ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze kolagenového nápoje Dr. Max Collagen Drink

Kolagenovy-napoj-Collagen-Drink-Dr.Max

Pokud je vaše pokožka ochablá a mdlá, pokud vás trápí klouby a bolest vás omezuje při pohybu, zřejmě je za tím nedostatek kolagenu. S přibývajícím věkem se produkce kolagenu snižuje, s čímž přicházejí různé kosmetické a zdravotní problémy. Na trhu existuje řada kolagenových doplňků. Naše redakce se tentokrát zaměřila na – Dr. Max Collagen drink – který jsem osobně užívala po dobu 30 dnů. Jaké jsou výsledky?

Chcete-li vědět jak skončily další produkty zaměřené na kloubní výživu v našem srovnání, přečtěte si článek nejlepší kolagenové drinky.

Hodnocení Dr. Max Collagen Drink

8.7

Výborný

Dr. Max Collagen Drink je prášek rozpustný ve vodě nebo džusu, který překvapí svojí příjemnou chutí. Doplněk je určen k dlouhodobému užívání, ale už po měsíční kúře si můžete všimnout jeho pozitivního vlivu na pokožku, klouby i celkovou psychickou rovnováhu. Vzhledem ke kombinaci účinných a výživových látek považujeme cenu přípravku za přiměřenou.

Účinné látky a léčivý efekt
9
Chuť a dávkování
9
Cena vs. kvalita
8
Klady
  • Praktické balení v sáčcích
  • Příjemná citrónová chuť
  • Vysoký obsah kolagenu I. typu
  • Dalších 5 prospěšných látek
  • Zlepšuje stav pokožky, vlasů, nehtů, kostí a kloubů
  • Výborná cena
Zápory
  • Se sladidlem
  • Horší rozpustnost v nápojích

Účinné látky a léčivý efekt

V každém sáčku kolagenového prášku Dr. Max Collagen Drink se nachází 6 prospěšných látek. Největší zastoupení má hydrolyzovaný kolagen I. typu, který se přirozeně vyskytuje ve šlachách a pokožce. V jednom nápoji tak přijmete 10 000 mg vepřového kolagenu Collagen Peptan®. Vepřový kolagen se získává z kůže, kostí a svalů prasat, je nejvíce podobný lidskému a proto je tento druh kolagenu pro nás nejpřirozenější. Je lehce stravitelný a tělo jej přirozeně vstřebá.

Dr.-Max-collagen-drink-balení

Hyaluronát sodný je derivát kyseliny hyaluronové, která má prokázány prospěšné účinky pro naši pokožku. Hyaluronát sodný rovněž na sebe váže vodu, a to až 1000 násobek své hmotnosti. Přípravky s jeho obsahem vyhledávají zejména lidé se suchou pokožkou. Kromě toho, že zlepšuje texturu pleti, také posiluje kožní bariéru, obnovuje rovnováhu pokožky, vyplňuje pokožku zevnitř, aby působila hladší a objemnější.

Vitamin C, kromě toho, že se jedná o silný antioxidant, pomáhá také tvorbě kolagenu. Zodpovídá za růst a obnovu tkání, posiluje pokožku, kosti, zuby a chrupavky. Zinek je znám také jako minerál krásy. Má blahodárné účinky na vlasy, pleť a nehty. Mangan je důležitý stopový minerál potřebný pro mnohé životně důležité funkce, mimo jiné také pro správný vývoj kostí a obranyschopnost imunitního systému.

Collagen Drink dá do pořádku také vaše vlasy a nehty. A to i díky vitamínu B7. Biotin ovlivňuje sílu a lesk vlasů, eliminuje vypadávání vlasů, přispívá také k silným nehtům.

Účinná látka obsah v 1 sáčku
Collagen Peptan® 10 000 mg
Hyaluronát sodný 50 mg
Vitamín C 40 mg
Zinek 5 mg
Mangan 1,8 mg
Biotin (B7) 25 μg

Chuť a dávkování

Pokud už máte nějakou zkušenost s kolagenovými nápoji, jistě nám dáte za pravdu, že právě jejich chuť je to, co vás odradí od dlouhodobého užívání. Pro tento prášek to neplatí. Collagen Drink Dr. Max má příjemnou citrónovou příchuť, díky které se do jeho užívání nemusíte nutit. Nápoj je s přidaným sladidlem, což ale nemusí vyhovovat každému.

Doporučené dávkování je 1 sáček denně, tedy jedno balení vám vydrží jeden měsíc. Prášek můžete rozpustit v čisté vodě, šťávě nebo džusu. Budete-li kreativnější, můžete jej přimíchat do smoothie nebo do jogurtu, každému podle chuti.

Dr.-Max-collagen-drink-s-dzusem

Cena vs. kvalita

Dr. Max Collagen Drink je produkt lékárny Dr. Max, kterou není třeba nějak zvlášť představovat. Dr. Max je síť online lékáren a kamenných lékáren, které najdete v každém větším městě. Dr. Max je znám širokou nabídkou farmaceutického zboží, výživových doplňků a zdravotnických prostředků. Kromě toho přináší balíček vlastních produktů pod značkou Dr. Max, které vznikají ve spolupráci s renomovanými a certifikovanými výrobci.

Kolagenový doplněk Collagen Drink jsme našli momentálně jedině v lékárně Dr. Max, kde se jeho cena pohybuje kolem 800 Kč. Pro někoho může být i těch 800 korun částka, která zatíží jejich měsíční rozpočet, avšak v porovnání s ostatními prémiovými doplňky s obsahem kolagenu je cena výborná. Dr. Max přináší přípravek, který plní své sliby a jeho účinky na sobě určitě vypozorujete, zlepší pokožku, vlasy, nehty, posílí klouby a zmírní jejich bolesti. K tomu, abyste však tato zlepšení mohli 100% připsat tomuto přípravku, je zapotřebí dlouhodobého užívání.

Forma kolagenového doplňku Prášek
Balení 30 sáčků/314 g
Doporučená denní dávka 1 sáček/10,47 g
Přibližná cena od 800 Kč

Mé zkušenosti s Dr. Max Collagen Drink

V první řadě musím vyzvednout praktické balení v sáčcích. Jelikož jsem se do užívání přípravku pustila během letní sezóny, ocenila jsem, že si je můžu přibalit na dovolenou a nezaberou moc místa.

V prvních dnech jsem prášek přimíchala k čisté vodě, abych zjistila jeho přirozenou chuť. Příjemně mě překvapil náznak citrónu nebo limetky, tato chuť mi i dlouho po vypití nápoje zůstala v ústech. Tedy žádné nepříjemné chutě či vůně. Vytknout musím rozpustnost prášku Dr. Max Collagen drink. Ani po přípravě několika sklenic se mi prášek nepodařilo zcela rozpustit.

Dr.-Max-collagen-drink-recenzia

Prášek jsem zkusila přimíchat i do šťávy a džusu. Mně osobně však takto připravovaný nápoj nevyhovoval. Vrátila jsem se proto k čisté vodě a na pravidelné užívání jsem si lehce zvykla.

Dr. Max Collagen drink jsem užívala 30 dní, což není zcela výpovědní doba, jelikož výrobce doporučuje dlouhodobé užívání. Mohu ovšem říci, že jsem postřehla jemné zlepšení na své pleti. Mám dojem, že vrásky jsou stejné, tón mé pleti se však sjednotil, ustoupila lokální zarudnutí. Pleť je na dotek pevnější a vláčnější. Největší změnu jsem postřehla na svých vlasech. Jsou pevnější s větším leskem a – co mě těší nejvíc – ráno jich na kartáči zůstává méně. 🙂

Mám podezření, že Collagen Drink Dr. Max mi pomohl i z hlediska bolesti kloubů. Mám problémy s koleny a s tímto doplňkem jsem měla jistější chůzi. Zda je to ovšem opravdu účinkem přípravku Collagen Drink, ukáže až jeho další užívání.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.1 (16 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář