ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze dětské chůvičky TrueLife NannyCam R5

Každý rodič zbrusu nových ratolestí cítí nejistotu a strach kdykoliv, kdy by měl jen na chvíli opustit prostor, ve kterém se jeho dítko nachází. Přitom momenty, kdy novorozeně usne hlubokým a bezesným dětským spánkem, jsou tolik vzácné a přitom jen ony dávají rodičům příležitost na chvíli se věnovat sami sobě.

Tyto momenty je potřeba schraňovat a vážit si jich, proto je nesmírně potěšující vědět, že na trhu najdeme i celou řadu vychytávek, které s dozorem nad maličkými spáči pomohou i distančně. Jedním z takových je i dětská chůvička TrueLife NannyCam R5, kterou jsem otestoval, a dnes se podíváme, co nabízí a jestli elektronická chůvička stojí za pořízení.

7.7

Dobrá

Jak jste se mohli sami dovtípit, tak se nejedná o prémiový vrchol sekce dětských chůviček. TrueLife NannyCam R5 je více než cokoliv jiného kvalitně zpracovaný průměrný model, který nabízí většinu očekávaných funkcí a jeho ovládání je velice jednoduché, intuitivní, a dokonce i v češtině. Nabízí řadu pěkných dodatečných detailů, jako je například monitoring teploty či nastavení upozornění pro krmení. Nelze však ale opomenout ani jeho nedostatky, zejména pak absenci detekce pohybu a propojení s mobilním telefonem.

Obecně vzato však zájemcům nabídne pěknou sadu dovedností, která v dané finanční kategorii dokáže zapůsobit. Pokud tedy sháníte prvního pomocníka pro občasné momenty, kdy budete vy a dítě v jiných místnostech stejného domu, pak by dětská chůvička TrueLife NannyCam R5 mohla být tou správnou volbou.

Design a zpracování
9
Funkce, rozhraní a ovládání
7
Výdrž baterie a nabíjení
7
Klady
  • Kompaktní zpracování
  • Jednoduchý design
  • 5″ LCD displej
  • Dlouhé napájecí kabely
Zápory
  • Absence upozornění na pohyb
  • Nelze spárovat s mobilním telefonem

Obsah balení

Co do obsahu balení nás dětská chůvička TrueLife NannyCam R5 zajisté ničím výrazně nepřekvapí a to je dobře. Znavení novopečení rodičové všemi deseti ocení jednoduchost a minimalismus, které jdou v soupisu částí přímo k věci. Celý set tedy obsahuje jen očekávané dvě hlavní části a hrstku příslušenství.

Ony ústřední součásti, na kterých celek dětské chůvičky TrueLife NannyCam R5 stojí, jsou kamera k umístění do blízkosti dítěte a rodičovská jednotka k umístění kam jinam než do blízkosti rodiče. Každý z těchto komponentů má pak vlastní nabíjecí adaptér s kabelem zakončený USB typu C.

Dále ale v krabičce najdete kromě uživatelského manuálu a bezpečnostní brožury ještě něco. Abyste byli schopni umístit samotnou kamerovou část dětské chůvičky TrueLife NannyCam R5 přesně tam, kam potřebujete, tak tu najdete i nastavitelný držák se sadou instalačního materiálu. Díky tomu budete schopni nejen postavit chůvičku někde na rovné volné místo na poličce vedle postýlky, ale také například na svislou konstrukci.

Design a zpracování – 9/10

Při recenzování žádného výrobku nemůžeme vynechat estetiku. I přesto mám ale dojem, že dětská chůvička by mohla být nejkýčovitějším z kýčů, ale i tak by to nejdůležitější mohla nabídnout – dobrou službu. Nicméně zde se nemusíme obávat žádné nutnosti dělat ústupky nevábnému designu na úkor funkčnosti. Dětská chůvička TrueLife NannyCam R5 totiž nabízí nerušivý jemný minimalistický design, na který jsme ostatně u všech výrobků TrueLife zvyklí.

Kamerová část chůvičky je provedena v kompaktním válcovitém tvaru, v jehož horní části se nachází kulová otočná hlava s objektivem. Velikostně je opravdu přívětivá, přičemž největší rozměr je zhruba 12centimetrová výška. K tomu se pojí i nízká hmotnost lehce přes 200 gramů, díky čemuž dokáže snadno neztěžovat proces ukotvení na horizontální či vertikální plochu.

Z pohledové části je chůvička TrueLife NannyCam R5 vyrobena z valné většiny z odolného plastu a kombinuje matné a lesklé zakončení. Osobně bych si ty lesklé části odpustil. Kamerová část má pak na sobě mikrofon, reproduktor, snímač teploty, indikační kontrolku zapnutí, objektiv pro denní i noční vidění, spínací tlačítko, tlačítko spárování a nabíjecí zdířku USB-C.

Rodičovská jednotka dětské chůvičky TrueLife NannyCam R5 je pochopitelně řešena shodně. Ovládací tlačítka jasu, hlasitosti, sepnutí, mikrofonu, přehrávání ukolébavek, přibližování obrazu, ovládání směru kamery a ovládání rozhraní jsou nedílnými součástmi. Hlavní částí je pak 5palcový LCD displej s rozlišením HD, který není dotykový.

Z hlediska zpracování bych velice rád vyzdvihl opěrnou nožičku, kterou lze vyklopit ze zadní části rodičovské jednotky dětské chůvičky TrueLife NannyCam R5. V této oblasti produktů se jedná o častý jev, bez kterého by ale dětská chůvička dostala v rámci mého hodnocení negativní body. Ve vrchní části je pak také plastová anténa, která má na starost přenos vysílání mezi kamerou a jednotkou.

Za mě tedy lze dětskou chůvičku TrueLife NannyCam R5 rozhodně pochválit za to, jak je zpracovaná. Působí tak, jak chůvička působit má. Kompaktně, nerušivě, bezpečně a funkčně. Od hlavních částí až po nadstandardně dlouhé napájecí kabely jde o uživatelsky příjemný set, který neurazí po stránce designu, ani materiálového provedení.

Funkce, rozhraní a ovládání – 7/10

Nastal čas se podívat na to, co všechno dětská chůvička TrueLife NannyCam R5 svede. Z hlediska funkcí se jedná o standardní model, který nabízí všechny základní úkony. Hlavní a nejdůležitější z nich je samotný monitoring v reálném čase pomocí HD kamery a reproduktoru. V případě hluku v blízkosti kamery se na rodičovské jednotce objeví jednak světelná signalizace a jednak jej lze v případě zesílené hlasitosti také samozřejmě slyšet.

Samotné pozorování kamerou je maximálně univerzální díky otočné hlavici s 360stupňovým pozicováním. Při pohybu do strany lze pokrýt vždy 180 a 180 stupňů na jednu a druhou stranu, nelze kontinuálně otáčet za tuto úroveň. Vertikální pozicování je pak umožněné jen ve 180 stupních, zbylé úhly lze zpřístupnit horizontálním pootočením.

Kvalita videa je na pětipalcovém displeji dostatečná a záběr lze dokonce pomocí tlačítka zoom přiblížit až trojnásobně. Celovečerní filmy se vzpomínkami na svou ratolest ale skrze chůvičku TrueLife NannyCam R5 nenatočíte. Jednak kvůli tomu, že je kvalita obrazu uspokojivá jen pro přímý přenos, a jednak protože zde není funkce záznamu videa.

Co lze dělat, pokud se dítě začne s rykem probouzet? Samozřejmě můžete vysprintovat do jeho ložnice a začít jej uklidňovat. Díky chůvičce TrueLife NannyCam R5 budete moci sledovat a hned v první moment vědět, že v postýlce dochází k rozrušení, a to až na 300 metrů v nezastavěné oblasti a 50 metrů v budově. A když budete zrovna dál, tak můžete použít mikrofon a reproduktor a na děťátko vlídně promluvit nebo mu pustit jednu z nahraných ukolébavek.

Musím ocenit, že dětská chůvička TrueLife NannyCam R5 nemusí být jen a pouze duo tvořené jednou rodičovskou jednotkou a jednou kamerou. Celkem lze na jednu jednotku napojit až čtyři kamery, což se hodí, ať už byste měli ratolestí více, nebo jen chtěli mít kamery ve vícero úhlech nebo místech.

Méně šťastné je však dle mého to, že chůvičku TrueLife NannyCam R5 nelze spárovat přes wifi i s telefonem či jiným přístrojem skrze aplikaci. Dosah je tedy omezený na výše uvedenou vzdálenost, přičemž u sebe rodič musí mít vždy rodičovskou jednotku. Ano, díky stojánku vám může přihlížet u pracovního místa či na stolku vedle lehátka pro relaxaci. Bohužel by monitoring mohl být více příjemný za použití přístroje, který máme v dnešní době neustále při sobě.

Dalším minusovým bodíkem, který bych hůře překousával, je chybějící upozornění v případě detekce pohybu. Chůvička TrueLife NannyCam R5 přenese zvuk a zobrazí jej pomocí LED indikátoru. Kdyby ale dítko začalo neslyšně přelézat ohrádku, tak bychom do prvního šramotu o ničem nemuseli vědět. S tím se pojí ještě jedna, byť méně závažná vlastnost. Rád bych od dětských chůviček také očekával v návaznosti na detekci pohybu také automatické otáčení za zdrojem onoho pohybu. Zde bych doporučil dětskou Smart chůvičku TrueLife NannyCam R7 Dual Smart, která veškeré chybějící funkce má.

Abychom ale neuzavírali tuhle část vyloženě negativně – protože dětská chůvička TrueLife NannyCam R5 je z valné většiny opravdu potěšující set – tak s radostí vypíchnu ještě úsporný režim VOX. Do tohoto režimu lze stisknutím vypínače chůvičku přepnout. Monitor rodičovské jednotky se vypne, ale v momentě, kdy se v okolí kamery hlukem projeví nějaké rozrušení, tak se sepne a rodič bude upozorněn.

Když vezmeme celou sadu funkcí, tak nelze dětské chůvičce TrueLife NannyCam R5 vyloženě nic moc vytknout. Největší nedostatek spatřuji v detekci pohybu a upozornění na něj. Nutno ale dodat, že většina dětských projevů, zejména v prvních týdnech života, je doprovázena hlasitými zvuky. Pro starší děti, batolata, která by mohla chtít přelézat ohrádky postelí, bych již s doporučením lehce váhal.

Výdrž baterie a nabíjení – 7/10

Většina vlastností, která vypovídá o kvalitě výdrže baterie dětské chůvičky TrueLife NannyCam R5, již byla “nakousnuta”. Pravda je taková, že už z výroby k nám tento pomocník přichází bez snahy ohromit svou dlouhou výdrží.

Jediná část setu, o které je možné mluvit v rámci výdrže, je rodičovská jednotka. Již jsem uváděl, že je to jediná část, přes kterou můžete na záznam z kamery nahlížet. Kvůli tomu nelze nadšeně chválit, že výdrž baterie je přímo rovna výdrži baterie – například – vašeho telefonu. Tabulková hodnota výdrže rodičovské jednotky chůvičky TrueLife NannyCam R5 je 16 hodin, čemuž přispívá i úsporný režim VOX.

Na druhou stranu samotná kamera je vytvořena tak, že funguje pouze při připojení na kabel. S tímto bych však neměl větší problém, neboť kamera je určena k setrvání na jednom místě, takže v podstatě nepotřebujeme baterii. Výjimkou by mohla být příležitost, kdybyste například chtěli monitorovat děťátko spící v kočárku na zahradě, kde zdroj energie nebude. Za mě ale musím uznat, že pokud už by se člověk obeznámil s parametry chůvičky TrueLife NannyCam R5 a věděl tím, do čeho jde, pak by zajisté tyto scénáře neplánoval.

V obsahu balení jsem již zmínil, že součástí balení jsou dva napájecí kabely s adaptéry. Co mi ale na nich vyloženě imponuje a čím by dokázaly kompenzovat i nedostatky z předešlých odstavců, je jejich 2,5metrová délka. Díky ní bude snadné napojit jak kameru, tak rodičovskou jednotku i na místech vzdálenějších od zásuvek elektrické sítě. Rodičovská jednotka dětské chůvičky TrueLife NannyCam R5 je navíc nabita za pár hodinek.

Videorecenze TrueLife NannyCam R5

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (10 hlasů)

Autor recenze

Dominik Hegmon
Dominik Hegmon

Dominik je člověk s tvůrčí vervou a hlubokým zájmem o spletité záležitosti světa na všech úrovních. Je paličatým zastáncem víry, že čemukoliv, co před něj předložíte, dokáže přijít na kloub. Má blízko k přírodě, umění a přirozeným pohybovým aktivitám, mezi které spadá například horolezení. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář