ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší paddleboardy 2021 – Recenze

Datum 18.11.2020 Odborná redakce Odborná redakce

V současné době se jedná o jeden z nejvíce oblíbených vodních sportů nejen na českých přehradách a jezerech. Ale pozor, pádlovat na prkně můžete i na divokých řekách a samozřejmě ve vlnách na moři, kde se tento sport zrodil. Ať už jste začátečníci nebo pokročilí, máme pro vás recenze tří nejlepších paddleboardů na trhu. K tomu jsme si pro vás připravili návod, jak si správný SUP vybrat.

Nejlepší cena/kvalita

Prostorný paddleboard pro celou rodinu i úplné začátečníky.

Nejlepší celkově

Prkno té nejvyšší kvality vhodné pro závodění, profi sportovce či ty nejnáročnější zákazníky.

Nejlepší levný (do 10 000 Kč)

Kvalitní a hlavně stabilní paddleboard pro začátečníky a nenáročné uživatele.

1Nejlepší paddleboardy roku 2020

Recenze Aqua Marina Super Trip – odolný a stabilní paddleboard pro celou rodinu

Recenze Aqua Marina Super Trip Zlatý střed

Rozměry: 370 × 82 × 15 cm | Hmotnost: 11,2 kg | Barva: tmavě a světle modrá | Nosnost: 210 kg | Typ: Allround SUP | Přibližná cena: 12 990 Kč

Klady
 • Vysoká nosnost
 • Pro více lidí nebo náklad
 • Skvělá stabilita
 • Odolný materiál s dlouhou životností
 • Snadná ovladatelnost a manipulace
Zápory
 • Pádlo není součástí balení

Většina lidí má paddleboarding za individuální sportovní disciplínu. Aqua Marina Super Trip vás však přesvědčí, že na vodu můžete vyrazit i ve dvojici a to dokonce na jednom prkně. Na tento model se bez problémů vejde celá rodina – dva dospělí a dítě. Samozřejmě jej není problém využívat i samostatně pro jednu osobu. Popřípadě při sólo plavbě můžete také převážet náklad, který připevníte k prknu pomocí elastické šňůrky.

Nosnost 210 kg je výrazně vyšší, než jakou má většina paddleboardů, takže se nemusíte bát, že by vás a vaší společnost Aqua Marina Super Trip při plavbě neunesl. Zároveň hmotnost 11,2 kg se od průměru na trhu příliš neliší. Manipulace a transport jsou stejně tak snadné, jako u jakéhokoliv jednomístného výrobku. Na ocase se nachází kroužek pro upevnění lanka a na boku najdete madla.

Tento paddleboard měří 370 × 82 cm. Větší šířka zajistí perfektní stabilitu, díky které bude Aqua Marina Super Trip dobrou volbou i pro začínající dobrodruhy, kteří se teprve tomuto sportu učí. Nášlapný povrch neklouže a dlouhou životnost vám zajistí kvalitní zpracování s dvouvrstvou stěnou a tuhým materiálem.

Nafukování i vypouštění Aqua Marina Super Trip je snadné. V případě nepoužívání jej můžete uskladňovat v batohu, který je součástí balení. Ten také najde uplatnění při převozu. Dále spolu s paddleboardem obdržíte pumpu a ploutev. Aqua Marina Super Trip je ale bohužel dodávaný bez pádla, takže počítejte ještě s další investicí, abyste mohli vůbec vyrazit na vodu.

Recenze: Pevný paddleboard ACE-TEC WING 12’6 BIC SPORT

Recenze: Pevný paddleboard ACE-TEC WING 12'6 BIC SPORT Pro náročné

Rozměry: 381 × 76 cm | Hmotnost: 15,5 kg | Barva: Červená | Nosnost: 150 kg | Typ: Touring/Race SUP | Přibližná cena: 27 999 Kč

Klady
 • Nejvyšší kvalita
 • Univerzální – do vln, na moře, řeky i klidné vody, závody
 • Rychlost a zaměření na fitness výkon
 • Odolnost
Zápory
 • Není vhodný pro začátečníky
 • Vysoká cena
 • Špatná skladnost – pevný typ
 • Vyšší hmotnost

Chcete žraloka mezi paddleboardy? Prkno bez kompromisů? Tak to pro vás máme skvělý tip, prkno, které pořídíte v obchodu Decathlon. Je určeno pro náročné zákazníky, pravidelnou jízdu či tréninky nejen na klidné vodě, ale také ve vlnách nebo proudu řeky.

ACE-TEC WING je prvotřídní SUP, paddleboard vhodný pro uživatele s vyšší tělesnou hmotností, kteří hledají výkon a rychlost. Jeho přednostmi je vysoce kvalitní materiál, který je odolný vůči opotřebení. Toto prkno je vyrobeno pro ty z vás, kteří chcete trénovat denně. Samozřejmostí je úzký profil, díky kterému dokáže paddleboard vyvinout vysokou rychlost. To se samozřejmě promítne v horší stabilitě – nemůžeme jej tedy doporučit úplným začátečníkům.

Nevýhodu vnímáme ve vyšší hmotnosti a horší skladnosti. Jedná se o pevný typ paddleboardu, který musíte skladovat v plných rozměrech. Poslední a hlavní překážkou ke koupi je většinou vysoká cena. Pokud však hledáte prkno nejen pro zábavu, ale chcete sportovat na profi úrovni, tento paddleboard se vám určitě vyplatí.

Recenze: Nafukovací SUP 10’7 modrý ITIWIT

Recenze: Nafukovací SUP 10'7 modrý ITIWIT Levný základ

Rozměry složeného surfu: 90 × 40 × 22 cm | Hmotnost: 10 kg | Barva: Modrá | Nosnost: nad 80 kg | Typ: Flatwater SUP | Přibližná cena: 7 999 Kč

Klady
 • Stabilní a dobře ovladatelný
 • Lehký a skladný
 • Až pro 2 osoby
 • Nízká cena
 • Vhodný i pro děti a seniory
Zápory
 • Nevhodný pro osoby pod 80 kg
 • Nižší kvalita materiálu (lepený PVC)
 • Bez příslušenství
 • Pomalejší

Pro začátečníky či nenáročné uživatele zde máme skvělý kousek, výherce kategorie nejnižší ceny. I přesto, že za toto prkno nezaplatíte ani deset tisíc korun, dostanete dostatečnou kvalitu, stabilitu i odolnost.

Tento paddleboard je vhodný na jízdu zejména v klidných vodách. Jedná se o prkno se stabilní širokou základnou, která je snadno ovladatelná. Vyrazit můžete jako jednotlivec, nebo dvojice, a to s váhou nad 80 kg.

Tento SUP je velice praktický, skladný a lehký. Samotný váží pouze 10 kg, a po vyfouknutí jej snadno zabalíte do batohu. Čím více je SUP nahuštěný, tím je stabilnější a jízda pohodlnější. Pro vyfouknutí stačí povolit ventilek, SUP se začne vyfukovat.

Toto prkno je navíc úplně skvělé i na plachtění či jachtu. Snadno jej přichytíte na palubu lodi, aniž by ji plovák poškodil. Pomocí leashe se pohodlně pokládá z lodi na vodu a umožňuje projížďky okolo lodi při zakotvení. Prostě jedinečný sportovní zážitek pro malé i velké (vhodný i pro seniory a děti).

Pokud sháníte levnou variantu, která dobře poslouží, určitě můžeme doporučit toto prkno z obchodu Decathlon. Pokud potřebujete více informací, určitě mrkněte na toto skvělé video:

Další zajímavé alternativy

 • Paddleboard Jobe Aero SUP Neva 12.6 (20 900 Kč): Pro náročnější zákazníky a závodníky tady máme jedno prkno vyšší cenové kategorie, který se prodává jako kompletní set. Vhodný do všech druhů vod. Díky speciálnímu protáhlému a špičatému tvaru se může pyšnit opravdu vysokou rychlostí.

2Nejprodávanější paddleboardy dle Heureky

3Jak si správně vybrat paddleboard krok za krokem

Pokud sháníte paddleboard na internetu, určitě se vám bude hodit několik tipů, jak si ve velkém množství nabízených druhů dobře vybrat.

Pokud jste začátečník a nemáte s tímto sportem ještě žádné zkušenosti, určitě je dobré investovat do střední cenové kategorie. Levnější paddleboardy mohou totiž vaše nadšení do sportu úplně zmařit. Nenechte se nalákat „skvělou cenou“. Zbytečně byste koupili prkno, na kterém se jen nadřete a nakonec se na něj bude jen prášit v koutě.

Jak tedy správně vybrat, a přitom neutratit majlant? Pojďme si to projít krok za krokem.

Vyberte si správný typ paddleboardu

První, na co byste se měli zaměřit, je typ paddleboardu. Paddleboardy se liší nejen typem konstrukce, ale také tím, na co jsou určeny. Můžete na něm totiž provádět nejrůznější aktivity a bláznivé kousky:

Allaround SUP: Univerzální prkno, do kterého se nemusíte bát investovat. Česky se o něm mluví jako o „prknu pro všechno“. Mají od každého prkna něco. Pokud ještě nevíte, kterým směrem se dát, nebo rádi zkoušíte jednou to, podruhé ono, můžeme vám je jen doporučit. Jsou středně široké a středně dlouhé – prostě jdou po zlaté střední cestě. Můžete se s nimi vydat na klidné jezero, mírnější řek, i do nedivokých vln.

Prkna do vln (SUP surfing): Široká a krátká prkna, stylově zaoblená do tvaru banánu. Zaoblené hrany kopírují vlny. Jsou hodně stabilní a dobře ovladatelné. Na klidné, stojaté vodě je však moc nevyužijete. Pokud sháníte paddleboard v česku na přehradu nebo rybník, vybírejte spíše z jiných typů.

Závodní prkna (Race SUP): Síla, rychlost, mrštnost je to co hledáte? Cílíte na nejvyšší ligu? Nebo jen rádi děláte věci na 100 %? Pokud už máte s paddleboardingem nějaké zkušenosti, a hledáte své „vymazlené“ prkno, vyberte si toto. Konstrukce je vyladěna pro tu nejvyšší rychlost a efektivitu. Tvarem jsou dlouhá a úzká, nejsou až tak stabilní, ale v sedle se určitě udržíte. Jsou vhodné jak na mořské vlny, tak na stojaté vody. Kvůli horší stabilitě je nemůžeme doporučit začátečníkům.

Prkna pro dobrodruhy (Touring SUP): Rádi objevujete nové kouty světa? Milujete vodní turistiku? Chcete zažít opravdové dobrodružství? Tak to vybírejte prkno užší konstrukce, které je vhodné právě pro delší trasy. Neširoké prkno zajistí vyšší rychlost, díky které se dostanete do všech zákoutí a tajemných míst.

Prkna na rovnou stojatou vodu (Flatwater SUP): Širší základna a větší délka zaručují pohodlí při plutí po jezerech, rybnících a stojatých meandrech klidných řek. Jsou to vysoce stabilní prkna, které vybízejí k relaxaci než k vysokému výkonu. Jsou skvělou variantou pro seniory a děti. Posilují rovnoměrně celé tělo a zvyšují fyzickou kondici.

Windsurf prkna (Wind SUP): Milujete surfování, ale občas byste si zkusili i něco nového? Nebo naopak, začínáte s paddlbeoardingem, ale chtěli byste pak i surfovat? Tyto prkna jsou dokonalým spojením výhod paddleboardu s windsurfingem. Plovák je vybaven 4 popruhy na uchycení nohou a kýlem s rychloúchytným zařízením na plachtu. Při bezvětří lze plachtu odepnout a plovák tak využívat k pádlování jako normální paddleboard.

Yoga SUP: Tak tohle jsou epes rádes prkna, na které nedají dopustit hlavně ženy. Můžete na nich samozřejmě klasicky pádlovat, ale díky vysoké stabilitě a extrémní šířce si můžete dovolit i další kousky – jako je cvičení jógy. Pokud tento sport milujete a chcete zkusit něco nového, můžeme jen doporučit. Yoga SUP zajišťují ideální podmínky pro cvičení jógy za jízdy na vodě. Výhodou jsou také úchyty na každé straně prkna, kterými se navzájem dá spojit více plováků a cvičit ve skupině.

Nafukovací nebo pevný?

Je lepší paddleboard nafukovací nebo pevný? Záleží na tom, jestli jste začátečník, a jaké kousky chcete na paddleboardu provádět. Jste-li začátečník, bude pro vás důležitá hlavně stabilita. Sáhněte tedy po větším, stabilnějším prknem, kterým bude jistě prkno nafukovací.

Nafukovací typ je také lépe přenosný – prostě jej vyfouknete a sbalíte do batohu. Co by vás mohlo překvapit je, že nafukovací typ je také často odolnější vůči poškrábání a poničení, než pevné typy.

Pokud máte již v tomto sportu nějaké ty zkušenosti, oceníte spíš paddleboard pevný. Má mnohem lepší skluznost, což znamená vyšší rychlost a větší míru adrenalinu i zábavy.  Musíte však počítat s tím, že přeprava i skladování jsou mírně problematičtější. Rozměry pevného paddleboardu opravdu nejsou zanedbatelné.

Na velikosti záleží

Při výběru je potřeba brát v úvahu vaši výšku, a zejména hmotnost. Podle toho vybíráte paddleboard nosnosti méně než cca 100 kg, a více než 100 kg. To, že nevážíte více jak 100 kg však nehraje až takovou roli. Musíte brát v úvahu i pádlo, případně oděv nasáklý vodou a další osoby, které se často na prkně vezou.

Existují také paddleboardy, které jsou vyrobené speciálně pro ženy a pro muže. Čím více vám paddleboard „padne“, tím lépe se vám na něm popluje a sport si opravdu oblíbíte.

Rozměry

Myslete také na tvar, délku a šířku prkna. Čím je prkno širší, tím je samozřejmě stabilnější – tyto jsou skvělé pro začátečníky. Zkušenějším jezdcům doporučíme spíše užší typy, které jsou rychlejší (ale samozřejmě také méně stabilní).

 • 80 cm a více – pomalejší, stabilní paddleboardy vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé.
 • Méně než 80 cm – rychlejší paddleboardy s menší stabilitou základny, vhodné pro pokročilejší sportovce

Co se délky týče, máme pro vás následující doporučení:

Delší prkna vás potěší svou rychlostí a krátká zase jednodušší ovladatelností.

 • Do 270 cm – krátká prkna, jednoduše ovladatelná, můžete využít i na surfování.
 • 270–370 cm – střední délka vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé nenáročné jezdce. Skvělý poměr ovladatelnosti a rychlosti.
 • 380–430 cm – blesci mezi paddleboardy, které jen tak nezkrotíte. Vhodné pro pokročilé uživatele, závody a delší trasy.

Jaké potřebujete příslušenství?

Jak už asi tušíte, budete potřebovat jedno hlavní příslušenství, a tím je pádlo. Při výběru dbejte na to, aby bylo alespoň o 20 cm delší než je vaše výška. Skvělou variantou pro více uživatelů je pádlo s nastavitelnou délkou.

Pádla si můžete vybírat ze dvou typů: fixní a rozkládací. První typ je pevnější, většinou jej používají profesionální jezdci či pokročilí sportovci. Rozkládací pádlo je vhodné pro začátečníky. Jeho výhodou je samozřejmě lepší skladnost.

U pádla myslete také na cenu – prkna se totiž prodávají samostatně (pádlo si musíte vybírat zvlášť dle svých preferencí). Pádla začínají na cca 1 000 Kč a dokáží se vyšplhat až na 15 000 Kč, dle typu a kvality.

Pokud chcete více informací k výběru pádla, mrkněte na toto video:

TIP: Začátečníkům a dětem můžeme doporučit záchrannou vestu, helmu či chrániče na kolena.

Kolik jste ochotni investovat?

Levnější paddleboardy koupíte do 10 tisíc korun. Určitě svou funkci splní, a pokud jste příležitostný uživatel či začátečník, nemusíte ani hledat jinde. Prkna nad 10 tisíc jsou již dobré kousky, za které se nebudete stydět. Začátečníkům, kteří to myslí s tímto sportem vážně, doporučujeme právě tuto cenovou kategorii. Nejvíce paddleboardů se pohybuje mezi 10 a 20 tisíci korunami. Nad 20 tisíc korun pak koupíte vymazlené kousky, vhodné na závody a profi využití.

Nejprodávanější paddleboardy dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.3 (3 hlasy)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články