ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze IPL epilátoru Braun Silk-Expert Mini

27. 11. 2023 aktualizováno

IPL Braun silk expert mini recenze a test epilátoru

Chcete vědět, jak si vedou malé a cestovní IPL epilátory v porovnání s velkými přístroji? Pak jste tady správně. Pojďme společně projít výhody a nevýhody epilátoru Braun Silk-Expert IPL Mini. A nebojte – nenechali jsme na něm nit suchou!

8.8

Výborný

Jednoduchý a výkonný přístroj, který vás nadchne skvělou ergonomií. Skutečně dobře se drží a použití je více než pohodlné a navíc je velmi rychlý. S frekvencí záblesků každých 0,6 vteřiny si užijete extra rychlou IPL epilaci v pohodlí vašeho domova. Odstranění chloupků je dlouhodobé a po prvních měsících intenzivnějšího používání bude stačit ho oprášit jednou za čas. Navíc má skvělý poměr cena/výkon!

Obsah balení
6
Design a konstrukce
9
Kvalita IPL epilace
9
Systém SensoAdapt™
10
Údržba a čištění
10
Klady
  • Dlouhodobá epilace
  • Adaptivní režim podle odstínu pokožky
  • Klouzavý režim použití
  • Rychlost záblesků
  • Vynikající cena
Zápory
  • Nemá manuální nastavení intenzity
  • Pouze na oholenou pokožku
  • Nemá další nástavce

Unboxing, aneb co najdete v krabici – 6/10

Když si objednáte cestovní IPL epilátor Braun Silk Expert Mini, nemůžete toho čekat mnoho. Jde o malý a jednoduchý přístroj, který nabízí to základní – IPL epilaci. Nečekejte proto žádné hlavice navíc, žádné nástavce, luxusní kufřík ani doplňky pro fototerapii, jak je tomu u jeho dražších alternativ. Na druhou stranu, balení je samo o sobě velmi pěkné a krabice působí luxusně, jak je tomu ostatně u IPL epilátorů Braun zvykem. Nemusíte se bát dát přístroj jako dárek k Vánocům nebo k narozeninám. Při vybalování jsem z epilátoru měla jednoznačně pozitivní pocit.

K epilátoru dostanete praktický pytlík, ve kterém může odpočívat mezi jednotlivými IPL seancemi a vám se alespoň nebudou všude plést dráty adaptéru. Mimochodem, ty jsou dostatečně dlouhé, což jsem ocenila zvlášť u nás ve starém bytě, kde je nejbližší zásuvka za gaučem!

Design a konstrukce IPL epilátoru – 8/10

Zatímco jeho dražší bratříček od stejné značky Braun Silk Expert PRO 5 se zlatými prvky působí doslova luxusně, tady designéři vsadili na jemné ženské barvy a oblé tvary. Růžová barva je už u přístrojů pro péči o tělo takovou klasikou, takže nepřekvapí, nenadchne ani neurazí. Na druhou stranu, na barevnosti stejně příliš nezáleží.

IPL Braun silk expert mini recenze a test epilátoru

Hlavní je totiž ergonomie! Tentokrát musím před konstrukčním týmem z Braunu smeknout pomyslný klobouček, protože Braun Silk-Expert IPL Mini se opravdu dobře drží. Mezi ostatními IPL epilátory vyniká tím, že je jednoduchý, malý a skladný. Při epilaci podkolenní jamky se nemusíte kroutit do nepohodlných úhlů a uvažovat, jak vlastně stisknout tlačítko. Můžete ho různě obracet v ruce a bude fungovat pokaždé. To je velká výhoda oproti klasickým IPL epilátorům ve tvaru pistole.

Celkově působí konstrukčně dobře a nemám strach, že by se při neopatrném zacházení rozbil. Sama s přístroji pro domácnost nezacházím moc šetrně, takže i to je určitě velké plus.

Kvalita IPL epilace – 9/10

Kvalita epilace je srovnatelná s ostatními IPL epilátory. Chloupků se zbavíte asi za dva měsíce a trvá několik týdnů, než začnou znovu růst. Mezitím se samozřejmě objeví místa, která jste při poslední epilaci zapomněli přejet, takže je prostě doplníte. Podle mojí zkušenosti začínají dříve růst chloupky na nohou, podpaží a třísla dorůstají asi po měsíci od poslední IPL epilace. Trvalá epilace to tedy není, ale i tak je to mnohem lepší výsledek než u jiných metod.

Velkou výhodou všech IPL epilátorů Braun je rychlost záblesků. Zatímco u jiných přístrojů se vztekáte s opětovným nabíjením výbojky, tady vás frekvence potěší. Přístroj také dovoluje klouzavou epilaci. To znamená, že můžete tlačítko prostě držet a jezdit po pokožce, zatímco epilátor dělá, co umí nejlépe. IPL epilace je tedy relativně rychlá a hlavně pohodlná.

Systém SensoAdapt™ – 10/10

Tahle vychytávka se vám bude líbit. Přístroj přizpůsobuje výkon odstínu vaší pokožky a reguluje sílu záblesků podle toho, jak intenzivní světlo si daná oblast může dovolit. Nedojde tak k poškození tmavší pokožky intenzivním výbojem. Osobně mám na IPL epilaci ideální fototyp se světlou kůží a tmavými chloupky, takže mi vždy jel naplno. Je ale dobré vědět, že je tu další bezpečnostní pojistka, která se postará o výkon přístroje.

Náš tip

Chcete si porovnat více výrobků? Nezapomeňte se podívat na naše velké Srovnání nejlepších IPL epilátorů!

Údržba a čištění přístroje – 10/10

Pokud IPL epilátor používáte podle návodu, zřejmě nebudete potřebovat nic víc, než ho otřít hadříkem a uložit do sáčku. Vlastně prakticky není co čistit. Pokud si potrpíte na důkladnou hygienu, doporučila bych ho tu a tam otřít dezinfekčním ubrouskem bez obsahu alkoholu.

Co dodat na závěr?

Epilátor Braun Silk Expert IPL Mini se mi líbil hlavně kvůli malé velikosti a ergonomii používání. IPL epilace funguje, jak má, je bezbolestná a vydrží opravdu dlouho – tak to má být. Navíc lze používat pro klouzavou epilaci, je poměrně rychlý a nohy s ním máte oblikané zhruba za 20 minut. Hodí se i na cesty, pokud potřebujete epilaci provádět častěji. Jednoduše jde o malý a účinný přístroj, který sice nemá hromadu nástavců a příslušenství, ale i tak nabízí skvělý poměr cena/výkon.

Parametry IPL epilátoru Braun Silk Expert Mini

Vlastnost Hodnota
Plocha nástavce  3,8 cm2
Frekvence impulzů 0,6 sekundy
Počet úrovní intenzity 3 (automaticky)
Životnost lampy 300 000 impulzů
Funkce Epilace
SensoAdapt™

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.4 (10 hlasů)

Autor recenze

Karolína
Karolína

Karolína je vášnivá knihomolka a miluje dobré jídlo. V kuchyni je jako doma a nezalekne se ani kvásku nadzvedávajícího víko sklenice. Zkoumá nejnovější témata a je také nadšenou amatérskou grafičkou. Ráda testuje malé kuchyňské spotřebiče, kosmetické produkty a outdoorové vychytávky. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář