ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Dětské zboží > Kočárky

Kočárky

V rámci našich recenzí a srovnávacích testů se zaměřujeme na nejrůznější výrobky. Důležitou roli přitom hraje dětské zboží, na jehož výběru si dáváme mimořádně záležet. Proto dává smysl, že nesmí chybět ani ty nejlepší produkty reprezentující dětské kočárky. Zaměřili jsme se na různé typy – sportovní kočárky pro aktivní rodiče, kočárky pro dvojčátka, ale i klasické kombinované kočárky a další.

Jestliže s výběrem toho nejlepšího kočárku pro vaše děťátko tápete, jste tu správně pro radu. Naše články vás výběrem provedou.

Sportovní kočárky

Sportovní kočárky - hub kočárky

Sportovní kočárek je geniální volbou pro aktivní rodiče. Říká se, že s příchodem potomka se všechno změní, ale neradi byste měnili svoji zálibu v podobě běhu, jízdy na bruslích či procházek v přírodě? Pak je sportovní kočárek řešením vašeho problému. Umožní vám pokračovat ve vašem koníčku při zachování maximálního pohodlí a bezpečí pro miminko.

Při výběru sportovního kočárku hraje roli několik důležitých faktorů. V první řadě je nutné zvážit věk a hmotnost dítěte. Dbát byste měli na odpružení kol a výškově nastavitelná madla. Ujistěte se také, že kočárek odpovídá evropským bezpečnostním normám a byl náležitě testován. Manipulaci s kočárkem také ovlivňuje jeho hmotnost. Čím nižší, tím lepší.

Kočárky na běhání

Kočárky na běhání - hub kočárky

Podobnou skupinu jako sportovní kočárky tvoří také kočárky na běhání. Zde se výběr bude odvíjet pravděpodobně zejména od toho, zda jste v běhu začátečníky nebo už se mu nějakou dobu věnujete. Výsadou takovýchto kočárků je odpružení kol a nízká hmotnost. I levnější modely by přitom měly být vybavené ruční brzdou, která zajistí bezpečnost.

Vzhledem ke své povaze jsou kočárky na běhání vhodné také pro využití během bruslení. Je však nutné následovat několik pravidel pro bezpečnost, pohodlí děťátka a dodržení jeho režimu. Odpružená kola a ruční brzdu už jsme zmínili, v našem článku se ale dozvíte, že je vhodné využít také reflexních prvků. Důležitá je nastavitelná rukojeť a kompaktnost kočárku.

Kočárky Thule

Kočárky Thule - hub kočárky

Samostatný článek jsme věnovali kočárkům od značky Thule. Ta se na trhu objevila ve 40. letech 20. století, tehdy jako specialista na produkty související s automobilovým průmyslem. Její specializace se však rozšiřovala a v dnešní době prodává kromě nosičů kol, střešních boxů a příslušenství pro obytné vozy právě také kočárky, vozíky za kolo a dětské cyklosedačky.

Jelikož se firma zaměřuje na aktivní životní styl, kromě městských kočárků prodávají také ty na běh. Jejich cena se obvykle pohybuje v řádu několika tisíc. Všechny kočárky Thule spojuje vysoká kvalita provedení, komfort rodiče i děťátka a široká využitelnost. Od této značky zakoupíte kočárky pro novorozence, batolata i dvojčátka. I tyto ve verzi pro běhání.

Kočárky Cybex

Kočárky Cybex - hub kočárky

Důležité zastoupení mezi kočárky a dětským zbožím mají také kočárky Cybex. Značka je proslulá svou specializací na produkty pro malé děti, možná jste již narazili na jejich kvalitní autosedačky, dětské nosiče, nosítka či dětský nábytek. V každém z jejich výrobků je znát, že byl kladen důraz na bezpečnost, kvalitu, funkčnost a jednoduchý avšak originální design.

Kočárky Cybex patří k nejdůležitějším a nejšpičkovějším zástupcům v této kategorii. Nepatří sice k nejlevnějším, ale použité technologie jsou zárukou kvality výrobku a bezpečí vašeho miminka. Vybírat můžete z kočárků pro novorozence, poskládáte ale i celý cestovní systém. Důkladněji vás s možnostmi seznámí náš článek, který doporučí produkty za různé ceny.

Kočárky Kinderkraft

Kočárky Kinderkraft - hub kočárky

Kočárky a další výrobky značky Kinderkraft velmi často nabízejí úctyhodný poměr mezi cenou a kvalitou produktu. Kočárky se mohou pochlubit moderním designem, který sází na heslo „v jednoduchosti je krása“. A vychází mu to. Oblíbené jsou také díky své skladnosti a bohatému příslušenství. Kočárky Kinderkraft pocházejí z dílny polské společnosti.

Na trhu je k dostání několik typů těchto kočárků. Pořídíte kočárky hluboké, sportovní, v trojkombinaci i dvojkombinaci. Na výběr je z několika produktových řad, přičemž každá má svá specifika. Náš článek vám je všechny stručně představí. Kromě toho poradí s tím, kde kočárky Kinderkraft koupit a v jakém cenovém rozmezí se obvykle pohybují.

Kočárky pro dvojčata

Kočárky pro dvojčata - hub kočárky

Z dvojčátek jste se možná radovali, ale uvědomění, že budete muset nakoupit vše dvakrát, vás nejspíš vrátilo zpátky na zem. Nebojte, dnešní doba si s tím umí poradit a jde rodičům napřed tak, aby je to finančně bolelo co nejméně. Kromě všelijakých vychytávek, které vám starost o dvojčátka usnadní a jsou jim ušita na míru, existují totiž také přímo kočárky pro dvojčata.

Mezi kočárky pro dvojčata najdete kombinované i sportovní. Je potřeba počítat s tím, že jsou trochu větší než klasické kočárky, proto pečlivě porovnejte jejich velikost například s dveřními průchody či skladovacím prostorem. Kočárky pro dvojčata obvykle nabízejí dva typy uspořádání sedaček. Je toho více, na co se zaměřit, a náš článek vás nenechá ve štychu.

Kočárky do letadla

Kočárky do letadla - hub kočárky

Kočárky do letadla jsou trochu netradiční kategorií. Cestování letadlem je z hlediska zavazadel alchymií samo o sobě. Každý cestovatel si prochází mírným infarktem pokaždé, když obsluha na letišti váží a přeměřuje jeho kufr. A co teprve, když se do toho zamíchá kočárek. Každá aerolinka má navíc pro přepravu zavazadel a kočárků vlastní pravidla.

Abyste se problémům při nástupu do letadla vyhnuli, doporučujeme vám vybrat vhodný typ kočárku. V první řadě je pochopitelně nejdůležitější se zaměřit na rozměry kočárku ve složeném stavu. V potaz je potřeba vzít také hmotnost kočárku, která by ideálně neměla překročit 10 kg. Náš průvodce vám ale také připomene nutnost snadného složení kočárku.

Retro kočárky

Retro kočárky - hub kočárky

Také jako Xindl X čekáte na to, až retro zase přijde do módy? To už se ale přeci dávno stalo! Retro designy teď zrovna frčí a tento trend se nevyhnul ani kočárkům. Retro kočárky slibují krásný design dotažený do posledního detailu. Je tak více než pravděpodobné, že se kočárek nebude líbit jen rodičům malého uzlíčku štěstí, ale také prarodičům.

Parametry výběru retro kočárku se nijak neliší od ostatních kočárků. Stále je potřeba se zaměřit na jeho konstrukci, kola, odpružení, rozměry, hmotnost či skladnost. I zde můžete přikoupit různé příslušenství, které bude s designem kočárku ladit. A právě design je to, co vás při výběru retro kočárku bude zajímat nejvíce. Přinášíme tipy na konkrétní produkty.

Golfové kočárky

Golfové kočárky - hub kočárky

Na pořízení golfového kočárku máte času dost. Miminkům, která ještě nesedí, se totiž nedoporučuje. Mohlo by to negativně ovlivnit jejich tělesný vývoj. Ale pokud už máte dítko starší, může vám být v mnoha situacích přínosem. K jeho výhodám patří nízká hmotnost, skladnost díky malým rozměrům po složení, a z toho vyplývající snadná manipulace.

Náš článek si pro vás připravil tři reprezentanty této kategorie. Liší se od sebe cenou i vlastnostmi. Po představení produktů následuje přehledný manuál, který vám řekne, na co se při výběru zaměřit. Seznámí vás s klady a zápory golfových kočárků a přiměje vás položit si různé otázky. Jedna z nich se týká například toho, v jakém terénu ho budete využívat.

Hluboké kočárky

Hluboké kočárky - hub kočárky

Hluboké kočárky s korbičkou se doporučují zejména pro novorozence a kojence. V momentě, kdy už děťátko sedí, ho možná korbička přestane bavit a začne se dožadovat většího rozhledu. Období, které této chvíli předchází, je však velice důležité pro zdravý psychomotorický vývoj děťátka. A proto byste se měli správně připravit i na výběr hlubokého kočárku.

Jestliže si výběrem nejste jistí, námi sepsaný průvodce vám pomůže. Řekne vám, jaká velikost korby je nejlepší, jaká konstrukce nejkvalitnější a jak hluboká by korba měla být. Nechybí ani informace o výhodách a nevýhodách hlubokých kočárků. Seznámí vás také s typy kol, která se u jednotlivých modelů objevují. Dozvíte se však mnohem více.

Kombinované kočárky

Kombinované kočárky - hub kočárky

Poslední z našich kočárkových průvodců patří kombinovaným kočárkům. I v tomto článku jsme pro vás vybrali tři nejlepší kočárky, každý z jiné cenové kategorie. Vybírali jsme tak, aby i ten nejlevnější splňoval nároky na bezpečnost a kvalitu zpracování. Tyto kočárky vám dají nástin toho, jaké produkty a za jakou cenu se na trhu nejčastěji objevují.

Abyste kombinovaný kočárek vybírali s co nejklidnější myslí, dotýkáme se ve článku těch nejdůležitějších parametrů. Přečíst si tedy můžete pár slov k pohodlí, bezpečnosti a praktičnosti. Nechybí ani stručné představení dalších typů kočárků. Článek uzavírají závěrečné tipy, které vám připomenou, že dobrý kočárek můžete koupit i v bazaru.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.6 (24 hlasů)

Autor článku

Veronika Štrachová
Veronika Štrachová

Jsem vystudovaná personalistka. Během rodičovské dovolené mě začalo bavit testovat nové produkty a psát o nich recenze, a proto jsem se této oblasti začala věnovat naplno. Rozumím si s moderními technologiemi a ráda zkouším nové výrobky. Ve volném čase se věnuji péči o zahradu, procházkám v přírodě se synem a turistice. Ráda objevuji krásu českých hor, lázeňských středisek a historických center měst.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář