ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • Pomohli jsme 1 362 758 lidem
 • Stovky nezávislých recenzí
 • 12 profesionálních redaktorů
Menu
>

Test a recenze nejlepších spalovačů tuků 2023

Děsíte se každého vážení? Chcete něco dělat se svou váhou, ale stále se vám zkrátka nedaří ta zpropadená kila dostat dolů? Potom jste již zcela jistě začali přemýšlet nad nákupem vhodného doplňku potravy. Jednu ze zajímavých alternativ představují i tzv. spalovače tuku.

Vzhledem k tomu, že moderní doba přeje zdravému životnímu stylu, roztrhl se s přípravky na jeho podporu doslova pytel. Z toho důvodu jsme se rozhodli připravit následující článek. Představíme vám v něm trojici nejlepších pomocníků pro redukci tuku. A chybět rozhodně nebudou ani praktické rady, jež by měly pomoci s výběrem nejlepšího spalovače tuku pro vás.

Nejlepší spalovače tuků

Název Shrnutí
TOP 3 spalovače tuku
1. Recenze a test Grenade Black Ops 100 – nejlepší spalovač tuků Grenade Black Ops Účinná látka: zelený čaj, cholin, kofein, taurin
Počet tablet: 100 ks
Dávkování: 2 tablety ráno a 2 tablety 30 minut před cvičením
Do obchodu
Porovnat ceny
2. Recenze spalovače tuků Nutrend Carnitine 100000 – spalovač tuků s extrémně dlouhým účinkem Nutrend Carnitine Účinná látka: carnitine
Objem: 1 l
Dávkování: 10 ml 30 minut před cvičením
Do obchodu
Porovnat ceny
3. Recenze spalovače tuku Sizeandsymmetry Synephrine – spalovač tuků s 6 hodinovým účinkem Sizeandsymmetry Synephrine Účinná látka: synefrin
Počet tablet: 100 ks
Dávkování: 1 tableta 30 minut před cvičením
Do obchodu
Porovnat ceny

Recenze Grenade Black Ops 100 – nejlepší spalovač tuků

Recenze a test Grenade Black Ops 100 – nejlepší spalovač tuků Pro náročné

Účinná látka: zelený čaj, cholin, kofein, taurin | Počet tablet: 100 ks | Dávkování: 2 tablety ráno a 2 tablety 30 minut před cvičením | Přibližná cena: 629 Kč

Klady
 • Silný účinek
 • Zvýšení energie
 • Povedený obal
 • Rychlý nástup
 • Drobné tablety
Zápory
 • Vyšší cena
 • Nutnost doplňovat tekutiny
 • Nepříliš vhodný pro ženy

Pátráte po tom nejmocnějším přípravku na trhu? Potom určitě zvažte nákup balení Grenade Black Ops, jež obsahuje celou řadu účinných látek. Jejich správná kombinace napomáhá dosáhnout opravdu výrazného účinku.

Výhodou je i značný přísun energie, jež oceníte zejména při obtížném ranním vstávání. Designové provedení obalu působí zajímavě a výhodou je i možnost opakovaného uzavírání. Nástup můžete očekávat zhruba 20 minut po požití. Třešničkou na dortu je drobná velikost tabletek.

Naproti tomu velkým negativem je poměrně vysoký finanční obnos, jenž za pořízení produktu zaplatíte. Sice obsahuje 100 tablet, avšak za jediný den při optimálním dávkování spotřebujete hned čtyři. Kofein s sebou též přináší nutnost častého doplňování tekutin a přispívá k četnějším návštěvám toalet. Složení také neudělá příliš dobře ženám subtilnější postavy. V extrémním případě se mohou dostavit i mdloby.

Pokud však chcete dostat pořádnou dávku energie, a přitom se při cvičení pořádně zapotit, má Grenade Black Ops jen málo alternativ.

Recenze Nutrend Carnitine 100000 – spalovač tuků s extrémně dlouhým účinkem

Recenze spalovače tuků Nutrend Carnitine 100000 – spalovač tuků s extrémně dlouhým účinkem Zlatý střed

Účinná látka: carnitine | Objem: 1 l | Dávkování: 10 ml 30 minut před cvičením | Přibližná cena: 349 Kč

Klady
 • Dobrá chuť
 • Velké množství
 • Rychlý nástup efektu
 • Snadná stravitelnost
Zápory
 • Umělá sladidla
 • Nechtěné pocení

Možná až příliš dlouhý efekt nabízí druhý přípravek našeho přehledu, Nutrend Carnitine 100000. Pouhých 10 mililitrů totiž dostačuje k navození silného pocení trvajícího po dobu takřka deseti hodin.

Velkým pozitivem je i dobrá chuť připomínající citron. Láhev má objem jeden litr, což při doporučeném dávkování 10 ml za den znamená zásobu na 100 celých dní. Nástup tepla můžete očekávat do 30 minut od požití dávky. Výhodou tekutého provedení je i jeho snadná stravitelnost. Nemusíte se tedy obávat, že by vám při polykání tréninkových dávek bylo zbytečně těžko.

Za významný zápor ovšem považujeme přítomnost poměrně velkého množství umělých sladidel. Ačkoliv je díky nim navozena dobrá chuť, rozhodně tělu v dlouhodobé perspektivě příliš neprospívají. Dlouhotrvající pocení může být nepříjemné hlavně pokud trénujete ráno před nástupem do práce.

Nutrend Carnitine 100000 je zajímavou variantou pro všechny jedince, kteří neholdují tabletám. Svůj spalovač si mohou totiž dopřát i ve formě příjemného a chutného nápoje.

Recenze Sizeandsymmetry Synephrine – spalovač tuků s 6 hodinovým účinkem

Recenze spalovače tuku Sizeandsymmetry Synephrine – spalovač tuků s 6 hodinovým účinkem Levný základ

Účinná látka: synefrin | Počet tablet: 100 ks | Dávkování: 1 tableta 30 minut před cvičením | Přibližná cena: 199 Kč

Klady
 • Rozumná cena
 • Drobné tablety
 • Uspokojivý účinek
Zápory
 • Občasné zažívací problémy
 • Nespavost

Posledním preparátem, který to dotáhl až do našeho přehledu, je Sizeandsymmetry Synephrine. Jak již název napovídá, účinnou látkou je synefrin, jenž se v kombinaci s cvičením postará o navození pořádného pocitu horka.

Radost udělá hlavně rozumná cena, za níž se přípravek prodává. Jen mírně přesahuje hranici 200 korun, přičemž balení obsahuje 100 tablet. Při dávkování jedné tablety za den vydrží více než tři měsíce. Jednotlivé pilulky jsou drobné, takže se nemusíte bát, že byste měli problém s jejich polknutím. Účinek je uspokojivý a ve spojení se zdravým životním stylem brzy dosáhnete svého.

Největší negativum recenzovaného spalovače tuků představuje obtížné trávení. Tablety mohou způsobit nevolnost, průjmy či pálení žáhy. Vždycky je proto lepší být při prvním užitím maximálně obezřetní. Počítejte též s tím, že synefrin učinkuje okolo 6 hodin, po večerním tréninku tedy budete mít problém usnout.

Chcete-li si spalovače tuku vyzkoušet, ale nemáte zájem vynakládat za jejich pořízení příliš mnoho peněz. Sizeandsymmetry Synephrine v tom případě představuje zajímavou volbu.

Nejprodávanější spalovače tuku podle Heureky

Jak správně vybrat spalovač tuku?

Než se začnete přehrabovat nepřeberným množstvím přípravků s různými specifikacemi, je důležité znát princip fungování spalovačů. Důležitá je i volba správného typu doplňku stravy. Naprosto zásadní kritérium pak představuje složení. V neposlední řadě berte ohled též na správné dávkování.

Jak funguje spalovač tuku?

Už označení „spalovač tuku“ může být poněkud zavádějící. Nejedná se totiž o zázračnou pilulku, po jejímž užití začnete jako mávnutím kouzelného proutku pozorovat úbytek tukové hmoty. Jde pouze o doplněk stravy, obsahující látky, jež pomáhají urychlit metabolismus. Díky tomu dojde k rychlejšímu úbytku hmotnosti při důsledném dodržování střídmého jídelníčku a pravidelné fyzické aktivity.

Jestliže plánujete jíst stále stejně a cvičení se vyhýbat jako čert kříži, nemá pro vás pořízení spalovače žádný smysl. Raději své peníze investujte do kvalitnějšího jídla se sníženým obsahem sacharidů a tuků. Je důležité si též uvědomit, že spalovač nefunguje jako náhrada jídla, naopak nejefektivnější je při pravidelném příjmu potravy.

Kritéria výběru vhodného spalovače tuku

Typ spalovačů

Vzhledem k tomu, že každý pojímá zdravý životní styl po svém, přišli výrobci hned se dvěma různými typy. Prvním z nich jsou tzv. termogenní spalovače tuku. Ty uměle zvyšují výrobu tepla, čímž podporují výdej energie organismu. Naproti tomu přípravky netermogenní stimulují metabolismus, aniž by docházelo ke zvýšení tělesné teploty.

Každý z obou druhů má své vlastní výhody a nevýhody:

Termogenní spalovače

Klady
 • Vysoká efektivita
 • Rychlý nástup
 • Větší vliv přírodních složek
Zápory
 • Velmi rychlé odeznění účinku

Netermogenní spalovače

Klady
 • Nižší cena
 • Delší působení
Zápory
 • Nižší účinnost
 • Výraznější podíl umělých látek

V zásadě platí, že pro milovníky aktivit nižší intenzity jsou vhodnější netermogenní spalovače. Nezatěžují žaludek a poskytují pocit svěžesti a energie. Naproti tomu jedinci v plné tréninkové zátěži by se měli poohlédnout po termogenních přípravcích. Jednak působí silněji, a jednak svým působením pomáhají vybičovat organismus k ještě vyšší aktivitě.

Náš tip

Tuky se nejlépe spalují při fyzické námaze, proto jsme připravili recenze a testy veslovacích trenažérů, porovnání nejlepších posilovacích lavic a v neposlední řadě test zátěžových vest.

Složení spalovače tuků

Ať už jste zvolili kterýkoli z obou typů, rozhodující vliv bude mít stejně složení. Vždy se snažte poohlížet po výrobcích obsahujících většinu přírodních složek. Rozhodně by neměly dominovat umělá sladidla nebo konzervanty, jejichž obsah svědčí o tom, že přípravek nemá co nabídnout.

Hlavní roli při shazování tuků hraje pět základních látek. Jejich přehled spolu s krátkým popisem vlivu na lidský organismus poskytuje následující tabulka:

Látka Popis
L-Karnitin Nejpoužívanější substance, napomáhající spalování tuků při fyzické aktivitě, přítomna v menším množství přirozeně
HCA – Garcinia Cambogia Extrakt z Garcinie Kambodžské, zabraňuje ukládání sacharidů ze sladkých jídel ve formě podkožního tuku
Synefrin Čistě přírodní spalovač vedoucí k rychlému zvýšení tepla – odchod tuků pocením
Zelený čaj Urychlení metabolismu, rozšíření cév, zrychlení průtoku krve
Chitosan Látka zabraňující vstřebání tuků do krve, projímavé účinky
Cholin Vitamín B zajišťující správnou funkci nervového systému, kostí a kloubů
Inositol Podobné účinky jako cholin
Vláknina Omezení pocitu hladu, podpora při trávení a omezení projímavých účinků
Methionin Pro efektivní spalování tuků a snížení cholesterolu
Guarana Podpora tělesné a duševní vitality, vysoký obsah kofeinu – stimulace nervového systému, omezení únavy

Při nákupu samozřejmě nenaleznete spalovač tuku, jež by obsahoval úplně všechny složky. Nejvíce se užívá karnitinu, HCA, synofrinu, nebo chitosanu, přičemž balení obsahuje jednu z nich. Ostatní slouží spíše pro posílení pozitivního efektu spalovače.

Dávkování spalovače tuků

V žádném případě neužívejte spalovače na lačný žaludek, pokud není uvedeno jinak. Aktivní látky totiž působí poměrně agresivně a výsledkem může být nevolnost, průjem či zvracení. Obecně se doporučuje tabletu užít zhruba půl hodiny až hodinu před plánovanou fyzickou aktivitou. Vzhledem k tomu, že jejich účinek může trvat až osm hodin vyplatí se požít je spíše v dřívějších hodinách. Jinak vám hrozí, že vlivem nadměrného tepla neusnete.

Nejprodávanější spalovače tuků podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (22 hlasů)

Autor článku

Petr Jaroněk
Petr Jaroněk

Psaní je můj koníček i práce, které se věnuju už skoro patnáct let. Když zrovna netrápím klávesnici, věnuju se hudbě, sportu, literatuře, historii, vaření, cestování – a lecčemu z toho samozřejmě ideálně s rodinou, která se mi utěšeně rozrůstá. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář