ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze IPL epilátoru Braun Silk Expert PRO 5

21. 6. 2023 aktualizováno

Recenze IPL epilátoru Braun PRO 5

Uvažujete o pořízení IPL epilátoru? Než si ale takový domácí přístroj pro fotoepilaci pořídíte, hodí se projít uživatelské recenze a vyprat ten pravý. Osobní zkušenosti se totiž žádný popis od výrobce nevyrovná. Několik týdnů jsem pro vás pečlivě testovala IPL epilátor Braun Silk Expert Pro 5 a i když je konečný efekt srovnatelný s ostatními modely ve stejné cenové kategorii, výsledný verdikt vás zaručeně potěší.

9.5

Skvělý

IPL epilátor Braun Silk Expert PRO 5 vás zaujme především rychlostí epilace. Pyšní se vysokou rychlostí záblesků a adaptivním nastavením intenzity podle odstínu vaší pleti. Při pravidelném používání docílíte slibovaného úbytku chloupků až k jejich úplnému odstranění. Stejně jako u ostatních přístrojů si ale na konečný efekt budete muset pár měsíců počkat, takže buďte trpěliví. Každopádně s ním ale zvládnete IPL epilaci v pohodlí domova extra rychle a pohodlně!

Obsah balení a počet hlavic
9
Design IPL epilátoru
9.5
Automatický režim se senzorem Skin Pro 2.0
10
Kvalita IPL epilace
9
Údržba a čistění přístroje
10
Klady
 • Trvalý efekt epilace
 • Rychlost epilace (vysoká frekvence záblesků)
 • Klouzavý režim použití
 • Přizpůsobení odstínu pokožky
 • Praktický kufřík
 • Široká hlavice s větší plochou
 • Dobře se drží
Zápory
 • Na viditelný úbytek chloupků si počkáte cca 3 týdny
 • Aplikace pouze na oholenou pokožku

Obsah balení a počet hlavic 9/10

IPL epilátor vám dorazí zabalený ve vkusné papírové krabici s hezkým potiskem, která doslova láká k otevření. Pokud epilátor kupujete jako dárek, určitě doporučuji ho nerozbalovat ani nepřidávat další barevný obal. Stačí převázat mašlí a krásný dárek je na světě. Jakmile krabici otevřete, narazíte na pudrově růžový kufřík s uchem, který už skrývá samotný přístroj.

Protože se rozhodně jedná o přístroj, který nebudete používat každý den, je kufřík příjemnou vychytávkou pro jeho skladování. Pokud jako já ztrácíte nejrůznější kosmetické vychytávky v bezedném neorganizovaném šuplíku v koupelně, tohle se vám bude líbit. Trochu nevýhoda je možná sametový povrch, který se bude hůře čistit. Na druhou stranu – jak by se vůbec mohl v koupelnové skříňce ušpinit?

Kromě samotného IPL epilátoru s adaptérem v balení najdete několik hlavic na epilaci různě přístupných míst. Celkem 4 hlavice jsou podle mého názoru plně dostačující na všechny úkoly, které můžete svému přístroji přichystat.

 • Pro IPL epilaci nohou, rukou a vůbec všech dobře přístupných míst se nejlépe hodí široká hlava s plochou 4,4 cm2, kterou budete využívat asi nejvíc. Oproti jiným modelům je plocha i na první pohled o něco větší, což považuji za velkou výhodu. Rychlost epilace je totiž v mém případě jedním z hlavních hodnotících faktorů a s menší hlavou by to šlo o poznání pomaleji.
 • Pokud chcete vyzkoušet trochu menší plochu, zvolíte standardní hlavici s plochou 3,4 cm2. Přijde mi, že právě tahle základní hlavice ve zlatavém odstínu má nejméně využití. Pokud chcete epilovat velkou plochu, použijete širokou hlavici, pokud jde o těžko dostupná místa, je vám k dispozici nástavec s menší plochou.
 • Dále vám jsou k dispozici dvě přesné hlavice s plochou 1,25 cm2 pro detailní epilaci například na obličeji, pro oblast bikin nebo chloupky na prstech na nohou, které nás dokáží tolik potrápit. Okénko hlavice je dostatečně malé na to, aby se dalo přitisknout opravdu všude a přístroj neuvedl do chodu bezpečnostní pojistky.

Pozor, výrobce neuvádí přesnou plochu okének jednotlivých hlavic v návodu, proto jsem je jednoduše doma změřila pravítkem. Pokud dojdete k mírně odlišným rozměrům, může se jednat o chybu měření na mé straně!

Poslední dáreček, který k epilátoru dostanete, je holící strojek Venus Extra Smooth. Protože se před samotnou IPL epilací máte oholit, je to určitě příjemné překvapení. Vzhledem k tomu, že většina z nás má už ale svoje oblíbená holítka v zásobě doma, je možná trochu zbytečné přikládat k výrobku holící strojek bez náhradních hlavic. Pokud ho nechcete po použití vyhodit, nezbývá vám, než dokoupit nové břity.

Design IPL epilátoru 9,5/10

Epilátor působí na první pohled prostě luxusně. Kryt je sice z docela obyčejného bílého plastu, zdobí ho ale elegantní zlaté prvky a lesklá horní část přístroje. Líbí se mi i adaptér s tlustším kabelem, který se nemotá. Možná už jsem alergická na obligátní bílou barvu všech přístrojů pro ženy, takže ještě dodám, že barevnost není moc originální.

Hlavní výhodou je konstrukce přístroje. Braun se v tomto případě odklonil od klasických modelů ve tvaru pistole a vytvořil sice robustní, ale elegantní spotřebič, který naprosto skvěle padne do ruky. Držet ho můžete prakticky jakkoli a odpadá nepohodlná manipulace jako u epilátorů, které mají rukojeť a hlavu. Spínač je velký a nachází se na horní straně IPL epilátoru. Dobře ho nahmatáte i když je IPL epilátor obráceně, dá se stisknout palcem, ukazováčkem, nebo prostě tak, jak je vám to právě pohodlné. Lépe se s ním vytočíte například při epilaci kolem kotníků nebo v tříslech.

Automatický režim se senzorem Skin Pro 10/10

IPL epilátor Braun Silk Expert Pro 5 se pyšní unikátním systémem SensoAdapt™. Na epilátoru je senzor, který automaticky přizpůsobuje intenzitu záblesků podle odstínu vaší pokožky. Pokud se třeba rády opalujete, jistě víte, že kůže nemá na všech místech stejný odstín. To umí IPL epilátor vyřešit automaticky. Na boku přístroje najdete indikátor odstínu pokožky, který vám napoví, jakou intenzitu záblesků na sebe právě používáte.

Já osobně mám pro použití IPL epilátoru ideální odstín kůže a chloupků. Nejlepší totiž je světlá pokožka a tmavé ochlupení, mezi kterými vzniká opravdu velký kontrast. Zvláště po zimě mi tedy epilátor Braun skoro vždy ukazoval maximální výkon. Zkoušela jsem ho ale přiložit i na návštěvy a opálenější kamarádky a opravdu to funguje. V případě tmavší pokožky končila světelná čárka někde v 1/3 ukazatele.

Kromě toho si samozřejmě můžete nastavit 3 celkové úrovně ošetření. K tomu slouží tlačítko v horní části těla IPL epilátoru. Na nohy a ruce určitě zvládnete normální režim s třemi tečkami, na IPL epilaci podpaží jsem používala střední stupeň. No a pokud jste citlivé, nejjemnější režim určitě využijete na obličej a oblast bikin. Možná bude nutné projet jednotlivé oblasti víckrát, ale určitě to nebolí.

Kvalita IPL epilace 9/10

Vzhledem k tomu, že moje lenost a zima moc nenahrává pravidelnému odstraňování chloupků, bylo jaro skvělým obdobím na testování IPL epilátoru. Po první aplikaci možná budete z výsledku zklamané. Nenechte se tím odradit, jde o dlouhodobý proces a jednorázová aplikace rozhodně nestačí. Když to ale vydržíte, brzy se začnou dostavovat výsledky. Výrobce doporučuje používat IPL epilátor zezačátku každý týden. Já jsem ale byla celá žhavá do testování a tak jsem si v prvním týdnu oblikala nohy hned dvakrát.

V čem je epilátor Braun prostě bomba? Jednoznačně v rychlosti! Ve frekvenci záblesků o parník vyniká nad ostatními přístroji. Stihne bliknout až 2× za vteřinu a díky tomu můžete při epilaci jednoduše pomalu přejíždět po pokožce a nepřemýšlet nad tím, jak epilátor znovu a znovu přiložit.

Zatímco u jiných modelů jsem s jednou nohou zápolila i více než 30 minut a na konci procesu byla úplně otrávená, tady mi na obě nohy i podpaží stačí časové okno jednoho dílu oblíbeného seriálu (20 minut). Můžete s ním jednoduše klouzat po pokožce a přístroj se o všechno postará za vás. Takže pokud Braun Silk Expert Pro 5 slibuje rychlou epilaci, rozhodně se nejedná o marketingový tah. Vysokorychlostní záblesky si prostě užijete.

Recenze IPL epilátor Braun Silk Expert 5

Jak rychle se projeví efekt IPL epilace?

První výsledky začnete pozorovat zhruba po čtrnácti dnech. Chloupky začínají pomalu vypadávat a objevuje se jich méně. Do té doby není pravděpodobné, že by se objevil nějaký výsledek. Já jsem epilátor testovala celkem 4 týdny a za tu dobu zmizelo na nohou zhruba 70 % chloupků a v podpaží více než 50 %. To je slušný výsledek. Pro dokonalý a dlouhodobý výsledek je ale potřeba v používání IPL epilátoru dál pokračovat. Po několika měsících už vám bude stačit požadované oblasti tu a tam zběžně přelétnout a budete mít vystaráno.

Samozřejmě by bylo skvělé, kdyby byla epilace okamžitá, ale to v současné době nenabízí žádný epilátor. Ani klasické vytrhávání chloupků mi nikdy nepomohlo ke slibované “hladké pokožce na 1 rok”. Opakované použití IPL epilátoru se tomu ale alespoň trochu blíží.

Výkon vnímám asi stejně jako u notoricky známého konkurenčního přístroje značky Philips. Některá místa budete muset přejet víckrát, ale nic, za co by se epilátor měl stydět. Osobně bych zvládla i větší výkon záblesků, ale chápu, že tady je výrobce omezený bezpečnostními normami. I když jistě víte, že máte být opatrní při epilaci v okolí pigmentových skvrn a znamének, tento IPL epilátor na to myslí za vás. Integrovaný UV filtr zabraňuje popálení pokožky i na extra citlivých místech.

Údržba a čistění přístroje 10/10

K epilátoru není moc co říct. Stačí ho otřít vlhkým hadříkem a osušit. Jestli používáte hlavice na intimní partie, je lepší je po použití z přístroje sundat a umýt. Osobně doporučuji použít dezinfekční ubrousek a nechat vyschnout.

Výrobce v návodu zdůrazňuje, že epilátor by se měl používat na oholenou pokožku. Všechny ale víme, že je docela těžké nic nevynechat a nevyrazit ven s typickým páskem chloupků zezadu na lýtku. Pokud si tedy zapomenete některé chloupky před IPL epilací oholit, připravte se na to, že hlavice bude po použití lehce začouzená od odpařených chloupků. Já jsem se bála poškrábání zrcadla uvnitř nástavce, tak jsem jí velmi opatrně očistila odličovacím tampónem a vatovou tyčinkou. Naštěstí je povrch nepřilnavý a šlo to dobře dolů.

Náš tip

Možná, že IPL epilátor Braun Silk Expert PRO 5 není přes všechny své výhody úplně ten pravý pro vás. Chtěli byste zkusit jiný model? Mrkněte, jak dopadly konkurenční výrobky v našem velkém Porovnání nejlepších IPL epilátorů!

Něco málo na závěr

Sečteno a podtrženo, IPL epilátor Braun jednoznačně patří mezi špičku v kategorii IPL epilátorů pro domácí použití. Drží se lépe než ostatní přístroje, dostanete k němu několik hlavic a kufřík na cesty. I když na samotné epilaci asi se současnou technologií není co vylepšit, velký posun jsem zaznamenala v jeho rychlosti. Pokud jste rozhodnuti pro IPL epilaci a nechcete se unudit k smrti, bude pro vás Braun Silk Expert Pro 5 se 125 záblesky za minutu ten pravý!

Parametry IPL epilátoru Braun Silk Expert PRO 5

Vlastnost Hodnota
Příkon 36 W
Plocha nástavců 4,4 cm2
3,4 cm2
1,25 cm2
Frekvence impulzů 0,5 sekundy
Počet úrovní intenzity 3
Životnost lampy 400 000 impulzů
Funkce epilace
UV filtr
SensoAdapt™

Jaký je rozdíl mezi laserem a IPL epilací?

Laserové a IPL (Intense Pulsed Light) epilátory jsou obě populární metody odstraňování chloupků, ale jejich principy fungování se liší. Zatímco laserová epilace využívá monochromatické světlo s pevnou vlnovou délkou pro hlubší a precizní pronikání do vlasových folikulů, IPL epilátor používá širokospektrální světlo, které je méně koncentrované. Tato technologická odlišnost činí laserovou epilaci obecně efektivnější a trvalejší, avšak dražší a potenciálně méně vhodnou pro světlé chloupky či tmavší pleti. Naproti tomu IPL epilace může být levnější, méně bolestivá a více vhodná pro ošetření větších oblastí, včetně domácího použití.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (10 hlasů)

Autor recenze

Karolína
Karolína

Karolína je vášnivá knihomolka a miluje dobré jídlo. V kuchyni je jako doma a nezalekne se ani kvásku nadzvedávajícího víko sklenice. Zkoumá nejnovější témata a je také nadšenou amatérskou grafičkou. Ráda testuje malé kuchyňské spotřebiče, kosmetické produkty a outdoorové vychytávky. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář