ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze epilátoru TrueLife BELLE IPL E5

3. 5. 2023 aktualizováno

Recenze epilátoru TrueLife BELLE IPL E5

Epilátor BELLE IPL E5 od společnosti TrueLife je skvělý výrobek, který s radostí použije každý, kdo pečuje o svou pokožku a chce se bezbolestně, šetrně a bezpečně zbavit nežádoucích chloupků. Díky technologii TrueIPL zanechá při pravidelném používání pokožku sametově hebkou bez nutnosti holení. Lze použít na všechny partie těla.

Recenze epilátoru TrueLife BELLE IPL E5

9

Perfektní

TrueLife BELLE IPL E5 je kvalitní epilátor, který rád použije každý, kdo se chce bezbolestně zbavit nežádoucích chloupků a nemít při tom podrážděnou pokožku. Výhoda přístroje je možnost použití třech druhů výměnných lamp. Díky tomu je přístroj multifunkční a lze ho i použít na omlazení pokožky nebo k odstranění akné. Pro pohodlnou práci s epilátorem by bylo příjemné kdyby měl přístroj trochu delší síťový kabel. Absence akumulátoru ale na druhou stranu zaručuje okamžité použití.

Konstrukce a design
10
Funkce a ovládání
9
Zkušenosti s používáním
8
Údržba přístroje
9
Klady
  • Pěkný design
  • 3 výměnné lampy – víceúčelové použití
  • Jednoduchá manipulace
  • Kvalitní zpracování
  • Bezbolestné ošetření pokožky
  • Automatický režim
Zápory
  • Nutnost síťového připojení
  • Krátký napájecí kabel

Obsah balení

Epilátor TrueLife BELLE IPL5 je zabalen v pevné krabici. V té po rozbalení najdeme epilátor TrueLife, nabíjecí adaptér, který slouží zároveň jako stojánek přístroje, ochranné brýle a návod k použití v několika jazycích včetně českého.

Příjemným bonusem jsou 3 výměnné lampy, díky kterým má epilátor BELLE IPL E5 opravdu všestranné použití. Jedná se o HR lampu pro odstraňování chloupků, dále balení obsahuje SR lampu pro omlazení pokožky a AC lampu, jež pomáhá s odstraněním akné.

Konstrukce a design – 10/10

Testovaný epilátor TrueLife BELLE IPL E5 je vyroben z velmi kvalitních materiálů. Rukojeť přístroje má příjemný ergonomický tvar a přirozeně padne do ruky. Plastové tělo epilátoru se směrem k hubici postupně rozšiřuje a jeho vrchní plochu narušují jen sympaticky tvarované větrací otvory. V přirozeném dosahu ruky je vložen oválný ovládací panel černé barvy s lesklým povrchem.

Recenze TrueLife BELLE IPL E5 design

Ovládací panel obsahuje jedno velké bílé tlačítko pro spuštění pulzního světla a tři dotyková tlačítka pro nastavení přístroje. Jedním se přístroj zapne do provozního stavu, druhé nastaví intenzitu záblesků a třetím můžeme spustit nebo vypnout chlazení pokožky.

Veškeré potřebné informace, které jsou potřeba k nastavení přístroje jsou zobrazeny na dobře čitelném displeji. Ten je zasazen před ovládacími tlačítky a nijak nenarušuje celkový vzhled epilátoru BELLE IPL E5.

Boční stranu epilátoru TrueLife zdobí lesklá lišta příjemné zelené barvy. Lišta obsahuje další větrací otvory pro kvalitní chod přístroje. Konec rukojeti, kde se připojuje napájecí kabel, je rovněž ozdoben lesklou zelenou koncovkou. Celkové zpracování je příkladné, přístroj se dobře drží v ruce a barevné sladění dělá velmi pozitivní dojem.

Funkce a ovládání – 9/10

Ovládání epilátoru TrueLife BELLE IPL E5 je vcelku jednoduché a intuitivní. Základna určená k odložení epilátoru je zároveň adaptérem, který je nutné zapojit do elektrické sítě. Pomocí kabelu, jež vychází z druhé strany základny připojíme epilátor. Kontrolka modré barvy signalizuje, že epilátor je připraven k použití.

Epilátor BELLE IPL E5 má dvojí ochranu proti nechtěnému spuštění, nebo bliknutí například do očí. Nejprve je nutné vybrat jednu ze tří lamp přiložených v balení a nasadit ji do hubice epilátoru. Teprve po přiložení prstu na symbol zapnutí / vypnutí se TrueLife zapne. V okamžiku se rozsvítí displej a rozeběhne se větrací systém epilátoru. Druhou ochranu tvoří senzor, který zabrání bliknutí do volného prostoru mimo pokožku.

Na displeji IPL epilátoru jsou vidět všechny potřebné informace. Který typ vyměnitelné lampy je nasazen na epilátoru, stupnice intenzity záblesků, spuštěné chlazení pokožky či automatický režim. Kromě velkého bílého tlačítka, kterým se spouští samotný záblesk, jsou všechna ostatní pouze dotyková. Stačí tedy přiložit prst na dané místo a není třeba vyvíjet žádný tlak.

Recenze epilátoru TrueLife BELLE IPL E5 konstrukce a zpracování

Intenzitu záblesků je potřeba zvolit podle druhu pokožky. V přiloženém návodu k použití je jednoduchá orientační tabulka, podle které se přístroj nastaví. Krátkodobým podržením prstu na daném symbolu se intenzita postupně zvedá na maximum a následně klesá zpět do minimálních hodnot.

Nastavit lze celkem 5 stupňů intenzity blýsknutí. Pokud na tomto symbolu podržíme prst delší dobu, přepne se přístroj do automatického režimu, kdy není potřeba na každý záblesk mačkat spouštěcí tlačítko. Tato funkce se hodí při ošetření větších částí pokožky, kdy stačí epilátor postupně přikládat na další místa, po přiložení dojde k automatickému záblesku.

Ovládacími tlačítky pod displejem lze rovněž zapnout nebo vypnout systém chlazení pokožky. Na dobře čitelném displeji lze vidět typ nasazené lampy, úroveň intenzity světla a počet záblesků při daném ošetření. Nechybí kontrolky chlazení pokožky, spuštění automatického režimu a kontrolka varování před přehřátím přístroje. Po nastavení potřebné intenzity záblesků již stačí epilátor přiložit na pokožku; pokud se kontrolní světlo změní na tmavě modrou barvu, lze stisknout bílé tlačítko pro ošetření pokožky.

Zkušenosti s používáním – 8/10

Na tuto část recenze jsem využil mojí drahou polovičku, jelikož má s podobnými přístroji velké zkušenosti. Pokusím se tedy mými slovy popsat pocity mé manželky při ošetření pokožky epilátorem TrueLife BELLE IPL E5.

Epilátor má příjemný tvar a ošetření pokožky s ním není náročné ani složité. Výrobce deklaruje hmotnost přístroje 900 g. To je ale hmotnost kompletního přístroje i se základnou. Samotný epilátor má hmotnost pouze 430 g. Ani ošetření větší části pokožky tedy není únavné.

Recenzovaný model BELLE IPL E5 pracuje na principu intenzivního pulzního světla. 24 hodin před prvním použitím je nutné provést test pokožky ke zjištění nežádoucí reakce. Přístroj pokožku po záblesku zároveň ochladí, díky čemuž ošetření není bolestivé a pokožka není podrážděná. Samozřejmostí je nastavení správné intenzity záblesků, ale k tomu dopomůže tabulka typů pokožky vložená do návodu k použití. Aby epilátor pokožku ošetřil, je důležité ho správně přiložit. To se někdy nepodařilo na první pokus a bylo potřeba hledat přesný úhel přiložení.

TrueLife BELLE IPL E5 v nabíječce

Příjemná je funkce automatického ošetření, kdy TrueLife pracuje sám, stačí ho jen posouvat na další epilovaná místa. Záblesk při ošetření je poměrně intenzivní a při práci s epilátorem je vhodné použít ochranné brýle, které výrobce vložil do základního balení.

Trochu limitující byla nutnost stálého síťového připojení a délka hlavního napájecího kabelu, který je poměrně krátký. Pro pohodlnou práci s BELLE IPL E5 bylo nutné použít prodlužovací kabel.

Údržba přístroje – 9/10

TrueLife BELLE IPL E5 nepotřebuje žádnou náročnou údržbu. Při práci s epilátorem je potřeba udržovat volné větrací otvory, aby nedocházelo k přehřátí přístroje. Po ošetření je vhodné otřít skla jemným hadříkem, např. na brýle, aby nedošlo k jejich poškrábání. Epilátor sčítá počty záblesků, podle výrobce přístroj za svoji životnost zvládne minimálně 600 000 záblesků.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (23 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář