ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Rady a tipy

Proč si pořídit masážní pistoli a jak s ní regenerovat

Pracovní dny dokáží být pořádně náročné. Únavou trpí tělo i duše. Je jedno, zda pracujete na stavbách nebo v kanceláři, bolest zad totiž známe všichni. Po dlouhých hodinách vytížení je potřeba své tělo zregenerovat a nechat ho dostatečně odpočinout. Máme dobrou zprávu – s regenerací svalů efektivně pomůže masážní pistole.

Jak funguje masážní pistole

Masážní pistole funguje na bázi poklepové masáže, nebo také perkusní/perkusivní terapie. Je vybavena vibrující hlavicí, která má na starost efektivní a intenzivní masáž svalových tkání. Navíc je rychlá, dokáže poskytnout až několik desítek úderů za vteřinu. Masážní pistole tak obstará všechno za vás. Největší výhodou je, že si můžete sami zvolit frekvenci úderů, typ hlavice i tlak na svalstvo.

A právě výše předesílané vlastnosti masážní pistole patří k jejím přednostem. Vybírat můžete z několika různých nástavců, přičemž každý z nich je vhodný pro jiné použití. Pistole mívají ergonomický tvar a nízkou hmotnost. Fungují bezdrátově a výdrž baterie může sahat až k několika hodinám. Nastavit si můžete úroveň intenzity i rychlosti vibrací.

Jak funguje masážní pistole a její přínos pro tělo

Přínosy masážní pistole

Proč je dobré pořídit si masážní pistoli? Existuje řada důvodů, proč v ni svěřit svou důvěru. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Sami tak brzy poznáte, že jste učinili dobré rozhodnutí. Masážní pistole totiž:

 • zmírňují svalové napětí
 • snižují bolesti vznikající z různých důvodů
 • zlepšují průtok krve
 • hydratují svalstvo
 • pomáhají předcházet zraněním
 • urychlují hojení svalů

Typy nástavců

Nástavců na masážní pistoli je hned několik. Téměř každý model lze zakoupit rovnou s vyměnitelnými nástavci v balení. Odlišují se od sebe intenzitou masáže i tím, pro jaký sval jsou určeny.

Nejčastěji se setkáte s nástavcem ve tvaru koule. Ten je používán univerzálně, je vhodný pro masáž celého těla. Násadka ve tvaru písmene U, nebo chcete-li vidlička, se používá k masáži krku a oblasti páteře. Zaoblenou hlavici využijete pro jemnější relaxační masáž. Existuje však také špičatý nástavec připomínající kužel. Ten dokáže proniknout hluboko do svalu.

Setkat se můžete i s dalšími typy nástavců. Každý produkt by měl mít uveden seznam hlavic s jejich účelem využití. Se správně vybranou hlavicí dosáhnete podstatně efektivnější masáže.

Jak regenerovat svalstvo pomocí masážní pistole

Ať už se rozhodnete sáhnout po masážní pistoli po sportování, po práci nebo jiné fyzické aktivitě, princip použití je víceméně vždy stejný. Můžete ji ale používat i před samotnou aktivitou nebo během ní.

Použití před fyzickou aktivitou znamená probuzení svalů, jejich přípravu na budoucí zátěž a uvolnění svalových skupin. Použijte ji na ta místa, od kterých očekáváte nejvyšší „výkon“. Například, pokud jste v posilovně a chystáte se na trénink nohou, při masáži byste se měli zaměřit právě na tuto oblast. Doporučuje se masírovat místo po dobu 30 vteřin.

V případě, že máte možnost si během fyzické aktivity udělat přestávku, můžete ji využít k masáži. Pomůžete tím předejít přetížení svalů a dojde k prokrvení vybrané oblasti. Aby došlo k potřebnému uvolnění napjatých svalů, masírujte s pomocí masážní pistole alespoň 15 vteřin. Pro tyto účely je to dostačující.

Čas na regeneraci přichází po tréninku či jiné náročné činnosti. Zde by měla být masáž nejintenzivnější a také nejdelší. Masážní pistoli použijte co možná nejdříve. Každou svalovou skupinu masírujte po dobu 90–120 vteřin. Díky rozhodnutí využít masážní pistole dosáhnete regenerace svalů efektivněji a rychleji.

A jak by měl vypadat obecný postup použití masážní pistole?

 1. Začněte výběrem vhodného nástavce. Řiďte se instrukcemi výrobce. Hlavici nasaďte na masážní pistoli a tu zapněte.
 2. Zvolte požadovanou intenzitu vibrací a zapnutou masážní pistoli přiložte k té části těla, kterou chcete masírovat.
 3. Masážní pistolí volně pohybujte po daných částech těla. Netlačte na ni.
 4. Masírování jedné svalové partie by mělo trvat nejméně 30 vteřin. Ideální rozmezí se pohybuje mezi 1–5 minutami. Zkrátka dokud nepocítíte potřebnou úlevu, ale nepřežeňte to.
 5. Po dosažení vytouženého efektu zařízení vypněte a schovejte.

Bolest zad po téninku – proč si pořídit masážní pistoli

Tipy k používání

Masážní pistoli může používat téměř kdokoliv. Nemusíte být profesionální sportovec. O to důležitější jsou ale tipy na závěr, které bychom vám chtěli předat.

 • vyhněte se použití masážní pistole v oblasti kostí a přímo na nich
 • nevhodné je použití i v oblasti velkého množství cév, např. v podpaží
 • u žen je doporučováno vyhnout se prsům
 • začínejte s nižší frekvencí úderů a postupně přidávejte
 • masáž by pro vás neměla být bolestivá a nepříjemná
 • pokud si nejste jistí, zda je pro vás masážní pistole vhodná, poraďte se se svým lékařem

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (10 hlasů)

Autor článku

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář