ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Nábytek > Matrace

Matrace do postele

Spánek je stejně tak logickou a důležitou součástí dne jako vyvážená strava a pitný režim. To já přece vím, říkáte si. Ale jste si jistí, že pro jeho kvalitu děláte maximum? Omezujete před spaním přísun modrého světla a spíte na kvalitní matraci? Pokud vám konkrétně výběr matrace do postele dělá problém, zůstaňte s námi ještě chvilku. Články níže vám poradí, jak vybrat tu nejlepší konkrétně pro vás.

Srovnávací testy přinesly nejlepší skládací matrace, zdravotní matrace, pružinové a mnohem více.

Skládací matrace, rozkládací matrace, rolovací matrace

Skládací matrace, rozkládací matrace, rolovací matrace - matrace hub

Už vás někdy napadlo, jak praktické by bylo disponovat matrací, kterou byste v případě návštěvy jen vyndali, rozložili a poté opět uklidili? Sen se stává skutečností, skládací matrace opravdu existují. Kromě matrací skládacích můžete narazit i na rolovací, případně na rozkládací křesla. Skládací matrace se vyrábějí z různých materiálů.

Náš průvodce výběrem skládací matrace vás upozorní, na co si při výběru dát pozor, kde matraci koupit, či jaké jsou nejoblíbenější značky. Kromě toho na vás čekají recenze hned pěti produktů. Třeba se pro jeden z nich rozhodnete a už nebudete muset hledat dál.

Matrace do dětské postýlky

Matrace do dětské postýlky - matrace hub

Kvalitní spánek chceme dopřát nejen sobě, ale i našim dětem. Dbáme na jejich zdravá záda a bezpečí výběrem správné postýlky. Proto je přirozené, že jim chceme koupit ty nejlepší možné matrace. Nároky jsou často vysoké – hypoalergenní a prodyšný materiál, správná tvrdost a absolutní bezpečí. Chápeme, že to může být frustrující.

Proto jsme pro vás připravili článek i o matracích do dětské postýlky. Na jednom místě se dozvíte, jak takovou matraci vybrat a neudělat při tom žádnou chybu. Dozvíte se i rady na údržbu matrací, nebo proč není vhodné miminkům pořizovat matraci s paměťovou pěnou.

Nafukovací matrace a postele

Nafukovací matrace a postele

Alternativou ke skládacím matracím jsou nafukovací postele a matrace. Jejich výhodou je skladnost, snadná údržba či dlouhá životnost. Nemusí je využívat jen hosté. Nebojte se je začlenit i do dalších aktivit. Své uplatnění najdou třeba při stanování, nebo si je klidně odneste na přespávačku na chatě. Pro občasné přespání zajišťují dostatečnou míru pohodlí.

Pokud byste se při prozkoumávání trhu s nafukovacími matracemi ztráceli, nezoufejte. Po přečtení našich recenzí a tipů si v tom uděláte jasno. Zjistíte, jaké jsou jejich další výhody, jak vysoký model vybrat či k čemu je dobrý ventil.

Zdravotní matrace, ortopedická matrace

Zdravotní matrace, ortopedická matrace - matrace hub

Záleží teď na kvalitě vaší matrace na postel dříve než kdy předtím? Vznikla u vás potřeba pořídit si ortopedickou matraci? Pak děláte dobře, že se informujete o parametrech výběru. Špatně zvolená matrace by nemusela vašim problémům ulevit, spíše naopak. Ať už vás ale trápí jakékoliv bolesti pohybového aparátu, koupě takovéto matrace je krok správným směrem.

Podívejte se na seznam nejdůležitějších parametrů, kterými byste se při výběru měli řídit. Podívejte se i v případě, že vás nic netrápí a chcete si jen dopřát lepší spánek. Součástí článku jsou konkrétní tipy na nejlepší zdravotní a ortopedické matrace do postele.

Vrchní matrace, topper na postel

Vrchní matrace, topper na postel - matrace hub

Vrchní matrace do postele, nebo chcete-li topper, má jediný úkol. Dovést vaši postel, a tím i váš spánek, k dokonalosti. Díky jejímu použití dochází k výrazně nižšímu opotřebení spodní matrace. Navíc také absorbuje pot, nemluvě o jejím přínosu pro větší pohodlí. Než tedy zanevřete nad nepohodlným lůžkem, zkuste zvýšit jeho kvalitu použitím topperu.

Při výběru dbejte na rozměry odpovídající vašemu lůžku. Pro topper nemusíte nikam chodit, lze ho pořídit v několika internetových obchodech. Tip na některé z nich spolu s bližšími kritérii výběru můžete nalézt v našem článku věnovaném vrchním matracím.

Pružinové matrace do postele

Pružinové matrace

Pružinová matrace zní jako absolutně nepohodlná představa spánku. Ale nebojte. Dnešní pružinové matrace na postel mají řadu výhod. Jsou perfektně prodyšné a roztoči u nich nemají šanci. Mohou se využívat jak přes zimu, tak přes léto. Pokud nemáte příliš vysoké nároky, jednu pružinovou matraci si můžete pořídit už v řádu stovek korun.

Po našem krátkém úvodu k pružinovým matracím můžete plynule přejít k rozsáhlejšímu článku. Naši redaktoři si dali práci se sepsáním těch nejdůležitějších rad, které vám usnadní rozhodování. Nechybí ani tradiční recenze 3 matrací a dodatečné srovnání 6 dalších.

Taštičkové matrace na postel

Taštičkové matrace - matrace hub

Další typ matrací má trochu srandovní název, ale z hlediska funkcí je můžete brát naprosto vážně. Jsou jakousi novodobou variantou pružinových matrací, s tím rozdílem, že disponují taštičkovým jádrem. To se vyznačuje vysokou nosností, pohodlným rozložením váhy těla, umožňuje špičkovou prodyšnost matrace a jejich použití navíc nevyžaduje pořízení roštů.

V našem článku s radami pro výběr se mimo jiné dozvíte, jaké jsou výhody a nevýhody těchto matrací oproti jiným typům či jaká může být životnost taštičkové matrace. Aby byla životnost té vaší co nejdelší, přikládáme také tipy na její údržbu.

Antidekubitní matrace, matrace proti proleženinám

Antidekubitní matrace, matrace proti proleženinám - matrace hub

Nikdo z nás si nepřeje tuto matraci doma mít, ale když už situace nastane, jejím pořízením mnohému pomůžete. Antidekubitní matrace do postele bojují proti vzniku proleženin. Díky svým vlastnostem jsou skvělou oporou také pro páteř a svalstvo. Tyto matrace na postel stimulují krevní oběh a svým způsobem poskytují tělu také masážní funkci.

Matrací proti proleženinám je více druhů, proto se před koupí dostatečně informujte. Můžete se inspirovat i naším srovnávacím testem, který nabízí pět recenzí na antidekubitní matrace na postel. Každá se pohybuje v jiné cenové kategorii, proto možná najdete tu, která vám vyhoví.

Latexové matrace do postele

Latexové matrace - matrace hub

Kdo by si myslel, že jsou latexové matrace doménou dospělých, ten je na omylu. Tento přírodní materiál přináší i do života děti kvalitní spánek, který potřebují. Latex se vyznačuje odolností proti roztočům, je hypoalergenní, odvádí vlhkost a životnost matrací můžete dotáhnout až k 25 rokům. Jejich údržba je navíc poměrně jednoduchá.

Pokud by vás pořízení latexové matrace lákalo, rádi vám poradíme, jak vybrat matraci z přírodního materiálu. Dozvíte se, na jaké nejdůležitější parametry se zaměřit, jak se matrace vyrábějí i co je vůbec ten latex. Kromě toho doporučíme nejoblíbenější značky, ze kterých vybírat.

Pěnové matrace, molitanové matrace, z paměťové pěny

Pěnové matrace, molitanové matrace, z paměťové pěny - matrace hub

Pěnové matrace na postel jsou vhodné pro děti, osoby se zdravotními potížemi, osoby s vyšší hmotností, ale i pro všechny ostatní. Materiálem bývá molitanová pěna, PUR pěna, bio pěna, studená pěna či paměťová pěna. Vlastnostmi se od sebe jednotlivé materiály liší. Mezi nejoblíbenější značky pěnových matrací patří bezesporu Dormeo, DreamLux či Texpol.

Chystáte-li se pořídit pěnovou matraci i k vám domů, výběr materiálu pečlivě zvažte. Článek o zdravotních a ortopedických matracích vám prozradí, o co dalšího byste se měli zajímat. Na seznamu figuruje například tvrdost, výška matrace do postele, maximální nosnost či anatomické zóny.

Chránič matrace

Chránič matrace

Ke koupi matrace do postele se může vztahovat i pořízení odpovídajícího chrániče. Cena i těch nejkvalitnějších modelů se vám může zdát překvapivě nízká. Rozhodně to stojí za prodloužení životnosti vaší matrace, kterou zároveň chráníte před prachem a nečistotami. Navíc je to velká pomůcka pro rodiny s domácími mazlíčky, malými dětmi, či osoby s nadměrným pocením.

Rádi byste ke kvalitní matraci udělali ještě jednu rozumnou investici? Doporučíme vám modely, které v rámci srovnání dopadly nejlépe. A pokud váš žádný neosloví, nic se neděje. Můžete si alespoň přečíst průvodce výběrem, který jsme připravili i pro chránič matrací.

Jak vybrat matraci do postele

Pokud jste došli až sem, jistě víte, že jsme ke každému typu matrací včetně chráničů připravili seznam parametrů, které byste při výběru vhodné matrace na postel neměli podcenit. Na kvalitní matraci stojí váš zdravý spánek. Pokud tak máte pocit, že jste stále unavení, i když si dopřáváte doporučovaný přísun spánku, zkuste změnit matraci. Možná tkví problém v tom.

Mezi nejčastější kritéria pro výběr ideální matrace patří například materiál, tvrdost, nosnost, rozměry či typ roštu. Pokud vás trápí konkrétní problém, můžete ho vyřešit pořízením odpovídající matrace. Požadavky se pochopitelně liší v závislosti na tom, pro koho je matrace do postele určena. Najděte si chvilku a přečtěte si, jak vybrat matraci do postele. Nezapomínejte, že většinu matrací je třeba umístit na kvalitní rošt do postele.

Nejlepší zdravotní matrace do postele

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář