ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz

Jak hodnotíme produkty

Redakci recenzního portálu Chytryvyber.cz tvoří tým profesionálů a nadšenců specializovaných na různá témata. Díky tomu můžeme zaručit vysokou objektivitu a důvěryhodnost našich srovnání a recenzí. Samozřejmě ani my nejsme dokonalí a děláme chyby. Upřímně věříme, že určitá míra subjektivního hodnocení redaktorem je žádoucí a dodá recenzím na autentičnosti, kterou tolik potřebují. Nic by však nemělo ohrozit nezávislost naší redakce, protože ta je tím nejcennějším, co máme.

Chytrý Výběr

Náš postup je časově velmi náročný. Každému tématu věnujeme moře času, čímž vám ušetříme mnoho hodin, které byste jinak museli věnovat průzkumu a výběru produktů. Naše srovnání vám pomohou rychle a snadno najít ideální produkt, který splní širokou škálu očekávání, nebo alespoň získat rychlý přehled o daném tématu. Naším cílem je psát recenze a srovnání tak, aby jim rozuměl každý. Jsme si vědomi toho, že většina čtenářů našeho portálu nejsou odborníci ani profesionálové v daném oboru.

Objektivnost a nestrannost

Jsme si vědomi toho, že celý proces hodnocení a testování musí být vždy objektivní a nestranný. Proto používáme metody, které nám umožňují získat co nejpřesnější obraz o výrobku nebo službě. Naše postupy testování zohledňují zejména klíčové faktory, které je důležité znát před výběrem výrobku. Obvykle myslíme na výkon, kvalitu, spolehlivost, snadnost použití, design a cenu.

Jak jsme však napsali v úvodu, každý autor musí do hodnocení vložit také kousek sebe a svých zkušeností. Některé věci nelze hodnotit pouze objektivně, proto žádáme naše pisálky, aby uvedli i svůj subjektivní názor.

Jak probíhá hodnocení na Chytryvyber.cz

Naším cílem je poskytnout vám, našim čtenářům, komplexní informace o tom, jak přistupujeme k testování a hodnocení výrobků a služeb. Jedině tak budete moci učinit správné a včasné rozhodnutí před konečným nákupem nebo výběrem.

Abychom vám usnadnili orientaci, používáme často odznaky, které jsou doplněny přehledným popisem. Níže vysvětlujeme, jak jsou tyto odznaky přidělovány, co znamenají a jak vám mohou pomoci při rozhodování.

Našeho odznaky Vysvětlení jejich významu
Vítěz testu Vítěz testu” označuje produkt, který při našem testování dosáhl nejlepšího výsledku a v dané kategorii byl vyhodnocen jako nejlepší. A rozhodně nemusí jít o nejdražší produkt nebo službu.
CHV_TIP_70 Náš TIP” přidělujeme produktům, které nás během testování zaujaly. Dané ocenění se může týkat kvality zpracování, vysokého výkonu, spolehlivosti, vynikajícího poměru ceny a výkonu, inovativních funkcí a dalších parametrů. Poskytuje redaktorům i možnost vyjádřit jejich subjektivní názor na produkt, který je osobně zaujal.
Pro náročné Ocenění “Pro náročné” získá pouze prémiový výrobek, který v našich testech dosahuje mimořádně dobrých výsledků a splňuje nejvyšší standardy v dané kategorii. Výrobky s tímto označením doporučujeme uživatelům, kteří hledají nejvyšší kvalitu a jsou ochotni investovat více peněz. Výrobek s tímto označením patří mezi nejlepší na trhu.
Zlatý střed “Zlatý střed” cestu udělujeme produktům, které nabízejí nejlepší poměr ceny a výkonu. To znamená, že nejsou ani příliš drahé, ani příliš levné. Obecně klademe důraz na “vyváženost”. Toto hodnocení je vynikající pro ty zákazníky, kteří chtějí kvalitu, ale nevadí jim určité ústupky a omezení (spojené s nižší cenou).
Levný základ “Levný základ” přiřazujeme produktům, které jsou na nejnižší cenové úrovni. Tyto výrobky však nejsou špatné nebo nekvalitní. Nízká cena se však musí někde projevit: v případě mobilních telefonů to může být nižší kvalita fotografií; v případě televizorů nižší rozlišení a menší úhlopříčka; v případě dronů to může být méně funkcí a horší výdrž baterie.

Články, testy a recenze

Kromě obsáhlých článků a detailních recenzí se redakce Chytryvyber.cz věnuje i testování produktů “na vlastní kůži”. Ty představují další způsob, jakým nerozhodným čtenářům poskytujeme co nejúplnější a nejpřesnější informace o kvalitách produktů a služeb.

V našich recenzích testujeme a zkoušíme produkty v praxi ve skutečném prostředí, abychom získali opravdu co nejreálnější informace. Vysvětlujeme, jak fungují, poukazujeme na jejich výhody a nevýhody včetně dalších nezbytných specifikací. Věříme, že recenze Chytryvyber.cz jsou skvělým bonusem před konečným rozhodnutím o koupi.

Důležité odkazy

O nás
Kontakt
Možnosti spolupráce
Ochrana osobních údajů
Podmínky užití