Nejlepší reproduktory k PC – recenze a rady jak vybrat

Poslech hudby, hraní her či sledování filmů, to vše nám dnes umožňují moderní počítače. Aby však byl zážitek kompletní a ničím nerušený, je třeba zajistit dostačující kvalitu zvuku. Ta může být zajištěna pouze nákupem odpovídajících reproduktorů k PC.

Vzhledem k tomu, že trh s reproduktory určenými pro nejrůznější použití v poslední době nabobtnal do značných rozměrů, připravili jsme pro vás následující text. V něm vám poradíme, na co se při nákupu zaměřit a nabídneme přehled třech nejlepších kousků, jež je možné zakoupit.

Nejlepší reproduktory k PC

Genius SP-HF1250B

Logitech Z-333

Harman Kardon HKTS 5

Genius SP-HF1250B

Logitech Z-333

Harman Kardon HKTS 5

Levný základ

Zlatá střední cesta

Pro náročné

KLADY

Nízká cena

Povedený design

Kompaktní rozměry

Vysoká kvalita zvuku

Kvalitní zvuk

Vysoká hlasitost

Snadné ovládání

Perfektní kvalita zvuku

Automatické spínání subwooferu

Vysoká úroveň použitého materiálu

Výborný design

ZÁPORY

Vypínání vzadu

Kratší kabely

Nelze připojit sluchátka

Krátký kabel

Šumí i vypnutý

Slabší basy

Vyšší cena

Nepříliš povedený způsob přichycení na zeď

SHRNUTÍ

Rozumná volba pro ty, kteří dbají především na nízkou cenu. Pro občasných poslech hudby či sledování filmů zcela dostačuje

Výborný produkt pro milovníky filmů. Dodatečný subwoofer zaručuje perfektní kvalitu zvuku, i když je nutné vzít v potaz slabší basy

Vynikající zařízení, které promění obyčejný pokoj v domácí kino nebo profesionální herní arénu

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

Recenze: Genius SP-HF1250B

Typ: 2.0 | Výkon: 40 W | Citlivost: 85 dB | Rozsah frekvence: 20 – 20 000 Hz | Použitý materiál: imitace dřeva | Přibližná cena: 900 Kč

KLADY:
 • Nízká cena
 • Povedený design
 • Kompaktní rozměry
 • Vysoká kvalita zvuku

ZÁPORY:
 • Vypínání vzadu
 • Kratší kabely
 • Nelze připojit sluchátka

První výrobek našeho přehledu pochází z dílny renomovaného producenta elektroniky, firmy Genius. Model SP-HF1250B udělá radost zákazníkům, hledajícím sestavu pro občasný poslech hudby či sledování filmů.

Nejvýraznějším pozitivem je zejména nízká cena, za níž všem zákazník dostane zařízení obstojných parametrů. To skvěle zapadne i do luxusně zařízených domácností díky povedenému designu v imitaci dřeva. Kompaktní rozměry zajišťují, že reproduktory nebudou v poličce či na stole zabírat příliš mnoho místa. Úroveň zvukové produkce je naprosto dostačující pro občasný poslech.

Značným nedostatkem potom jsou vzadu umístěné ovládací prvky. Ty mohou být někdy dosažitelné jen obtížně. Pozor je nutné si dát i na poněkud kratší kabely. K reproduktorům není možné připojit sluchátka.

Celkově se jedná o precizně provedený aparát, který perfektně poslouží všem nenáročným zákazníkům. Pro občasný poslech hudby se totiž jedná o ideálního společníka.

Zjistit cenu >>

Recenze: Logitech Z-333

Typ: 2.1 | Výkon: 40 W | Citlivost: 95 dB | Rozsah frekvence: 55 – 20 000 Hz | Použitý materiál: plast | Přibližná cena: 1 400 Kč

KLADY:
 • Kvalitní zvuk
 • Vysoká hlasitost
 • Snadné ovládání

ZÁPORY:
 • Krátký kabel
 • Šumí i vypnutý
 • Slabší basy

Logitech Z-333 nabízí dostatečnou úroveň zvuku i pro náročnější posluchače hudby či hráče počítačových her.

Největší výhodou je dobrá kvalita zvukové produkce, pod kterou se podepisuje i přítomnost subwooferu. Hlasitost je naprosto dostačující a poslech ostřejší hudby si budou moci užít i sousedé. Velkou devízou je i jednoduché ovládání, umístěné na napájecím kabelu. Díky tomu je možné mít hlasitost vždy plně pod kontrolou.

Naopak podstatnou nevýhodou je poměrně krátký kabel. Bedničky je nutné mít velmi blízko u sebe, což trošku limituje jejich využitelnost. Subwoofer vydává lehký šum, a to i po vypnutí reproduktorů, což může působit rušivě zejména v noci. Nevýhodou jsou i slabší basy, jež zejména v nejvyšších intenzitách zvuku působí plechově.

Sečteno a podtrženo, model od společnosti Logitech odvede solidní kus práce především tam, kde je vyžadován dobrý poměr za rozumnou cenu. Přesně v tom totiž vyniká.

Zjistit cenu >>

Recenze: Harman Kardon HKTS 5

Typ: 5.1 | Výkon: 80 W | Citlivost: 86 dB | Rozsah frekvence: 45 – 20 000 Hz | Použitý materiál: plast | Přibližná cena: 7 000 Kč

KLADY:
 • Perfektní kvalita zvuku
 • Automatické spínání subwooferu
 • Vysoká úroveň použitého materiálu
 • Výborný design

ZÁPORY:
 • Vyšší cena
 • Nepříliš povedený způsob přichycení na zeď

Mezi to nejlepší, co je v současné době možné na trhu s reproduktory zakoupit patří Harman Kardon HKTS 5. Dovede totiž proměnit obyčejný pokoj v domácí kino nebo multimediální prostor.

Největší devízou je perfektní čistota zvuku, a to i v těch nejnižších a nejvyšších polohách. Subwoofer reaguje automaticky a zapíná se podle potřeby přehrávaných zvuků. Plast, z něhož je přístroj výroben, vyniká svou odolností. Díky svému futuristickému designu navíc perfektně zapadne do jakékoliv domácnosti.

Jediným nedostatkem je tak již výše zmíněný finanční obnos, který je nutné za pořízení produktu zaplatit. Taktéž je nutné se detailně seznámit s poněkud komplikovanějším způsobem věšení na zeď.

Model Harman Kardon HKTS 5 však bezesporu potěší i velmi náročné zákazníky, protože nabízí bezkonkurenční úroveň zvukové produkce.

Zjistit cenu >>

Zpět na obsah ↑

Nejprodávanější reproduktorové sestavy podle Heureky

Zpět na obsah ↑

Jak správně vybrat reproduktor k PC?

Nejdůležitější je výběr správného typu reprosoustavy, jež se označuje dvoučíslím X. Y. Mezi další významná kritéria pak patří i výkon, citlivost a rozsah frekvence. Při výběru by se nemělo zapomínat ani designové provedení, resp. použité materiály.

Typy reproduktorů

Základním parametrem je typ reproduktorů, určený dvěma čísly, např. 2.0 Zatímco první podává informace o počtu bedýnek, druhé numero udává, zda je soustava vybavena dodatečným subwooferem. Výše zmíněné označení 2.0 tak znamená, že soustava disponuje dvěma bedničkami bez subwooferu.

Při nákupu reproduktorů je tak dobré si nejprve rozmyslet, k čemu bude PC používáno. V následující tabulce je možné se seznámit s ideálem využití určitých soustav dle činnosti.

Činnost Vhodná reprosoustava Důvody
Občasný poslech hudby, sledování filmů, hraní her Levná 2.0 Drobné rozměry, nízká cena, dostačující kvalita
Náročný posluchač hudby, potřeba dokonalého zvuku regálové reproduktory, studiové monitory 2.0 Dokonalá reprodukce zvuku, vysoká kvalita použitých materiálů
Sledování filmů a hraní her 2.1 nebo 5.1 Subwoofer dodá scénám výrazné basy, typ 5.1 vytvoří podobný efekt jako při sledování filmu v kině

Pří rozhodování, zda zvolit sestavu o dvou nebo pěti bedničkách, je třeba brát v úvahu zejména množství volného prostoru.

Pozor! Obecně se též vyplatí vyhnout výrobkům označeným jako herní. Ty bývají obvykle jen marketingovým tahem firem, jež je zpracují v lákavém designovém provedení. Samotná kvalita ovšem ani zdaleka neodpovídá ceně a klasické dražší reprosoustavy tak odvedou svou práci mnohem lépe.

Kritéria výběru

Výkon

Podstatným kritériem, ovlivňujícím zejména sílu zvuku je výkon. Jeho výše by měla být minimálně 20 W, náročnější zákazníci zcela jistě ocení i sestavy s výkonem dvojnásobně vyšším. Na trhu se již dokonce vyskytují i sestavy s výkonem nad 50 W.

Ačkoliv obecně platí, že čím vyšší výkon, tím výraznější hlasitost, nelze toto pravidlo považovat za absolutní. Spolu se sílou zesilovače má totiž na počet decibelů vliv i účinnost reproduktorů. Skutečnou sílu zařízení je tedy vždy lepší prostudovat v technické dokumentaci.

Citlivost

Zejména na dodatečné náklady za elektrickou energii má významný vliv citlivost. Ta udává, kolik energie přístroj potřebuje k tomu, aby vydal zvuk odpovídající kvality. Citlivost je udávaná v decibelech a platí, že čím vyšší je, tím nižší je celková spotřeba energie aparátu. Vyplatí se tedy hledat produkty nabízející rozumný kompromis mezi výkonem a citlivostí.

Rozsah frekvence

Dobré je se při nákupu zaměřit i na rozsah frekvence, jež je aparát schopen přehrát. Zvuk potom působí mnohem plněji a není třeba se bát toho, že by všechny efekty zanikly do jednoho nepřehledného hluku.

Ideální frekvenční rozsah by se měl pohybovat v rozmezí od 40 do 50 000 Hz. Čím blíže k tomuto rozmezí, tím lepší zvuk je možné očekávat.

Designové provedení

Překvapivě velmi důležitou roli hraje i designové provedení. To by jednak mělo být vybíráno s ohledem na celkové ladění domácnosti, jednak je vhodné volit takové materiály, které umožňují co nejlepší kvalitu zvukové produkce. Obecně platí, že ideální vlastnosti dřevo, za něž je ovšem nutné náležitě zaplatit.

Vyplatí se také vyhnout se modelům od neznámých značek za podezřele nízkou cenu a to, i když nabízejí zdánlivě nepřekonatelné parametry. Materiály použité na jejich výrobu totiž budou zcela jistě nekvalitní a samotné zařízení jednak přestane velmi brzy správně fungovat, jednak nebude úroveň zvukové produkce ani zdaleka tak skvělá, jak je prezentováno.

Nejprodávanější reproduktorové sestavy podle Heureky