Nejlepší sportovní kočárky roku 2018 – recenze a tipy jak vybrat

Rodiče malých dětí moc dobře vědí, jak obtížné může někdy být jejich přeprava z místa na místo. Ačkoliv v segmentu kočárků došlo v posledních letech k výrazným pokrokům a stále více se objevují produkty z odlehčených a snadno skladatelných materiálů, není jejich obsluha vždy bez problémů. Proto je nutné při nákupu pozorně přebírat jednotlivé druhy vozítek pro děti tak, aby byl přesun komfortní a rychlý. Jedním z nejdůležitějších druhů těchto vozů jsou kočárky sportovní, jež najdou využití především v rodinách aktivních sportovců.

Abyste se při nákupu toho správného transportního zařízení pro své ratolesti neztratili, připravili jsme pro Vás následující text. V něm Vás jednak upozorníme na klíčová kritéria výběru sportovních kočárků, jednak představíme trojici nejlepších výrobků, s nimiž je možné se v současné době na trhu setkat.

Nejlepší sportovní kočárky

CARETERO Golf Alfa 2016 červený

4Baby Shape 2017 tyrkysový

CARETERO Golf Spacer 2017

CARETERO Golf Alfa 2016 červený

4Baby Shape 2017 tyrkysový

CARETERO Golf Spacer 2017 navy

Levný základ

Zlatá střední cesta

Pro náročné

KLADY

Výhodná cena

Snadné skládání

Nízká hmotnost

Nízká hmotnost

Odpružení kol

Kvalitní konstrukce

Skladnost

Nízká hmotnost

Snadná manipulace

ZÁPORY

Nižší odolnost plastových koleček

Absence odpružení kol

Pouze pro jízdu ve městě

Plastová kolečka

Menší boudička

SHRNUTÍ

Kočárek ideální pro všechny, kteří chtějí svůj volný čas s dětmi trávit nenáročnými procházkami po městě

Výborná varianta pro uživatele, kteří si chtějí užívat ničím nerušeného pohybu se svými ratolestmi

Kočárek pro náročnější rodiče a jejich děti. Díky kvalitní konstrukci se nemusí obávat ani zdolávání obtížných terénů, ačkoliv opatrnost je vždy na místě.

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

Recenze: CARETERO Golf Alfa 2016 červený

Nosnost: 15 kg | Hmotnost: 5,4 kg | Materiál koleček: plast | Odpružení: ano | V souladu s normou EN 1888: ano | Přibližná cena: 1 300 Kč

KLADY:
 • Výhodná cena
 • Snadné skládání
 • Nízká hmotnost

ZÁPORY:
 • Nižší odolnost plastových koleček
 • Absence odpružení kol

Kočárek od firmy CARTERO Golf Alfa 2016je ideální volbou pro všechny, kteří chtějí se svou ratolestí brouzdat městské cesty a chodníky. Vyniká především svou nízkou cenou, jež se pohybuje hluboce pod průměrem částek, jež je nutné za tyto výrobky zaplatit.

Podstatnou výhodou je snadné skládání, které zvládnou i laici. Díky tomu se navíc výtvor vejde bez větších problémů i do malých domácností či útrob auta. Potěší i nízká základní hmotnost kočárku, takže ani výstup do schodů či jízda v MHD nebude nikterak vyčerpávající.

Nejzásadnějším nedostatkem je potom vcelku nízká odolnost drobných plastových koleček. Ta mohou být především na náročnějším terénu náchylnější k lámání. Proto je dobré zařízení využívat opravdu na těch nejméně náročných prostorech. Kola nejsou odpružena, takže je třeba počítat s tím, že každý náraz a nerovnost bude poznat.

Celkově se tak jedná o dobrý produkt bodující především opravdu nízkou cenou. Jeho vlastnosti plně dostačují pro méně náročné uživatele, kteří chtějí své ratolesti vozit po městě.

Zjistit cenu >>

Recenze: 4Baby Shape 2017 tyrkysový

Nosnost: do 15 kg | Hmotnost: 7,9 kg | Materiál koleček: plast | Odpružení: ano | V souladu s normou EN 1888: ano | Přibližná cena: 1 800 Kč

KLADY:
 • Nízká hmotnost
 • Odpružení kol

ZÁPORY:
 • Pouze pro jízdu ve městě

Druhým modelem našeho přehledu je 4Baby Shape 2017. Ten oproti svému předchůdci nabízí kvalitně provedené odpružení kol, zaručující, že terénní nerovnosti a překážky nebudou při jízdě s kočárkem nijak znát.

Velkým kladem je i nízká hmotnost. Díky ní je možné výrobek bez problémů využívat i v místech vyžadujících si časté nošení po schodech či nakládání do vozů městské hromadné dopravy. Kočárek též unese dítě do hmotnosti 15 kg, což je zcela dostačující množství vzhledem k určenému věku do 36 měsíců.

Největším negativem je přítomnost plastových kol. Úroveň jejich zpracování též není nikterak vysoká, a tak je nutné počítat s tím, že kočárek lze využít pouze pro pohyb v městském prostředí. Jízda náročným přírodním terénem totiž může vést k poškození celé soupravy.

Sečteno a podtrženo, produkt 4 Baby Shape 2017 je dobrou alternativou pro všechny, kteří si chtějí užívat komfortního pocitu při vezení své ratolesti městskou zástavbou. Dík systému odpružení totiž nebudou případné nerovnosti vůbec znát.

Zjistit cenu >>

Recenze: CARETERO Golf Spacer 2017

Nosnost: do 15 kg | Hmotnost: 10 kg | Materiál koleček: plast | Odpružení: ano | V souladu s normou EN 1888: ano | Přibližná cena: 2 400 Kč

KLADY:
 • Kvalitní konstrukce
 • Skladnost
 • Nízká hmotnost
 • Snadná manipulace

ZÁPORY:
 • Plastová kolečka
 • Menší boudička

Mezi ty nejlepší dětské sportovní kočárky na trhu patří CARETERO Golf Spacer 2017. Ten vyniká zejména kvalitně zpracovanou konstrukcí. Díky ní není problém překonat i náročnější terény navzdory slabším plastovým kolečkům.

Potěší i snadné skládání výrobku, které se bez obtíží vejde do auta a ani v domácnosti nezabírá příliš místa. Složení a rozložení je navíc rychlé a komfortní, takže nezabere příliš času. Nízká hmotnost a drobné rozměry kočárku pak přispívají ke snadné manipulaci. Té napomáhají i plně otočná kolečka.

Právě kola představují největší slabinu výrobku. Vzhledem k tomu, že jsou vyrobeny z plastu, nejsou vhodná do nejnáročnějších podmínek, protože při větší zátěži může dojít k jejich prasknutí. Větší ratolesti může být problém umístit do rozměrově menší boudičky.

Celkově se jedná o skvělou volbu pro náročné a aktivní rodiče, kteří chtějí své drobečky brát na cesty. Vyplatí se ovšem přihlédnout k náročnosti terénu tak, aby nedošlo k nepříjemnému překvapení.

Zjistit cenu >>

Zpět na obsah ↑

Nejprodávanější kočárky podle Heureky

Zpět na obsah ↑

Jak správně vybrat sportovní kočárek?

Vzhledem k tomu, že sportovní kočárek je jen jedním z druhů dětských transportů, je třeba si před samotným nákupem ujasnit, zda je vůbec jeho volba vhodná. Klíčovými parametry, ovlivňujícími nákup potom jsou výšková nastavitelnost madel či průměr a odpružení kol. Každý rodič by potom měl zkontrolovat, zda jím vybraný produkt splňuje všechna bezpečnostní nařízení a normy. Svou roli hraje i hmotnost modelu a jeho skladnost.

Kdy koupit sportovní kočárek?

Sportovní kočárek je určen pro děti od 9 měsíců do zhruba 3 let věku. Dítěti poskytuje dostatečný komfort sedu a zároveň umožňuje klidný a nerušený spánek. Jedná se tak o druhou fázi, následující po hlubokém zařízení pro novorozence. V podobě golfového kočárku je potom využíván i jako rezerva pro děti v předškolním věku, jež se mohou delší chůzí unavit.

Při nákupu je tak dobré brát v potaz věk a hmotnost dítěte. Obvykle jsou tyto druhy zařízení schopné unést zhruba 15 kg. Ačkoliv bývají konstruovány tak, aby vydržely i vyšší zátěž, není příliš dobré na tento fakt spoléhat, aby nedošlo k případným nepříjemnostem.

Na trhu je ještě možné zakoupit univerzální, tzv. kombinovaný kočárek. Ten umožňuje nasadit různý druh korbiček na podvozek, díky čemuž je zajištěna jeho využitelnost po celou dobu růstu dítěte.

Kritéria výběru

Nastavitelnost madel

Zákazník by měl při nákupu správného modelu vždy vybírat typ, umožňující výškové nastavení madel. Díky tomu je možné přizpůsobit jeho ovládání výšce postavy, což je podstatné především v případě, kdy budou s ratolestí pomáhat i další členové rodiny.

Provedení kol

Jedním z významných parametrů ovlivňujících výběr je provedení kol kočárku. V současné době se na trhu vyskytují výrobky vybavené buďto nafukovacími či plastovými jednotkami. Každý typ se potom liší především místem a účelem využití. Obě možnosti spolu s jejich výhodami a nevýhodami jsou přehledně porovnány v následující tabulce:

Typ kol Použití Výhody Nevýhody
Nafukovací Přírodní terén, parky Vyšší odolnost, tlumení nárazů Riziko píchnutí, horší manipulace
Plastová Asfalt, městské chodníky Jednodušší natáčení Slabší tlumení nerovností

Pro dítě i jeho rodiče je vhodnější vybírat produkty s odpruženými koly. Ty napomohou omezit nepříjemné drncání a poskakování na méně rovném terénu. Díky tomu budou ratolesti bez problémů spát, aniž by byly jakkoliv ohrožovány a buzeny.

Průměr kol potom hraje významnou roli při pohybu v náročnějším terénu. Obecně platí, že čím větší kola jsou, tím větší stabilitu poskytují. Pro snadnější manipulaci by přední náprava měla být otočná kolem své osy.

Bezpečnostní normy

Zásadní je si při výběru ověřit, zda produkt bezezbytku splňuje evropské bezpečnostní normy. Kočárek musí být vždy označen odkazem na normu EN 1888 a kompletními identifikačními údaji výrobce. Nikdy není dobré nakupovat levnější napodobeniny. Ty se vyznačují především velmi nízkou kvalitou použitých materiálů a z ní vyplývající nosností.

Hmotnost

Vzhledem k tomu, že kočárek se často přenáší, je vhodné se při nákupu zaměřit i na jeho hmotnost. Ta by měla být pokud možno co nejnižší. Především by tento atribut měli vést v patrnosti uživatelé žijící v domech bez výtahu, případně ti, kteří často využívají služeb MHD.

Sportovní kočárky se obvykle pohybují v rozmezí od 8 do 13 kg. K tomuto základu je ovšem nutné připočíst i váhu ratolesti, jež celkový počet kil samozřejmě ještě dále navyšuje.

Skladnost

Zejména řidiči by měli zohlednit i možnost složení zařízení. Ta dobře poslouží i v domácnosti, kde šetří prostor, proto se vyplatí se poohlížet po modelech s co nejjednodušším systémem skládání. Sportovní produkty je možno složit buďto se samotnou sedačkou, případně ji odpojit a využít k přenosu ratolesti.

Nejprodávanější kočárky podle Heureky