ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší reproduktory k PC 2020

Datum 1.4.2020 Odborná redakce Odborná redakce

Poslech hudby, hraní her či sledování filmů, to vše nám dnes umožňují moderní počítače. Aby však byl zážitek kompletní a ničím nerušený, je třeba zajistit dostačující kvalitu zvuku. Ta může být zajištěna pouze nákupem odpovídajících reproduktorů k PC.

V následujícím článku vám poradíme, na co se při nákupu PC reproduktorů zaměřit a nabídneme výběr 3 nejlepších repráků.

Nejlepší poměr cena/kvalita
Logitech Z-333
Zlatý střed

Výborné reproduktory pro milovníky filmů. Mají kvalitní zvuk, vysokou hlasitost a snadno se ovládají.

Nejlepší celkově
Logitech Z625
Pro náročné

Vynikající 2.1 reproduktory s certifikací THX, které promění obyčejný pokoj v domácí kino nebo profesionální herní arénu.

Nejlepší levné (do 1 000 Kč)
Genius SP-HF1250B
Levný základ

Rozumná volba pro ty, kteří dbají především na nízkou cenu. Pro občasných poslech hudby či sledování filmů zcela dostačuje.

  Nejlepší reproduktory k PC

  Recenze Logitech Z-333 – Skvělé reproduktory za rozumnou cenu

  Recenze Logitech Z-333

  Typ: 2.1 | Výkon: 40 W | Citlivost: 95 dB | Rozsah frekvence: 55 – 20 000 Hz | Použitý materiál: plast | Přibližná cena: 1 500 Kč

  Klady
  • Kvalitní zvuk
  • Vysoká hlasitost
  • Snadné ovládání
  Zápory
  • Krátký kabel
  • Šumí i vypnutý
  • Slabší basy

  Logitech Z-333 nabízí dostatečnou úroveň zvuku i pro náročnější posluchače hudby či hráče počítačových her.

  Největší výhodou je dobrá kvalita zvukové produkce, pod kterou se podepisuje i přítomnost subwooferu. Hlasitost je naprosto dostačující a poslech ostřejší hudby si budou moci užít i sousedé. Velkou devízou je i jednoduché ovládání, umístěné na napájecím kabelu. Díky tomu je možné mít hlasitost vždy plně pod kontrolou.

  Naopak podstatnou nevýhodou je poměrně krátký kabel. Bedničky je nutné mít velmi blízko u sebe, což trošku limituje jejich využitelnost. Subwoofer vydává lehký šum, a to i po vypnutí reproduktorů, což může působit rušivě zejména v noci. Nevýhodou jsou i slabší basy, jež zejména v nejvyšších intenzitách zvuku působí plechově.

  Sečteno a podtrženo, model od společnosti Logitech odvede solidní kus práce především tam, kde je vyžadován dobrý poměr za rozumnou cenu. Přesně v tom totiž vyniká.

  Recenze Logitech Z625 – Kvalita pro náročné

  Recenze Logitech Z625

  Typ: 2.1 | Výkon: 400 W | Citlivost: ? | Rozsah frekvence: 35–20 000 Hz | Použitý materiál: plast | Přibližná cena: 4 000 Kč

  Klady
  • Profesionální zvuk
  • Výborná konektivita
  • Souběžné připojení až 3 zařízení
  • Certifikát THX
  Zápory
  • Vyšší cena

  Pokud se v žádném případě nehodláte spokojit s průměrným zvukem a nevadí vám si něco připlatit, ideální volbou pro vás budou reproduktory Logitech Z625. Potěší vás jejich kompaktní rozměry i střízlivý design v černé barvě, který bude ladit s každým vybavením.

  Jedná se o 2.1 soupravu dvou satelitů a subwooferu od renomované firmy. Celkový výkon 400 W (200 W RMS) je zárukou dokonale čistého a průzračného zvuku. Na mimořádnou kvalitu ukazuje také uznávaná certifikace THX. Svůj pokoj tak snadno proměníte v kinosál.

  Jednou z největších předností této soupravy je možnost souběžného připojení až tří kompatibilních zařízení. Pro připojení využijete optický vstup, RCA nebo 3,5 mm vstup. Ozvučit si tedy můžete nejen stolní počítač, ale také televizor, Xbox nebo třeba DVD přehrávač. Na pravém reproduktoru jsou snadno dostupné ovládací prvky.

  Logitech Z625 celkově patří mezi to nejlepší, co je aktuálně možné na trhu s reproduktory k PC najít. I ti nejnáročnější zákazníci vyžadující opravdu kvalitní ozvučení budou spokojení.

  Recenze Genius SP-HF1250B v2 – Kompaktní repráky za pár korun

  Recenze Genius SP-HF1250B v2

  Typ: 2.0 | Výkon: 40 W | Citlivost: 85 dB | Rozsah frekvence: 70–20 000 Hz | Použitý materiál: imitace dřeva | Přibližná cena: 1 000 Kč

  Klady
  • Nízká cena
  • Povedený design
  • Kompaktní rozměry
  • Kvalitní zvuk
  • Konektor pro sluchátka
  Zápory
  • Nepodporují NFC
  • Příliš svítivá dioda

  Kvalitní zvuk ještě znásobí zážitek z každého filmu a počítačové hry. I mezi levnými reproduktory přitom můžete najít velice dobré kousky. Zářným příkladem jsou reproduktory k PC Genius SP-HF1250B v2. Tato sestava potěší už svým povedeným designem v imitaci dřeva, podle kterého byste pravděpodobně vůbec netipovali, že se jedná o model dostupný za cenu okolo tisícovky.

  Jedná se o soustavu reproduktorů 2.0, která ozvučí i větší místnost. S celkovým dynamickým hudebním výkonem 40 W si poradí s každým tónem v pásmu od 70 Hz do 20 000 Hz. Těšit se tak můžete na čisté basy i jasné výšky. Hudba se navíc bez většího zkreslení dá poslouchat i při vyšší hlasitosti. Tu snadno upravíte pomocí ovládání na přední straně bedýnek.

  Nechybí konektor pro sluchátka, naopak bohužel schází podpora NFC. Reproduktory s rozměry 24,5 × 14,7 × 14,5 cm jsou mimořádně kompaktní, na stole vám tak zaberou jen minimum místa. Celkově tedy platí, že vám reproduktory Genius SP-HF1250B v2 za málo peněz poskytnou hodně muziky a kvalitního zvuku.

  Nejprodávanější reproduktorové sestavy podle Heureky

  Jak správně vybrat reproduktor k PC?

  Nejdůležitější je výběr správného typu reprosoustavy, jež se označuje dvoučíslím X. Y. Mezi další významná kritéria pak patří i výkon, citlivost a rozsah frekvence. Při výběru by se nemělo zapomínat ani designové provedení, resp. použité materiály.

  Typy reproduktorů

  Základním parametrem je typ reproduktorů, určený dvěma čísly, např. 2.0 Zatímco první podává informace o počtu bedýnek, druhé numero udává, zda je soustava vybavena dodatečným subwooferem. Výše zmíněné označení 2.0 tak znamená, že soustava disponuje dvěma bedničkami bez subwooferu.

  Při nákupu reproduktorů je tak dobré si nejprve rozmyslet, k čemu bude PC používáno. V následující tabulce je možné se seznámit s ideálem využití určitých soustav dle činnosti.

  ČinnostVhodná reprosoustavaDůvody
  Občasný poslech hudby, sledování filmů, hraní herLevná 2.0Drobné rozměry, nízká cena, dostačující kvalita
  Náročný posluchač hudby, potřeba dokonalého zvukuregálové reproduktory, studiové monitory 2.0Dokonalá reprodukce zvuku, vysoká kvalita použitých materiálů
  Sledování filmů a hraní her2.1 nebo 5.1Subwoofer dodá scénám výrazné basy, typ 5.1 vytvoří podobný efekt jako při sledování filmu v kině

  Pří rozhodování, zda zvolit sestavu o dvou nebo pěti bedničkách, je třeba brát v úvahu zejména množství volného prostoru.

  Pozor! Obecně se též vyplatí vyhnout výrobkům označeným jako herní. Ty bývají obvykle jen marketingovým tahem firem, jež je zpracují v lákavém designovém provedení. Samotná kvalita ovšem ani zdaleka neodpovídá ceně a klasické dražší reprosoustavy tak odvedou svou práci mnohem lépe.

  Kritéria výběru

  Výkon

  Podstatným kritériem, ovlivňujícím zejména sílu zvuku je výkon. Jeho výše by měla být minimálně 20 W, náročnější zákazníci zcela jistě ocení i sestavy s výkonem dvojnásobně vyšším. Na trhu se již dokonce vyskytují i sestavy s výkonem nad 50 W.

  Ačkoliv obecně platí, že čím vyšší výkon, tím výraznější hlasitost, nelze toto pravidlo považovat za absolutní. Spolu se sílou zesilovače má totiž na počet decibelů vliv i účinnost reproduktorů. Skutečnou sílu zařízení je tedy vždy lepší prostudovat v technické dokumentaci.

  Citlivost

  Zejména na dodatečné náklady za elektrickou energii má významný vliv citlivost. Ta udává, kolik energie přístroj potřebuje k tomu, aby vydal zvuk odpovídající kvality. Citlivost je udávaná v decibelech a platí, že čím vyšší je, tím nižší je celková spotřeba energie aparátu. Vyplatí se tedy hledat produkty nabízející rozumný kompromis mezi výkonem a citlivostí.

  Rozsah frekvence

  Dobré je se při nákupu zaměřit i na rozsah frekvence, jež je aparát schopen přehrát. Zvuk potom působí mnohem plněji a není třeba se bát toho, že by všechny efekty zanikly do jednoho nepřehledného hluku.

  Ideální frekvenční rozsah by se měl pohybovat v rozmezí od 40 do 50 000 Hz. Čím blíže k tomuto rozmezí, tím lepší zvuk je možné očekávat.

  Designové provedení

  Překvapivě velmi důležitou roli hraje i designové provedení. To by jednak mělo být vybíráno s ohledem na celkové ladění domácnosti, jednak je vhodné volit takové materiály, které umožňují co nejlepší kvalitu zvukové produkce. Obecně platí, že ideální vlastnosti dřevo, za něž je ovšem nutné náležitě zaplatit.

  Vyplatí se také vyhnout se modelům od neznámých značek za podezřele nízkou cenu a to, i když nabízejí zdánlivě nepřekonatelné parametry. Materiály použité na jejich výrobu totiž budou zcela jistě nekvalitní a samotné zařízení jednak přestane velmi brzy správně fungovat, jednak nebude úroveň zvukové produkce ani zdaleka tak skvělá, jak je prezentováno.

  Nejprodávanější reproduktorové sestavy podle Heureky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

  Autor článku

  Odborná redakce
  Odborná redakce

  Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

  Podobné články