ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze chytré chůvičky TrueLife NannyCam R7 Dual Smart

24. 8. 2023 aktualizováno

Když přijde na naše potomstvo, tak co do bezpečnosti není nikdy ničeho příliš. I když sám ještě dítko nemám, tak všemi deseti fandím každému funkčnímu přístroji a vychytávce, která dokáže tento náročný proces, starání se o miminko, usnadnit. Jednu takovouto vymoženost jsem pro vás nedávno otestoval a nešlo o nic jiného, než chytrou dětskou chůvičku TrueLife NannyCam R7 Dual Smart. Pojďte si přečíst, co všechno nabízí a zda stojí za investici.

9.3

Perfektní

Co na plat, teď když jsem si oblíbil chytrou dětskou chůvičku TrueLife NannyCam R7 Dual Smart si snad budu muset pořídit dítě. To je možná příliš ukvapené, ale nesčetně funkcí a uživatelsky přátelské rozhraní tohoto přístroje mě opravdu láká k tomu, abych ho mohl používat v každodenním životě. Ještě že mám kočky a nikde není zakázáno, že by TrueLife NannyCam R7 Dual Smart nesměla být použita na jiné tvory.

Abych to shrnul, myslím si, že kdokoliv, kdo by potřeboval spolehlivého pomocníka při péči o dítě (nebo mazlíčka), tak si nemůže snadno představit lepší volbu, než je TrueLife NannyCam R7 Dual Smart. Za mě skvěle vytvořená vychytávka, která si zaslouží jen a pouze skvělé hodnocení.

Design a zpracování
10
Funkce, rozhraní a ovládání
10
Výdrž a údržba
8
Klady
  • Otočná hlava
  • Automatická detekce pohybu
  • Zabudovaná lampička
  • Design a zpracování
Zápory
  • Kamera napájená jen na síť

Obsah balení

Než se pustíme do samotného výčtu součástí balení dětské chůvičky, musím zde uvolnit jednu zásadní myšlenku a to, že v tomto případě plně a dobrovolně opouštím jakékoliv touhy i přání mít pouze minimalistickou výbavu. Normálně si vážím toho, když je nějaký produkt složen pouze z jedné, maximálně dvou částí, ale zde mě naopak jisté věci navíc učinili velice šťastným. O tom ale až za chvíli.

V krabičce, ve které se k lidem TrueLife NannyCam R7 Dual Smart dostane je celkem pět částí, tedy elementů. Ta první je rodičovská jednotka pro sledování a ovládání této dětské chůvičky, tedy ta část, u které by měli být v případě oddáleného sledování poklidně spícího nebo hrajícího si miminka sami rodiče. Druhá část je ta, která zase bude jeden a tentýž prostor sdílet s dítkem. Tou je rotační kamera s roztomilými tykadly. 

Další dvě části jsou tím důvodem, který mě vytrhl z klidného sevření duchem minimalismu a zároveň je to něco, co jsem již tolikrát při recenzování produktů i ve vlastním životě postrádal. Inu, jak jsem psal, v balení jsou dva elektronické přístroje – monitor a kamera. A teď se podržte – ke každému z nich je i nabíjecí kabel a adaptér. 

Možná vám to nepřijde jako něco speciálního, ale ze své zkušenosti vám mohu sdělit, že většinou u elektronických přístrojů dostanete maximálně jeden kabel s adaptérem. Nejčastěji jsem se setkal pouze s kabelem a “adaptér si někde najděte”.  To však není případ chůvičky TrueLife NannyCam R7 Dual Smart, zde můžete v klidu dobíjet všechny komponenty pouze pomocí součástí balení. 

Poslední součástí je sada na přikotvení kamery na zeď, strop, podlahu, či jinou konstrukci. Abych nezapomněl, ještě zde máme věc, které pracovně říkám “resetovací šperhák” a která slouží k případnému resetu zařízení. 

Sice jsem se ještě nepustil do samotné hodnotící pasáže, protože klasicky obsah balení není objektivní hodnotit, ale kdyby tomu bylo jinak, rozhodně bych ocenil, že celá sada je zcela autonomní a nepotřebuje a neočekává žádné jiné komponenty, které byste si snad museli dokoupit, nebo vyhrabat někde ze zásuvky. 

Design a zpracování – 10/10

Co by člověk mohl chtít od chůvičky po stránce designu a zpracování? Za mě osobně určitě robustní konstrukci chráněnou oproti rozbití – třeba kdyby se dítko rozhodlo otestovat chůvičku hrou na “vrh koulí”. Po této stránce je TrueLife NannyCam R7 Dual Smart bezproblémová. Je to konkrétně kvůli tomu, že samotná kamera je vyrobena z plastu a její horní část, tedy rotační kamerová hlava, je ke všemu tomu navíc pogumovaná.

Druhým nárokem na samotnou kameru by bylo, aby se jednak alespoň trochu hodila do domácnosti, čili nebyla jako pěst na oko, a aby miminko či batole neděsila. I po této stránce si zde není na co ztěžovat, neboť chytrá chůvička TrueLife NannyCam R7 Dual Smart kombinuje moderní vzhled a díky dvěma “tykadlům” vypadá kamera jako přátelská hračka, třeba jako robot z nějakého animovaného filmu. Mě osobně tedy maličko děsí, ale to je kvůli množství sci-fi knih, které jsem přečetl, což u dítka, které teprve zavítalo na náš svět nehrozí. 

Abychom ještě ocenili zbytek konstrukčních detailů na kamerové části setu, musím smeknout před chytře umístěnou noční lampičkou ve spodní částí. V noci jistě dokáže uklidnit, že v pokoji není bubák a přes den je delikátně skryta a tváří se jen jako barevný proužek na nejspodnější části kamery, tedy na jejím podstavci. V zadní části podstavce je pak lokalizovaný nevelký reproduktor, který lze využít pro řadu funkcí, o kterých si povíme posléze, a úplně zespodu je pak možnost přichycení do kotvící podložky nebo (!) na stativový závit, což je za mě skvělý detail, kterým u mě TrueLife NannyCam R7 Dual Smart zabodovala.

Rodičovská jednotka TrueLife NannyCam R7 Dual Smart má cca 8 na 16 cm a je taktéž vyrobena z plastu a v bílém provedení , které v kombinaci s prostorným displejem a moderně řešeními tlačítky v přední části působí moderně, čistě a elegantně. Tento displej má 5 palců a dokáže krásně zobrazovat 2K video přenášené z kamery. 

Opět jako v případě kamerové části, tak i rodičovská jednotka má několik milých detailů které dokazují, že si zde designéři dali opravdu záležet. V zadní části je totiž vyklápěcí stojánek, díky kterému, můžete mít monitor umístěný vertikálně třeba na pracovním stole. V horní částí je potom ještě anténka, která je bravurně umístěna tak, že nenarušuje celek této jednotky.

Abych zase dokončil výčet prvků na tomto elementu dětské chůvičky TrueLife NannyCam R7 Dual Smart, tak z bočních stran máme jednak dobíjecí zdířku a jednak také slot na paměťovou kartu SD o maximální kapacitě 128 GB. Z vrchu je potom spouštěcí tlačítko a zezadu dva prostorné reproduktory, díky kterým vám neunikne ani jediné “zafňučkání” vaší ratolesti. 

Podtrženo a sečteno, jedná se o velice kvalitně zpracovaný set, který nikterak nenaruší ani nejmodernější z domácností a působí jako sada přístrojů, která nese příslib dlouhé životnosti a bezchybné funkce.

Funkce, rozhraní a ovládání – 10/10

Teď když jsme si řekli, jak designová, robustní a vybavená je chůvička TrueLife NannyCam R7 Dual Smart se podíváme na to, jak vlastně funguje a předně jak dobře nebo špatně funguje. Za víc než 14 dní, co jsem tuto chůvičku testoval, jsem byl povětšinou velice spokojen, i když pár nedostatků se taktéž objevilo. Vezměme si to popořádku.

Začněme tím, co všechno dokáže. Chůvička TrueLife NannyCam R7 Dual Smart nadchne snad každého díky možnosti kamerového záznamu pomocí otočné 360° hlavy, která ma navíc k tomu všemu čočku se snímacím úhlem 110°. Tohle vše je naprosto skvělé, protože své dítko tak můžete mít pod kontrolou i když už povyroste a jeho rádius pohybu bude mnohem větší.

Směr pohledu kamery můžete ovládat pomocí rodičovské jednotky, případně mobilní aplikace. Chůvička TrueLife NannyCam R7 Dual Smart má ale i svoji vlastní funkci TrueLife SmartTrack®, která umí automaticky reagovat na pohyb otáčením hlavy, takže bude zdroj pohybu neustále v záběru. 

Kamera TrueLife NannyCam R7 Dual Smart snímá v rozlišení 2K a do rodičovské jednotky se promítá na 5palcový LCD displej. Dosah této jednotky je co do vzdálenosti až 300 m od kamery a časově pak vydrží déle než 5 hodin na jedno nabití. Natáčení a sledování navíc nekončí v případě, že je v prostoru tma, v ten moment se totiž dětská chůvička TrueLife NannyCam R7 Dual Smart automaticky přepne do nočního režimu. 

Kromě prostého sledování skrze kameru ji také můžete použít k záznamu jak videa, tak fotografií. Skvělé je také to, že v případě kontrolování spícího dítka, vám při náznaku probuzení kamera automaticky pošle fotku, kterou vás upozorní. A co s probuzeným mimčem? Můžete na něj promluvit skrze reproduktor umístěný v kameře, nebo můžete například pustit jednu ze tří ukolébavek, které v rozhraní jsou. Krom ukolébavek dokáže kamera také zvukově simulovat tlukot srdce, či poslouží jako noční lampička.

Už teď vám musí být jasné, stejně jako mě, že chůvička TrueLife NannyCam R7 Dual Smart je neuvěřitelně výkonná. Všechny výše popsané funkce jsou skvělým arzenálem pro bezpečnou péči o děti. Za mě nejdůležitější funkcí je TrueLife SmartCare®, která má právě za úkol upozornit vás na to, když dítko začne plakat, hýbat se, případě když se změní teplota nebo vlhkost. 

Jak už jsem nastínil výše, tak celé sledovací procesí můžete prožívat skrze rodičovskou jednotku, na kterou lze připárovat až dvě kamery. Nu, a kdybyste chtěli využít i více kamer, pak nezbývá než si nainstalovat mobilní aplikaci, díky které můžete mít na jenom i více přístrojích napojeno až 16 kamer. 

Možná si říkáte, jestli je přenos videa bezpečný, zajisté totiž nechcete, aby se skrze něj dívali nějaké nepřizvané oči. Pokud ne, tak já bych se rozhodně nad tímto pozastavil, ale i zde bych byl brzy uklidněn. Při přenosu do aplikace totiž využívá chůvička NannyCam R7 Dual Smart pětivrstvou šifrovací technologii. 

A ještě tečka na závěr, která se týká rozhraní. Mile mě potěšilo, že oba dva způsoby sledování – aplikace a rodičovská jednotka, mají jazykovou možnost i v naší krásné češtině, čili vychází vstříc i těm, kdo na cizí jazyky nemají talent. 

Výdrž a údržba – 8/10

Do této kapitoly nemohu nezahrnout fakt, kvůli kterému jsem už jásal při rozbalování. Dva napájecí kabely a adaptéry o nadstandardní délce. To je prostě a jednoduše slast, kterou si nechám líbit a která pro mě z chůvičky TrueLife NannyCam R7 Dual Smart dělá skvělý produkt.

Na druhou stranu jsem lehce zklamán z výdrže kamery. Prakticky vzato musí být při provozu konstantně připojena v síti a to může být na někoho příliš nepůsobivé. Nakonec jsem ale uznal, že není důvod v tomto faktu vidět nějaký vážný nedostatek. Kamera ostatně zůstává celou dobu na jednom místě a její napojení je tudíž téměř neproblematické.

Výdrž rodičovské jednotky už je v příjemnějších hladinách. Své dítko můžete skrze ni kontrolovat i více než 5 hodin na jedno nabití, takže TrueLife NannyCam R7 Dual Smart snadno poskytne dostatek výdrže i na delší dětský spánek. A kdybyste přeci jen toužili po delší výdrží, pak neváhejte a jednoduše sledujte přenos z vašeho chytrého telefonu.

Co je velmi přívětivé je to, že celý set je téměř bezúdržbový, ale takovým už je z podstaty věci. Maximální činností, kterou po vás bude vyžadovat, je občasné otření čočky kamery a displeje od prachu, abyste měli jen ten nejčistější přenos.

Videorecenze TrueLife NannyCam R7 Dual Smart

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (10 hlasů)

Autor recenze

Dominik Hegmon
Dominik Hegmon

Dominik je člověk s tvůrčí vervou a hlubokým zájmem o spletité záležitosti světa na všech úrovních. Je paličatým zastáncem víry, že čemukoliv, co před něj předložíte, dokáže přijít na kloub. Má blízko k přírodě, umění a přirozeným pohybovým aktivitám, mezi které spadá například horolezení. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář