ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze tlakoměru TrueLife Pulse B-Vision

24. 8. 2023 aktualizováno

U mnohých z nás trvá dlouho, než si nalezneme svoji cestu ku zdravému bytí. Když už nás ale osvítí takováto moudrost, která nezapomíná, že jen “ve zdravém těle je zdravý duch”, tak nastane vhodná příležitost pořídit si kvalitní zdravotnické doplňky. 

Jedním zářným příkladem z této kategorie je i tlakoměr TrueLife Pulse B-Vision, díky kterému můžeme pravidelně udržovat přehled o řečišti té nejvzácnější tekutiny a o život-udržující pumpě, která jej i nás celé drží při životě. Tento funkční přístroj jsem pro vás vyzkoušel a na následujících řádcích zjistíte, jestli je to vhodná volba.

9

Skvělý

Jako člověk který občasně pociťuje nezvyklé pocity pramenící ze zvýšeného tlaku, tak jsem tlakoměr TrueLife Pulse B-Vision dokázal náležitě ocenit. Jeho snadné používání z něj v mém případě udělala milého společníka, který vám ukáže, jak na tom právě, co do tlaku, jste a že není vše tak špatné, jak se zdá. Ze všech úhlů mohu prohlásit, že naplňuje očekávání, která bychom na takovýto přístroj měli mít. Jedinou chybkou je za mě jazyk rozhraní, který může být pro některé jedince nesrozumitelný a čeština by jim celý proces užívání velice usnadnila. Ale pro ty z nás kteří jsou v angličtině ostřílení, tak není důvod váhat, pokud vybíráme moderně vypadající, funkční a spolehlivý tlakoměr. Tímto totiž TrueLife Pulse B-Vision rozhodně je.

Design a zpracování
9
Ovládání, funkce a kvalita měření
8
Údržba a nabíjení
10
Klady
  • Moderní a seriózní provedení
  • Intuitivní ovládání
  • Praktický stojan
  • Dva způsoby napájení
Zápory
  • Rozhraní pouze v angličtině

Obsah balení

Jak známo ze všech mých recenzí, tak když je to vhodné, upřednostňuji minimalismus a to i v množství komponentů, které jsou součástí balení nějakého produktu. Opět tu máme příkladnou ukázku, že krabice nemusí oplývat zbytečnostmi a dostanete pouze to, co opravdu potřebujete.

Tlakoměr TrueLife Pulse B-Vision se sestává pouze ze tří částí, přičemž každá z nich má svůj význam. Jako první z nich je zde samotný tlakoměr ve formě malé krabičky s LCD displejem. K měření tlaku je pochopitelně nezbytná i manžeta k upnutí kolem paže s gumovou hadicí, určenou k napojení na tlakoměr. Třetí část je působivý a funkční detail, kterým je plastový stojan, do kterého lze uschovat a uložit oba předešlé.

Design a zpracování – 9/10

V současnosti jsme svědky toho, že dříve po designové stránce opomíjené zdravotní pomůcky dostávají příležitost zapůsobit i co do svého vzhledu. Tlakoměr TrueLife Pulse B-Vision ale není nijak extravagantní, toho se bát nemusíte, spíše jde o ladnost a jednoduchost v barevném a tvarovém provedení.

Tělo tlakoměru TrueLife Pulse B-Vision má kompaktních 3 na 12,5 na 8,5 cm. Z přední strany se nachází veliký LED displej a 3 ovládací tlačítka: “set”, “start/stop” a “mem”. Displej má působivou elegantní černou barvu a zbývající strany jsou bílé. Na levé straně je pak zdířka pro připojení hadice od manžety a na pravé pak USB-C port, o jehož významu si řekneme v sekci o nabíjení.

Pažní manžeta působí, ostatně jako zbytek sestavy, velice odolně. Je vytvořena z nenasákavé látky a na ruku se upevňuje pomocí pevného 10centimetrového pásu suchého zipu a kovové spony. Jeví se dostatečně rozměrná, aby se uzpůsobila různě velikým pažím, o čemž svědčí i možnost dotažení na obvod 22 až 42 centimetrů.

Z hlediska zpracování je manžeta tlakoměru TrueLife Pulse B-Vision uspokojivá. Z vrchní, tedy vnější strany najdete i obrázkový návod ke správnému umístění na tělo, tedy cca 2 cm nad pažní ďolík. Překvapila mě jen její tmavě šedá barva, která neodpovídá ani bílé, ani černé, ve které je proveden zbytek setu. Každopádně osobně jsem příznivcem antracitového nádechu a hlavně je u tohoto přístroje design vskutku druhořadý.

Poslední částí je praktický bílý plastový stojánek, ve kterém můžete tlakoměr TrueLife Pulse B-Vision ponechat během měření i po něm. V přední částí je tedy zásuvka na tělo tlakoměru a za něj pak lze uschovat složenou manžetu. Z bočních stran místa pro tlakoměr jsou zdířky, aby skrze ně mohla být navedena a připojena.

Ovládání, funkce a kvalita měření – 8/10

Gró celé recenze by pro vás měla být tato sekce. Tlakoměr TrueLife Pulse B-Vision se snadno ovládá pomocí tří tlačítek, které jsou určeny k nastavování dat a uživatelů. Tento tlakoměr dokáže zaznamenávat měření pro dva lidi a to v počtu 120 výsledků na jednoho. Po dosažení tohoto limitu se začnou podmazávat nejstarší data, takže ty aktuální budete mít vždy k dispozici.

Veškeré pohyby v rozhraní a výsledky měření tlakoměrem TrueLife Pulse B-Vision můžete sledovat na LED displeji, který má rozměry cca 7 na 7 cm. Díky kontrastnímu zobrazení a velkým znakům je vhodný i pro starší osoby, kterým už kvalitu zraku zbrousil zub času.

Osobně mi chviličku trvalo, než jsem pochopil, jak se přepínají jednotlivý uživatelé a jak sledovat paměť měření. Krom toho je tu za mě malá výtka, která sice nesouvisí s předchozí větou, ale pro některé z nás bude zásadní. Celé rozhraní včetně tlačítek a audio sumarizace dat je pouze v anglickém jazyce. Na druhou stranu je proces měření tak přímočarý, že pár cizokrajných slov nestaví žádnou výraznou překážku.

Samotné měření tlakoměrem TrueLife Pulse B-Vision je ale samo o sobě snadné jak facka. Nasadíte manžetu podle návodu, což jde i samo sobě a netřeba asistence, a jednoduše zmáčknete tlačítko “start/stop”. Během pár vteřin klidného dýchání a posedu pak máte výsledky před sebou. Tento tlakoměr zaznamenává systolický a diastolický tlak v jednotkách mmHG a srdeční tep v pulsech za minutu. Krom toho má i upozorňující ikonku pro nepravidelný tep.

Shrnuto a podtrženo, tak pro svůj primární účel, tedy měření tlaku, je tlakoměr TrueLife Pulse B-Vision intuitivním a snadným pomocníkem. Výsledky jsou vám nejen zobrazeny, ale také “vysloveny”. Díky tomu se dozvíte, zda spadáte do té a které kategorie, jejichž rozřazení naleznete v uživatelském návodu.

Údržba a nabíjení – 10/10

Jako všichni z nás mám rád, když se o věci nemusím příliš starat. V tomto ohledu mě tlakoměr TrueLife Pulse B-Vision příjemně potěšil, jelikož si vyžaduje maximálně oprášení a otření hadříkem, kdyby náhodou strávil delší dobu na poličce. To by se ale stát nemělo, protože nejrelevantnějšího pozorování krevního tlaku dosáhneme, pokud budeme měření provádět pravidelně. Tedy o zaprášení se zas tak bát nemusíme.

Pro uskladnění nám stačí pouze srolovat manžetu s odpojenou hadičkou a vložit do stojanu přímo za tělo tlakoměru. Takto kompaktně složený jej můžeme umístit téměř kamkoliv, nebo si jej můžeme vzít i na cesty. Ať už tam či onam, nikde nebude dělat ostudu díky elegantnímu a jemnému provedení, které jsme probrali už výše.

Co do nabíjení nabízí tlakoměr TrueLife Pulse B-Vision hned dva způsoby, ze kterých si můžete vybrat. Tím prvním je umístění 3 baterií typů AA (které jsou součástí balení) do zadní části jeho těla, které jej dokáží velice dlouho pohánět. Pokud jste spíše příznivcem síťového napojení, lze přístroj napájet i USB-C kabelem, který k tělu můžete připojit, pokud je vytažený ze stojanu i pokud je v něm.

Videorecenze TrueLife Pulse B-Vision

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (10 hlasů)

Autor recenze

Dominik Hegmon
Dominik Hegmon

Dominik je člověk s tvůrčí vervou a hlubokým zájmem o spletité záležitosti světa na všech úrovních. Je paličatým zastáncem víry, že čemukoliv, co před něj předložíte, dokáže přijít na kloub. Má blízko k přírodě, umění a přirozeným pohybovým aktivitám, mezi které spadá například horolezení. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář