ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Test a recenze nejlepších pomalých elektrických hrnců 2021

Datum 1.10.2021 Odborná redakce Odborná redakce

Většina z nás si ráda pochutná na poctivě připraveném domácím pokrmu. Vzhledem k výraznému boomu v oblasti zdravé výživy, navíc nejde jen o to uvařit v co nejkratším čase, ale pokud možno co nejzdravěji. A právě to nám umožňují pomalé elektrické hrnce.

Recenze 3 nejlepší pomalých hrnců, včetně užitečných rad, jak takový spotřebič vybrat, najdete níže.

Nejlepší celkově

Konstrukčně dokonalý hrnec s předpřipravenými programy, ideální pro velké a náročné rodiny.

Nejlepší poměr cena/výkon

Perfektní designový přístroj určený všem zájemcům o pomalé vaření, kteří přehlédnou jeho drobné nedostatky.

Nejlepší levný (do 1 000 Kč)

Levná volba pro všechny, kterým nevadí menší objem a absence pokročilých nastavení.

1Nejlepší pomalé hrnce recenze

Recenze: Bionaire CrockPot CSC024X – Nejlepší hrnec pro pomalé vaření

Pomalý hrnec Bionaire CrockPot CSC024X Pro náročné

Výkon: 1 300 W | Objem: 5,6 l | Teplotní nastavení: 3 intenzity | Displej: ano | Počet programů: 5 | Dodatečné příslušenství: ne | Přibližná cena: 4 300 Kč

Klady
 • Snadná obsluha
 • Velké množství funkcí
 • Konstrukční kvalita
 • Jednoduchá čistitelnost
Zápory
 • Vysoká cena

I přístroj nejvyšší jakosti pochází od renomované firmy Bionaire. CrockPot CSC024X patří mezi to nejlepší, co je možné na trhu s elektrickými či multifunkčními hrnci možné zakoupit. Za značný finanční obnos tak zákazník dostane precizně zpracované zařízení, jež mu významnou měrou zjednoduší i náročnější kulinářské úkoly.

Velkým pozitivem je jednoduchá obsluha, vzhledem k tomu, že stačí pouze vybrat jeden z pěti předpřipravených programů, jež už se samy postarají o vaření. Hrnec se rovněž vyznačuje velkou úrovní řemeslného provedení, díky čemuž není nutné se bát toho, že by po několika vařeních přestal fungovat. Pozitivem je i snadná údržba, kdy je možné model umýt v myčce – díky nepřilnavému povrchu je však i případné manuální mytí snadné a rychlé.

Bionaire CrockPot CSC024X tak představuje skvělou alternativu pro velké a náročné rodiny. Ty v jeho podobě získají společníka, usnadňujícího každodenní proces vaření na takovou úroveň, že stačí pouze dodat potřebné suroviny a dále už není třeba se o přípravu jídla nijak starat

Recenze: Bionaire CrockPot SCCPBPP 605 – Nejlepší v poměru cena/výkon

Pomalý hrnec Bionaire CrockPot Zlatý střed

Výkon: 1 400 W | Objem: 5,7 l | Teplotní nastavení: 3 stupně | Displej: ano | Počet programů: 7 | Dodatečné příslušenství: ne | Přibližná cena: 2 700 Kč

Klady
 • Univerzální použití
 • Možnost přesného nastavení vaření
 • Povedený design
 • Pohodlí při práci
Zápory
 • Vyšší hmotnost
 • Únik tepla vnějším pláštěm
 • Poměrně vysoká cena

Prvním spotřebičem našeho přehledu je Bionaire CrockPot SCCPBPP 605. Ten vyniká zejména výraznou univerzálností svého použití. Jeho automatické ústrojí umožňuje přesně a rychle volit činnost, na niž potom není nutné jakkoliv dohlížet. Hrnec totiž uvaří úplně sám.

Nejvýznamnější výhodou je tak kromě různorodosti uplatnění i skvěle provedený design. Díky němu model perfektně zapadne do jakékoliv kuchyně, aniž by působil nepatřičně. Jelikož jde o nádobu, v níž je možné uvařit vše najednou, napomáhá jasně zvýšit pohodlí při vaření a omezit spotřebu nádobí.

Zásadním negativem je potom vcelku vysoká hmotnost. I prázdný hrnec je vcelku hmotný a v případě naplnění objemu 5,7 l může být manipulace s ním někdy až nebezpečná. Vnější plášť též neposkytuje dostatečnou ochranu před únikem tepla a par, kvůli čemuže je vhodné počítat s použitím digestoře. Cena odpovídá kvalitě, a proto mnohé zájemce nepotěší.

Model od společnosti Bionaire však vyniká vysokou kvalitou provedení, jelikož je s jeho pomocí možné zvládnout prakticky jakkoliv náročné jídlo. To vše rychle a úsporně.

Recenze: Tesla SlowCook S300 – Nejlepší levný pomalý hrnec (do 1 000 Kč)

Recenze Tesla SlowCook S300 Levný základ

Výkon: – | Objem: 3,8 l | Teplotní nastavení: 2 stupně | Displej: ne | Počet programů: 1 | Dodatečné příslušenství: ne | Přibližná cena: 1 000 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Snadné ovládání
 • Funkce udržování teploty
 • Lze mýt v myčce nádobí
Zápory
 • Menší objem
 • Absence dalších režimů

Pomalý hrnec neplánujete využívat příliš často, zdá se vám proto zbytečné do jeho nákupu víc investovat? I mezi nejlevnějšími modely se dají najít poklady. Jedním z nich je pomalý elektrický hrnec Tesla SlowCook S300. S objemem 3,8 l v něm zvládnete připravit jídlo až pro 4 osoby.

Nastavit můžete 2 teploty (nízkou a vysokou) a dobu vaření. Vnitřní nádobu je možné vložit i do trouby. V průběhu vaření nemusíte jídlo míchat ani kontrolovat. K dispozici vám bude také funkce udržování teploty. Tu oceníte vždy, kdy už budete mít hotovo a návštěva zatím nikde.

Ovládání hrnce je zcela jednoduché a intuitivní. Vše navolíte pomocí otočného knoflíku. Náročnějším uživatelům by mohl scházet displej, který by celé nastavení ještě zpřehlednil. Líbí se nám kvalita použitých materiálů a dvojitá nepřilnavá vrstva. Po přípravě jídla jistě oceníte, že umytí vnitřního hrnce i pokličky z tvrzeného skla lze přenechat na myčce nádobí.

Pomalý hrnec Tesla SlowCook S300 je tedy dostupný za nízkou cenu, v našem testu si ale vedl velmi slušně. Doporučit ho proto můžeme do nenáročných a –⁠ vzhledem k objemu –⁠ spíše méně početných domácností.

2Nejlepší pomalé hrnce

 1. Bionaire CrockPot SCCPBPP 605
 2. Bionaire CrockPot CSC024X
 3. Tesla SlowCook S300
 4. Russell Hobbs 24180-56
 5. TESLA EliteCook K70
 6. SENCOR SPR 7200SS

3Nejprodávanější elektrické hrnce podle Heureky

4Jak správně vybrat pomalý hrnec?

Při nákupu je třeba se zaměřit hned na několik kritérií. Základem je příkon, určující rychlost a efektivitu přípravy jídla. Svou roli hrají rovněž objem nádoby, materiál použitý pro výrobu hrnce a údržba. Dobré je se při výběru zaměřit rovněž na množství a charakter funkcí, případně na dodatečné příslušenství, dále zvyšující komfort při vaření. Vhodné též je vybírat takový model, který vyniká snadnou čistitelností.

Kritéria výběru

Výkon

Jedním z nejdůležitějších parametrů, majících přímý vliv na kvalitu a rychlost vaření, je výkon. Ten by měl přímo souviset s objemem nádoby, jelikož platí, že čím větší objem musí hrnec zahřát, tím vyšší výkon by měl mít. Obecně platí, že je vhodné vybírat produkty s výkonem alespoň 1 000 W. Jedině tak bude totiž zaručena dostatečná kvalita a rychlost přípravy jídla.

Zároveň je však nutné upozornit na to, že každý watt navíc se promítne v cenách elektrické energie, proto není příliš dobré zbytečně přestřelovat a kupovat rozměrově maličký spotřebič s nepoměrně vysokým výkonem. Ten totiž nebude využit a zbytečně se ztratí.

Objem nádoby

Vzhledem k tomu, že příprava potraviny procesem pomalého vaření trvá zhruba 3 – 6 hodin, je dobré volit takovou nádobu, jež pojme pokud možno všechny požadované potraviny. V současné době je možné na trhu zakoupit výrobky o objemu 3,5 až 6,5 litrů. Zatímco prvně zmíněný se hodí spíše pro malé domácnosti, velké rodiny by zcela jistě měly investovat do nákupu rozměrnějšího zařízení. Nikdo totiž nechce trávit dalších 5 hodin čekáním na svou porci.

Materiál

Podstatnou roli hraje i materiál přístroje, jenž se významnou měrou podílí na jeho vlastnostech, ale i snadnosti čištění. Obvykle bývají k dispozici kameninové konstrukce, které jsou jednak zcela hygienické a zdravotně nezávadné, zároveň jsou schopné teplotu držet dlouhou dobu. Povrch bývá též nepřilnavý, a proto je možné jej snadno vyčistit.

Funkce

Komfort a rychlost práce napomáhají dále podtrhnout i dodatečné funkce, jež umožňují přesně kontrolovat průběh přípravného procesu. V následující tabulce je možné nalézt výčet alespoň těch nejpodstatnějších, spolu s jejich významem pro vaření:

Funkce Účel
LCD displej Kontrola času, volba funkcí a způsobu přípravy potravy
Časovač Možnost volby trvání vaření
Nastavení výkonu Volba intenzity přípravy potravy
Automatické vypnutí s funkcí udržování Automatické ukončení činnosti po uplynutí nastavené doby – udržována stálá teplota 70°C
Varné funkce Možnost různorodé přípravy stravy (v páře, pečením, vařením, opékáním aj.)

Pomalé hrnce bývají obvykle velmi univerzální, díky čemuž je možné je použít pro přípravu celé škály různých pokrmů. Oblíbená jsou tzv. jídla z jednoho hrnce nebo dlouho tažené vývary, pro které je pomalý hrnec obzvláště vhodný. Pomalý hrnec výrazně ušetří práci při přípravě pokrmů u osob se specifickými dietními nároky, například stravujících se bezlepkově nebo lowcarb

Obecně je vhodné vybírat pomalé hrnce s pokud možno co největším množstvím nastavení tak, aby bylo možné vždy zvolit program plně vyhovujícím chuti a preferencím kuchaře.

Dodatečné příslušenství

Producenti mnohdy ke svým produktům nabízejí dodatečné příslušenství, dále zvyšující rychlost a efektivitu práce. Velmi oblíbené jsou například přídavné nádoby umožňující rychlejší vaření většího množství potravy či speciální poklice, jež umožní plynulou regulaci vaření. Nezapomeňte také na vhodnou kuchařku.

Nejprodávanější elektrické hrnce podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (7 hlasů)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články