přístrojů u nás příliš velký. Nabízí je především značka InnovaGoods. Cena přitom není příliš vysoká, začíná kolem 400 Kč.

Tyto pomůcky jsou ve světě již rozšířenější a mají relativně dobré až velmi dobré ohlasy a recenze, takže lze předpokládat, že jistý účinek nabízejí. Vzhledem k tomu, že cena není zvlášť vysoká, může taková masážní pomůcka stát za zkoušku.

Infračervené masáže

Infračervené masážní přístroje jsou u nás poněkud rozšířenější a populárnější než ty vakuové, přestože výběr opět není kdovíjak přebujelý. Nejvýznamnějším výrobcem je u nás značka Beuer, ale podobné pomůcky nabízí např. i značka Hyundai a další. Přístroje jsou trochu dražší než u vakuových masážních modelů, většinou kolem 700 až 1600 Kč.

Infračervené záření dokáže pronikat pokožkou a poskytovat relaxační i regenerační „masáž“. Toto záření taky výrazně podporuje krevní oběh a prokrvení tkání, což je stěžejní účinek pro regulaci celulitidy. Záření podporuje i vylučování toxinů, stimuluje lymfatický systém a má další pozitivní účinky, které se mohou projevit i zmírněním příznaků celulitidy.

Infračervené masážní přístroje mají ploché hlavice osazené zářiči. Hlavice se přikládá přímo na kůži, jde tedy o kontaktní masáž, nikoli jako v případě infrasauny či infračervených lamp, kdy záření působí s větším odstupem.

Masážní přístroje na celulitidu - používání

Ultrazvukový kavitační přístroj

Podobně jako mnohé jiné masáže, procedury a terapie se i kavitace provádí v salónech krásy či wellness a podobných zařízeních k tomu určených, ale můžete si ji dopřát i doma. Kavitace je rozšířené označení pro ultrazvukovou liposukci. Oproti klasické liposukci jde o neinvazivní metodu, kdy jsou tukové buňky „rozbíjeny“ působením zvukových vln přes neporušenou kůži. Jde o bezbolestnou terapii, s níž se nepojí žádná známá rizika.

Další výhodou může být i kvalitní výsledek a pravidelnější destrukce tuku oproti klasické liposukci, kdy je obtížné tuk odsát rovnoměrně, což se může i vizuálně projevit. Nevznikají také kožní převisy. Při profesionální kavitační liposukci může být úbytek tukové tkáně velmi patrný. Nicméně se dostavuje s jistým krátkým odstupem od procedury, protože o rozrušené buňky rozštěpené na glycerol a dílčí mastné kyseliny se musí postarat metabolismus. Často se kavitace kombinuje s působením vakua právě kvůli účinkům na celulitidu.

Domácí přístroje lze dnes sehnat už od cca 1000 či 1500 Kč, a i když nejsou tak výkonné jako profesionální přístroje, můžete kavitační kúru provádět kdykoli.

Kombinace a další možnosti

Existuje řada modelů masážních přístrojů, které kombinují více druhů terapie. Například kavitaci s vakuem a infračervenou masáží apod. Někdy ovšem může být lepší přístroj, který sice nabízí jednu funkci, ale zato s vyšším výkonem a kvalitou.

Kromě toho existuje i celá pestrá škála dalších masážních nástrojů a přístrojů. Ve spojitosti s celulitidou lze zmínit třeba lymfodrenážní návleky. Cena těch kvalitnějších, které pokryjí celá stehna nebo i hýždě a břicho se počítá spíše na vyšší jednotky tisíc či více než deset tisíc. Ještě dražší jsou pak již celá masážní křesla. Ty mohou nabízet různé druhy masáží a jsou ideální pro celkovou relaxaci a regeneraci, ale pokud chcete cílit na určité partie – ne vždy nabídnou tak intenzivní masáž.

Náš tip
V boji s celulitidou vám pomůžou také krémy na celulitidu. Podívejte se na naše srovnání.

Jak vybrat optimální přístroj na celulitidu?

Jelikož jsou možnosti velmi rozmanité, nemusí být volba konkrétní pomůcky snadná. Manuální pomůcky jsou cenově dostupné až velmi dostupné, ale zacházení s nimi je pracnější, vyžaduje jistou vůli a motivaci a častější, pravidelné použití.

Elektronické moderní přístroje (ať už na bázi jakékoli technologie) mohou působit lákavě, masáž s nimi je obvykle komfortnější, snadná, příjemná. Vstupní investice je ale vyšší a spousta lidí má nerealistické představy o výsledku. Domácí přístroje zpravidla nepřinesou zázračné výsledky za jedno použití a jen samy o sobě. Spíše poslouží jako doplněk, který může zefektivnit komplexní snažení.

Při výběru může být obtížné porovnávat jednotlivé modely mezi sebou. Rozdíly jsou často příliš velké a v jedné kategorii (jeden typ technologie) může být jen velmi málo srovnatelných zástupců. Zaměřte se na kvalitu materiálového zpracování. Uvažte, zda cena výrobku odpovídá – pokud je příliš nízká nebo jde o produkt z pochybného zdroje, jako jsou laciné čínské e-shopy a online tržiště, je na místě velká obezřetnost.

Velkou pomocí mohou být recenze, jako jsou ty, které najdete v našem článku a na našem webu. Ale i uživatelské recenze a hodnocení.

Kde koupit kvalitní masážní přístroj na celulitidu?

Velký a zajímavý výběr masážních přístrojů na celulitidu nabízejí například obchody Alza.cz, Notino.cz či Insportline.cz.

Které značky jsou nejlepší?

Beurer

Osvědčený německý výrobce nejrůznějších „lifestyle“ pomůcek a elektroniky, včetně masážních přístrojů a přístrojů pro boj s celulitidou.

beurer masážní polštářky

InSportline

Známý český výrobce sportovního a fitness vybavení, ale i různých masážních a zdravotních pomůcek. Nabízí zajímavé nástroje proti celulitidě.

masážní polštáře insportline

Kolik stojí přístroj na celulitidu?

Cena do 300 Kč

Základní manuální masážní pomůcky proti celulitidě v podobě rukavic či válečků nebo kartáčů pro každodenní základní péči.

Od 300 Kč do 2 000 Kč

V této relaci již můžete pořídit různorodé elektronické masážní přístroje využívající různé typy terapií – například infračervenou či kavitační terapii, rotační masáž atd. Vhodné pro náročnější použití.

Od 2 000 Kč výše

Přístroje s vyšším výkonem a lepší výbavou. Vhodné i pro náročné a intenzivnější domácí použití. Ve vyšších relacích začínají i poloprofesionální a profesionální přístroje.

Nejprodávanější masážní přístroje

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (10 hlasů)

Autor článku

Petr Jaroněk
Petr Jaroněk

Psaní je můj koníček i práce, které se věnuju už skoro patnáct let. Když zrovna netrápím klávesnici, věnuju se hudbě, sportu, literatuře, historii, vaření, cestování – a lecčemu z toho samozřejmě ideálně s rodinou, která se mi utěšeně rozrůstá. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář