ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Nejlepší sluchátka k televizi 2024

Nechte se vtáhnout do děje a užijte si sledování televize na maximum. Kvalitní sluchátka k televizi vám umožní nejen nerušeně sledovat obsah, ale většina sluchátek je vhodná i pro gamery. Při testování a porovnávání sluchátek k televizi nás nejvíce zaujaly radiofrekvenční sluchátka Philips SHD8850.

Nejlepší celkově

Výkonná radiofrekvenční sluchátka s dokovací stanicí, flexibilním hlavovým mostem a skvělým dosahem.

Nejlepší cena/kvalita

Bezdrátová sluchátka k televizi s uzavřenou konstrukcí, odnímatelným audio kabelem a dlouhou výdrží baterie.

Levný základ

Levná kabelová sluchátka k TV s čistým zvukem, uzavřenou konstrukcí a dlouhým přívodním kabelem.

Nejlepší sluchátka k televizi

Recenze Philips SHD8850 — Nejlepší radiofrekvenční sluchátka k TV

sluchátka Philips SHD8850 Pro náročné

Typ: Náhlavní | Připojení: Radiofrekvenční | Konstrukce: Uzavřená | Frekvenční rozsah: 8-22 000 Hz | Citlivost a impedance: 98 dB, 32 Ω | Dosah: 40 m | Výdrž baterie: 20 h | Přibližná cena: 3 000 Kč

Klady
  • Špičkový zvuk
  • Radiofrekvenční
  • Dobíjecí stanice
  • Výdrž baterie
  • Dobrý dosah
  • Odnímatelný audio kabel
Zápory
  • Vyšší cena

Pro náročné uživatele, kteří si chtějí vychutnat zvuk ve špičkové kvalitě bez otravných kabelů, jsou perfektní volbou bezdrátová radiofrekvenční sluchátka Philips SHD8850. Kromě skvělého výkonu potěší především velmi dobrým dosahem a dokovací stanicí.

Náhlavní sluchátka Philips disponují bezdrátovou technologií využívající rádiových vln. Pro eliminaci případného rušení signálu, sluchátka nabízí 2 různé vysílací kanály. Narozdíl od bluetooth připojení, radiofrekvenční sluchátka k televizi se pyšní mnohem silnějším signálem, který není rušen zdmi ani jinými překážkami. Dosah signálu je až 40 metrů, tudíž můžete televizi stále poslouchat, i když se od ní vzdálíte.

Díky uzavřené konstrukci sluchátka k tv velmi dobře tlumí okolní zvuky, a zároveň zvuky ze sluchátek nejsou slyšet ven. Pro vyšší komfort výrobce sluchátka opatřil šikovným samonastavovacím hlavovým obloukem. Ten se automaticky přizpůsobí vaší hlavě, a vy tak nemusíte při každém nasazení znovu upravovat velikost sluchátek. Velkým plusem je bezesporu také praktická dokovací stanice, jež slouží nejen pro bezpečné uložení sluchátek, ale také k dobíjení. Na jedno nabití sluchátka vydrží až 20 hodin poslechu. Při vybité baterii je však možné využít odnímatelný audio kabel. Jediné, co lze těmto stylovým sluchátkům k televizi vytknout, je poněkud vyšší cenovka, nicméně s ohledem na funkce a kvalitu ji považujeme za přijatelnou.

Recenze OneOdio Fusion A70 — Bezdrátová sluchátka k televizi

bezdrátová sluchátka k televizi Zlatý střed

Typ: Náhlavní | Připojení: Bluetooth | Konstrukce: Uzavřená | Frekvenční rozsah: 20-20 000 Hz | Citlivost a impedance: 110 dB, 32 Ω | Dosah: 10 m | Výdrž baterie: 72 h |Přibližná cena: 1 300 Kč

Klady
  • Perfektní výkon
  • Skvělá výdrž baterie
  • Povedený design
  • Příznivá cena
Zápory
  • Bez mikrofonu

Sháníte spolehlivá bluetooth sluchátka k televizi? Pak vám doporučujeme OneOdio Fusion A70. Tato stylová bezdrátová sluchátka potěší kvalitním zvukem i příznivou cenou.

Značka OneOdio sice nepatří mezi proslulé a lety prověřené výrobce, přesto se vyplatí dát těmto sluchátkům šanci. Za víc než výhodnou cenu totiž získáte opravdu kvalitní sluchátka, která se pyšní špičkovým zvukem i vskutku obdivuhodnou výdrží baterie. Na jedno nabití si můžete vychutnat až 72 hodin poslechu, a to i při maximální hlasitosti. A že tato sluchátka hrají opravdu nahlas! Díky praktické konstrukci je možné sluchátka složit do velice kompaktní podoby. Otočná mušle navíc umožňuje odklopení sluchátka pro komunikaci s okolím.

Kromě bezdrátového režimu je možné sluchátka s televizí či jiným přístrojem spárovat pomocí přiloženého kabelu. Ten je opatřen hned dvěma Jacky (3,5 a 6,35 mm) pro maximální kompatibilitu. K dobíjení sluchátek slouží micro USB kabel. Pochválit musíme také praktický ovládací panel na vnější straně mušle, s jehož pomocí lze měnit hlasitost či přeskakovat zvukové stopy. Díky lehké konstrukci a měkkému polstrování jsou sluchátka k televizi velice pohodlná, a to i při delším nošení. Praktický zámek Jack portu navíc zabraňuje nechtěnému vytržení kabelu.

Recenze Panasonic RP-HT265E — Levná sluchátka k TV

sluchátka k televizi Panasonic Levný základ

Typ: Náhlavní | Připojení: Audio kabel | Konstrukce: Uzavřená | Frekvenční rozsah: 10-27 000 Hz | Citlivost a impedance: 100 dB, 40 Ω | Dosah: 5 m | Přibližná cena: 600 Kč

Klady
  • Skvělý výkon
  • Nízká cena
  • Dlouhý kabel
  • Regulace hlasitosti
Zápory
  • Oboustranné vedení kabelu

Pokud hledáte cenově dostupná sluchátka a nevadí vám omezení kabelem, vsaďte na náhlavní sluchátka Panasonic RP-HT265E-K. Tato kabelová sluchátka disponují 5m audio kabelem, což z nich činí ideální model pro poslech televize.

S ohledem na velice snadné ovládání lze tento model využít i jako sluchátka k televizi pro seniory. Sluchátka jednoduše zastrčíte do portu ve vaší televizi a máte hotovo. Na přívodním kabelu navíc najdete šikovné ovládání, s jehož pomocí lze regulovat hlasitost či zcela vypnout zvuk. Pro lepší kompatibilitu v balení najdete jak 3,5mm Jack tak konektor 6,35 mm. Co nás však trochu mrzí, je oboustranné vedení kabelu, které v některých případech poněkud překáží.

Čím nás však sluchátka Panasonic příjemně překvapila, je velmi dobrá kvalita zvuku. Sluchátka jsou tak vhodná nejen pro sledování obsahu, ale vychutnat si s nimi můžete i jakoukoliv hudbu. Basy jsou plné, avšak přirozené. Díky uzavřené konstrukci sluchátka k televizi velmi dobře tlumí okolní hluky. Mušli sluchátek lze kompletně odklopit, a tak není nutné si sundávat celá sluchátka, když chcete komunikovat s okolím. V této cenové třídě se jedná o vysoce kvalitní sluchátka k TV, která potěší především méně náročné uživatele.

Nejprodávanější sluchátka k TV

Jak vybrat sluchátka k televizi

Na současném trhu najdete celou řadu sluchátek k TV. Vybrané modely jsou ideální pro sledování filmů a seriálů, jiné ocení hráči video her. Na následujících řádcích se podíváme na parametry a vlastnosti televizní sluchátek, kterým byste při výběru rozhodně měli věnovat pozornost.

Typ připojení

Sluchátka k TV dělíme na tři základní druhy, a to podle typu připojení. Cenově nejdostupnější bývají klasická drátová sluchátka, jež k televizi připojíte pomocí kabelu. Další možnost pak představují bluetooth sluchátka k televizi. Zajímavou alternativou jsou i radiofrekvenční sluchátka, která využívají radiové vlny namísto Bluetooth technologie.

Kabelová sluchátka

Pro méně náročné uživatele jsou skvělým řešením tradiční drátová sluchátka. K dostání jsou kabelová náhlavní sluchátka i menší pecky či špunty. Pokud hledáte sluchátka pro sledování obsahu z postele nebo z gauče, drátová sluchátka poslouží víc než dobře. Po kabelové variantě můžete sáhnout i v případě, že hledáte sluchátka k televizi pro seniory. Obsluha bezdrátových sluchátek může být pro některé starší jedince poněkud náročná. Drátová sluchátka však příliš nedoporučujeme hráčům video her, neboť kabel může při hraní překážet. Přestože většina modelů tuto možnost nabízí, před koupí kabelových sluchátek si raději ověřte, zda vaše TV disponuje konektorem pro audio Jack.

Sluchátka k televizi - drátová

Bluetooth sluchátka k televizi

Bezdrátová sluchátka k televizi doporučujeme především těm z vás, kteří ocení volný pohyb. Díky bluetooth připojení vás nebude nikterak omezovat kabel. Bezdrátové varianty využijete nejen pro sledování televize, ale vhodné jsou i pro gamery. Další výhodou bezdrátových sluchátek je, že povětšinou disponují také vestavěným mikrofonem. Ten ocení zejména hráči video her, jimž umožní komunikaci se spoluhráči. Bluetooth sluchátka k televizi jsou dostupná v podobě praktických pecek, ale bez problému seženete i masivnější náhlavní sluchátka.

Sluchátka k televizi - gamer

Radiofrekvenční sluchátka

Jste zvyklí televizi spíše poslouchat než sledovat? Pokud máte televizi jako kulisu a jste neustále v pohybu, radiofrekvenční sluchátka jsou perfektní volbou. Narozdíl od Bluetooth technologie, dosah radiových vln je o poznání větší. Vybrané modely se pyšní dosahem až 100 metrů. Sluchátka tak můžete bez obav používat po celém domě a v některých případech také na zahradě. Přestože radiofrekvenční signál je silnější a snáze pronikne stěnou či jinou překážkou, radiové vlny mohou být rušeny jiným přístrojem, jež pracuje na stejné frekvenci. Radiofrekvenční sluchátka se povětšinou nabíjí pomocí speciální dokovací stanice, která zároveň slouží jako stojánek pro bezpečné odkládání.

Sluchátka k televizi - s dokovací stanicí

Konstrukce sluchátek k TV

Náhlavní sluchátka

Ačkoliv jsou sluchátka přes hlavu mnohem rozměrnější než drobné špunty, jsou také o poznání pohodlnější. Hlavový most obvykle bývá nastavitelný, tudíž si většina uživatelů sluchátka snadno přizpůsobí. Díky měkkému polstrování mušlí sluchátka dobře doléhají a zároveň netlačí. Náhlavní sluchátka poměrně efektivně izolují okolní hluk a jsou vhodné pro sledování obsahu i hraní her. Narozdíl od špuntů či pecek, sluchátka přes hlavu příliš neumožňují poslech pouze do jednoho ucha. Náhlavní sluchátka k televizi jsou k dostání jak s kabelem, tak v bezdrátovém provedení. Bez obtíží seženete i varianty s integrovaným mikrofonem či ovládáním.

Náš tip

Užijte si špičkový zvuk i perfektní obraz a pořiďte si novou LED televizi.

Sluchátka do uší

Další možnost pak představují drobná sluchátka do uší. Ta se dělí na špunty a pecky. Špuntová sluchátka se zasouvají přímo do ucha, kdežto pecky pouze leží na zvukovodu. Na konci špuntových sluchátek je nástavec z měkkého a poddajného silikonu, díky němuž sluchátko v uchu netlačí. U většiny sluchátek v balení najdete nástavce v různých velikostech, což umožní lepší přizpůsobení vašemu uchu.

Na druhé straně pecky žádným vyměnitelným nástavcem nedisponují, a jejich velikost tak není možné jakkoliv upravit. Pokud vám pecky nebudou dobře sedět v uchu, při pohybu mohou vypadávat. Co se výkonu týče, jsou obě varianty srovnatelné. Narozdíl od náhlavních sluchátek, sluchátka do uší vám nebudou překážet, ať budete sledovat televizi v jakékoliv poloze.

Uzavřená sluchátka

Při výběru sluchátek se zaměřte také na typ konstrukce. Oba druhy totiž mají své výhody i svá úskalí. Mušle sluchátek s uzavřenou konstrukcí pevně objímají uši, čímž elimininují okolní hluk a zároveň nepropustí zvuk ze sluchátek směrem ven. Při sledování televize či hraní her vás tak nebude rušit okolí a můžete se plně ponořit do obsahu. Daní za velmi dobrou izolaci je však trochu horší kvalita zvuku. V uzavřené konstrukci se zvuk odráží a tyto dozvuky pak způsobují takzvaný kelímkový efekt. Další nevýhodou je i neprodyšnost. Mušle uzavřených sluchátek jsou obvykle vyrobeny z kůže či koženky, která lépe izoluje. Při delším nošení se můžete pod sluchátky začít potit, což značně snižuje komfort.

Náš tip

Další skvělé tipy na kvalitní sluchátka najdete v našem článku Nejlepší bezdrátová sluchátka.

Otevřená sluchátka

Naopak sluchátka s otevřenou konstrukcí jsou velice prodyšná a pokožka pod nimi volně dýchat. Volné proudění vzduchu jde však ruku v ruce s únikem zvuku. Otevřená sluchátka potlačují okolní zvuky jen minimálně, a zvuk ze sluchátek je zároveň slyšet ven. Do hlučného prostředí je tedy nedoporučujeme, stejně tak se příliš nehodí v případě, že chcete sledovat televizi, aniž byste v noci rušili partnera či děti. Otevřená konstrukce však zaručuje mnohem vyšší kvalitu zvuku.

Technické parametry

Pokud si chcete sledování televize opravdu vychutnat a plně se ponořit do sledovaného obsahu, při výběru byste měli věnovat pozornost také následujícím technickým parametrům. Frekvenční rozsah zjednodušeně řečeno udává, jaké zvuky dokážou sluchátka reprodukovat. Při výběru se lze držet pravidla, čím vyšší rozsah, tím lepší. Avšak je třeba zmínit, že lidské ucho je schopné zachytit zvuky v rozmezí od 20 do 20 000 Hz, což je rozsah, kterým disponuje většina modelů rozumné kvality.

Před koupí se podívejte také na citlivost, jež ovlivňuje výkon a hlasitost. Čím vyšší citlivost, tím hlasitěji sluchátka hrají. Na hlasitost má však vliv také impedance, která značí odpor sluchátek. Obecně lze říct, že čím nižší impedance, tím více proudu sluchátka vyžadují. To má za následek vyšší hlasitost, ale také větší zkreslení zvuku. Pokud připojíte sluchátka s nízkou impedancí k přístroji s malým výkonem, sluchátka budou hrát velmi potichu. Vyšší impedance pak znamená lepší kvalitu zvuku a nižší hlasitost.

Náš tip

Jedinečné filmové zážitky si užijete s výkonným domácím kinem. Nechte se inspirovat.

Dosah sluchátek

Ať už se rozhodnete pro drátovou či bezdrátovou variantu, před koupí si vždy ověřte dosah sluchátek. U kabelových modelů by vás měla zajímat délka přívodního kabelu. Pro pohodlné sledování televize by délka kabelu měla být větší než pozorovací vzdálenost. V ideálním případě volte kabel, který je dvakrát tak dlouhý. U bluetooth sluchátek k televizi se zaměřte na dosah. Obecně platí, že čím vyšší verze bluetooth, tím větší dosah. Je však třeba, aby vyšší verzí bluetooth připojení disponovala jak sluchátka, tak i vaše televize.

U nejnovějších verzí bluetooth lze počítat s dosahem okolo 40 metrů ve vnitřních prostorách. Avšak zdi a jiné překážky tuto vzdálenost značně zkracují. V případě, že délka dosahu je pro vás obzvláště důležitá, doporučujeme vám vybírat spíše z radiofrekvenčních modelů. Ty se obvykle pyšní dosahem až 100 metrů. Navíc radiové vlny narozdíl od bluetooth bez problému projdou zdmi i jinými překážkami, reálný dosah radiofrekvenčních sluchátek k televizi je tak mnohem vyšší než u bluetooth modelů.

Nabíjení a výdrž baterie

V případě, že sáhnete po bezdrátových sluchátkách k televizi, zajímat by vás měla také výdrž a doba nabíjení. Náhlavní sluchátka s technologií bluetooth se povětšinou nabíjí pomocí přiloženého USB kabelu. Pro nabíjení pecek či špuntů, pak slouží speciální nabíjecí pouzdro, které vám umožní dobít sluchátka i bez přístupu k elektrické síti. Radiofrekvenční sluchátka se obvykle nabíjí pomocí dokovací stanice či dobíjecího stojanu.

Výdrž baterie i doba nabíjení se liší model od modelu. Na výdrž baterie má vliv nejen doba užívání, ale také hlasitost. U většiny modelů lze očekávat výdrž baterie alespoň 5 hodin, na trhu však najdete i sluchátka k televizi, která vydrží hrát až 70 hodin bez přerušení. Některá bluetooth sluchátka pak umožňují kromě bezdrátového provozu i připojení pomocí klasického audio kabelu s Jackem.

Sluchátka k televizi

Další vlastnosti a funkce

Při výběru můžete zohlednit i další vlastnosti a funkce sluchátek. Pokud hledáte bezdrátová sluchátka k televizi pro seniory, vybírejte mezi modely s jednoduchým a intuitivním ovládáním. Příliš velké množství sekundárních funkcí či složité ovládací panely mohou značně zkomplikovat užívání pro jedince ze starších generací. Jestliže hodláte sluchátka využívat nejen pro sledování televize, ale také pro hraní video her, jistě využijete sluchátka s vestavěným mikrofonem. Velkým plusem může být též integrovaný ovládací panel, s jehož pomocí lze měnit hlasitost, ale i zastavit a opětovně spustit přehrávání. U dobíjecích modelů jistě oceníte kontrolku pro detekci stavu baterie a indikátor dobíjení.

Co se konstrukce sluchátek týče, vybrané modely nabízejí snadnou výměnu náušníků, což oceníte nejen u mušlí potažených textilií, ale i u kožených modelů. V některých případech přijde vhod i otočná mušle pro poslech jen do jednoho ucha. Sluchátka na televizi z vyšších cenových tříd leckdy umožňují spárování s dalšími sluchátky, a vy si tak můžete sledování obsahu užívat například s partnerem. Příznivci moderních technologií jistě ocení i hlasového asistenta, jímž jsou vybavena některá bezdrátová sluchátka.

Oblíbená sluchátka k televizi

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (10 hlasů)

Autor článku

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář