ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze masážní pistole Theragun G5 Pro

Masážní pistole Theragun G5 Pro

Masážní pistole Theragun G5 Pro pocházející z dílen americké firmy patří ke špičce ve své kategorii. Však se taky nestala celkovým vítězem našeho srovnávacího testu masážních pistolí bezdůvodně. Kvalita zpracování se odráží na ceně, avšak výsledek za to stojí. Pojďme si přiblížit některé její vlastnosti. V rámci recenze se podíváme, co stojí za její oblíbeností.

Hodnocení Theragun G5 Pro

8.4

Skvělá

Masážní pistole Theragun G5 Pro odpovídá představě o produktu vhodném pro profesionály. Oblíbíte si ji díky polohovacímu rameni i tichému motoru. Fascinující je možnost propojení s aplikací, která vyhodnocuje data k doporučení té nejlepší masáže konkrétně pro vás.

Design a nástavce
9
Hmotnost a manipulace
9
Amplituda a frekvence úderů
8
Výdrž baterie
7
Funkce a doplňky
9
Klady
  • Intenzivní perkusní masáž
  • Propojení s aplikací
  • Vhodná i pro profesionální sportovce
  • Životnost baterie 150 minut
  • Polohovací rameno
Zápory
  • Vyšší cena
  • Vyšší hmotnost

Design a nástavce – 9/10

Již na první pohled je zřejmé, že se tato masážní pistole od dalších modelů odlišuje. Typický design ve tvaru fénu na vlasy nebo vrtačky byl nahrazen trojúhelníkem. Z něj vystupuje rameno, na které se umisťuje adekvátní nástavec. Barva je černá, část ramene zabudovaná v těle pistole ale vyčnívá se svým modrým zbarvením.

V boji proti ztuhlému svalstvu pomáhá 6 vyměnitelných nástavců. Jeden za druhý vyměníte rychle a snadno. Stačí uchopit plastovou objímku a vyjmout stávající hlavici. Na její místo poté umístíte jiný nástavec. Nástavce, které zrovna nepoužíváte, můžete ponechat uložené v původním pouzdru. Zde se nezničí a budete je mít všechny pohromadě na jednom místě.

Design a nástavce Theragun PRO - masážní pistole

Hmotnost a manipulace – 9/10

Hmotnost masážní pistole dosahuje zhruba 1 250 gramů. To samo o sobě není vysoké číslo, ale po delší poklepové masáži už se můžete začít cítit mírně nervózně. Obzvlášť, pokud se masírujete sami a nemá to pro vás kdo jiný udělat. Postupně vám přístroj může připadat těžší a těžší.

Nicméně celková manipulace s Theragun PRO vám nebude činit větší potíže. Naprostou samozřejmostí je ergonomický tvar rukojeti. Bylo by přece nelogické zadělat si při masáži na další bolestivé problémy. Bonusem je ovšem nastavitelná poloha ramene s nástavcem. Hůře dostupné části vašeho unaveného těla se tak před masážní pistolí nemají kam schovat.

Hmotnost a manipulace - masážní pistole

Amplituda a frekvence úderů – 8/10

I na slibované amplitudě se pozná kvalitní přístroj. Zde se konkrétně jedná o 16 mm amplitudu působící silou 27 kg. V praxi to znamená, že s masáží dokáže prostoupit hluboko do svalové tkáně. Intenzivní ošetření svalstva je zaručené. Uvádí se, že v porovnání s běžnými přístroji pro masáž těla dokáže tato pistole prostoupit až o 60 % hlouběji do svalu.

K efektivnosti masáže přispívá rovněž i frekvence úderů (perkusí). U Theragun PRO můžete počítat s 1750–2400 perkusemi za minutu. Důležité je, že si rozmezí rychlosti můžete sami upravit. Až se s přístrojem trochu seznámíte, můžete si rychlost podle potřeby zvýšit.

Výdrž baterie – 7/10

Součástí balení je Li-ion baterie s výdrží 150 minut, což dělá z produktu masážní přístroj se spíše průměrnou až nižší výdrží. Kladně hodnotíme indikátor stavu nabití baterie a možnost bezdrátového nabíjení.

Funkce a doplňky – 9/10

Kouzlo této masážní pistole se skrývá i v jejích dalších vlastnostech a funkcích. Technologie QuietForce™ již svým názvem napovídá, že se jedná o něco tichého. Konkrétně o bezkartáčový motor, který vás svým provozem nebude nijak vyrušovat. Tento patentovaný průmyslový motor činí model oproti jeho předchůdcům od stejného výrobce ještě tišším.

Bluetooth umožňuje připojit zařízení k mobilu skrze aplikaci Therabody. Ta toho umí spoustu. Jakmile aplikace získá přístup k datům o vaší aktivitě a tělu, připraví pro vás tu nejlepší možnou perkusní terapii. Doporučí vám kroky, které dopomohou co nejrychlejšímu zotavení svalů. Nabídne masáže ušité na tělo přímo pro vás a také další tipy k rychlé úlevě.

Pokud byste měli zájem, můžete v aplikaci využít 3 přednastavených procedur. K ovládání masážní pistole pak poslouží dotykový displej. Ten je umístěn v blízkosti polohovacího ramene. Zařízení navíc disponuje force metrem, který měří tlakovou sílu. Důležité informace si tak můžete vždy snadno zjistit. Mnohé z vás jistě potěší i možnost bezdrátového nabíjení.

Technické parametry

Vlastnost Parametr
Amplituda: 16 mm
Počet úderů za minutu: 1 750 – 2 400
Výdrž baterie: 2,5 hodiny
Hmotnost:  1 250 g
Počet nástavců: 6

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články