ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze masážní pistole TrueLife RelaxGun G6 Metal

Masážní pistole Truelife RelaxGun G6 Metal umí ulevit od bolesti a ztuhlosti svalů. Během chvíle pomůže nejen sportovcům, ale i těm co mají sedavé zaměstnání. Pomocí vyměnitelných hlavic se dostane na všechna potřebná místa a napomůže regeneraci svalů, zmírnění napětí, zlepšení krevního oběhu a uleví od stresu. To vše v klidu a pohodlí domácího prostředí, bez nutnosti návštěvy masážního salonu.

Hodnocení masážní pistole TrueLife RelaxGun G6 Metal

9

Perfektní

Masážní pistole RelaxGun G6 Metal od společnosti TrueLife, je skvělý pomocník pro uvolnění či zmírnění napětí svalstva a pro celkové uvolnění po práci, nebo po sportu. Líbí se mi jednoduché ovládání a množství výměnných masážních hlavic. Přístroj má praktické cestovní pouzdro a práci s ním zvládne i naprostý laik.

Konstrukce a design
9
Funkce a ovládání
9
Zkušenosti s používáním
9
Hmotnost:470 g
Rozměry:137 × 92 × 45 mm
Baterie:Lithiová 2000 mAh (3,7 V)
Maximální frekvence pohybů:3200 rpm
Maximální výdrž baterie:5h
Velikost amplitudy:6 mm
Klady
  • Velké množství výměnných masážních hlavic
  • Velká výdrž baterie
  • Praktické cestovní pouzdro
  • Příjemná a jednoduchá manipulace
Zápory
  • Krátký nabíjecí kabel v sadě. ( lze použít jakýkoliv jiný )

Obsah balení

Když si objednáte masážní pistoli RelaxGun G6 Metal, nemusíte se obávat, že vám dopravce přiveze nějaký velký a objemný stroj. Celá masážní sada se vejde do malého elegantního pouzdra. To je vyrobené z pevného plastu potaženého látkou. Dobře drží nejen svůj tvar, ale také chrání veškeré příslušenství masážní pistole proti poškození.

Uvnitř pouzdra je vloženo hlavní tělo masážní pistole, čtyři výměnné masážní hlavice, přehledný návod k použití a nabíjecí kabel s koncovkou USB. Součástí balení není adaptér do sítě 230V, což se poslední dobou stává u různých výrobků standardem.

Veškeré příslušenství masážní pistole TrueLife RelaxGun G6 Metal má uvnitř pouzdra přesné výlisky pro uložení. Dobře drží na svém, předem určeném místě a při manipulaci s masážní sadou se nemusíte bát případného poškození. Je vidět, že výrobce myslel nejen na funkci kvalitního masážního přístroje, ale i na hezký design celé sady.

Konstrukce a design

Hlavní tělo masážní pistole RelaxGun G6 Metal tvoří hliníkový válec, který má v sobě zabudovaný hnací motor a Lithiovou baterii s kapacitou 2000 mAh (3,7 V). Z boční strany válce vystupuje koncovka pro nasazení masážní hlavice. Na spodní části válce je jedno ovládací tlačítko, kterým se uvede masážní pistole do chodu a zároveň lze postupným mačkáním přepínat různé intenzity masáže.

Stupeň nastavené intenzity se pozná podle svícení malých modrých diod na spodní straně válce a lze volit mezi 5 stupni v rozmezí od 2000 do 3200 rpm neboli úderů za minutu. Na spodní straně také najdete nabíjecí port USB-C a malou diodu, která signalizuje stav akumulátoru. Celý válec má černou matnou barvu a velmi dobře padne do ruky.

Další podstatné a důležité příslušenství jsou silikonové masážní hlavice. Ty jsou v balení celkem 4 s různými tvary a nasazují se do masážní pistole podle toho jakou část těla chcete masírovat.

Kulatá hlavice – vhodná pro masáž téměř všech svalových partií na těle a díky kulatému tvaru se dobře přizpůsobuje tvaru těla. Může být použita k cílené masáži velkých povrchových svalových skupin.

Plochá hlavice – vhodná pro masáž téměř všech svalových partií na těle. Díky plochému tvaru je vhodná pro stimulaci jednotlivých bodů včetně měkkých tkání v oblasti kloubů.

Vidlicová hlavice – vhodná pro nepřímou masáž a stimulaci vedlejších bodů přiléhavých svalů a hlubokých svalových vrstev jako jsou trapézy, Achillové šlachy, lýtka, hýždě, krční páteř, žebra a krční obratle.

Hrotová hlavice – vhodná pro přímou bodovou masáž, stimulaci hlubokých svalových vrstev a pro části těla jako je klenba chodidel, zápěstí, dlaně, svalů zad, trapézy, krční svaly, předloktí a lýtka.

Výměnné masážní hlavice jdou do pistole dobře nasadit a dobře v přístroji drží. Všechny mají na dotek příjemný povrch a jsou přiměřeně měkké, aby masáž s jejich pomocí byla příjemná a zároveň účinná. Výrobce navíc nabízí k dokoupení Thermo hlavici s chladícím a hřejivým režimem pro osvěžující nebo teplou, uklidňující masáž, která může doplnit už tak skvělý masážní systém.

Funkce a ovládání

Ovládání masážní pistole TrueLife RelaxGun G6 Metal je velmi jednoduché a uživatelsky přívětivé. V návodu k použití je podrobně popsáno, která masážní hlavice je vhodná na určitou část těla. Vybranou hlavici stačí jemným tlakem zasunout do těla masážní pistole a následně se delším stisknutím ovládacího tlačítka uvede přístroj do chodu. Masážní hlavice začne okamžitě kmitat a uživatel může začít masírovat vybranou část těla.

Na spodní straně masážní pistole je podle počtu svítících modrých diod vidět nastavený režim kmitání a zelená dioda signalizuje plné nabití baterie. Postupným mačkáním spínacího tlačítka lze měnit masážní režim. Ten se projeví okamžitě nejen díky počtu modrých diod, ale je citelně znát změna vibrace masážní pistole.

Masážní hlavice kmitá v rozsahu 6 mm, rychlostí od 2000 do 3200 úderů za minutu. Uživatel se nemusí bát přitlačit masážní pistoli více na tělo. RelaxGun G6 Metal zvládne přítlak až 10 kg a zajišťuje konzistentní a přesně regulovanou sílu masáže. Čím více zatlačíte, tím více se zrychlí frekvence pohybů a zároveň funkce Safety stop automaticky zpomalí motor při silném stlačení masážní pistole, aby ochránila tělo od přílišné zátěže a předešlo se zranění.

Zkušenosti s používáním

Z pohledu vlastního používání masážní pistole TrueLife RelaxGun G6 Metal mohu napsat, že celkově na mě udělala pozitivní dojem. Nejsem žádný velký sportovec ani nemám masérský kurz, ale hodně času trávím sezením u počítače a tak i pro mě bylo testování užitečné. Přístroj jsme využívali celá rodina. Syn pro uvolnění svalů po cvičení a já s manželkou po celodenním sezení v kanceláři nebo v automobilu.

Z hlediska ovládání prakticky masážní pistoli RelaxGun G6 Metal není co vytknout a zvládne ho i laik, aniž by musel studovat návod k použití. Masážní hlavice mají příjemný povrch a po masáži je znát citelné uvolnění. Myslím, že přístroj splňuje to, co se od něj očekává. Každý uživatel si musí postupně vybrat jaký stupeň intenzity kmitání bude pro něj příjemný a jakou hlavici má používat.

Výměnné masážní hlavice mají příjemný silikonový povrch a při masáži nebylo nutné používat žádný masážní gel. Při masáži pistole dobře reagovala na zvýšení tlaku. Zvládne přítlak až 10 kg. To při masáži úplně přesně nelze odhadnout, ale při zvýšení tlaku bylo zřetelně znát, jak pistole přidává na výkonu motoru.

Masážní pistole má tichý chod a když jsem se masíroval večer v křesle u televize, tak jsem nijak nerušil zbytek rodiny. Příjemná je velká výdrž Lithiové baterie s kapacitou 2000 mAh. Ta vydrží pohánět masážní hlavici až 5 hodin a přibližně za 3 hodiny je opět plně nabitá. Pro běžné uvolnění svalstva po práci nebo po sportu je naprosto dostačující a přístroj vydrží pracovat déle než týden bez nutnosti nabíjení.

Jedinou výtku bych měl k velmi krátkému nabíjecímu kabelu. Při zapojení do adaptéru do běžné zásuvky na 230V nabíjecí kabel sotva dosáhne na zem. Když budete chtít přístroj odložit při nabíjení na stůl, je potřeba použít prodlužovací kabel. To jsou ale řešitelné věci, které nemají na funkčnost přístroje žádný vliv.

Stav nabití baterie přehledně signalizuje barevná dioda. Nabitá baterie = zelená barva, vybitá baterie = červená barva. Pokud se blíží stav nabití baterie ke spodní hranici, problikne občas červená kontrolka již během masáže. Masážní pistoli navíc můžete nabíjet průběžně a přístroj bude stále připravený k práci.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (10 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář