ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze bezdrátových sluchátek LAMAX Clips 1

9. 5. 2023 aktualizováno

Náhledový obrázek recenze LAMAX Clips1

Když dojde na hudbu a její kvalitní poslech, tak každému přijde nejvíc vhod mít minimum zábran, aby se mohl ponořit celou svou duší do oblíbených tónů. Bezdrátové špunty LAMAX Clips 1 rozhodně nejsou v současnosti jedinou možností, jak toho docílit, i přesto ale nabízí opravdu hodně muziky za opravdu málo peněz.

Pokud právě vybíráte nová true wireless sluchátka a LAMAX Clips 1 jsou pro vás jedním z kandidátů, tak na následujících řádcích získáte potřebnou argumentaci, proč by právě ony mohly být tou správnou volbou.

Recenze sluchátek LAMAX Clips 1

9.1

Perfektní

Vše podstatné již bylo řečeno, a proto nemohu jinak, než složit finální ódu na LAMAX Clips 1. Tato bezdrátová sluchátka jsou primárně lákavá svým poměrem ceny k výkonu. Za několik stovek můžete mít spolehlivé špunty s vynikající výdrží, stylový designem a uspokojivým zvukem. Pochopitelně mají i své mouchy, ale opět je nutné zdůraznit, že v této cenové kategorii vyloženě excelují.

Technická výbava
9
Design a zpracování
9.5
Zvuková kvalita
9
Výdrž baterie a nabíjení
9
Klady
  • Elegantní minimalistický design
  • Věrohodný zvuk
  • Skvělá výdrž baterie
  • Velmi atraktivní cena
Zápory
  • Ergonomie při delším poslechu (velmi subjektivní)
  • Bluetooth 5.1

Obsah balení

Žijeme ve světě, kdy jsme od prvního ranního procitnutí zavaleni informacemi a věcmi. Nezávislý pozorovatel by dokonce mohl prohlásit, že žijeme v chaosu a říši přehojnosti. Proto je krásné, když některé věci mohou zůstat opravdu jednoduché. Jak pravil klasik: “V jednoduchosti je síla” – a měl pravdu. Opět jsem zase pro jednou potěšen, protože recenzovaná bezdrátová sluchátka LAMAX Clips 1 nabízí přesně to – tedy minimalismus a krásu jednoduchosti.

Recenze bezdrátových sluchátek LAMAX Clips1 - obsah balení

Nyní už ale k věci, i když zamyšlení, které jsem úvodem nastínil, je důvodem proč se tato recenze ponese v duchu, ve kterém se ponese. Když si pořídíte špunty Clips 1, tak obdržíte jen a pouze nabíjecí stanici, samotná sluchátka, troje velikostní varianty gumových náušníků a USB-C kabel. Vlastně nic víc k nerušenému poslechu hudby bez zbytečných drátů ani nepotřebujete.

Technická výbava

Aby mohla bezdrátová sluchátka Clips 1 plnit svou funkci ku spokojenosti uživatele, musí obsahovat skrytě před zraky pozorovatelů zajímavá a moderní technická řešení. Zásadní pro dálkový přenos hudby je u LAMAX Clips 1 Bluetooth 5.1. To sice není nejmodernější verzí, ale svůj úkol zvládá obstojně, a v kombinaci s dalšími specifikacemi dokáže zajistit kvalitní poslechový zážitek.

Mezi tyto další specifikace, které jsem v recenzi již nastínil, patří podpora kodeků SBC i AAC, díky nímž si přenášené audio ponechává i nepatrné detaily. Dobrý výsledek bezdrátového poslouchání je umocněn i velice rychlým spárováním s telefonem či jiným zařízením, které probíhá automaticky po vytažení sluchátek z nabíjecí stanice. 

Na obou sluchátkách LAMAX se nachází dotykové tlačítko, díky kterému lze pomocí intuitivních podržení a poklepů upravovat hlasitost, vypínat a zapínat přehrávání či přijímat hovory. LAMAX Clips 1 navíc samozřejmě nabízí i funkci handsfree a lze s nimi aktivovat mobilního asistenta. Jsou kompatibilní se Siri či Asistent Google = nabízí maximálně komfortní a moderní užívání.

Design a zpracování

Testovaná bezdrátová sluchátka LAMAX Clips 1 jsou k dostání ve dvou barevných provedeních – bílé a černé. Já jsem měl tu čest vyzkoušet ony černé, přičemž co do specifičtější představy je povrch nabíjecí stanice i sluchátek ukončen lesklou vrchní vrstvou. Osobně bych preferoval matné provedení, neboť udržovat lesklý povrch čistý bez otisků prstů a podobně se mi jeví jako náročnější varianta. 

Avšak celkové vzezření je velice elegantní. Nabíjecí stanice má minimalistické zpracování tvaru kvádru s důrazně zaoblenými hranami. Toto tvarové provedení je naprosto skvělým řešením, které kombinuje jak designovost a estetičnost, tak také praktičnost a snadnou přenositelnost. Díky svým minimálním rozměrům a oblým hranám se snadno vejde do jakékoliv kapsy, kde zároveň ani nikterak výrazně nepřekáží.

Recenze bezdrátových sluchátek LAMAX Clips1 - sluchátka nabíjecí stanice

LAMAX Clips 1 jsou tvořena samotným špuntem k umístění do ucha, ale také protáhlou “nožičkou” o délce cca 2 centimetry. Na spodní straně jsou Clips 1 vybavena spolehlivým mikrofonem a na vnější straně už zmíněným dotykovým ovládáním, které však nelze vidět.

Tvar testovaných špuntových sluchátek je slušně ergonomicky zpracován a je cítit, že bylo snahou výrobce vytvořit pohodlný doplněk. Zde jsem teda kvůli velice specifické atypičnosti mých uší musel trochu zazoufat. Například při poslechu delším jak 4 hodiny jsem už v uších pocítil lehké pnutí a náznak bolesti z otlačení. Jsem ale přesvědčen, že je tohle spíše můj problém.

Zvuková kvalita

Nyní přichází gró celé recenze: jaký mají LAMAX Clips 1 zvuk? Pochopitelně je to ústřední faktor výběru sluchátek. S opravdu klidným srdcem mohu napsat, že kvalita audia je velice uspokojivá. Toto je dáno tím, že Clips 1 nabízí technologii LAMAX BeatBass. I když to bylo mé první setkání s tímto zvukem, musím uznat, že dostál avizovanému posílení basů a hezky vyvážených středů a výšek.

Zvuk jsem zkoušel na široké paletě hudby všech žánrů – od vážné hudby přes jazz a rock až po heavy metal. Poslech byl slušný a mně osobně vyznění opravdu vyhovovalo. Audio mi z LAMAX Clips 1 přijde velice svěží a surové. Správné adjektivum by nejspíš mohlo být “realistické”, protože ta věrohodnost zvuku byla rozhodně dominujícím faktorem.

Recenze bezdrátových sluchátek LAMAX Clips1 - pootevřená dobíjecí stanice

Výdrž baterie a nabíjení

Snad nikdo by nechtěl mít bezdrátová sluchátka, která by nevydržela ani třeba delší cestu vlakem. Inu, tohle v případě LAMAX Clips 1 rozhodně nehrozí, protože čistého poslechového času dokáží na jedno nabití poskytnout až 40 hodin. Samotná sluchátka pak na jedno nabití vydrží 8 hodin a následně je můžete během chvíle zase dobít, a to až 4krát.

Tuto nadprůměrnou výdrž ocení i ti z nás, kteří rádi vyrazí na víkend mimo dosah elektřiny a přitom třeba chtějí poslouchat svůj oblíbený podcast. Za více jak 14 dní, kdy jsem sluchátka testoval, jsem je nabíjel dvakrát, přičemž jsem je minimálně na hodinu denně používal. S výdrží jsem tedy velice spokojen a zároveň ji považuji za jednu z nejsilnějších stránek LAMAX Clips 1.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (25 hlasů)

Autor recenze

Dominik Hegmon
Dominik Hegmon

Dominik je člověk s tvůrčí vervou a hlubokým zájmem o spletité záležitosti světa na všech úrovních. Je paličatým zastáncem víry, že čemukoliv, co před něj předložíte, dokáže přijít na kloub. Má blízko k přírodě, umění a přirozeným pohybovým aktivitám, mezi které spadá například horolezení. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář