ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Ergonomická židle Liftor Active

18. 10. 2023 aktualizováno

Ergonomická židle Liftor Active černá

Pracujete dlouhé hodiny u stolu nebo jste hráčem počítačových her? Správná židle by pro vás měla být základem a při jejím výběru byste měli respektovat mnoho pravidel, jde tu i o vaše pohodlí a zdraví. Co by takové židle měly splňovat jsme zmínili ve článku o nejlepších zdravotních židlích k PC. Jak si stojí konkrétní židle s pojmenováním Liftor Active si popíšeme zde. Měli jsme totiž možnost ji osobně vyzkoušet.

Hodnocení židle Liftor Active

9.5

Perfektní

Kancelářská židle Liftor Activ právem patří mezi top modely židlí. Můžeme doporučit každému, kdo hledá komfortní ergonomické sezení na delší dobu. Zároveň má velmi zajímavý design a použité materiály jsou příjemné a snadno udržovatelné. Této židli nechybí nic, co by měla správná kancelářská židle mít a navíc ji můžete mít v několika barevných a materiálových provedeních.

Doručení a obsah balení
9
Montáž židle
9
Design (vzhled) a zpracování
10
Ovládání židle
10
Klady
  • Pohodlný sedák
  • Dělená zádová opěrka (ergonomické tvarování)
  • Stabilní konstrukce
  • Jednoduchá montáž
  • Snadná údržba
Zápory
  • Vhodné pro postavu nad 170 cm

Doručení a obsah balení – 9/10

Židle přišla v poměrně velké krabici o rozměrech 50 × 60 × 70 cm a vážila cca 20 kg. Krabice byla z pevného vícevrstvého kartonu a nekřivila se, možná škoda, že neměla nějaké úchytky. Protože přenést objemný a těžký balík není snadné, lépe se přenášela ve dvou, ale při troše snahy ji průměrně silný muž dopraví kam potřebuje, tedy pokud to není pěšky do 5. patra.

Po otevření nenápadné krabice, najdete veškeré díly dobře zabalené v bublinové ochranné folii. Jednotlivé díly jsou navíc proložené polystyrenem a rozložené tak, aby se předešlo možnému poškození. Nechybí samozřejmě papírový návod na to, jak židli postupně složit a také sáček s potřebným imbusem, šrouby a podložkami.

Montáž – 9/10

I když je součástí balení papírový návod na montáž, chvilku to zabere. Musíte si roztřídit správně šroubky (podle délky) a také se zorientovat v jednotlivých dílcích skládačky. S trochou šikovnosti to ale není problém a židli máte tak do půl hodinky smontovanou. Návodka je logicky řazená a pokud nemontujete poprvé v životě, určitě je dostačující.

Montáži židle Liftor Active se věnovala jen jedna osoba, abychom vyzkoušeli, zda je to schůdné a nedělali z toho rodinnou událost. Při montáži by se, zejména při montáži područek a opěradla k sedáku, druhá osoba na přidržení občas hodila, ale když si to šikovně podložíte, dokážete to sami a bez pomoci.

Snad jen přiložený malý imbus nebyl vždy ideálním pomocníkem a v některých místech vyžadoval více práce, nebo by bylo výhodnější ho nahradit vlastním domácím nářadím. Ale šlo to i jen s ním, jen to trvalo o něco déle, než bychom v optimálním případě chtěli. Jsou prostě místa, kde se vešel hůře a muselo se pootáčet mnohem více, než kdybychom mohli otáčet kolem dokola.

Po pár dnech používání jsme chtěli dotáhnout některé šroubky (to je běžná praxe) a zjistili jsme, že to vlastně není potřeba. Takže palec nahoru za řemeslné zpracování a pevnost spojů.

Design (vzhled) a zpracování – 10/10

Kancelářská židle Liftor Active je zajímavá už na pohled, zejména půlené řešení zádové opěrky působí moderně. Síťované řešení zádové opěrky, pohodlný sedák i dostatečně široká a bezpečná základna je tím, co ze židle Liftor Active dělá pohodlnou židli na více činností. Zárukou kvalitního zpracování je také to, že je židle Liftor Active certifikována Institutem pro zdraví a ergonomii IGR a BIFMA.

Základnu židle Liftor Active tvoří kovový kříž s pěti rameny a s nasazovacími kolečky, ta jsou plastová, ale na koberci se pohybovala lehce a neměla tendenci se zadrhávat. Při sezení nemáte pocit nejistoty, židle Liftor Active je pevná a stabilní. Také k tomu přispívá jej hmotnost 20 kg, která nás sice trochu potrápila při přenosu krabice domů, ale jinak je tou správnou devizou pro stabilitu. Konstrukce a díly, které na sebe navazují, jsou kovové a pevné, zajistí vyšší bezpečnost a stabilitu.

Doplňující díly židle jsou plastové, ale nijak to nesnižuje komfort používání, protože povrch je příjemný na omak. Područky jsou stavitelné a můžete si lehce zvolit jejich výšku až do ideální polohy, kdy ruce budou mít v lokti pravý úhel. Navíc jsou nastavitelné i v dalších polohách (posun dopředu a dozadu), výrobce tomu říká 3D nastavitelné područky.

Povrch sedáku je látkový (vnitřek pěnový), povrch zádové opěrky tvoří síťovina, povrch opěrky na hlavu také síťovina. Vhodná kombinace, v teple i v zimě se na židli pohodlně sedí.

Testovali jsme černou variantu židle Liftor Active a i když je černá barva nadčasová, tak do domácnosti s mazlíčky není nejvhodnější, v kanceláři by se to neprojevilo. Na černém povrchu jsou vidět chlupy a zachytávají se nečistoty. Drobky od svačinek naštěstí jdou dobře vyluxovat. Tím chceme říct také to, že celkově je údržba povrchu židle snadná a jednoduchá. Naštěstí má Liftor v nabídce i další varianty potahu a barevných kombinací. Celkově je možné si židli pořídit v 9 různých barevných kombinacích a zároveň v různých kombinacích materiálů.

Ovládání židle Liftor Active – 10/10

Ovládán židle je jednoduché, na pravé straně pod sedákem je páčka k ovládání nastavení výšky. Pomocí vlastní váhy sedák stlačíte níže či ho povolíte do vyšší polohy. Židle má nosnost 150 kg, to ji řadí mezi robustnější židle a je podle výrobce vhodná pro postavy do výšky 185 cm.

Nastavit si můžete samozřejmě i polohu područek, a to přesně podle požadavků na ergonomické sezení. Tedy výšku i polohu vpřed i vzad. Na nastavení použijete malé tlačítko na každé područce, ovládání je opravdu jednoduché.

Židle Liftor Active nemá pevné nastavení náklonu opěradla, to je řešeno přirozeným výkyvem (výrobce to nazývá synchronní mechanika či synchronní houpací mechanismus). Židle reaguje na pohyb těla a přizpůsobuje se poloze, kterou zvolíte. Zpočátku trochu nezvyklé, ale velmi rychle si zvyknete a oceníte to jako úžasnou věc. A nejedná se jen o pohyb dozadu, lehce se naklání i do stran, třeba když vám něco upadne na zem a vy si to potřebujete podat. Podle sklonu při opírání se také upravuje náklon sedáku, skoro si toho nevšimnete, ale je to příjemná vychytávka pro pohodlí. Čím více se zakloníte, tím víc se sedák přizvedne. Pokud byste tohle nechtěli, je možné židli zaaretovat ve dvou polohách (minimální a maximální poloha).

Židle Liftor Active v náklonu

Zádová část židle je zvláštní už od pohledu, protože je rozdělena na dvě poloviny. Každá půlka je pohyblivá zvlášť, tím se zádová část lépe přizpůsobuje aktuální poloze při sezení. Když to čtete, vypadá to zvláštně, ale obavy jsou zbytečné, pohyb těchto části vůbec není postřehnutelný, je to opravdu o přizpůsobení se židle Liftor Active vašim zádům.

Hlavová opěrka je také nastavitelná. Působí na pohled trochu robustně, zvláště při porovnání s dělenými síťovanými opěrkami na záda, ale je to jen na pohled. Je pohodlná a funkční. Nastavit jde samozřejmě její výška, ale i úhel, takže je snadné najít ideální polohu pro krční páteř.

Parametry

Specifikace testované židle Liftor Active:

Vlastnost Parametr
Materiál sedáku: PU pěna a textilní látka
Materiál opěradla: Síťovina
Nosnost: 150 kg
Hmotnost: 20 kg
Certifikace:  BIFMA, IGR

Kancelářská židle Liftor Active

 

Liftor – mladá česká společnost

Společnost Liftor je česká firma a i když vznikla teprve nedávno (v roce 2019) už si vydobyla své místo. Zaměřila se na polohovací stoly na míru a ergonomické vybavení nejen pro kanceláře, ale i pro studium a volný čas. A byl to správný krok, protože pro kvalitní věci, které přispívají našemu zdraví je na trhu vždycky místo. Tedy určitě to nebylo jednouché, ale jsou tady a my můžeme jejich výrobky otestovat. Dnes už působí nejen v ČR, ale i na Slovensku, v Polsku a v Německu. Přesto je to stále skoro rodinná firma a díky tomu mohou lépe kontrolovat kvalitu výrobků a rychleji reagovat, inovovat a měnit své výrobky.

 

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (20 hlasů)

Autor recenze

Petra Kvapilová
Petra Kvapilová

Petra se zajímá o online marketing všeobecně ale píše méně než by chtěla, protože jí na to u ostatních činností nezbývá čas. Pokud píše, tak hodně pro radost, třeba pohádky pro kluky nebo občas nějakou povídku. Když píše recenzi, doufá, že pomůže lidem se správnou volbou a zjednoduší jim tak rozhodování.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář