ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší reproduktory k PC 2019

Datum 2.7.2019 Elektronika

Poslech hudby, hraní her či sledování filmů, to vše nám dnes umožňují moderní počítače. Aby však byl zážitek kompletní a ničím nerušený, je třeba zajistit dostačující kvalitu zvuku. Ta může být zajištěna pouze nákupem odpovídajících reproduktorů k PC.

Vzhledem k tomu, že trh s reproduktory určenými pro nejrůznější použití v poslední době nabobtnal do značných rozměrů, připravili jsme pro vás následující text. V něm vám poradíme, na co se při nákupu zaměřit a nabídneme přehled třech nejlepších kousků, jež je možné zakoupit.

  Nejlepší reproduktory k PC

  Genius SP-HF1250BLogitech Z-333Harman Kardon HKTS 5
  Genius SP-HF1250BLogitech Z-333Harman Kardon HKTS 5
  Levný základZlatá střední cestaPro náročné
  KLADYNízká cena
  Povedený design
  Kompaktní rozměry
  Vysoká kvalita zvuku
  Kvalitní zvuk
  Vysoká hlasitost
  Snadné ovládání
  Perfektní kvalita zvuku
  Automatické spínání subwooferu
  Vysoká úroveň použitého materiálu
  Výborný design
  ZÁPORYVypínání vzadu
  Kratší kabely
  Nelze připojit sluchátka
  Krátký kabel
  Šumí i vypnutý
  Slabší basy
  Vyšší cena
  Nepříliš povedený způsob přichycení na zeď
  SHRNUTÍRozumná volba pro ty, kteří dbají především na nízkou cenu. Pro občasných poslech hudby či sledování filmů zcela dostačujeVýborný produkt pro milovníky filmů. Dodatečný subwoofer zaručuje perfektní kvalitu zvuku, i když je nutné vzít v potaz slabší basyVynikající zařízení, které promění obyčejný pokoj v domácí kino nebo profesionální herní arénu
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze: Genius SP-HF1250B

  Typ: 2.0 | Výkon: 40 W | Citlivost: 85 dB | Rozsah frekvence: 20 – 20 000 Hz | Použitý materiál: imitace dřeva | Přibližná cena: 900 Kč

  Klady
  • Nízká cena
  • Povedený design
  • Kompaktní rozměry
  • Vysoká kvalita zvuku
  Zápory
  • Vypínání vzadu
  • Kratší kabely
  • Nelze připojit sluchátka

  První výrobek našeho přehledu pochází z dílny renomovaného producenta elektroniky, firmy Genius. Model SP-HF1250B udělá radost zákazníkům, hledajícím sestavu pro občasný poslech hudby či sledování filmů.

  Nejvýraznějším pozitivem je zejména nízká cena, za níž všem zákazník dostane zařízení obstojných parametrů. To skvěle zapadne i do luxusně zařízených domácností díky povedenému designu v imitaci dřeva. Kompaktní rozměry zajišťují, že reproduktory nebudou v poličce či na stole zabírat příliš mnoho místa. Úroveň zvukové produkce je naprosto dostačující pro občasný poslech.

  Značným nedostatkem potom jsou vzadu umístěné ovládací prvky. Ty mohou být někdy dosažitelné jen obtížně. Pozor je nutné si dát i na poněkud kratší kabely. K reproduktorům není možné připojit sluchátka.

  Celkově se jedná o precizně provedený aparát, který perfektně poslouží všem nenáročným zákazníkům. Pro občasný poslech hudby se totiž jedná o ideálního společníka.

  Recenze: Logitech Z-333

  Typ: 2.1 | Výkon: 40 W | Citlivost: 95 dB | Rozsah frekvence: 55 – 20 000 Hz | Použitý materiál: plast | Přibližná cena: 1 400 Kč

  Klady
  • Kvalitní zvuk
  • Vysoká hlasitost
  • Snadné ovládání
  Zápory
  • Krátký kabel
  • Šumí i vypnutý
  • Slabší basy

  Logitech Z-333 nabízí dostatečnou úroveň zvuku i pro náročnější posluchače hudby či hráče počítačových her.

  Největší výhodou je dobrá kvalita zvukové produkce, pod kterou se podepisuje i přítomnost subwooferu. Hlasitost je naprosto dostačující a poslech ostřejší hudby si budou moci užít i sousedé. Velkou devízou je i jednoduché ovládání, umístěné na napájecím kabelu. Díky tomu je možné mít hlasitost vždy plně pod kontrolou.

  Naopak podstatnou nevýhodou je poměrně krátký kabel. Bedničky je nutné mít velmi blízko u sebe, což trošku limituje jejich využitelnost. Subwoofer vydává lehký šum, a to i po vypnutí reproduktorů, což může působit rušivě zejména v noci. Nevýhodou jsou i slabší basy, jež zejména v nejvyšších intenzitách zvuku působí plechově.

  Sečteno a podtrženo, model od společnosti Logitech odvede solidní kus práce především tam, kde je vyžadován dobrý poměr za rozumnou cenu. Přesně v tom totiž vyniká.

  Recenze: Harman Kardon HKTS 5

  Typ: 5.1 | Výkon: 80 W | Citlivost: 86 dB | Rozsah frekvence: 45 – 20 000 Hz | Použitý materiál: plast | Přibližná cena: 7 000 Kč

  Klady
  • Perfektní kvalita zvuku
  • Automatické spínání subwooferu
  • Vysoká úroveň použitého materiálu
  • Výborný design
  Zápory
  • Vyšší cena
  • Nepříliš povedený způsob přichycení na zeď

  Mezi to nejlepší, co je v současné době možné na trhu s reproduktory zakoupit patří Harman Kardon HKTS 5. Dovede totiž proměnit obyčejný pokoj v domácí kino nebo multimediální prostor.

  Největší devízou je perfektní čistota zvuku, a to i v těch nejnižších a nejvyšších polohách. Subwoofer reaguje automaticky a zapíná se podle potřeby přehrávaných zvuků. Plast, z něhož je přístroj výroben, vyniká svou odolností. Díky svému futuristickému designu navíc perfektně zapadne do jakékoliv domácnosti.

  Jediným nedostatkem je tak již výše zmíněný finanční obnos, který je nutné za pořízení produktu zaplatit. Taktéž je nutné se detailně seznámit s poněkud komplikovanějším způsobem věšení na zeď.

  Model Harman Kardon HKTS 5 však bezesporu potěší i velmi náročné zákazníky, protože nabízí bezkonkurenční úroveň zvukové produkce.

  Nejprodávanější reproduktorové sestavy podle Heureky

  Jak správně vybrat reproduktor k PC?

  Nejdůležitější je výběr správného typu reprosoustavy, jež se označuje dvoučíslím X. Y. Mezi další významná kritéria pak patří i výkon, citlivost a rozsah frekvence. Při výběru by se nemělo zapomínat ani designové provedení, resp. použité materiály.

  Typy reproduktorů

  Základním parametrem je typ reproduktorů, určený dvěma čísly, např. 2.0 Zatímco první podává informace o počtu bedýnek, druhé numero udává, zda je soustava vybavena dodatečným subwooferem. Výše zmíněné označení 2.0 tak znamená, že soustava disponuje dvěma bedničkami bez subwooferu.

  Při nákupu reproduktorů je tak dobré si nejprve rozmyslet, k čemu bude PC používáno. V následující tabulce je možné se seznámit s ideálem využití určitých soustav dle činnosti.

  ČinnostVhodná reprosoustavaDůvody
  Občasný poslech hudby, sledování filmů, hraní herLevná 2.0Drobné rozměry, nízká cena, dostačující kvalita
  Náročný posluchač hudby, potřeba dokonalého zvukuregálové reproduktory, studiové monitory 2.0Dokonalá reprodukce zvuku, vysoká kvalita použitých materiálů
  Sledování filmů a hraní her2.1 nebo 5.1Subwoofer dodá scénám výrazné basy, typ 5.1 vytvoří podobný efekt jako při sledování filmu v kině

  Pří rozhodování, zda zvolit sestavu o dvou nebo pěti bedničkách, je třeba brát v úvahu zejména množství volného prostoru.

  Pozor! Obecně se též vyplatí vyhnout výrobkům označeným jako herní. Ty bývají obvykle jen marketingovým tahem firem, jež je zpracují v lákavém designovém provedení. Samotná kvalita ovšem ani zdaleka neodpovídá ceně a klasické dražší reprosoustavy tak odvedou svou práci mnohem lépe.

  Kritéria výběru

  Výkon

  Podstatným kritériem, ovlivňujícím zejména sílu zvuku je výkon. Jeho výše by měla být minimálně 20 W, náročnější zákazníci zcela jistě ocení i sestavy s výkonem dvojnásobně vyšším. Na trhu se již dokonce vyskytují i sestavy s výkonem nad 50 W.

  Ačkoliv obecně platí, že čím vyšší výkon, tím výraznější hlasitost, nelze toto pravidlo považovat za absolutní. Spolu se sílou zesilovače má totiž na počet decibelů vliv i účinnost reproduktorů. Skutečnou sílu zařízení je tedy vždy lepší prostudovat v technické dokumentaci.

  Citlivost

  Zejména na dodatečné náklady za elektrickou energii má významný vliv citlivost. Ta udává, kolik energie přístroj potřebuje k tomu, aby vydal zvuk odpovídající kvality. Citlivost je udávaná v decibelech a platí, že čím vyšší je, tím nižší je celková spotřeba energie aparátu. Vyplatí se tedy hledat produkty nabízející rozumný kompromis mezi výkonem a citlivostí.

  Rozsah frekvence

  Dobré je se při nákupu zaměřit i na rozsah frekvence, jež je aparát schopen přehrát. Zvuk potom působí mnohem plněji a není třeba se bát toho, že by všechny efekty zanikly do jednoho nepřehledného hluku.

  Ideální frekvenční rozsah by se měl pohybovat v rozmezí od 40 do 50 000 Hz. Čím blíže k tomuto rozmezí, tím lepší zvuk je možné očekávat.

  Designové provedení

  Překvapivě velmi důležitou roli hraje i designové provedení. To by jednak mělo být vybíráno s ohledem na celkové ladění domácnosti, jednak je vhodné volit takové materiály, které umožňují co nejlepší kvalitu zvukové produkce. Obecně platí, že ideální vlastnosti dřevo, za něž je ovšem nutné náležitě zaplatit.

  Vyplatí se také vyhnout se modelům od neznámých značek za podezřele nízkou cenu a to, i když nabízejí zdánlivě nepřekonatelné parametry. Materiály použité na jejich výrobu totiž budou zcela jistě nekvalitní a samotné zařízení jednak přestane velmi brzy správně fungovat, jednak nebude úroveň zvukové produkce ani zdaleka tak skvělá, jak je prezentováno.

  Nejprodávanější reproduktorové sestavy podle Heureky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

  Podobné články