ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Test nejlepších kočárků 2020 + Rady jak vybrat

Datum 10.4.2020 Odborná redakce Odborná redakce

Narození potomka je nejdůležitější událostí našeho života. I proto se většina nadcházejících rodičů na tento radostný zlom včas a důkladně připravuje. Na prvním místě pomyslného seznamu nezbytností bývá koupě kočárku.

Následující článek vám pomůže v orientaci mezi jejich základními typy. Upozorní na hlavní zásady, které je dobré při volbě kočárku dodržet, a také představí výběr aktuálně nejlepších a nejprodávanějších kombinovaných kočárků na trhu.

Nejlepší cena/kvalita
Petite&Mars Grand II 3v1 Platinum
Zlatý střed

Kvalitní kočárek s bohatým příslušenstvím a pohodlím.

Nejlepší celkově
Kinderkraft Prime 3v1 2020
Pro náročné

Stabilní a vybavený kočárek vysoké kvality.

Nejlepší levný
Britax Römer B-Agile M
Levný základ

Levný a funkční kombinovaný kočárek.

1Nejlepší kombinované kočárky

Recenze: Petite&Mars Grand II 3v1 Platinum – Kvalita za rozumnou cenu

recenze Petite&Mars Kombinovaný Grand II 3v1 Platinum Indigo 2020

Hmotnost: 18,8 kg | Vnitřní délka korby: 80 cm | Počet a typ kol: 4, nafukovací, plastová | Odpružení: ano | Možnost připevnit: ano | Přibližná cena: od 9 400 Kč

Klady
 • Kvalitní kombinace za super cenu
 • Bohaté příslušenství
 • Krásný design a zpracování
 • Velmi pohodlné užívání
 • Velký úložný prostor
Zápory
 • Nic zásadního

Kombinovaný kočárek Petite&Mars Kombinovaný Grand II 3v1 Platinum Indigo 2020 nabízí nejlepší poměr ceny a kvality mezi aktuálními modely. Doporučený typ nabízí velké pohodlí z hlediska ovládání. Nechybí páková brzda, terénní gumová kolečka, teleskopická rukojeť a prostorný nákupní koš. Výrobce pamatoval samozřejmě i na dítě.

Kočárek byl opatřen velkou stříškou, nastavitelnou opěrkou na nohy a sedadlem s možností polohování do 3 pozic. Součástí kombinovaného kočárku je také pláštěnka, autosedačka, podložka do sportovního kočárku, přebalovací taška a další věci. Nosnost kočárku je 15 kilogramů a je vhodný od narození do 36 měsíců věku miminka. Oceňujeme také špičkové zpracování a krásný design, který vám nikdy ostudu neudělá.

Recenze: Kinderkraft Prime 3v1 2020 – Nejlepší kombinovaný kočárek na trhu

Kinderkraft Prime 3v1 2020 test

Hmotnost: 21,9 kg | Počet a typ kol: 4, nafukovací | Odpružení: ano | Možnost připevnit autosedačku: ano | Přibližná cena: od 11 200 Kč

Klady
 • Nejlepší kočárek a vítěz testu
 • Kvalitně zpracované materiály
 • Odpružená kola vhodná do všech terénů
 • Odolný a stabilní
 • Lehce ovladatelný
 • Bohaté příslušenství
Zápory
 • Vyšší hmotnost
 • Vyšší cena

Vítězem testů se stal kombinovaný dětský kočárek Kinderkraft Prime 3v1 2020. Má to své důvody, kterých není rozhodně málo. Především stojí za pozornost moderní design. Každá maminka bude z nového modelu nadšena. Z hlediska praktičnosti je vynikající bytelná konstrukce z hliníku. Hmotnost kočárku je i tak téměř 22 kilogramů. Tím pádem se však vyšvihla i nosnost, proto v něm můžete vozit dítě až do 13 kg.

Kinderkraft Prime má všechna kola odpružená, což zajišťuje vysoký komfort pro dítě i maminku. Samozřejmostí jsou pohodlná nafukovací kola: přední jsou otočná s možností aretace. Na zadní nápravě najdete centrální brzdu zvyšující bezpečnost. Kočárek je velmi kompaktní a skladný. Konstrukci složíte rychle a dvojitá ochrana brání náhodnému rozložení.

Sportovní sedačka vašemu dítěte dopřeje stříšku s výklopným kšiltem, polohovatelnou opěrku až do úplného lehu, 5bodové bezpečnostní pásy, polohování nožiček a bezpečnostní madlo. Hluboká korba je zase více pohodlná a podložka umožňuje nastavení sklonu.

Kinderkraft Prime 3v1 2020 patří mezi nejlépe hodnocené kočárky v našem porovnání. Jasný vítěz testu, se kterým chybu neuděláte. Za vyšší kvalitu si ale musíte připlatit.

Recenze: Britax Römer B-Agile M Elephant Grey 2020 – Levný TIP

test Britax Römer B-Agile M Elephant Grey 2020 - Levný TIP

Hmotnost: 10 kg | Počet a typ kol: 4, gumová | Odpružení: ano | Možnost připevnit autosedačku: ano | Přibližná cena: od 5 800 Kč

Klady
 • Nízká hmotnost
 • Solidní zpracování
 • Možno připojit autosedačku
 • Úložný prostor, pláštěnka a držák na pití
Zápory
 • Za ty peníze není co vytknout

Kombinovaný kočárek Britax Römer B-Agile M Elephant Grey 2020 patří mezi levnější modely. Zároveň to ale neznamená, že se jedná o nekvalitní produkt. Kočárek Britax Römer se nám líbí svojí nízkou hmotností kolem 10 kilogramů a hezkým a funkčním zpracováním. Kočárek má klasickou skládací konstrukci z odolného materiálu. Hodí se proto na časté používání a výlety.

O miminko je dobře postaráno polstrovaným sedadlem a polohovací opěrkou zad. Doporučený model je kompatibilní s měkkou korbičkou i autosedačkou stejné značky. Maminky zase potěší odkládací prostor ve spodní části kočárku. Najde se místo pro menší nákup, pití, svačinu a potřeby pro dítě. Uvnitř balení najdete pláštěnku a praktický držák na pití. Skvělý kočárek za nízkou cenu.

2Nejlepší sportovní kočárky

Tipy na nejlepší sportovní kočárky naleznete v samostatném článku.

3Nejprodávanější kočárky

4Jak vybrat kočárek?

Při výběru kočárku pravděpodobně každého nadcházejícího rodiče ohromí množství typů a modelů dětských kočárků. Zorientovat se v tak široké nabídce a vybrat si ten nejlepší kočárek pro vaše potřeby, není jednoduchý úkol. Kočárek by měl splňovat určité parametry, které však nelze stanovit obecně.

Jiné požadavky bude mít rodina žijící ve velkém městě a jiné rodina na vesnici. Je potřeba aby si každý rodič rozmyslel, co od kočárku očekává. Mezi základní oblasti, které je nutné si při výběru ujasnit, proto patří životní styl, bezpečnost a design.jak vybrat kočárek - testy

Životní styl

Jak už bylo řečeno, je zcela zásadní v jakém prostředí a jakým životním stylem žijete. Do terénu se hodí odolný kočárek, který díky odpružení (ideálně všech kol), bude pro dítě pohodlnější. Vhodná jsou také velká, nejlépe nafukovací kolečka.

Oproti tomu ve městě, kde bývá hlavním požadavkem jednoduchá ovladatelnost kočárku, je dobré zvolit kolečka otočná o 360°. Na výběr jsou kočárky v tříkolovém a čtyřkolovém provedení. I tato volba se odvíjí od místa kde žijeme. S tříkolkami se povětšinou lépe manipuluje, ovšem do terénu již tak praktické nejsou.

Pokud často cestujete automobilem, je vhodný lehčí kočárek s možností snadného rozložení a opětovného složení. Zohledněte i další aktivity, kterým byste se s dítětem rádi věnovali.

Například pokud plánujete, že budete chtít s kočárkem provozovat inline bruslení, bude se hodit kočárek s ruční brzdou. Při rychlé jízdě je potřeba přední kola zaaretovat, proto při výběru vždy zkontrolujte možnosti a funkčnost aretace kol.

Pohodlí a bezpečnost

Kritérium bezpečnosti kočárku je samozřejmostí, ovšem ne všechny ho splňují. Pokud výrobce uvádí, že je u kočárku dodržena norma ČSB EN 1888, můžete si být jisti, že se jedná o bezpečný výrobek, který prošel všemi testy a splňuje všechny bezpečnostní požadavky.

Při výběru v obchodě je také dobré zkontrolovat kvalitu brzd. Stačí kočárek umístit na nakloněnou rovinu a zabrzdit. Vybírejte kočárek s dostatečně prostornou hlubokou korbou. Dítě se v ní cítí pohodlně a také z ní hned nevyroste. Pro přenášení nejmenších miminek anebo spících dětí je praktické, pokud je možné korbu snadno „vycvaknout“ z podvozku. Alternativou může být vyjímatelná vnitřní taška, která je uvnitř korby.

Pohodlí zvýší také možnost polohování rukojeti. Změnu směru jízdy dítěte uvítáte především když proti vám svítí slunce, je nepříjemný vítr nebo déšť. Zde je však třeba dát si pozor. Ne všechny modely kočárků polohovat rukojeť umožňují.

Kompatibilita a praktičnost

Na krátký nákup nebo třeba k doktorovi je praktické, pokud je možné nasadit autosedačku, ve které dítě vezeme, na podvozek. Nejčastěji proto lidé volí kočárek kombinovaný. Upřednostněte kočárek, u kterého je možné všechny části potahu odepnout a vyprat.

Nezapomeňte promyslet také barvu, aby vám ladila s ostatní výbavou.  Zmínit musíme i velikost úložného prostoru pod kočárkem, která se u jednotlivých modelů velmi liší. Především na nákupech se potvrdí, že čím větší prostor je, tím lépe.

Typy kočárků

Kočárky je možné rozdělit na hluboké, sportovní, kombinované a lehké (tzv. golfové hole). Dítě bude nejprve potřebovat kočárek hluboký, který mu bude sloužit do cca 8 měsíců.

Poté následuje sportovní kočárek s polohovatelnou sedačkou, který dítě využije asi do dvou let věku. Golfové hole slouží pro přepravu větších dětí (cca od 2-4 let) a řadí se také mezi sportovní kočárky. Charakteristická je pro ně velmi nízká hmotnost a skladnost, což rodiče využívají tehdy, chtějí-li dítě jen nechat v kočárku odpočinout či vyspat.

V současnosti však již většina rodičů nekupuje všechny tyto kočárky zvlášť, ale volí tzv. kombinovaný kočárek. Tedy podvozek, na který lze umístit korbičku hlubokého kočárku, sedací část sportovního kočárku a také autosedačku pro nejmenší děti (0-13 kg).

typy kočárků

Kombinované kočárky

V posledních letech je nejčastější volbou rodičů kočárek kombinovaný. Takový multifunkční kočárek v sobě zahrnuje hluboký kočárek pro nejmenší miminko i sportovní pro starší děti a vydrží dítěti víceméně na celé dětství. K podvozku je vždy také možné připevnit autosedačku, a pokud set obsahuje i autosedačku typu vajíčko, označuje se často jako „trojkombinace“. jestli-že se rozhodnete pro autosedačku jiné značky, je možné ji zpravidla k podvozku připevnit pomocí adaptérů (najdete například na https://prislusenstvi-ke-kocarkum.heureka.cz/f:8291:5558283/ ).

Kombinované kočárky jsou dobře skladné, nevýhodou bývá vyšší hmotnost a také pořizovací cena. Častým problémem  jsou také menší korby, což se však dá vyřešit hlubokou přenosnou taškou, která se používá u sportovní verze pro nesedící děti. U některých kombinovaných kočárků však již korby bývají stejně prostorné, jako u těch hlubokých. Sportovní verze bývá srovnatelná se „sporťákem“ bez kombinace. Lze tedy říci, že výběr kombinace je dobrou volbou. Ne nadarmo je tento typ kočárku u rodičů nejoblíbenější.

Hluboký kočárek

Tento typ kočárku je určen pro novorozence a děti do cca 8 měsíců věku. Děti se v něm cítí dobře, protože je veliký, prostorný a má velká kola a pérování. Nevýhodou je, že je i přes vysoké pořizovací náklady neskladný, těžký a je možné ho využít poměrně krátce. Některé větší děti z něho vyrostou i před dovršením šestého měsíce.

I z tohoto důvodu většina výrobců nevyrábí čistě hluboké kočárky, ale umožňuje možnost jejich přestavení na sportovní verzi ve chvíli, kdy dítě z korby vyroste. Hluboké kočárky, které takto přestavět nelze, vyrábí jen hrstka výrobců. Jedná se spíš o klasické modely, často v retro stylu.

Sportovní kočárek

Sportovní kočárky jsou určeny pro děti, které samy sedí, anebo pro ty, které se již nevejdou do korbičky. Polohovací sedačka umožňuje nastavení i do polohy vleže, takže je zabezpečena dostatečná podpora zad. Tyto kočárky často disponují velkými odpruženými koly, která jsou vhodná do terénu. Sportovní kočárky jsou většinou lehké a lze je  jednoduše složit do auta.

Golfové hole

Kočárky typu „golfové hole“ slouží pro sedící děti k přepravě na kratší vzdálenosti. Jsou lehké, jednoduše se skládají a rozkládají, ideální do dopravních prostředků. Na dlouhé cesty však vhodné nejsou. Většinou mají kolečka bez odpružení, opora zad není dostatečná a pro dítě tak je dlouhá jízda v něm nepohodlná. Malá kola také nejsou vhodná do terénu nebo sněhu. Na trhu existují dražší a propracovanější modely, které jsou však srovnatelné se „sporťákem“ anebo se sportovní verzí kočárku kombinovaného.

Závěrečné tipy

 • Při výběru kočárku zohledněte také velikost výtahu a všech prostor, ve kterých se budete pohybovat. Ne všechny kočárky se například do malých výtahů vejdou.
 • Pokud máte děti po roce až dvou, je praktické koupit sourozenecký kočárek. Je možné sehnat verzi kdy děti sedí za sebou (miminko vzadu spí, starší sedí vpředu), anebo kdy jsou děti vedle sebe. Z jedné části může být již sportovní verze, v druhé hluboká korba.
 • Pokud budou vozit kočárek různě vysocí lidé, je vhodná polohovatelná rukojeť.
 • Pro rodiče sportovce jsou ideální multifunkční sportovní vozíky, se kterými lze běhat, lyžovat, nebo je možné je připojit za kolo. Vozík se vyrábí ve variantách pro jedno nebo dvě děti. Najdete například zde.
 • Pokud nechcete kupovat kočárek nový, nebo třeba chcete ještě jeden kočárek na zahradu/chalupu, podívejte se na nabídku různých internetových bazarů. Kvalitnější kočárky, které používalo jen jedno dítě, bývají ve velmi dobrém stavu. Mnoho rodičů takto také pořizuje dětskou autosedačku pro nejmenší, ze které děti rychle vyrostou. Viz například tady.

Na závěr

Pokud si jako nastávající rodiče dobře rozmyslíte, k jakému účelu má kočárek sloužit, nebude vám jeho výběr dělat velké potíže. Zkušenosti ostatních jsou jistě určitým měřítkem, avšak vždy přemýšlejte o vlastním životním stylu a o vlastních požadavcích.

Nejčastěji v současnosti rodiče volí kočárek kombinovaný, který dítěti vydrží téměř celé dětství. Pokud není součástí, dokupují k němu autosedačku typu vajíčko a později také golfové hole, pro starší děti.

Nejlepší kočárky podle zákazníků

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články