ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze multifunkčního hrnce Tesla MultiCook MC600 Pro

TESLA MultiCook MC600 Pro recenze

Nebaví vás zdlouhavé vaření či chcete vyzkoušet nové a neobvyklé recepty? Pak vám doporučujeme výkonný multifunkční hrnec TESLA MultiCook MC600 Pro. Tento stylový pomocník zastane nejen funkci pomalého hrnce, ale s jeho pomocí snadno uvaříte rýži, upečete domácí chleba anebo si vyrobíte lahodný džem. Vyzkoušeli jsme pro i vás i další multifunkční hrnce,  které vám ušetří spoustu času i námahy.

Hodnocení multifunkčního hrnce TESLA MultiCook MC600 Pro

9

Skvělá

Kvalitní multifunkční hrnec s bytelnou konstrukcí a bohatým příslušenstvím. Vnitřní hrnec z odolné litiny je vhodný do trouby i na sporák. Zastane celkem 9 kuchyňských spotřebičů včetně pomalého hrnce, fritézy, domácí pekárny či rýžovaru. Snadná obsluha díky přehlednému ovládacímu panelu v češtině. Nechybí funkce udržování teploty ani odložený start.

Počet programů a multifunkčnost
10
Údržba a ovládání
8
Doplňkové funkce TESLA MultiCook MC600 Pro
9
Celkové zpracování a příslušenství
9
Klady
  • 9 spotřebičů v jednom
  • Odolná konstrukce
  • Ovládací panel v ČJ
  • Vnitřní hrnec do trouby i na sporák
  • Lze mýt v myčce
  • Bohatá výbava
Zápory
  • Vyšší hmotnost
  • Chybí návod na pokročilé funkce
  • Nelze vyrábět jogurt

Počet programů a multifunkčnost – 10/10

Multifunkční hrnec Tesla MultiCook MC600 Pro skutečně dostojí svému jménu. Celkem nabízí 9 různých funkcí. Kromě běžných funkcí, jako je vaření, dušení či smažení v něm můžete připravovat pokrmy metodou pomalého vaření či vařit v páře. V pomalém hrnci snadno připravíte vynikající vývary, omáčky, guláše či pečínky. Multifunkční hrnec dále umožňuje pečení chleba, přípravu domácí marmelády, ale také podporuje vaření metodou Sous-vide. Multifunkční hrnec Tesla ocení i novopečení rodiče, neboť jej lze využít také pro sterilizaci kojeneckých lahviček a dudlíků.

TESLA MultiCook MC600 Pro zkušenosti

Multifunkční hrnec Tesla MultiCook MC600 toho tedy zvládne opravdu hodně. Jako první jsem v hrnci zkoušela pomalu tažený hovězí vývar. Po vložení všech surovin do hrnce jednoduše stisknete tlačítko pomalého vaření a pomocí otočného kolečka snadno nastavíte požadovanou teplotu a čas vaření. Nespornou výhodou pomalého vaření je nejen vynikají chuť jídla, ale i nenáročná příprava. Narozdíl od běžného vaření na sporáku, z pomalého hrnce se voda neodpařuje a není tak nutné připravovaný pokrm neustále hlídat. Polévku jsem vařila 12 hodin přes noc a ráno na mě čekal lahodný a silný vývar s omamnou vůní.

recenze TESLA MultiCook MC600 Pro

Metodu pomalého vaření jsem dále zkoušela na přípravě hovězích plátků s houbami a musím přiznat, že vaření v multifunkčním hrnci se absolutně nedá srovnávat s pečením v troubě či dušením na sporáku. Nejenže výsledek byl naprosto famózní, maso perfektně měkké a křehké, ale ocenila jsem také nenáročnost vaření. Místo neustále hlídání, podlévání či otáčení masa, stačilo hrnec zapnout a nechat 4 hodiny pracovat. Další práci mi také ušetřil vnitřní hrnec, jenž je vhodný jak do trouby, tak na sporák. Jídlo tak není třeba přendávat do jiných nádob, ale osmahnutí masa či zahuštění omáčky můžete provádět rovnou v něm.

TESLA MultiCook MC600 Pro hodnocení

Údržba a ovládání – 8/10

Co se údržby týče, nemohu nic vytknout. Konstrukce je velmi dobře promyšlena, takže po vaření jednoduše umyjete vnitřní nádobu a hrnec je připravený na další použití. Vnitřní hrnec můžete bez obav mýt i v myčce na nádobí. Litinový hrnec je opatřený smaltovou povrchovou úpravou, která nejenže dokonale vede teplo, ale zabraňuje připékání. Hrnec tak opravdu velmi snadno umyjete i v ruce, a to bez použití drátěnek či písků na nádobí. Jedinou nevýhodou je poměrně vysoká hmotnost, jež poněkud komplikuje manipulaci s hrncem.

Recenze TESLA MultiCook MC600 Pro

Multifunkční hrnec Tesla se ovládá pomocí přehledného panelu na přední části hrnce. Najdete na něm jak LED displej, kde se zobrazují nejen informace o aktuální teplotě a zbývajícím čase, ale i jednotlivé fáze vaření. Na první pohled tak rozeznáte, zda hrnec stále vaří, nebo již jen udržuje teplotu hotového pokrmu. Teplota i doba vaření se nastavuje pomocí otočného knoflíku, ostatní funkce jsou dostupné po stisknutím dílčích tlačítek. Za zmínku rozhodně stojí také chytrý časovač. Pokud zvolíte dobu vaření například 20 minut, čas začne odpočítávat až v momentě, kdy jídlo uvnitř hrnce dosáhne vámi nastavené teploty.

hrnec TESLA MultiCook MC600 Pro

Přestože multifunkční hrnec TESLA MultiCook MC600 Pro disponuje celou řadou funkcí, nejedná se o příliš vhodný model pro začátečníky. V přiloženém manuálu sice naleznete několik tipů a rad pro obsluhu hrnce, tyto informace se však týkají zejména pomalého vaření. Ačkoliv hrnec dokáže nahradit rýžovar, jak tyto funkce používat, se však z návodu nedozvíte. Pokud vám, stejně jako mě, chybí zkušenosti s kuchyňskými pomocníky tohoto typu, rady, jak v hrnci připravit rýži či chleba budete muset hledat na internetu.

Doplňkové funkce TESLA MultiCook MC600 Pro – 9/10

Kromě již zmiňovaných funkcí a programů, které nahradí celou řadu kuchyňských spotřebičů, se multifunkční hrnec Tesla může pochlubit i praktickými doplňkovými funkcemi. Výrobce pochopitelně nezapomněl na odložený start, bez kterého si pomalé vaření snad už ani neumím představit. Využívám jej hlavně při vaření přes noc. V podvečer si jednoduše nachystám ingredience do hrnce, nastavím odložený start a o nic dalšího se nestarám.

Skvělé uplatnění má také funkce udržování teploty. Ta přijde vhod nejen, když ještě potřebujete dovařit přílohu, ale také v případě, kdy se jeden ze členů domácnosti zpozdí. Nemusíte pak jídlo složitě ohřívat v mikrovlnné troubě, ale nandáte ho na talíř teplé přímo z hrnce. Při testování multifunkčního hrnce TESLA MultiCook MC600 Pro jsem ocenila také možnost ručního nastavení. Tato funkce vám umožní nastavit dobu vaření i teplotu podle vašich potřeb.

Celkové zpracování a příslušenství – 9/10

Již při rozbalování produktu mě příjemně překvapilo kvalitní zpracování i atraktivní design. Vnitřní hrnec je vyrobený z odolné litiny se smaltovým povrchem. O tom, že hrnec něco vydrží, svědčí již jeho hmotnost, která je v porovnání s vnější schránkou opravdu vysoká. Obrovskou výhodou vnitřního hrnce je jeho všestranné využití. Kromě elektrického hrnce můžete litinovou nádobu použít jak v troubě, tak na všech typech sporáků.

recenze TESLA MultiCook MC600 Pro

Příjemně mě potěšilo také bohaté příslušenství, jež je součástí balení. Kromě elektrického hrnce a vnitřní nádoby v něm najdete přívodní kabel, praktickou žáruvzdornou podložku a dvě malé chňapky. Silikonové chňapky rozhodně přijdou vhod, neboť ucha hrnce i madlo poklice se při vaření poměrně rychle zahřejí.  Spolu s multifunkčním hrncem obdržíte také český návod k obsluze a kuchařku, v níž najdete celou řadu lákavých receptů doplněných fotografiemi.

Multifunkční hrnec TESLA MultiCook MC600 Pro

Parametry TESLA MultiCook MC600 Pro

Vlastnost Parametr
Objem 5,6 l
Počet programů 9
Hmotnost 7,9 kg
Příkon 1 500 W
Napájení 220 – 240 V ~ 50/60 Hz
Rozměry 38 × 33 × 28 cm

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (12 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář