ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze sonického kartáčku TrueLife SonicBrush Junior J100

13. 7. 2023 aktualizováno

Sonický kartáček TrueLife SonicBrush Junior J100 je přizpůsoben potřebám dětí od 7 do 14 let. Díky barevným polepům a zábavné výukové video animaci snadno proměníte rutinní činnost v legraci a vaše dítě se bude na čištění zubů těšit.

Hodnocení TrueLife SonicBrush Junior J100

9

Výborný

Používání sonického kartáčku TrueLife SonicBrush Junior J100 je skvělý a účinný způsob jak naučit děti dobře se starat o ústní hygienu. Na kartáček si děti rychle zvyknou a už se nechtějí vracet k obyčejnému ručnímu kartáčku. Zuby čistí dobře, bezbolestně, jemné štětiny jsou šetrné k dásním. Příjemný bonus je vytvoření naučné animace, kdy se děti na použití kartáčku začnou těšit a není to pro ně noční můra.

Konstrukce a design
9
Funkce a ovládání
9
Zkušenosti s používáním
9
Údržba přístroje
9
Výdrž baterie:35 dní (2× denně 2 minuty)
Nabíjení:Bezdrátové indukční ze základny
Počet pohybů:Až 56 000 pohybů/min
Režimy:Slow, Medium, Fast
Voděodolnost:Ano ( IPX7 )
Rozměry kartáčku:2,6 cm × 22,3 cm × 2,6 cm (š × v × h)
Klady
  • Kvalitní zpracování
  • Pěkný design
  • Naučná animace pro děti
  • Jednoduchá manipulace
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Časovač čištění zubů
  • Vodotěsnost
Zápory
  • Absence adaptéru 230V
  • Absence ukazatele aktuálního stavu baterie

Obsah balení

Na krabici se sonickým kartáčkem SonicBrush Junior J100 od společnosti TrueLife je na první pohled vidět, že zboží je určeno pro děti. Víko krabice drží pomocí magnetů a není tedy potřeba použití ostrého nože na odstranění lepenky. To je příjemné, poněvadž když dáme kartáček malému dítěti jako dárek, tak se nemusíme obávat zranění již při rozbalování.

Po otevření najdeme v krabici cestovní pouzdro, ve kterém je sonický kartáček, nabíjecí stanici a dva čistící kartáčky. Samozřejmostí je návod k obsluze v českém jazyce a příjemný bonus jsou barevné samolepky, které si mohou děti podle svého výběru nalepit na kartáček, a samolepka s QR kódem, který odkazuje na vtipné naučné video, jak si správně čistit zuby.

Konstrukce a design

Sonický kartáček TrueLife SonicBrush Junior J100 má hmotnost pouze 91 g a jeho štíhlé tělo dobře padne do dětských rukou. Celý je vyroben z prémiových materiálů bílé barvy,  které neobsahují sloučeniny BPA ani ftaláty. Díky stupni krytí IPX7 si mohou děti čistit zuby třeba ve sprše a nemusí se bát úrazu elektrickým proudem. Rovněž nabíjení je řešeno pomocí indukce a nabíjecí stanice je připojena pomocí kabelu s koncovkou USB, kde je vstupní napětí pouze 5 V.

Čistící sonické hlavice jsou opatřeny plastovými krytkami proti znečištění, a na kmitací hlavici kartáčku jdou jednoduše nasadit. Každá z hlavic má nejen jemné štětiny pro šetrné ošetření dětského chrupu, ale na zadní straně jsou malé vroubky, které usnadní odstranění povlaku z jazyka. Výrobce do soupravy s kartáčkem přiložil samolepky s dětským motivem, aby bylo čištění zubů pro děti co nejpříjemnější.

Do cestovního pouzdra se vejde sonický kartáček a dvě sonické čistící hlavice. Nabíjecí stanici není potřeba na běžně dlouhou dovolenou vozit. Integrovaná baterie v kartáčku umožňuje jeho použití až po dobu 35 dní.

Funkce a ovládání

Ovládání sonického kartáčku je velmi jednoduché a brzy si ho zapamatuje i malé dítě. Na těle kartáčku je jedno ovládací tlačítko. Po jeho stisknutí se kartáček okamžitě spustí. Díky technologii SonicTrue® zvládne až 56 000 čistících pohybů za minutu a efektivně tak odstraní až 99 % zubního plaku. 

Kartáček nabízí 3 režimy čištění. SLOW – režim vhodný, pokud chceme naučit dítě, jak sonický kartáček správně používat, MEDIUM – režim určený pro mladší děti, které již umí se sonickým kartáčkem zacházet a FAST – režim s maximálním výkonem určený pro starší děti, které si zuby čistí již kompletně sami.

Změnu čistícího režimu lze udělat stisknutím tlačítka do pěti sekund od zapnutí kartáčku a aktuální režim je zobrazen svítícím symbolem na kartáčku. Toto není potřeba dělat při každém použití. Kartáček si nastavený režim uloží do paměti.

Sonický kartáček SonicBrush Junior J100 usnadňuje čištění zubů díky přednastavenému režimu. Automatický 2minutový časovač pohlídá správnou délku čištění zubů dítěte za vás. Po skončení procesu se kartáček sám vypne. Časovač je ještě rozdělen do intervalů po 30 vteřinách, kdy se kartáček na malý moment vypne a tím dá najevo, že je čas přesunout ho do jiné části úst.

Nabíjení kartáčku probíhá automaticky po vložení do stanice. Vše probíhá bezdrátově pomocí indukce a signalizuje to svit červené diody ve spodní části kartáčku.

Zkušenosti s používáním

Na zkoušení sonického kartáčku TrueLife SonicBrush Junior J100 jsem se těšil nejvíc. Jelikož je určený pro děti od 7 do 14 let, s radostí se ujala testování Nikola, dospívající dcera našich rodinných kamarádů a já se budu snažit mými slovy popsat její pocity.

Manipulace s kartáčkem je velmi jednoduchá. Tělo kartáčku dobře padne do dětských rukou a lehkým stiskem tlačítka se kartáček spustí. První zkušenost byla spíše úsměvná, do těla kartáčku se lehce přenáší vibrace sonické hlavy a děti se více smějí, než si čistí zuby. Zpočátku bylo dobré kartáček spouštět pouze na první stupeň, jakmile ale Nikča našla tu správnou polohu kartáčku v ústech, přepnula jej na vyšší stupeň a nechala štětiny kartáčku, ať se postarají o její zoubky.

Kartáček má od výrobce nastavený čas čištění na 2 minuty. Během této doby se na malý moment několikrát vypne, aby dal najevo, že je čas přemístit se do jiné části úst. Tato funkce je dobrá zvlášť pro menší děti, které si na hygienu úst teprve zvykají. Naše testerka však není žádný začátečník a kartáček SonicBrush Junior J100 si velmi rychle oblíbila. V balení kartáčku jsou přiloženy barevné samolepky na označení kartáčku. Malým dětem se líbí obrázky s kreslenými postavičkami, pro ty starší se více hodí pouze barevné rozlišení jako v našem případě. Je dobré, že výrobce myslí i na psychiku dětí, aby se jim čištění zubů co nejvíce líbilo. Tady Nikču napadlo, že by bylo fajn, kdyby byly i barevně odlišené výměnné hlavice kartáčku. V balení jsou vložené dvě a v případě více dětí v rodině by se barevné rozlišení hodilo, stačila by jedna souprava pro dvě děti.

Štětinky kartáčku jsou jemné a díky svému kmitání měla zuby vždy pěkně čisté. Po skončení čištění zubů stačí kartáček opláchnout pod vodou a odložit do stojánku. Ten slouží rovněž jako nabíjecí stanice. Trochu nás zarazila absence adaptéru do zásuvky s 230 V. Nabíjecí kabel je ukončený koncovkou USB. Nakonec jsme ale usoudili, že zas takový problém to není, protože každý má doma spoustu podobných adaptérů od mobilních telefonů či jiných přístrojů. Kartáček vydrží nabitý až 35 dní a rodiče ho mohou nechat kdykoliv dobít klidně i z počítače. Jen je potřeba na dobití kartáčku myslet například před delší dovolenou, jelikož není možné průběžně zjistit stav nabití.

Pro ty nejmenší, kteří si na ústní hygienu teprve zvykají, připravili v TrueLife krásné naučné video. Po naskenování QR kódu mobilním telefonem se otevře nabídka, zda pustit video v anglickém či českém jazyce, a následně malá postavička ukazuje dětem správný postup při čištění zubů. Děti se mohou dívat na video, a podle pokynů kreslené postavičky se naučí sonický kartáček rychle používat.

Údržba přístroje

Údržba sonického kartáčku SonicBrush Junior J100 je jednoduchá. Po skončení čištění zubů stačí kartáček opláchnou ve vodě a odložit do nabíjecí stanice. Tu je potřeba občas připojit do nabíjecího adaptéru, aby děti nebyly zklamané vybitou baterií, a aby byl kartáček stále připravený dělat svou práci. Občas je potřeba zkontrolovat stav štětin na výměnné hlavici kartáčku, a pokud jsou viditelně opotřebované, je nutné objednat novou. To jsme ale všichni zvyklí kontrolovat i na obyčejném kartáčku na zuby, tady se tedy žádný zvyk nemění.

Videorecenze sonického kartáčku pro děti TrueLife SonicBrush Junior J100

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (11 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář