ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Elektrické krby

Elektrický krb dokáže perfektně zútulnit váš domov. Některé modely navíc podporují funkci vytápění, díky čemuž danou místnost také příjemně ohřejí. V následujícím článku jsme pro vás vybrali ty nejlepší. Naši redakci zaujal moderní elektrický krb Bewello BW2022 s kovovým vzhledem.

LED plameny

Elektrická krbová kamna, která zaujmou svým luxusním moderním designem. S funkcí vytápění.

Kovový design

Elegantní krbová kamna do moderních interiérů s dálkovým ovladačem a dvěma stupni výkonu.

Krbová vložka

Krbová vložka, kterou lze umístit do nepoužívaných kamen nebo kamkoliv v domácnosti.

Nejlepší elektrické krby

Recenze Klarstein Studio Light & Fire 1 –⁠ luxusní elektrický krb

Luxusní elektrický krb Klarstein Studio Light & Fire 1 Pro náročné

Výkon: 1 000 nebo 2 000 W | Rozměry: 132 × 58 × 21 cm | Hmotnost: 21 kg | Funkce: osvětlení, přepínatelná funkce vytápění | Dálkový ovladač: ano

Klady
 • Luxusní design
 • Dostačující výkon
 • Energeticky úsporné LED plamínky
 • Osvětlení
 • Přepínatelná funkce vytápění
 • Týdenní časovač
Zápory
 • Vyšší cena

Elegantní krb s LED plameny s opravdu luxusním designem. To je Klarstein Studio Light & Fire 1, který se postará o realistickou iluzi plamínků. Těšit se můžete na mihotavé plameny i zvuk praskajících uhlíků, který zajistí útulnou atmosféru. Krb má volitelnou funkci vytápění, kterou oceníte zejména v chladnějších měsících. Nastavit si u ní přitom můžete požadovaný výkon.

Osvětlení a topení si lze pohodlně naprogramovat, aby odpovídalo vašim představám. Využít k tomu můžete týdenní časovač, ve kterém zohledníte své potřeby v průběhu celého týdne. Součástí balení je i praktický dálkový ovladač, abyste k obsluze krbu nemuseli neustále vstávat. Praktickou funkcí je také detekce otevřeného okna, která jednotku vypne, pokud v místnosti dojde k nenadálému poklesu teploty. Kvalitní zpracování a špičkové funkce jsou však vykoupeny o něco vyšší cenou.

Recenze Bewello BW2022 – moderní elektrický krb s dálkovým ovladačem

elektrický krb bewello bw2022 Zlatý střed

Výkon: 950 W nebo 2 000 W | Rozměry: 88 × 56 × 15 cm | Hmotnost: 14,3 kg | Funkce: osvětlení, přepínatelná funkce vytápění | Dálkový ovladač: ano

Klady
 • Dostačující výkon na vytápění
 • Týdenní časovač
 • Moderní vzhled
 • Přepínatelná funkce vytápění
Zápory
 • Bez zásadních nedostatků

Elektrický krb Bewello BW2022 na první pohled zaujme nadčasovým elegantním designem v kombinaci kovu a skla, který skvěle zapadne do moderních interiérů. Lze snadno připevnit na každou stěnu pomocí hmoždinek a šroubů a vykouzlí ve vašem pokoji romantickou atmosféru bez sazí a kouře. Nabízí i funkci vytápění, která je zajištěna ochranou proti přehřátí. Zvolit si můžete mezi dvěma stupni výkonu, 950 W nebo 2 000 W. Tento výkon bez problému vytopí místnost do velikosti 30 m².

Výhodou tohoto modelu elektrického krbu je nezávislost efektu plamene na funkci vytápění. Pohled na žhavé uhlíky a poskakující plameny si tak můžete dopřát i v horkých letních večerech, aniž byste se v místnosti uvařili. Krb se ovládá pohodlně pomocí přehledného dálkového ovladače, na kterém si zvolíte jeho funkci. Ovladač umožňuje také týdenní přednastavení dne a hodiny, kdy se má elektrický krb zapnout. Všechny tyto funkce a luxusní provedení navíc získáte za poměrně přijatelnou cenu.

Recenze Klarstein Kamini FX – skvělá krbová vložka

Elektrická krbová vložka Levný základ

Výkon: 1 000 nebo 2 000 W | Rozměry: 45 × 22 × 23 cm | Hmotnost: 5 kg | Funkce: osvětlení, přepínatelná funkce vytápění | Dálkový ovladač: ne

Klady
 • Nízká cena
 • Kompaktní rozměry
 • Nízká váha
 • Funkce vytápění
 • Funkce osvětlení
Zápory
 • Nemá dálkové ovládání

Pokud nechcete nutně mít elektrický krb v obýváku či jiné místnosti, můžete vsadit na krbovou vložku Klarstein Kamini FX. Její výhodou je v porovnání s klasickým krbem nižší cena. Krbovou vložku můžete používat buď ve stávajícím nepoužívaném krbu nebo kdekoliv v místnosti. Patřičného efektu však dosáhnete právě v krbu. Díky nízké váze a kompaktním rozměrům se každopádně jednoduše přenáší.

Krbovou vložku lze využívat pro efekt osvětlení, případně si zapnout volitelnou funkci vytápění. Její nevýhodou je skutečnost, že bohužel nemá dálkové ovládání. K obsluze proto budete využívat přepínatelné kolébkové spínače umístěné na samotné konstrukci. Díky nízké ceně se může jednat o skvělou variantu i pro ty z vás, kteří si chtějí výhody elektrických krbů nejprve nezávazně vyzkoušet.

Nejprodávanější elektrické krby

Jak vybrat elektrický krb

Elektrické krby na rozdíl od klasických krbových kamen nevyžadují prakticky žádnou údržbu. Obejdete se bez zdlouhavé přípravy dřeva a i přesto si budete moct užívat krásu plamínků a zvuky imitující praskání dřeva. Jak vybrat elektrický krb, se kterým budete spokojeni? Přečtěte si, na jaké parametry při výběru pamatovat.

Proč si pořídit elektrický krb

Elektrické krby s sebou přináší hned několik výhod. I z toho důvodu se těší čím dál větší oblibě a mnohdy nahrazují klasické varianty na dřevo. Tak především se elektrický krb jednoduše udržuje. Po použití není třeba jej zdlouhavě čistit a zbavovat sazí. Zároveň jej lze umístit kamkoliv a nejste limitovaní přítomností komínu. Dále pak lze zmínit jeho bezpochyby jednoduchou instalaci, se kterou si hravě poradíte.

Elektrické krby umí místnost také vytápět a skvěle poslouží například jako doplňkový zdroj tepla v chladnějších měsících. Ohnivou záři plamenů přitom dokáží imitovat poměrně věrně a na první pohled si jej proto s klasickým krbem snadno spletete. Vzhledem k tomu, že tento krb nepracuje s otevřeným ohněm, se nemusíte obávat rizika vzplanutí požáru. Některé modely disponují také intenzivním LED osvětlením, které dokáže intimně osvětlit celou místnost.

Je lepší elektrický krb, nebo bio krb?

Řada lidí přemýšlí, zda je pro ně vhodnější pořízení elektrického, nebo bio krbu. Oba tyto modely se přitom liší. Elektrický krb ke svému provozu používá výhradně elektrický proud. Teplo je vyráběno pomocí topného tělesa, které se napájí elektřinou a efekt plamenů zajišťuje soustava světel.

Takzvaný bio krb však ke svému provozu potřebuje biolíh. Ten je poměrně finančně nákladný, což znamená, že také vzrůstají náklady na jeho provoz. Na druhou stranu díky této látce docílíte opravdového ohně, který hřeje jasnou září, ale nekouří. Pokud však toužíte po stoprocentně bezúdržbovém krbu, vyplatí se sáhnout právě po tom elektrickém.

Konstrukce elektrického krbu

Pokud právě vybíráte elektrický krb, začněte volbou jeho samotné konstrukce. Právě od ní se totiž budou odvíjet další vlastnosti. V tomto směru je třeba se také rozhodnout, kde přesně bude váš nový krb umístěn. Elektrický krb do bytu bude mnohdy menší než ten do velké vily.

Volně stojící elektrické krby

Volně stojící elektrický krb s sebou přináší výhodu snadné přenositelnosti. Jak napovídá jeho název, můžete jej umístit prakticky kamkoliv. Zároveň jej můžete mimo sezónu snadno odstranit a uskladnit například ve sklepě nebo v garáži. Pokud hledáte elektrický krb do paneláku, kde jste například v pronájmu, jedná se o skvělou volbu.

Nástěnné elektrické krby

Nástěnný elektrický krb se umisťuje na stěnu. Disponuje přitom držáky, díky kterým jej na stěnu nainstalujete poměrně jednoduše. Závěsné elektrické krby zároveň symbolizují elegantní variantu.

Vestavné elektrické krby

Pokud hledáte trvalé řešení, které zapadne do vašeho interiéru, můžete sáhnout po vestavném elektrickém krbu. Jak napovídá název, takový krb se zapustí do zdi. Zpravidla tedy budete muset při instalaci provést určité úpravy a celý proces vám zabere více času. Pokud si na instalaci netroufáte, můžete si pozvat profesionály.

Elektrické krbové vložky

Další variantou je elektrická krbová vložka, která se vkládá do klasického krbu. Jedná se o ideální variantu pro ty, kteří již klasický krb mají, ale nechtějí jej používat stejným způsobem. Nebo si třeba nechtějí dělat starosti s přípravou dřeva a následným čištěním krbu.

Elektrický krb se zvukem

Jak napovídá samotný název, jedná se o krb, který je opatřen zvukovými efekty a imituje praskání ohně. Někdy jej najdete pod označením elektrický krb se zvukem praskajícího dřeva.

Elektrický krb rohový

Tato varianta se na rozdíl od mnoha dalších umisťuje do rohu místnosti, čemuž odpovídají její rozměry i celková konstrukce.

Elektrický krb s ventilátorem

Tato elektrická krbová kamna bývají navíc opatřena ventilátorem, který slouží k efektivnímu rozproudění teplého vzduchu po místnosti.

Rozměry elektrického krbu

Při výběru elektrického krbu pro vás pochopitelně budou rozhodující také jeho rozměry, které je třeba vybírat s ohledem na dispozice vašeho domova. Rozmyslete si, kde bude váš krb instalován a rozměry volte podle tohoto faktu. Pamatujte přitom, že některé nástěnné krby lze instalovat na výšku, jiné se instalují na šířku.

Hmotnost elektrického krbu pochopitelně úzce souvisí s jeho rozměry. Ty nejmenší modely na trhu váží kolem 8 kg, u těch větších je poté třeba počítat s hmotností až 20 kg.

Výkon a ohřev elektrického krbu

Jak jsme již zmínili, dekorativní elektrické krby lze používat jako sekundární zdroj tepla. Případně jako způsob přitopení v období, kdy ještě není vaše centrální topení v provozu.

Topný výkon se u elektrického krbu udává ve wattech. Pohybovat se zpravidla může kolem 1 500 až 2 000 W. Pamatujte, že s vyšším výkonem je neodmyslitelně spojena také vyšší spotřeba elektrické energie. V některých případech jsou k dostání modely, které umožňují například poloviční topný výkon.

Praktickou funkcí většiny moderních elektrických krbů je bezpečnostní pojistka, která v případě přetížení zařízení včas a bezpečně vypne.

Funkce elektrického krbu

Stejně jako jiné elektrické spotřebiče, také krby mnohdy nabízí praktické funkce nebo příslušenství, které vám usnadní jejich používání. S čím se můžete nejčastěji setkat?

 • Funkce vytápění vám umožní používat krb také jako zdroj tepla.
 • Dálkové ovládání zajistí, že budete moct krb pohodlně ovládat například z vaší pohovky, zatímco ležíte u televize.
 • Nastavení topného výkonu úzce souvisí s tím, zda krb podporuje funkci vytápění. V takovém případě si přitom můžete regulovat jeho výkon.
 • LED osvětlení dokáže skvěle umocnit celkový dojem z krbu a přispět k tomu, aby toto zařízení působilo ještě útulnějším dojmem.
 • Vestavěný reproduktor umožňuje přehrávání zvuků praskajícího ohně. Díky této funkci tedy získáte elektrický krb se zvukem, u kterého budete s chutí relaxovat, číst si nebo si třeba v klidu povídat s vašimi blízkými.

Kde elektrický krb koupit

Pokud chcete svoji domácnost elektrickým krbem doplnit, máte hned několik možností. Buď se můžete vydat do některého z kamenných obchodů, nebo se zaměřit na nabídku na internetu. Druhá uvedená možnost je přitom o poznání pohodlnější. V tomto směru lze doporučit například e-shop Vzdušín.cz. Poměrně bohatá nabídka na vás však čeká i v dalších internetových obchodech, jako je třeba Alza.cz, Biano.cz a XXX Lutz.cz.

Nejoblíbenější značky elektrických krbů

Elektrické krbovky najdete v portfoliu mnoha různých značek. Jejich nabídka je totiž v současné době na trhu poměrně široká. Pokud bychom měli jmenovat tu s nejlepším poměrem mezi cenou a kvalitou, byla by to za nás značka Klarstein. Ta se kromě elektrických krbů zaměřuje také na výrobu dalšího vybavení do domácnosti a na zahradu. Z dalších značek lze poté jmenovat například Bavario či Extol Light.

Cena elektrického krbu

Moderní elektrické krby jsou pochopitelně investicí. Obecně lze říct, že volně stojící modely budou levnější než nástěnné krby, u kterých je třeba počítat s cenou za případné úpravy a stavební práce. Levné elektrické krby mají podobu krbové vložky, která se umisťuje do již existujících krbů. Ty jsou k dostání již za cenu pohybující se kolem 3 000 Kč.

Elektrické krby jako takové vás poté mohou vyjít i na desítky tisíc korun v případě, že vsadíte na špičkové materiály a luxusní zpracování. Nicméně se dá říct, že nejširší nabídka produktů na vás čeká v přibližném cenovém rozhraní od 6 000 do 10 000 Kč. V tomto rozmezí se navíc jedná o produkty se skvělým poměrem mezi cenou a výkonem.

Nejoblíbenější elektrické krby

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (33 hlasů)

Autor článku

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář