ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Nejlepší paralyzéry 2023 – Recenze a rady jak vybrat

14. 9. 2023 aktualizováno

Paralyzér je užitečné zařízení, které komukoliv umožní cítit se bezpečněji. Při noční vycházce s paralyzérem v kapse máte rázem lepší pocit. V našem testu se podíváme na představení paralyzéru, jaké existují varianty či které parametry sledovat při výběru. Také si řekneme, jak je útok paralyzérem nebezpečný.

V kategorii nejlepší paralyzér s ohledem na poměr cena/výkon doporučujeme praktický ESP POWER 200.

Nejlepší celkově

Elektrický paralyzér s vysokým výkonem, silným výbojem a ochranným poutkem.

Nejlepší cena/kvalita

Tento model je ukázkou skvělé kvality za sympatickou cenu. Pěkně sedí v ruce.

Nejlepší levný

Paralyzér zabudovaný do baterky s vysokým výkonem a dlouhým dosvitem žárovky.

Nejlepší paralyzéry

Recenze ESP POWER MAX – paralyzér s bezpečnostním vypínačem a poutkem

Paralyzer Power max recenze Pro náročné

Napětí: 500 kV | Rozměry: 29 × 6 cm | Hmotnost: 240 g | Napájení: alkalické baterie | Přibližná cena: 1 165 Kč

Klady
 • Vysoký výkon
 • Silný elektrický výboj
 • Zajišťovací bezpečnostní vypínač
 • Poutko se zajišťovacím kolíkem
 • Vyšší napájení
Zápory
 • Větší rozměry
 • Vyšší hmotnost

Elektrický paralyzér ESP Power Max vyniká především vysokým výkonem, který má díky napětí 500 kV. K vyššímu výkonu napomáhá také napájení pomocí dvou 9V alkalických baterií, zatímco méně výkonné typy jsou napájeny jen jednou baterií. Prostřednictvím těchto vlastností vás dokáže ochránit silným elektrickým výbojem, který dokáže útočníka zneškodnit i přes silnou vrstvu oblečení nebo jen při lehkém dotyku s jeho tělem. Výboj nezanechává na útočníkovi žádné fyzické ani psychické následky.

Paralyzér ESP Power Max je vybaven bezpečnostními prvky zajišťujícími ochranu uživatele. Před nechtěným elektrickým výbojem chrání zajišťovací bezpečnostní vypínač. Opatřen je navíc poutkem s pojistným kolíkem. Pokud máte paralyzér zavěšen na ruce a útočník vám ho vytrhne z poutka, dojde po vytažení pojistného kolíku k nefunkčnosti paralyzéru. Útočník pak nemůže přístroj použít proti vám.

Nevýhodami mohou být větší rozměry paralyzéru, vyšší hmotnost a trochu vyšší cena. Tyto drobné nevýhody jsou ale kompenzovány vysokým výkonem, vynikající ochrannou pomocí silného elektrického výboje a skvělými bezpečnostními funkcemi, které ochrání samotného uživatele před nechtěným zasažením výbojem. Pro náročné uživatele i profesionální použití je tento paralyzér skvělou volbou.

Recenze ESP POWER 200 – výkonný paralyzér pro efektivní sebeobranu

Paralyzér ESP POWER 200 test a recenze Zlatý střed

Napětí: 200 kV | Rozměry: 16,1 × 5,5 cm | Hmotnost: 215 g | Napájení: alkalická baterie

Klady
 • Skvělý poměr cena/kvalita
 • Kompaktní rozměry
 • Pojistka
Zápory
 • Nižší výkon

Paralyzér od firmy ESP je vyrobený v České republice a patří mezi jistotu, která vás spolehlivě ochrání. Jeho výkon nepůsobí tak monumentálně, ovšem pro běžné použití naprosto postačí. Budí respekt už jen při pohledu na něj. Tento model je vybaven poutkem s pojistným kolíkem. Poutko si stačí navléci na ruku a pokud vám útočník paralyzér vyškubne z ruky, přestane být paralyzér funkční.

Konstrukce elektrického paralyzéru ESP POWER 200 se ničím nevymyká oproti stejně drahé konkurenci. Tělo paralyzéru je vyrobeno z kvalitního a pevného plastu. Horní část s elektrodami je natočena do strany pro lepší manipulaci při útoku. Díky zahnutému tvaru se také příjemně drží. Kromě kontaktních elektrod nechybí ani ty testovací.

Do spodní části zařízení se vkládá 9V alkalická baterie, která se stará o chod přístroje. Výrobce uvádí, že při nečinnosti vydrží baterie zhruba 4 roky. Ovládání celého zařízení je velmi snadné díky posuvnému tlačítku pro zapnutí a vypnutí. Spoušť pro elektrický výboj pak lze snadno nahmatat ukazováčkem. Navzdory nižšímu výkonu patří produkt stále ke špičce. Za rozumnou cenu získáte spolehlivou ochranu pro krizové situace.

Police RD 2013 1 000 000 V – elektrický paralyzér schovaný v baterce

Paralyzer Police s baterkou recenze Levný základ

Napětí: 1 000 kV | Rozměry: 18,5 × 3,5 cm | Hmotnost: 200 g | Napájení: nabíjecí baterie | Přibližná cena: 219 Kč

Klady
 • Vysoký výkon
 • Využití i jako baterka
 • Praktické poutko
 • Malé rozměry
 • Nízká cena
Zápory
 • Nevyměnitelná dobíjecí baterie
 • Absence bezpečnostních pojistek

Paralyzér Police typ 2013 vyniká velmi vysokým výkonem až 1 000 kV a především dokonalým utajením pomocí integrace do baterky. Díky tomuto maskování nikdo nepozná, že nemáte v ruce pouze obyčejnou baterku, ale držíte účinný ochranný prostředek. Hliníkové tělo má poměrně malé rozměry a je tak možné ho nosit neustále u sebe. Překvapením může být váha kolem 200 g, která se může jevit jako vysoká oproti malým rozměrům přístroje.

Samotná baterka je opatřena LED žárovkou s výkonností 10 W a dosvitem až 100 m. Svícení je možné nastavit ve 3 režimech, a to klasické silné svícení, šetrné svícení a blikající stroboskop neboli výstražné blikání. Napájení je zajištěno dobíjecí akumulátorovou baterií. Doba nabíjení pomocí přiložené nabíječky je 6 hodin. Výdrž baterie je při pouhém svícení 5 hodin a při používání paralyzéru je to 1 hodina. Nevýhodou by mohlo být, že akumulátorová baterie je pevně vestavěna a není možné ji vyměnit.

Součástí paralyzéru Police zabudovaného do baterky je praktické nylonové poutko sloužící k pověšení na zápěstí. Navzdory velmi nízké ceně dokáže dosáhnout vysokého výkonu, pomocí kterého skvěle ochrání před útočníkem nebo agresivní zvěří. Díky integraci do baterky je možné ho využít nejen k ochraně, ale i ke svícení, což je jeho další příjemnou výhodou. Nevýhodou pro uživatele by mohla být absence bezpečnostního vypínače, případně pojistky proti vytrhnutí útočníkem, což je vzhledem k ceně výrobku ale pochopitelné.

Recenze ESP Scorpy Max – paralyzér a pepřový sprej v jednom

ESP Scorpy Max – paralyzér a pepřový sprej v jednom

Napětí: 500 kV | Rozměry: 20 × 6 cm | Hmotnost: 300 g | Napájení: alkalické baterie

Klady
 • Dostačující výkon k sebeobraně
 • Součástí i pepřový sprej
 • Jednoduché ovládání jednou rukou
 • Bezpečnostní vypínač
 • Pouzdro
Zápory
 • Vyšší hmotnost

Paralyzér ESP Scorpy Max se se svým napětím 500 kV vyznačuje poměrně vysokým výkonem. Pro vaši ochranu toho udělá maximum a z vás může ve společnosti tohoto „doplňku“ opadnout strach. Jeho charakter umožňuje využití pro profesionální účely. Pro ještě větší ochranu vašeho života je doplněný o pepřový sprej. Jedno balení spreje je součástí.

Přítomnost dvou ochranných prostředků však neznamená složitější ovládání. Naopak, možnost použití jednou rukou zůstala zachována. Aby nedošlo k výboji v nevhodnou chvíli, je tento paralyzér opatřen také bezpečnostním vypínačem. Přístroj je ergonomický a skvěle padne do ruky.

Ačkoliv si všichni přejeme ho nepoužít, kombinace dobrých funkcí je nepostradatelná. Proto budete rádi i za praktické pouzdro, které výrobek chrání. Je vyrobené z kůže a můžete si ho zavěsit na opasek. Na druhou stranu, rozměry bohužel přicházejí i s vyšší váhou. Ta činí až 300 g. Váha společně s trochu vyšší cenou zpočátku postraší, ale koupě jistě nebudete litovat.

Nejprodávanější elektrické paralyzéry podle Heureky

Jak vybrat paralyzér

Bezpečnost a ochrana vás i vašich blízkých je důležitá. Člověk se zkrátka rád cítí v bezpečí, a proto je dobré popřemýšlet o užitečných pomůckách, které bezpečnost zajistí. Nemusíte si hned zajišťovat zbrojní průkaz. Velmi účinným a legálním obranným prostředkem je elektrický paralyzér nebo nesprávně taser.

Tato zařízení jsou v USA označována jako stun gun. Běžný obyvatel je díky paralyzéru schopný reagovat na nečekané útoky z okolí. Tyto omračující zbraně typu taser se však používají i v různých profesích. Využijí je třeba ozbrojené složky pro zpacifikování pachatele, pracovníci bezpečnostních agentur, eskorta převážející velké množství peněz apod. Použití se však nemusí omezit pouze na člověka. Speciálními paralyzujícími obušky se nechá popohnat dobytek nebo lze použít elektrický paralyzér na psy a další agresivní zvířata.

Pozor

Třebaže si můžete paralyzér pořídit i bez vlastnění nějakého oprávnění, jejich prodej je podmíněn plnoletostí. Stále jde o zbraň, která se při nesprávném použití může stát vysoce nebezpečnou a život ohrožující.

Jak funguje elektrický paralyzér a tejzr? Princip spočívá v zesílení slabšího vstupního napětí z integrované baterie na vysoké napětí výstupní. Zesilovací obvod násobně zvýší napětí, ale elektrický proud je nízký. Maximální proud je omezen na 10 mA, většina paralyzérů a taserů má však kolem 3 – 6 mA. Díky vysokému napětí tedy efekt pocítí útočník i přes vrstvu oblečení, ale nízký proud zamezí fatálním následkům.

Obecné rozdělení paralyzérů

V základu můžeme jako paralyzér označit trojici konkrétních typů zařízení.

Elektrický paralyzer

Typický paralyzér se skládá z napevno připevněných elektrod k tělu přístroje. Mezi nimi je volný prostor. Přes tyto elektrody prochází elektřina a elektrický proud zasáhne útočníka, který má část těla mezi elektrodami. Elektrodami prochází proud po stisknutí tlačítka, funguje tedy podobně jako spoušť na střelné zbrani.

Taser

Tzv. taser (vyslovováno jako tejzr) útočníka ochromí stejným účinkem. Rozdíl oproti paralyzéru je tu však prezentován možností vystřelit elektrody do dálky na vodivých drátech. Obyčejně je možné dosáhnout až do vzdálenosti 4 – 6 metrů. Jde tedy vlastně o elektrický paralyzér na dálku. Zaútočit můžete z bezpečné vzdálenosti. Nevýhodou je však nutnost připravit tejzr pro další výstřel smotáním vystřelených elektrod. Ve světě jsou kromě vzhledu pistole běžné rovněž kombinace baterka s taserem. Podle zákonů České republiky však nemůže civilní osoba tejzr u nás použít, jde již o střelnou zbraň kategorie A.

Kapalinový paralyzer

Tento druh paralyzéru se podobá taseru. Opět je s ním možné zasáhnout útočníka na dálku. Změnou je zde to, že elektrický proud není veden vystřelovacími dráty, nýbrž kapalinou. Aby kapalina dobře vedla elektrický proud, jde o směs vody, soli a jiných vodivých přísad. Odpadá zde nevýhoda taseru, kdy je nutné před dalším použitím nutné dráty namotat a taser připravit. Stříkat kapalinu lze opakovaně, ovšem nutností je mít nádržku s kapalinou při sobě. To samo o sobě rozhodně není záležitostí kompaktního přenášení kapalinového tejzru.

Vzhled paralyzéru (baterka, krabička, vycházková hůl…)

V kategorii paralyzérů se nabízí překvapivě mnoho možností, mezi kterými vybírat. Výrobci jsou vynalézaví a předkládají produkty různě maskované za předměty denní potřeby. Pro maximální bezpečí je ideální nosit paralyzér po ruce. Zároveň však jistě nechceme přilákat pozornost útočníka dříve, než to je nutné. Určité maskování paralyzéru či taseru je rozhodující výhodou, kterou nad agresorem můžete mít. Paralyzér ukrytý v baterce nepůsobí nijak nápadně a může postačit k tomu, abyste se při noční procházce cítili chráněni. Zajímavá je jistě integrace vodivých elektrod do tzv. boxera.

Klasické konstrukce paralyzéru jsou protáhlé, občas mají sklopený konec s elektrodami. V naprosté většině případů se vyrábí v nenápadném černém provedení, takže pozornost nepoutají. Mezi speciality, mimo již zmíněné baterky s paralyzérem, patří maskování do vycházkové hole. Opět jde o skvělé spojení s běžným vybavením potřebným při chůzi. Moment překvapení zde bude hrát ve váš prospěch. V rukou starších lidí jde o nenápadný a praktický doplněk, který jim může ochránit jejich cennosti před chtivými zloději. To je také jeden z důvodů, proč si koupit paralyzér.

Vlastnosti paralyzeru (napětí, výboj, baterie, výdrž)

Pro napětí elektrického proudu vycházejícího z paralyzéru platí, že čím vyšší, tím lepší. Nejsilnější elektrický paralyzér má počet voltů v milionech. Určitě by to alespoň mělo být ve stovkách tisíc voltů. To je třeba znatelně více než u elektrických ohradníků. Jedině tak je šance, že útočník skutečně pocítí elektrický úder a při delším kontaktu s elektrickým paralyzérem bude ochromen. Je tím zasažena jeho svalová a nervová soustava.

Výrobci často uvádí následující efekt paralyzéru dle doby omračování:

0,5 sekundy krátký úder, který útočníkovi způsobí svalovou křeč
1 – 2 sekundy střední úder, způsobí pád útočníka na zem a chvilkový otřes
3 – 5 sekund plný úder, způsobí pád útočníka, ztrátu orientace a šok na několik minut 

Výboj probíhá mezi elektrodami, které uzavírají elektrický obvod. Nemusíte se obávat zpětného výboje v momentě, kdy by se vás útočník chytil. Tato situace nehrozí.

Paralyzéry a tasery jsou napájeny buď výkonným alkalickým článkem, v jiném případě jde o dobíjecí akumulátor. Jejich výdrž je velmi závislá na četnosti použití. Při nečinnosti je odběr téměř nulový.

Hmotnost, celkové rozměry

Celkové rozměry a hmotnost hrají při výběru toho správného paralyzéru velkou roli. Je jistě rozdíl nosit v kabelce kompaktní zařízení o velikosti mobilního telefonu místo dlouhého obušku či kapalinového taseru. Větší rozměry v sobě sice skýtají další možnosti úderu či doplňkových příslušenství, avšak pro běžného uživatele je naopak co nejmenší rozměr výhodou.

Funkce/Příslušenství (pepřový sprej, vestavěná svítilna, poutko, alarm, pojistka, powerbanka)

Samotný paralyzér může být doplněn řadou dodatečných funkcí a příslušenství. Mezi jedny z nejužitečnějších doplňků patří jistě pepřový sprej. Pokud útočníka dostatečně neomráčíte, či se stáhne z dosahu elektrod, můžete ho sprejem zasáhnout. Vhod přijde alarm, který útočníka poleká, i když se v okolí třeba nikdo nenachází. Pro zamezení vytržení zařízení z vašich rukou bývá součástí zařízení i poutko. Pokud je napojeno na pojistný kolík, po vytržení se stává paralyzér v rukách útočníka nefunkční.

Oblíbené powerbanky se v posledních letech dostaly do mnoha produktů. Nejinak je tomu u paralyzérů. Už můžete nalézt ty, které touto funkcí disponují. A jako poslední zajímavou funkcí těchto obranných prostředků je integrovaná svítilna. Pokud je paralyzér v baterce, už samotným posvícením do očí atakujícího útočníka si můžete zajistit výhodu.

Bezpečné použití/sebeobrana

Při koupi si jistě každá přeje, aby paralyzér nikdy použít nemusel. Přesto je důležité nezapomenout seznámit se s bezpečnostními pokyny. Ty jsou vždy k paralyzátoru přiloženy a popisují správnou manipulaci a další tipy. Dobré je také zvážit, kam přístroj umístit, aby v případě nutné nouze nebylo nutné vysypávat kabelku a marně jej hledat. Už by totiž mohlo být pozdě. Paralyzér pro sebeobranu by vždy měl být po ruce. Uživatel také musí být srozuměn s tím, jak elektrický paralyzér i poslepu zapnout a aktivovat elektrický výboj.

Nejlepší paralyzér sebeobrana

 

Kde koupit?

Paralyzéry si můžete porovnat na vyhledávači cen Heureka, kde lze třídit dle síly výboje či ceny. Kromě námi zmíněných značek tu najdete i paralyzéry od značek ZAP, Branse, Beast Defense či Streewise. Mezi specializované e-shopy patří Armyshop.cz. Zde kromě paralyzérů najdete třeba obušky a obranné spreje.

Nejoblíbenější značky

ESP

Česká značka ESP, neboli Euro Security Products, má ve svém portfoliu velké množství obranných prostředků pro profesionály i pro civilní obyvatelstvo. Kromě výkonných elektrických paralyzérů a jejich příslušenství si u nich můžete pořídit pepřové spreje, štíty, obušky, svítilny aj. V jejich nabídce se nachází i elektronické paralyzéry v kombinaci s pepřovým sprejem. Ke každému pak lze dokoupit i ochranná plastová pouzdra.

Nejlepší paralyzér ESP

Paralyzéry UZI

Také značka UZI se specializuje na sortiment bezpečnostních prostředků, které pomohou v sebeobraně. Pera se schopností vyrazit sklo, nůž v kombinaci se lžičkou či policejní pouta. To je výběr z jejich rozsáhlé nabídky. V oblasti osobní ochrany se zaměřují na nejsilnější paralyzéry.

Nejlepší paralyzér Uzi

Paralyzéry BRANSE

Branse je český e-shop s prostředky osobní ochrany. I zde si vyberete z nabídky obušků, pepřových sprejů, různých typů nožů a dokonce i luků a kuší. Na jejich e-shopu najdete i účinný paralyzér Panther s vysokým elektrickým proudem téměř 10 mA. Díky tomu je jeho účinnost o to vyšší.

Ceny paralyzérů

Cena paralyzéru se odvíjí nejen od jeho parametrů v čele s hodnotou napětí, ale také příslušenství či kvality konstrukce.

Cena do 500 Kč

Takové paralyzéry jsou nejčastěji spíše doplňkem baterky. Jejich elektrody nejsou tak vystouplé, přesto mohou překvapit vysokým napětím kolem milionu voltů. Jejich výhoda jasně spočívá ve skvělém maskování. Snadno tak útočícího člověka překvapíte. Vzhledem také mohou připomínat rtěnku. Obyčejně v této cenové hladině nečekejte nabíjecí akumulátor či bezpečnostní pojistku.

Cena do 1 000 Kč

Pokud si připlatíte, i do tisíci korun lze sehnat velmi dobře vybavený elektrický paralyzér. Takový už skutečně bude vypadat profesionálně. Sice jej tak snadno nezamaskujete, ale jeho ukázáním si již předem vysloužíte respekt a možné stáhnutí útoku. Již se zde setkáte s bezpečnostní pojistkou, která pamatuje na možné agresivní vyškubnutí paralyzátoru z vaší ruky. Integrovaný akumulátor je často možné dobíjet stejně, jako nabíjíte mobilní telefon.

Cena do 1 500 Kč

Dražší paralyzátory spadající do cenové hladiny 1 500 Kč toho samozřejmě nabídnou ještě více. Stále se nechají sehnat v kompaktních rozměrech. Jejich napětí často dosahuje i pár milionu voltů. Některé budou dokonce vybaveny pepřovým sprejem, který rozšíří možnosti sebeobrany. Často je vyrábí značky, které mají již bohaté zkušenosti. Nemusíte se tedy bát kvality zpracování.

Nejprodávanější paralyzéry podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.4 (31 hlasů)

Autor článku

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář