ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší masážní lehátka 2021

Datum 19.4.2021 Odborná redakce Odborná redakce

Kdo by nemiloval dobrou masáž? Ať už jste začínající masér nebo máte masírování jako koníčka, jistě se vám bude hodit masážní lehátko. Než se pustíte do výběru, přečtěte si náš článek. Připravili jsme pro vás nejen rady, jak vybrat masérské lehátko, ale také vám představíme ta nejlepší lehátka, která můžete na současném trhu najít.

Nejlepší celkově

Pevné masážní lehátko z bukového dřeva. Masivní konstrukce s nosností až 300 kg.

Nejlepší poměr cena/kvalita

Skládací masážní lehátko z hliníku. Perfektní kvalita za TOP cenu.

Levný základ

Skládací masážní lehátko z kvalitního dřeva. Snadné složení i rozložení.

1Nejlepší masážní lehátka

Recenze: inSPORTline Stacy– Pevné masážní lehátko pro masérské salóny

Recenze masážní lehátko inSPORTline Stacy Pro náročné

Typ: pevné | Materiál: dřevo | Nosnost: 300 kg | Polohování: ano | Výška: 58-77 cm | Délka: 190 cm | Šířka: 72 cm | Přibližná cena: 9 900 Kč

Klady
 • Robustní konstrukce
 • Možnost polohování
 • Vysoká nosnost
 • Držáky na ručníky
 • Spodní police
Zápory
 • Vyšší pořizovací cena

Jestliže hledáte skutečně kvalitní masážní lehátko, se kterým nebudete potřebovat hýbat, pak vám doporučujeme pevný masérský stůl inSPORTline Stacy. Toto dřevěné masážní lehátko s nosností až 300 kg je ideální do masérských salónů či wellness center.

Stacionární masážní lehátko s masivní konstrukcí z bukového dřeva si vás na první pohled získá svým atraktivním designem. Lehátko bez problému zvládne i opravdu velké zatížení, je tedy vhodné pro těžší pacienty i rehabilitační techniky, při nichž masér využívá svou váhu. Díky kvalitnímu polstrování masážní lehátko poskytuje maximální komfort. Polstrování z omyvatelného polyuretanu je odolné vůči vodě i masérským olejům a krémům. Masérské lehátko disponuje polohovacím dílem, jenž funguje jako zádová opěrka. Samozřejmostí je i odnímatelná a polohovatelná hlavová opěrka.

Masážní lehátko inSPORTline Stacy je špičkou mezi pevnými lehátky. Díky možnosti polohování je vhodné pro všechny druhy masáží i rehabilitačních cvičení. Atraktivní design, který zapadne do každého interiéru, je dalším vítaným bonusem.

Recenze: inSPORTline Tamati – Skládací masážní lehátko z odolného hliníku

recenze masérské lehátko inSPORTline Tamati Zlatý střed

Typ: skládací | Materiál: hliník | Nosnost: 250 kg | Polohování: ne | Výška: 63-90 cm | Délka: 186 cm | Šířka: 70 cm | Přibližná cena: 4 300 Kč

Klady
 • Odolná konstrukce
 • Nízká hmotnost (15,5 kg)
 • Ideální šířka
 • Taška součástí balení
Zápory
 • Bez polohování

Pro maséry, kteří za svými klienty dojíždí či masírují u sebe doma, je ideální volbou skládací masážní lehátko inSPORTline Tamati. Toto dvoudílné hliníkové masérské lehátko jednoduše složíte a snadno odnesete, kam je potřeba.

Lehátko se skládá ze dvou částí a odnímatelného podhlavníku, jehož výšku lze plynule regulovat oběma směry. Masérské lehátko je potaženo odolnou syntetickou kůží, které voda ani olej neublíží. Pohodlná matrace je vyrobena z dvouvrstvé pěny o tloušťce 4 cm. Hlavní výhodou tohoto masážního lehátka je jeho lehká, byť bytelná konstrukce. Lehátko můžete bez problému zatížit až 250 kg. Stůl lze velice snadno složit a přenášet. Díky lehké hliníkové konstrukci masérské lehátko váží jen 15,5 kg. Dalším plusem je, že tašku na přenášení obdržíte spolu s lehátkem.

Skládací masážní lehátko inSPORTline Tamati je perfektní řešení, pokud doma nechcete mít permanentně rozložený masérský stůl. V kategorii skládacích masážních lehátek se jedná o jeden z nejlepších produktů, který navíc pořídíte za skvělou cenu.

Recenze: Spartan Massage Bett  – Dřevěné skládací lehátko s bočním rozšířením

Recenze masážní lehátko Spartan Massage Bett Levný základ

Typ: skládací | Materiál: dřevo | Nosnost: 200 kg | Polohování: ne | Výška: 64-85 cm | Délka: 186 cm | Šířka: 70 cm | Přibližná cena: 3 900 Kč

Klady
 • Kvalitní konstrukce
 • Hezký design
 • Přídavné boční rozšíření
 • Taška na přenášení v ceně
Zápory
 • Nelze polohovat
 • Nižší nosnost

Pro začínající maséry či pro domácí masáže můžeme doporučit skládací masážní lehátko Spartan Massage Bett. Toto dvoudílné lehátko využijete na všechny druhy masáží, snadno jej složíte a přenesete.

Masážní lehátko se pyšní kvalitní dřevěnou konstrukcí, jež stolu zajišťuje dostatečnou stabilitu. Modré polstrování je vyrobeno ze syntetické kůže a odolá vodě i olejům a krémům. Matrace z PUR pěny s vysokou hustotou se postará o pohodlí masírovaného. Výhodou tohoto masérského lehátka je možnost bočního rozšíření pomocí přídavných opěrek. Lehátko je dále vybaveno polohovatelnou opěrkou hlavy s nástavcem. Masážní lehátko velice snadno složíte pomocí systému Quick-Lock. Celý proces se skládá pouze ze 4 úkonů. K přenášení lehátka vám poslouží taška, jež je součástí balení. Slabou stránkou tohoto skládacího masážního lehátka je jeho menší nosnost. Výrobce uvádí maximální nosnost 200 kg a doporučenou nosnost 120 kg. Proto se nehodí pro práci s klienty s vyšší tělesnou hmotností ani pro druhy masáží, kdy masér využívá své váhy.

I přes tento nedostatek se jedná o velice kvalitní a funkční masérské lehátko, které je ideální pro domácí masáže. Díky šikovnému skládacímu mechanismu jej po masáži můžete snadno složit a uklidit.

2Test a porovnání masážních lehátek

inSPORTline Stacy inSPORTline Tamati  Spartan Massage Bett Movit Deluxe Fabulo UNO Plus Spartan ALU Movit M01332
Recenze masážní lehátko inSPORTline Stacy Pro náročné recenze masérské lehátko inSPORTline Tamati Zlatý střed Recenze masážní lehátko Spartan Massage Bett Levný základ Recenze masážní lehátko Movit Deluxe M01295 Recenze masážní lehátko Fabulo UNO Plus Recenze masážní lehátko Sparten Alu Recenze masážní lehátko Movit M01332
Přibližná cena 9 900 Kč 4 300 Kč 3 900 Kč 7 000 Kč  5 000 Kč 4 000 Kč 4 800 Kč
Typ pevný skládací skládací skládací skládací skládací skládací
Materiál dřevo hliník dřevo dřevo dřevo hliník hliník
Nosnost 300 kg 250 kg 200 kg 200 kg 200 kg 200 kg 200 kg
Polohování ano ne ne ne ano ne ano
Výška 58-77 cm 63-90 cm 64-85 cm 65-87 cm 57-83 cm 62,5-82,5 cm 58-76 cm
Délka 190 cm 186 cm 186 cm 185 cm 186 cm 186 cm 180 cm
Šířka  72 cm 70 cm 70 cm 80 cm 71 cm 70 cm 60 cm
Porovnat ceny Porovnat ceny Porovnat ceny Porovnat ceny Porovnat ceny Porovnat ceny Porovnat ceny

3Nejpoužívanější masážní lehátka

4Jak vybrat masážní lehátko

Masážní neboli masérské lehátko, někdy také nazývané masérský stůl, využívají nejen profesionální maséři ve svých salonech, ale hodí se i pro hobby masáže prováděné v pohodlí domova. Při výběru se můžete setkat s rozkládacími masážními lehátky i s pevně stojícími, také s masérskými lehátky ze dřeva či z hliníku. Výběr je opravdu široký. Ať už vás ke koupi masážního lehátka motivuje cokoliv, jistě oceníte několik tipů, jak vybrat masážní lehátko.

Druhy a typy masážních lehátek

Výběr masérského stolu by se měl odvíjet především od účelu za jakým jej pořizujete. Pokud si vybavujete masážní salon, pak se vám spíše vyplatí koupě pevného masážního lehátka. Pevná masérská lehátka jsou také vhodnější pro rehabilitace, při nichž je často vyvíjen větší tlak než u masáží. V případě, že hodláte za klienty cestovat, nebo budete masírovat doma, je jasnou volbou masážní lehátko skládací. Konstrukce i nosnost skládacích masážních lehátek je srovnatelná s pevnými stoly, tudíž se nemusíte bát, že by se jednalo o nějakou podřadnou variantu masérského stolu.

K většině skládacích lehátek obdržíte pevnou tašku v níž lze masážní lehátko pohodlně přenášet při cestách za klienty. Skládací masérské lehátko oceníte i v případě, že masírujete u vás doma. Můžete jej totiž po masáži složit a snadno uklidit do komory či schovat za skříň. Pokud zrovna masážní lehátko nepotřebujete, nezabírá vám doma téměř žádné místo.

Využití

Na masérská lehátka určená pro profesionální využití jsou kladeny vyšší nároky než na masážní lehátka používaná pro domácí masírování. Pokud vás masáže živí, budete masérské lehátko používat, a tedy i zatěžovat, podstatně častěji než při hobby masážích. V tom případě vám doporučujeme zvolit masážní stůl z vyšší cenové třídy, nebo masérská lehátka určená přímo pro profesionální využití. Tato masážní lehátka jsou uzpůsobena pravidelnému používání a polstrování i molitan tuto zátěž bez problému zvládnou. Profesionální masérská lehátka mívají také vyšší nosnost a často není potřeba si hlídat rovnoměrné rozprostření váhy, jak tomu bývá u modelů určených pro domácí masáže.

Neljepší masážní lehátka jak vybrat

Vlastnosti masážních lehátek

Před koupí masážního lehátka si rozhodně ověřte jeho nosnost, neboť se jedná o jednu z nejdůležitějších vlastností masážních lehátek. Zejména při provádění profesionálních masáží a rehabilitačních cvičení je masérský stůl zatížen nejen vahou klienta, ale z části také vahou maséra. Masérské lehátko skládací většinou disponuje nosností 200 až 250 kg. Pevné masérské stoly mívají nosnost 300 kg.

Další důležitou vlastností je polohovatelnost masérského stolu. Téměř všechna masérská lehátka mají polohovatelný podhlavník, jehož výšku můžete regulovat směrem nahoru i směrem dolů. Při výběru se můžete setkat s dvoudílnými nebo třídílnými masážními stoly. Třídílný masážní stůl je vybaven pohyblivou částí, kterou je možné podle potřeby zvedat a zajistit tak optimální oporu během masáže. Polohovací lehátko je vhodné spíše pro profesionální využití a rehabilitace. Dvoudílná masážní lehátka toto neumožňují, nicméně oporu lze vytvořit pomocí přídavných klínů či jiných pomůcek.

Pozornost věnujte také výšce stolu. Masérská lehátka jsou výškově nastavitelná, minimální a maximální výška se však u jednotlivých modelů liší. Je dobré proto znát, jaká výška je pro vaši postavu optimální. Ideální výšku poznáte tak, že když se k lehátku postavíte a upažíte, špičky vašich prstů se budou dotýkat stolu. Masážní lehátka jsou dostupná v různých šířkách. U vybraných modelů je navíc možné šířku regulovat pomocí přídavných rozšíření. Nejčastěji se masérská lehátka prodávají se šířkou 70 cm. Pokud zvolíte příliš široké masážní lehátko, bude od vás ležící klient příliš daleko a nebude se vám dobře masírovat.

Materiál a hmotnost

Masážní lehátka se nejčastěji vyrábějí buď ze dřeva, nebo z hliníku. Můžete se setkat také se stoly ze železa či oceli, ty však nejsou příliš vhodné pro přenášení. Výhodou dřevěných masérských lehátek je jejich atraktivní design. Dřevo lépe zapadá do interiéru a celkově lépe vypadá. U dřevěných masážních stolů je však potřeba si dát pozor na jejich umístění. Nedoporučujeme je dávat do míst, kde je vlhkost nebo kde dochází k častým teplotním výkyvům.

Masérská lehátka z hliníku můžete umístit prakticky kamkoliv. Jejich konstrukce odolá proti vlhkosti i změnám teploty. Co se týče nosnosti a hmotnosti, oba používané materiály jsou srovnatelné. Dvoudílné skládací masážní lehátko váží okolo 15 kg, ať je vyrobeno ze dřeva či z hliníku. Třídílná masérská lehátka váží kolem 18 kg. Stacionární, pevné masážní stoly ze dřeva jsou o poznání těžší. Jejich hmotnost se pohybuje v rozmezí 25 až 30 kg.

Co se týče matrace a čalounění je většina masérských lehátek srovnatelná. Masážní stoly mají matrace z kvalitní pěny. V případě některých lehátek je použita vícevrstvá pěna či PUR pěna. Čalounění je vyrobeno ze syntetické kůže, která je odolná vůči krémům a olejům, jež se při masážích používají. Při výběru skládacího masážního lehátka věnujte pozornost také tašce na přenášení. Taška by měla být vyrobena z kvalitního a pevného materiálu a ideálně disponovat i zesíleným šitím.

Nejlepší masážní lehátko jak vybrat test a recenze

Masážní potřeby

Pro provádění masáží budete vedle kvalitního lehátka potřebovat také další masérské potřeby. Určitě si pořiďte kvalitní masážní oleje nebo krémy na masírování. Na trhu najdete pestrou nabídku olejů s různými vůněmi. Vaše klienty jistě potěší, když jim před masáží dáte na výběr hned z několika vůní. Můžete si také pořídit krémy speciálně určené například na léčbu otoků či bolavých kloubů.

Mezi masérské potřeby, které by se vám mohly hodit, patří masážní míčky a masážní válečky. Obě tyto pomůcky bývají osazeny hroty a pomáhají lépe uvolnit svalové napětí a prokrvení. Velké popularitě se těší také masáže lávovými kameny nebo takzvané baňkování pomocí skleněných či plastových baněk. Velmi žádané jsou i lymfatické masáže, které můžete provádět také pomocí tělových solí, jež pomůžou pokožku řádně prokrvit a působí efektivně na tukové polštářky.

Masážní židle

Kromě masérských lehátek lze masáže pohodlně provádět také na masážních židlích. Židle poskytuje širokou škálu možností. Lze na ní provádět například masáže hlavy, šíje, zad ale také masáže rukou či nohou. Výhodou masážních židlí je, uvolněná šíje v souměrné pozici. Dalším bonusem je možnost provádět masáž přes oděv. Většinu masážních židlí lze jednoduše složit a v tašce přenášet, stejně jako skládací masážní lehátko.

Jak masírovat

Pokud nepatříte mezi profesionální maséry či fyzioterapeuty, jistě oceníte několik tipů pro začátečníky. Než se pustíte do jakékoliv masáže, nezapomeňte pokožku masírovaného řádně namazat krémem či olejem. Perfektně se k tomu hodí i tělová vazelína. Pro podporu mízního oběhu a prokrvení kůže můžete zkusit takzvané tření. Provádí se dlaní, případně hřbetem ruky či konečky prstů při tahu zpět, a pouze malým tlakem. Hnětení pomůže uvolnit hluboké tkáně a odplavit škodlivé látky. Pro uvolnění srostlých tkání a kloubního vaziva můžete vyzkoušet roztírání, které se provádí velkým tlakem pomocí pěsti, palce či částí dlaně.

Další masérské metody lze najít například na YouTube.

Kde koupit masážní lehátko

Velmi pěkná a kvalitní masážní lehátka můžete pořídit v internetovém obchodě Insportline.cz. Tento obchod se sportovními potřebami kromě jiných výrobců nabízí masérská lehátka vlastní značky. Najdete zde dřevěná i hliníková masážní lehátka skládací. Pevné masérské stoly. Sortiment tohoto e-shopu zahrnuje také masérské židle.

Opravdu široká nabídka masážních lehátek na vás čeká na srovnávacím portále Heuréka.cz. Parametry jednotlivých produktů si zde snadno porovnáte, stejně jako cenové nabídky různých prodejců.

Kolik stojí masážní lehátko

Cena masérského lehátka se odvíjí od toho, co od lehátka očekáváte. Pořizovací cena lehátek se liší podle kvality zpracování i funkcí masážního lehátka. Pokud hledáte skládací, nepolohovatelné lehátko, můžete jej pořídit za cenu okolo 3 000 Kč. Kvalitnější a komfortnější masážní lehátka s nosností 200 kg se pohybují od 4 do 7 000 Kč. V této cenové hladině lze pořídit již i polohovací lehátka. Za pevné masážní lehátko zaplatíte okolo 10 000 Kč. Elektrická masérská lehátka a lehátka s vyhříváním stojí od 20 do 100 000 Kč.

Nejpoužívanější masážní lehátka

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články