Nejlepší pomalé hrnce: recenze a tipy jak vybrat

Většina z nás si ráda pochutná na poctivě připraveném domácím pokrmu. Na druhé straně asi nikdo nechce u plotny trávit zbytečně dlouhou dobu a svůj volný čas raději vyžít jinak. Jelikož ale zároveň v poslední době došlo k výraznému boomu v oblasti zdravé výživy, nejde už jen o to uvařit v co nejkratším čase, ale pokud možno co nejzdravěji. A právě to nám umožňují poslední výdobytky moderní technologie v oblasti kulinářství – pomalé elektrické hrnce.

Právě proto, že se jedná o doposud relativně neprobádaný segment trhu, jenž prochází neustálým vývojem, sepsali jsme pro Vás následující text. V něm jednak poskytneme několik užitečných rad, jak takový spotřebič vybrat, jednak představíme ty nejlepší zástupce dané kategorie, jež můžeme v současné době na trhu objevit.

Nejlepší pomalé hrnce

Russell Hobbs 22740

Bionaire CrockPot SCCPBPP 605

Bionaire CrockPot CSC024X

Russell Hobbs 22740

Bionaire CrockPot SCCPBPP 605

Bionaire CrockPot CSC024X

Levný základ

Zlatá střední cesta

Pro náročné

KLADY

Nízká cena

Dostatečný výkon

Velký objem

Univerzální použití

Možnost přesného nastavení vaření

Povedený design

Pohodlí při práci

Snadná obsluha

Velké množství funkcí

Konstrukční kvalita

Jednoduchá čistitelnost

ZÁPORY

Absence jakékoliv automatiky

Pouze omezená volba teploty

 

Vyšší hmotnost

Únik tepla vnějším pláštěm

Poměrně vysoká cena

Vysoká cena

SHRNUTÍ

Levná volba pro všechny, kterým nevadí, že musí na vaření aktivně dohlížet, ale ocení kvalitu připravovaného pokrmu.

Perfektní designový přístroj určený všem zájemcům o pomalé vaření, kteří přehlédnou jeho drobné konstrukční nedostatky

Konstrukčně dokonalý hrnec s předpřipravenými programy za vysokou cenu

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

Recenze: Russell Hobbs 22740

Výkon: 1 400 W | Objem: 3,5 l | Teplotní nastavení: 3 stupně | Displej: ne | Počet programů: 1 | Dodatečné příslušenství: ne | Přibližná cena: 1 100 Kč

KLADY:
 • Nízká cena
 • Dostatečný výkon
 • Velký objem

ZÁPORY:
 • Absence jakékoliv automatiky
 • Pouze omezená volba režimu

Pomalý hrnec Rusell Hobbs 22740 představuje výbornou volbu pro všechny nenáročné domácnosti. Vzhledem k tomu, že se jedná o výhradně manuální model, není možné očekávat možnost si cokoliv přednastavit. Vaření chutného pokrmu mu však jde náramně.

Podstatným kladem je i jeho velmi nízká pořizovací cena. Ta se pohybuje něco málo nad tisícikorunou a za danou sumu získá nakupující pomocníka pro přípravu potravy pro celou rodinu. Právě objem patří mezi další hlavní výhody zařízení. Výkon o výši 1 400 W plně dostačuje pro plynulou přípravu jídla.

Největší nedostatek tak vyplývá z již zmíněné absence jakékoliv automatizace. Výrobek tak není možné přednastavit před vařením a následně pouze zkontrolovat jeho práci. Volba činnosti je omezena na tři intenzity teploty varu, přičemž není možné využít ani dalších možností úpravy potravin.

Celkově však nabízené funkce plně odpovídají cenovce. Za tu dostane zákazníky přístroj, jenž bez sebemenších problémů zvládne úkoly, které před něj zákazník postaví.

Zjistit cenu >>

Recenze: Bionaire CrockPot SCCPBPP 605

Výkon: 1 400 W | Objem: 5,7 l | Teplotní nastavení: 3 stupně | Displej: ano | Počet programů: 7 | Dodatečné příslušenství: ne | Přibližná cena: 3 300 Kč

KLADY:
 • Univerzální použití
 • Možnost přesného nastavení vaření
 • Povedený design
 • Pohodlí při práci

ZÁPORY:
 • Vyšší hmotnost
 • Únik tepla vnějším pláštěm
 • Poměrně vysoká cena

Druhým spotřebičem našeho přehledu je Bionaire CrockPot SCCPBPP 605. Ten vyniká zejména výraznou univerzálností svého použití. Jeho automatické ústrojí umožňuje přesně a rychle volit činnost, na niž potom není nutné jakkoliv dohlížet. Hrnec totiž uvaří úplně sám.

Nejvýznamnější výhodou je tak kromě různorodosti uplatnění i skvěle provedený design. Díky němu model perfektně zapadne do jakékoliv kuchyně, aniž by působil nepatřičně. Jelikož jde o nádobu, v níž je možné uvařit vše najednou, napomáhá jasně zvýšit pohodlí při vaření a omezit spotřebu nádobí.

Zásadním negativem je potom vcelku vysoká hmotnost. I prázdný hrnec je vcelku hmotný a v případě naplnění objemu 5,7 l může být manipulace s ním někdy až nebezpečná. Vnější plášť též neposkytuje dostatečnou ochranu před únikem tepla a par, kvůli čemuže je vhodné počítat s použitím digestoře. Cena odpovídá kvalitě, a proto mnohé zájemce nepotěší.

Model od společnosti Bionaire však vyniká vysokou kvalitou provedení, jelikož je s jeho pomocí možné zvládnout prakticky jakkoliv náročné jídlo. To vše rychle a úsporně.

Zjistit cenu >>

Recenze: Bionaire CrockPot CSC024X

Výkon: 1 300 W | Objem: 5,6 l | Teplotní nastavení: 3 intenzity | Displej: ano | Počet programů: 5 | Dodatečné příslušenství: ne | Přibližná cena: 4 900 Kč

KLADY:
 • Snadná obsluha
 • Velké množství funkcí
 • Konstrukční kvalita
 • Jednoduchá čistitelnost

ZÁPORY:
 • Vysoká cena

I přístroj nejvyšší jakosti pochází od renomované firmy Bionaire. CrockPot CSC024X patří mezi to nejlepší, co je možné na trhu s elektrickými či multifunkčními hrnci možné zakoupit. Za značný finanční obnos tak zákazník dostane precizně zpracované zařízení, jež mu významnou měrou zjednoduší i náročnější kulinářské úkoly.

Velkým pozitivem je jednoduchá obsluha, vzhledem k tomu, že stačí pouze vybrat jeden z pěti předpřipravených programů, jež už se samy postarají o vaření. Hrnec se rovněž vyznačuje velkou úrovní řemeslného provedení, díky čemuž není nutné se bát toho, že by po několika vařeních přestal fungovat. Pozitivem je i snadná údržba, kdy je možné model umýt v myčce – díky nepřilnavému povrchu je však i případné manuální mytí snadné a rychlé.

Bionaire CrockPot CSC024X tak představuje skvělou alternativu pro velké a náročné rodiny. Ty v jeho podobě získají společníka, usnadňujícího každodenní proces vaření na takovou úroveň, že stačí pouze dodat potřebné suroviny a dále už není třeba se o přípravu jídla nijak starat

Zjistit cenu >>

Zpět na obsah ↑

Nejprodávanější elektrické hrnce podle Heureky

Zpět na obsah ↑

Jak správně vybrat pomalý hrnec?

Při nákupu je třeba se zaměřit hned na několik kritérií. Základem je příkon, určující rychlost a efektivitu přípravy jídla. Svou roli hrají rovněž objem nádoby, materiál použitý pro výrobu hrnce a údržba. Dobré je se při výběru zaměřit rovněž na množství a charakter funkcí, případně na dodatečné příslušenství, dále zvyšující komfort při vaření. Vhodné též je vybírat takový model, který vyniká snadnou čistitelností.

Kritéria výběru

Výkon

Jedním z nejdůležitějších parametrů, majících přímý vliv na kvalitu a rychlost vaření, je výkon. Ten by měl přímo souviset s objemem nádoby, jelikož platí, že čím větší objem musí hrnec zahřát, tím vyšší výkon by měl mít. Obecně platí, že je vhodné vybírat produkty s výkonem alespoň 1 000 W. Jedině tak bude totiž zaručena dostatečná kvalita a rychlost přípravy jídla.

Zároveň je však nutné upozornit na to, že každý watt navíc se promítne v cenách elektrické energie, proto není příliš dobré zbytečně přestřelovat a kupovat rozměrově maličký spotřebič s nepoměrně vysokým výkonem. Ten totiž nebude využit a zbytečně se ztratí.

Objem nádoby

Vzhledem k tomu, že příprava potraviny procesem pomalého vaření trvá zhruba 3 – 6 hodin, je dobré volit takovou nádobu, jež pojme pokud možno všechny požadované potraviny. V současné době je možné na trhu zakoupit výrobky o objemu 3,5 až 6,5 litrů. Zatímco prvně zmíněný se hodí spíše pro malé domácnosti, velké rodiny by zcela jistě měly investovat do nákupu rozměrnějšího zařízení. Nikdo totiž nechce trávit dalších 5 hodin čekáním na svou porci.

Materiál

Podstatnou roli hraje i materiál přístroje, jenž se významnou měrou podílí na jeho vlastnostech, ale i snadnosti čištění. Obvykle bývají k dispozici kameninové konstrukce, které jsou jednak zcela hygienické a zdravotně nezávadné, zároveň jsou schopné teplotu držet dlouhou dobu. Povrch bývá též nepřilnavý, a proto je možné jej snadno vyčistit.

Funkce

Komfort a rychlost práce napomáhají dále podtrhnout i dodatečné funkce, jež umožňují přesně kontrolovat průběh přípravného procesu. V následující tabulce je možné nalézt výčet alespoň těch nejpodstatnějších, spolu s jejich významem pro vaření:

Funkce Účel
LCD displej Kontrola času, volba funkcí a způsobu přípravy potravy
Časovač Možnost volby trvání vaření
Nastavení výkonu Volba intenzity přípravy potravy
Automatické vypnutí s funkcí udržování Automatické ukončení činnosti po uplynutí nastavené doby – udržována stálá teplota 70°C
Varné funkce Možnost různorodé přípravy stravy (v páře, pečením, vařením, opékáním aj.)

Pomalé hrnce bývají obvykle velmi univerzální, díky čemuž je možné je použít pro přípravu celé škály různých pokrmů. Obecně je vhodné vybírat výrobky s pokud možno co největším množství nastavení tak, aby bylo možné vždy zvolit program plně vyhovujícím chuti a preferencím kuchaře.

Dodatečné příslušenství

Producenti mnohdy ke svým produktům nabízejí dodatečné příslušenství, dále zvyšující rychlost a efektivitu práce. Velmi oblíbené jsou například přídavné nádoby umožňující rychlejší vaření většího množství potravy či speciální poklice, jež umožní plynulou regulaci vaření.

Nejprodávanější elektrické hrnce podle Heureky