ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Nejlepší hluboké kočárky 2024 – Recenze a zkušenosti

Nastávající rodiče se rádi poohlíží po vybavení pro miminko ještě před porodem. Hluboký kočárek představuje jednu z možných variant přepravy novorozence. Oproti klasickému kočárku nabízí miminku více prostoru díky velkorysým rozměrům korbičky a o pohodlnější svezení se postarají velká kola a jejich dobré odpružení. Rodiče nemusí mít o své potomky strach, protože samostatné hluboké kočárky pro miminka jsou velmi bezpečné. Nám se nejvíce líbil kočárek s hlubokou korbičkou Kunert Lazzio vhodný především do města.

Nejlepší celkově

Hluboký kočárek do terénu s velkými nafukovacími koly, prostornou korbičkou a praktickým otíratelným materiálem.

Nejlepší cena/kvalita

Samostatný hluboký kočárek pro rodiče, kteří mají rádi retro kousky. Nabízí se ve velkém množství různých vzorů.

Nejlepší do města

Nejlehčí hluboký kočárek z našeho výběru. Díky kompaktnějším rozměrům, váze a kolečkům s aretací vhodný do města a na cestování.

Nejlepší hluboké kočárky

Recenze Kunert Romantic Eco – nejlepší hluboký kočárek s velkými koly

Recenze Kunert Romantic Eco – nejlepší hluboký kočárek s velkými koly

Vnitřní délka korby: 77–82 cm | Hmotnost: 16,7 kg | Kola: nafukovací, bez otáčení | Průměr kol: 36 cm | Nosnost: 15 kg | Přibližná Cena: 11 000 Kč

Klady
 • Velká kola, která projedou každým terénem
 • Vyroben z ekokůže
 • Dá se přikoupit autosedačka, která pasuje i na kočárek
Zápory
 • Trochu vyšší hmotnost

Samostatný hluboký kočárek Romantic Eco od značky Kunert si oblíbí milovníci kočárků klasického vzhledu s nádechem modernosti. Jeho předností jsou velká nafukovací kola, se kterými se můžete bez obav vydat i mimo zpevněné cesty. Tato kola jsou bez možnosti otáčení, mnohem lépe se s nimi proto jezdí na nerovném povrchu. Jedná se o skvělý hluboký kočárek do terénu a poradí si dokonce i s větší sněhovou nadílkou.

Výborný pocit z jízdy ještě umocní odpružení, které zabrání nepříjemným otřesům. Odlehčená houpací konstrukce tohoto kočárku s hlubokou korbou je pevná a disponuje prostorným nákupním košem. Nemusíte se bát, že by kočárek sám někam ujel, protože kola brzdí silná nášlapná brzda umístěná mezi zadními koly.

Hledáte-li samostatný kočárek s velkou korbou, Romantic Eco se vám bude líbit. Nabízí vnitřní rozměry korbičky 80 × 36 × 20 cm, nastavitelnou zádovou opěrku, komfort miminka zajistí pohodlná matrace a měkké polstrování. Rodiče zase ocení madlo pro přenášení korbičky, kterou lze odpojit pouze jednou rukou, a možnost jejího složení do plochého tvaru. Ochranu v chladnějších měsících dopřeje nánožník.

Kunert Romantic Eco není úplně klasický hluboký kočárek, ačkoliv na první pohled tak vypadá. Je totiž vyroben z ekokůže, což mu dodává na moderním vzhledu. Oceníte také praktičnost tohoto materiálu při omývání. Eko kůže se nachází i na nastavitelné rukojeti a je z ní vyrobena i luxusní přebalovací taška.

Součástí ceny je kočár s hlubokou korbou, zmíněná taška, pláštěnka a moskytiéra. Přikoupit můžete slunečník, fusak, zimní rukávník a autosedačku, která se dá připevnit na kočárek a vznikne vám dvojkombinace. Tento kočárek s velkou korbičkou se dá pořídit i ve dvojkombinaci nebo trojkombinaci.

Recenze Lonex Retro Garden – nejlepší hluboký retro kočárek

Recenze Lonex Retro Garden – nejlepší hluboký retro kočárek

Vnitřní délka korby: 82 cm | Hmotnost: 14,9 kg | Kola: nafukovací, bez otáčení | Průměr kol: 36,5 cm | Nosnost: 15 kg | Cena: 7 900 Kč

Klady
 • Retro styl s proutěnou korbou
 • Prostorná korba
 • Velká nafukovací kola
Zápory
 • Nemožnost složení korby do plochého tvaru

Prostorný hluboký kočárek Lonex Retro Garden vás uchvátí svým retro vzhledem. Ten mu dodávají nejen velká kola, ale i proutěná korbička, která se dnes u mnoha kočárků nenajde. Nechybí ale i modernější vychytávky, které to rodičům s malým miminkem trochu usnadní.

Jak jsme již zmínili, tento hluboký kočárek bez kombinace vyniká svou korbičkou. Její spodní část je ručně pletená z proutí (černá, hnědá, bílá a šedá) a horní část nabízí mnoho barevných variant (4 různé květinové vzory, 1 celošedá varianta bez vzoru). Prostoru v ní miminko má víc než dost, na délku měří vnitřní část korbičky 82 cm. Uvnitř najdete pohodlnou bavlněnou 2 cm vysokou matraci.

Retro Garden by se dal označit za poměrně lehký hluboký kočárek, díky hliníkové konstrukci váží totiž 14,9 kg. Ta je pevná, ale zároveň dobře houpe. Nafukovací kola mají průměr 36,5 cm a mezi nimi se rozprostírá nákupní koš s vloženou uzavíratelnou taškou, což ocení především nakupující maminky a tatínkové. Konstrukce se snadno složí do malých rozměrů 90 × 43 cm (d/v). Výškově nastavitelná rukojeť tohoto košatinového hlubokého kočárku je vyrobena z ekokůže.

Při zakoupení tohoto houpacího hlubokého kočárku získáte krásnou tašku na rukojeť, vak do nákupního koše, nánožník, držák na lahev, pláštěnku a moskytiéru. Pokud budete chtít, můžete přikoupit fusak, slunečník, zimní rukávník nebo autosedačku, kterou lze připevnit na kočárek, čímž vznikne dvojkombinace.

Recenze Kunert Lazzio – nejlepší hluboký kočárek do města

Recenze Kunert Lazzio – nejlepší hluboký kočárek do města

Vnitřní délka korby: 77–82 cm | Hmotnost: 12,8 kg | Kola: gelová, s aretací | Průměr kol: přední 22 cm, zadní 28 cm | Nosnost: 15 kg | Přibližná Cena: 13 950 Kč

Klady
 • Nízká hmotnost
 • Přední kola s aretací
 • Velmi skladný
Zápory
 • Menší kola

Kunert Lazzio je nejlehčím hlubokým kočárkem z našeho výběru. Celý kočárek s hlubokou korbičkou váží pouhých 12,8 kg. Tato nízká hmotnost a naprosto snadné skládání z něj dělají ideálního společníka na cestování – ať už po městě, autem, nebo MHD. A pokud hledáte hluboký kočárek do letadla, právě jste ho našli! Složený rám i s koly má rozměry 74 × 59 × 29 cm (d/š/v). Nevejde se sice do parametrů pro příruční zavazadlo, ale cestovat se s ním bude skvěle.

Na cestování po městě se hodí i díky předním kolům otočným o 360 °. Ta jsou gelová, takže se s nimi bude komfortně jezdit ve městě i v lehčím terénu. Ačkoliv jsou zadní kola i boční rám odpružené, nelze to srovnávat s nafukovacími koly. Tento hluboký kočár tedy nebude houpat tak pěkně jako dva modely zmíněné výše. O bezpečnost při zastavení se postará centrální brzda u zadních kol. Výškově nastavitelná rukojeť je pokryta ekokůží.

Velká korbička disponuje nastavitelnou opěrkou zad, která se ovládá kolečkem ve spodní části. Korbu lze snadno z konstrukce odejmout a následně ji složit naplocho. Mezi koly najdete látkový nákupní koš s dobrým přístupem zepředu i zezadu. Při složení kočárku se složí i koš, což je velmi praktické.

Spolu s tímto hlubokým kočárkem dostanete ještě nánožník, pláštěnku, moskytiéru, pěkný batoh, který se zavěsí za kočárek nebo si ho dáte na záda, držák na nápoj a držák na telefon. Kočárek můžete pořídit i ve dvojkombinaci a trojkombinaci.

Nejprodávanější hluboké kočárky

Jak vybrat hluboký kočárek?

Každý rodič má jiné požadavky na ideální hluboký kočárek. My vám poradíme, na jaké parametry byste se měli zaměřit a co byste měli před pořízením hlubokého kočárku pro miminko zvážit.

Nejlepší velikost korby

Velikost korby může být velmi důležitá. Jsou-li rodiče vyšší, dá se očekávat, že i jejich potomek nebude malý. Může se pak stát nepříjemná situace, kdy dítě z kočárku vyroste už ve 3–4 měsících. Vždy se zaměřte na vnitřní délku, to je místo, kde bude miminko ležet. Velikosti korbiček se u hlubokých kočárků pohybují od 70 cm, ale u kočárku s největší korbou je její délka úctyhodných 90 cm. Pamatujte na to, že do korbičky se kromě miminka musí v zimním období vejít i fusak, případně deka.

Kvalitní konstrukce

Celá konstrukce hlubokého kočáru hraje velkou roli. Použitý materiál udává celkovou hmotnost. Především ocelové konstrukce jsou několikanásobně těžší než hliníkové. Hledejte odlehčené, ale kvalitní konstrukce, které splňují bezpečnostní normy.

Pro koho je určený hluboký kočárek?

Samostatné hluboké kočárky jsou určené pro novorozence a kojence do zhruba 6 nebo 7 měsíců. Není ale výjimkou, že se v něm děti vozí až do svého prvního roku. Záleží na tom, jak je dítě velké, kolik váží a jestli už dokáže samo sedět.

Existuje ideální hloubka korby?

Hloubka, na rozdíl od délky a šířky, není u hlubokého kočáru prioritou. Měli byste si dát pozor pouze na to, aby nebyla korbička moc nízká (může se objevit u některých kočárků s kombinacemi). Zbystřete i v případě, že chcete do kočárku přidat matraci navíc.

Hluboká korbička recenze a testy

Jak dlouho používat hluboký kočárek?

Každý rodič by se měl řídit potřebami svého dítěte. Specialisté nedoporučují dávat dítě do sportovního kočárku dříve, než začne samo sedět. Svaly takového dítěte na to ještě nejsou připraveny. I v hlubokém kočárku se dá zádová opěrka polohovat a dítě může v polosedu vidět ven. Období, kdy dítě začne sedět, se velmi liší. Po hlubokém kočáru následuje přechod na sportovní kočár.

Výhody a nevýhody hlubokých kočárků oproti jiným typům

Při výběru kočárku pro miminko máte na výběr. Můžete koupit jen hluboký kočárek a následně samostatný sportovní kočárek, nebo zvolit dvojkombinaci (hluboký + sportovní nebo hluboký + autosedačka), případně trojkombinaci (hluboký + sportovní + autosedačka). Koupit samostatný hluboký kočárek má své výhody i nevýhody. Většinou je takový model kvalitnější, levnější a má větší korbičku.

Náš tip

Hluboký kočárek s autosedačkou můžete koupit od jednoho výrobce nebo k mnohým podvozkům můžete přikoupit i autosedačku jiné značky a připevnit ji pomocí adaptérů.

Hluboký kočár je většinou lépe odpružený, dobře se s ním houpe, často má velká kola, která zvládnou i terénní cesty. Velkou nevýhodou je potřeba po pár měsících koupit samostatný sporťák, takže celková cena může být o dost vyšší než u dvoj a trojkombinace, další nevýhody představují vyšší hmotnost a horší skladnost (obzvlášť u kočárku s proutěnou korbou).

Jaká kolečka u samostatného hlubokého kočárku jsou nejlepší?

Záleží především na tom, kde s ním budete nejčastěji jezdit. Obecně se dá říct, že do terénu se nejvíce hodí nafukovací, případně gelová, do města gelová, případně gumová a pěnová.

Hluboký kočárek s nafukovacími koly

Nafukovací kola jsou už dnes taková klasika, která má mnoho příznivců i odpůrců. To je způsobeno především jejich pozitivy a negativy. Hluboké kočárky s velkými koly budou mnohem lépe překonávat terénní překážky a nerovnosti, aniž by otřesy vzbudily spící miminko.

Mají skvělé odpružení, celkově se s nimi dobře jezdí a neojedou se. Jejich velkou negativní stránkou ale mohou být potíže s píchnutým kolem, které se mohou objevit v podstatě kdykoliv. Musí se také pravidelně kontrolovat a nafukovat. V neposlední řadě jsou i těžká a některé maminky mohou mít problém s jejich manipulací.

Hluboká korbička recenze a testy kočárků

Hluboký kočárek s gelovými koly

Gelová kola jsou univerzální. Hodí se do města i do lehčího terénu. Nemají tak dobré odpružení jako nafukovací, ale jsou na tom lépe než například kola plastová. Jsou lehká, nepřidávají tak hlubokému kočárku už s tak dost těžkou korbičkou váhu navíc. Navíc je nelze píchnout.

Hluboký kočárek s pěnovými koly

Pěnová kola uvidíte označena také jako z EVA pěny nebo latexová. Jsou nejměkčí, kvalitně jízdu odpruží a nemusíte se bát, že někde píchnete. Ze zkušeností uživatelů ale plyne, že se do nich zapíchávají kamínky a jiné nečistoty a kola se po chvíli užívání opotřebují a nevypadají tak pěkně.

Otočná kola a aretace kol

Je-li hluboký kočárek v retro stylu s velkými (většinou nafukovacími) koly, nebude žádné z nich otočné. Někomu to nemusí vadit, ale někteří lidé v centrech měst ocení spíše otáčecí přední kola. I s otáčecími koly se dají hluboké kočárky pořídit, důkazem budiž námi zmíněný Kunert Lazzio. Vždy se ale přesvědčte o možnosti jejich aretace (zablokování), bude se hodit ve sněhu, bahně nebo na nerovném povrchu.

Náš tip

Sháníte malou a snadno přenosnou postýlku? Skvělou variantou může být Mojžíšův koš pro miminko.

Odpružení hlubokého kočáru

Hluboké kočárky mají lepší odpružení a lepší funkci houpání než jiné typy. Právě u nejmenšího miminka potřebujete, aby se mohlo v klidu vyspat bez zbytečných tvrdých nárazů. Funkce houpání pomůže utišit plačící miminko. U některých hlubokých kočárků bez kombinace jde funkce houpání zastavit.

Jsou hluboké kočárky bezpečné? Jak fungují brzdy?

Bezpečnost představuje jednu z primárních věcí, na kterou by měl (budoucí) rodič dbát. Hluboké kočáry s velkými koly a bez kombinace jsou pro miminka jednou z nejbezpečnějších voleb. Díky čtyřem velkým kolům se nemají tendenci převrátit, hluboká korba zabráni vypadnutí miminka. Uvnitř navíc najdete bezpečnostní pásy, které dítě udrží v bezpečí. Materiály kočárku by měly být zdraví bezpečné (a to především pro dítě samotné), plusové body dostane i boudička s UV filtrem.

Hluboký kočárek Kunnert Lazzio

Součást bezpečného hlubokého kočárku tvoří také kvalitní brzdy. Setkáte se s nášlapnou centrální brzdou, kterou známe již ze starších dob. Nohou se sešlápne a zapadne do ozubeného kolečka u kol na levé i pravé straně. Po čase se může stát, že se ozubené kolečko opotřebuje, dávejte si na to pozor hlavně v případě koupě bazarového kusu. Ruční brzdu hluboké kočárky nemívají.

Klasický hluboký kočárek a jeho skladnost, skládání, rozměry a váha

Hluboký kočárek bez kombinace nepatří k těm neskladnějším, nejmenším a nejlehčím. Jestliže máte doma málo místa nebo budete často cestovat, dopředu si změřte, jestli bude kočárek splňovat vaše nároky na prostor. Dobrou zprávou je, že se v dnešní době snad všechny hluboké kočárky dají složit. Některé více, některé méně. Pokud skládání využijete často, vybírejte typ, který složíte bez problémů v jedné osobě do pár sekund.

Rozměry složeného hlubokého kočárku musíte porovnat s rozměry kufru auta, naopak rozměry nesloženého kočárku zase třeba s velikostí výtahu. Myslete i na to, že zatímco látková korbička se dá většinou složit do plochého tvaru, proutěná korba vám zabere spoustu dalšího místa. Váha je důležitá zejména pro ženy. Těžký kočárek se špatně tlačí do kopce a jeho náročné přenášení vám neudělá radost.

Naprostá většina hlubokých kočárků je vybavena spodním košíkem nebo taškou. Koš je drátěný nebo látkový, nabízí se různé velikosti a varianty. Využijete ho na odkládání věcí při větším výletu nebo při nakupování. Drátěný koš u hlubokých kočárků s velkými koly se nesloží a zabírá místo, taktéž přidává na váze.

Jak poznat kvalitní hluboký kočárek?

Abyste poznali, zda je kočár s hlubokou korbou kvalitní, musíte se zaměřit na materiály jednotlivých částí. Jaký je materiál koleček, konstrukce a korby? Bude-li konstrukce neodlehčená ocelová (velmi těžká) nebo třeba dokonce plastová (levná, nekvalitní), kolečka z obyčejného plastu (rachtavá) a korbička z látek s nejasným složením nebo původem (nebezpečné chemické látky), rychle od něj ruce pryč. Koukejte po ekologických materiálech bez nebezpečných přísad a barev, po látkách certifikovaných pro miminka a mrkněte před koupí na internetové recenze.

Jaké příslušenství můžete k hlubokému kočárku pořídit?

K hlubokému kočáru většinou dostanete nánožník, pláštěnku, síťku proti hmyzu a přebalovací tašku. Hodí se, když je k dispozici i držák na pití (ať už ho využijete pro vás, či pro dítě). Rodiče se staršími dětmi mohou ocenit možnost přikoupení stupátka, rodiče vozící kočárek v zimě zase fusak, rukávník nebo rukavice.

Náš tip

Chcete ladit? Pořiďte své starší dcerce hluboký kočárek pro panenky!

Kde koupit kočárek s hlubokou korbou?

Internetový obchod iMrnous.cz nabízí budoucím i stávajícím rodičům všechno potřebné pro jejich miminko, především velký výběr kočárků. Vyhledávání na tomto online obchodu je příjemné, můžete vyfiltrovat velké množství parametrů, které jsou vaší podmínkou, například kočárky pro vysoké rodiče, houpavé kočárky nebo materiál koleček.

Svůj vysněný hluboký kočárek můžete vybrat a koupit i díky cenovému srovnávači Heureka.cz. Portál, na kterém si ty pravé produkty vybírá 4 miliony uživatelů z České republiky měsíčně, vám pomůže najít nejlepší cenu, ale najdete zde mnoho recenzí spokojených i nespokojených uživatelů jednotlivých produktů.

Nejoblíbenější značky

Značka Kunert pochází z Polska, která své produkty exportuje do celého světa. V České republice nabízí 13 kolekcí kočárků. Všechny mají pevný a stabilní rám, vyznačují se svým atraktivním moderním vzhledem a kvalitními materiály. Produkty společnosti Kunert splňují všechny povinné evropské normy a homologace pro kočárky, zároveň je značka certifikovaná TUV Nord a ZETOM.

Výrobce kočárků, společnost Lonex, vyčnívá svou retro kolekcí hlubokých kočárků s proutěnými korbami a velkým množstvím barevných kombinací. Kromě retro kočárků nabízí i moderní produkty ve dvojkombinacích a trojkombinacích. Značka Lonex splňuje všechny potřebné bezpečnostní normy.

Cena hlubokých kočárků

Cena samostatných hlubokých kočárků se pohybuje zhruba od 6 do 10 tisíc Kč. Pokud se rozhodnete koupit hluboký kočárek pro miminko levněji, dobře si ověřte kvalitu a nezávadnost použitých materiálů. Bez obav můžete koupit značkové použité kočárky s velkou korbou, ušetříte několik tisíc.

Stejně tak můžete svůj kočárek s hlubokou korbou prodat na bazaru, tím se vám část investice do něj vrátí. Kočárky s hlubokou korbou se používají krátkou dobu a miminko v nich skoro pořád spí, jsou tedy ve velmi dobrém stavu. O takové kočáry je mezi maminkami velký zájem.

Nejoblíbenější kočárky s velkou korbou

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (22 hlasů)

Autor článku

Lucie Šajnarová
Lucie Šajnarová

Lucie je vášnivá čtenářka a redaktorka, která se snaží přinášet zajímavosti a novinky prostřednictvím svých článků. Její práce zahrnuje širokou škálu témat, od elektroniky a beauty až po zdravý životní styl. Ve svých článcích se snaží nejen informovat, ale také inspirovat a povzbuzovat své čtenáře. Zkoumá nejnovější trendy ve světě a zároveň hledá inspiraci v každodenním životě. Protože vlastní zkušenost je vždy cennější. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář