ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Test a recenze nejlepších domácích kin 2022

Datum 28.3.2022 Odborná redakce Odborná redakce

Vybrat kvalitní domácí kino může být docela oříšek. Musíte se rozmyslet, jakou částku chcete investovat a teprve poté se rozhodnout, po jaké značce a typu sáhnete. Existují modely obyčejné, ale i velmi vyspělé. Při výběru by vám měl pomoci náš test domácích kin pro letošní rok.

Podrobné recenze vás obeznámí s nejlepšími modely na trhu v poměru cena/výkon, v návodu jak vybrat se zase dočtete důležité informace pro výhodný nákup.

Nejlepší celkově

Set receiveru a čtyř reproduktorů umožňující hlasové ovládání na dálku. Vše v černém provedení.

Nejlepší cena/výkon

Sada receiveru a páru reproduktorů značky Polk Audio. Hudbu lze streamovat z online platforem.

Nejlepší levný

HiFi systém pro domácí kino s CD přehrávačem. Vyrábí se v elegantním bílém zbarvení a má dva reproduktory.

Nejlepší domácí kina

Recenze Denon AVR-S960H Black – nejlepší domácí kino

Recenze Denon AVR-S960H Black - domácí kino Pro náročné

Výkon: 150 W na kanál | Počet kanálů: 7.2 | Podpora disků Blu-ray: ano | Rozhraní Bluetooth: ano | Tuner FM: ano | Barevné provedení: černá | Hmotnost celého kompletu: 44,4 kg | Přibližná cena: 44 000 Kč

Klady
 • Podpora 8K
 • Velké množství vstupů
 • Jednoduché nastavení
 • Snadné ovládání
 • Líbivý design
Zápory
 • Zahřívá se

Receiver Denon AVR-S960H Black vytváří v kombinaci se sadou reproduktorů perfektní domácí kino. Jmenovitě se jedná o modely Polk Audio S55e, S35Ce, S15e a HTS 12. Jejich technologie brání šumu. Celý komplet můžete zakoupit v černé barvě. Dle recenzí majitelů se také můžete těšit na příjemný design. Zařízení disponuje 6 HDMI vstupy a 2 výstupy.

Výrobci si zpracování produktu opravdu pečlivě promysleli. Pyšní se podporou 8K, pro budoucnost je tedy jako dělaný. Zákazníci si chválí také jednoduché nastavení a celkové ovládání výrobku. Kvalitní prostorový zvuk je tak jen špička ledovce poskládaného z dobrých vlastností. Vstupy jsou kompatibilní se všemi moderními HD a Ultra HD televizory.

Tento komplet pro domácí kino umožňuje dálkové ovládání pomocí hlasového asistenta. Připojit můžete najednou až šest multimediálních zařízení. Kromě dvou subwooferů tak můžete sáhnout například i po gramofonu či herních konzolích. Signál lze navíc odesílat až na dva displeje. Během provozu zařízení se však raději ujistěte, že nedochází k přehřívání.

Recenze Denon DRA-800H Black – TOP poměr cena/kvalita

Recenze Denon DRA-800H Black - domácí kina Zlatý střed

Výkon: 200 W | Počet kanálů: 2 | Podpora disků Blu-ray: ano | Rozhraní Bluetooth: ano | Tuner FM: ano | Barevné provedení: černá | Hmotnost celého kompletu: 32,2 kg | Přibližná cena: 23 000 Kč

Klady
 • Velký displej
 • Množství vstupů
 • Podpora Bluetooth
 • Stream z online platforem
 • Hlasový asistent
Zápory
 • Složitější nastavení

Domácí kino vytvořené z receiveru Denon DRA-800H Black a reproduktorů Polk Audio T50 představuje zástupce střední cenové kategorie. Je oblíbené díky velkému přehlednému displeji, ale i dalším neméně důležitým vlastnostem. K nim patří mimo jiné také množství vstupů. Konkrétně můžete počítat s 5 HDMI vstupy či jedním vstupem pro gramofon.

Zařízení nechybí ani podpora Blueetoth a USB konektor. Hudbu lze streamovat z online hudebních platforem. Její poslech si navíc můžete vychutnat prostřednictvím bezdrátových sluchátek. Právě v tom vám bude užitečný již zmiňovaný Bluetooth. Nechybí ani možnost pokrokového hlasového ovládání skrze asistenta. Každý z kanálů má výkon 100 W.

Reproduktory Polk Audio T50 jsou doplněné o propracovanou technologii Wave Guide. Ta má na starost co nejlepší možné vyhlazení zvuku. Vy si ho tak můžete užít bez zbytečného a nepříjemného šumu. Při pořízení tohoto domácího kina je bohužel potřeba počítat s trochu složitějším nastavením. Po překonání prvotních nesnází budete odměněni skvělým zážitkem.

Recenze Denon Ceol RCD-N11 DAB White – levný systém pro domácí kino

Recenze Denon Ceol RCD-N11 DAB White - domácí kina Levný základ

Výkon: 130 W | Počet kanálů: 2 | Podpora disků Blu-ray: – | Rozhraní Bluetooth: ano | Tuner FM: ano | Barevné provedení: bílá | Hmotnost celého kompletu: 11,1 kg | Přibližná cena: 20 000 Kč

Klady
 • Možnost streamování přes Bluetooth
 • Ovládání skrze hlasového asistenta
 • Kvalitně zpracované reproduktory
 • CD přehrávač
 • OLED displej
Zápory
 • Nevýrazný zvuk

Systém pro domácí kino Denon Ceol RCD-N11 DAB White s reproduktory Polk Audio Signature S20e svým designem zapadne do moderně řešeného pokoje. V balení naleznete dva reproduktory. Receiver se nezalekne streamování hudby prostřednictvím Bluetooth. Využít můžete kromě Spotify i jiné služby. Jste stará škola? Pak uvítáte přítomnost CD přehrávače.

Kvalitní zpracování reproduktorů zajišťuje také Power Port technologie. Ta má za úkol eliminovat jakýkoliv nepřijatelný šum. Zařízení můžete pohodlně ovládat s pomocí hlasového asistenta. Receiver je opatřen OLED displejem. Kromě toho můžete počítat také s funkcí časovače. Přijímač funguje nejen jako internetové rádio, ale poradí si i s FM signálem.

Abychom byli spravedliví, je potřeba vás připravit i na menší nedostatky. Ty se týkají zejména reproduktorů. Zvuk se vám může zdát méně výrazný, na každý hudební styl navíc reagují jinak. V celkovém provedení se však jedná o kvalitní produkty, které vám mohou splnit sen o domácím kině. Přesvědčit se můžete sami.

Nejprodávanější domácí kina na Heureka

Jak vybrat domácí kino?

Při výběru domácího kina bychom měli brát v potaz především kvalitu zvuku, potřebný výkon soustavy (nejlépe s dostatečnou rezervou), umístění hlavního modulu a reproduktorů či možnosti připojení dalších zařízení. Jistě budeme v neposlední řadě přihlížet také k pořizovací ceně. V samostatném článku najdete rady, jak si udělat domácí kino u sebe v obýváku.

Prakticky všechny soustavy domácího kina jsou skvěle využitelné i pro poslech hudby z nejrůznějších nosičů a připojených zařízení. Součástí většiny systémů bývá i integrovaný kvalitní přijímač rozhlasového vysílání.

jak vybrat domácí kino - rady

Proč si pořizovat domácí kino?

Když už jsme svou domácnost rozšířili o kvalitní televizor, měli bychom celkový dojem obohatit i odpovídající zvukovou složkou. Ačkoli mnohé televizní přijímače jsou schopné reprodukovat zvuk na poměrně vysoké úrovni, u některých může být právě reprodukce zvuku důvodem, proč si především hudební pořady a většinu filmů nemůžeme dokonale vychutnat.

V tom případě je domácí kino ideální volbou. Ne každý systém domácího kina je ale dokonalý, musíme vybírat podle svých požadavků a možností. Dosáhnout skutečně dokonalého prostorového zvuku a především věrohodné reprodukce nejnižších basových tónů nám umožní právě kvalitní domácí kino.

Systém 2.1 nebo raději reproduktor v každém koutě?

Pokud se jedná o ozvučení menší místnosti, na které neklademe příliš vysoké nároky, i solidní stereofonní soustava se subwooferem pro lepší reprodukci nejnižších basových tónů přinese uspokojivý výsledek. Ovšem prostorový zvuk nebude přece jen tak dokonale plastický, jako to známe například ze skutečného kina.

Základní konfigurace audio systému s označením 2.1 se skládá ze zesilovače a tří reproduktorů. Dva budou umístěny po stranách (vpravo a vlevo, abychom podpořili stereofonní efekt), přičemž umístění subwooferu není tak důležité. Směr zdroje nejnižších tónů totiž opravdu nedokážeme při poslechu přesně rozlišit a určit.

domácí kina a počet reproduktorů

Prostorový zvuk, který výrobci i u těchto jednoduchých sestav slibují, je vytvářen prostřednictvím digitálního zpracování signálu v kombinaci s odrazem od stěn místnosti. Odpadá instalace zadních reproduktorů a s tím spojené vedení kabelů, které není vždy úplně jednoduché. Dokážeme-li se smířit s tím, že zvuk sice bude výrazně lepší než ten, který bychom získali ze zabudovaných reproduktorů televizoru a netrváme na zcela dokonalém přednesu, je to řešení cenově přístupné a vcelku jednoduché. Pro poslech reprodukované hudby z rádia nebo dalších nosičů je stereofonní zvuk velmi vhodný a plně dostačující, volba je skutečně jen a jen na nás.

Můžeme se setkat i s poměrně ojedinělou variantou 3.1, kde je přidružen k soustavě ještě jeden reproduktor, umístěný ve středu (před posluchačem), sloužící především ke zdůraznění mluveného slova u filmů, kde někdy v hudbě a především zvukových efektech zanikají právě dialogy. A ty jsou u filmu zpravidla velmi důležité. Ovšem při poslechu hudby je vhodné tento doplněk ztlumit nebo vypnout, jinak bychom se mohli dočkat spíš výrazně nežádoucího efektu. K tomu slouží přepínač s označením MOVIE/MUSIC nebo „2.1/3.1“, zastoupený i na dálkovém ovladači.

Nejčastěji se setkáme s provedením domácího kina 5.1, kdy k pravému a levému reproduktoru a basovému subwooferu jsou přidány i dva zadní reproduktory (opět vpravo a vlevo) spolu se středovým reproduktorem, situovaným před posluchačem. Pro optimální poslech je třeba provést předepsané umístění a reproduktory vhodně nastavit, aby byl výsledný efekt co nejpůsobivější. Optimální místo po poslech vykazuje mnohem lepší zvuk než prostory mimo něj, při troše snahy a s určitou dávkou trpělivosti lze ale zvuk pro poslech vyvážit i částečně mimo dokonalý střed místnosti, je-li to zapotřebí.

Lepší soustavy jsou k tomuto účelu opatřeny někdy i mikrofonem, jenž umožní provést jednoduchou automatickou konfiguraci. Ovšem s trochou trpělivosti to zvládneme i manuálně (nejlépe ve dvou, protože občas všechny ovládací prvky na dálkovém ovladači nenajdeme). Jde zejména o správné nastavení prodlevy, kdy se jedná o nepatrné milisekundy, ovšem ve finálním zvuku se každá drobnost nakonec projeví. Nastavení hlasitosti jednotlivých kanálů už nijak obtížné nebývá, celkovou hlasitost můžeme už kdykoli upravovat podle potřeby dálkovým ovladačem.

Máme-li možnost vést kabeláž za nábytkem nebo ji uložit do připravených lišt u podlahy, je instalace tohoto systému poměrně jednoduchou záležitostí. Některé bytové prostory nám ale dovedou připravit pěkně složité podmínky, kdy vedení kabelů na místo určení není vůbec snadné. Ovšem alespoň částečné řešení je k dispozici – pomůže bezdrátové připojení pro zadní reproduktory. Přijímač sice musíme stejně připojit následně pomocí kabelů k reproduktorům a do zásuvky, ale část komplikované kabeláže tak přece jen odpadá. U některých variant domácího kina je možné i připojit bezdrátově subwoofer, ale jeho situování není zdaleka tak důležité a jedná se spíš o snahu ušetřit místo.

Pro nejnáročnější diváky je k dispozici i sofistikovaný zvukový systém 7.1, nabízející nadstandardní rozšíření možností reprodukce zvuku. Rozdíl v prostorovém zvuku ale nebude příliš výrazný, rozhodně ne takový, jako je tomu u soustav 5.1 ve srovnání se základní sestavou 2.1. Další boční reproduktory vlastně doplňují prostorový efekt, ovšem aby byl efekt odpovídající, je třeba celou místnost využívání tohoto složitého systému přizpůsobit. Dokonalé nastavení a vyvážení zvuku si navíc vyžádá dost času. Je to tedy lahůdka jen pro skutečné nadšence, kteří mají k dispozici dostatek vhodného prostoru a nevadí jim trochu si připlatit. Je třeba brát také v potaz, že většina filmů má zvukovou stopu (často s volitelnou variantou stereofonního nebo 2.1 zvuku) maximálně ve formátu 5.1, takže pro další dva přidané kanály se nenabízí výraznější využití.

Řešením může být (především pro menší byty) i použití soundbaru. Oč se jedná? Je to vlastně kombinace zesilovače, reproduktorů a někdy i přehrávače v podlouhlé liště. Prostorově skutečně minimalistické řešení. Ovšem nedělejme si velké iluze, výsledný zvukový efekt sice může být lepší než u zvuku z televizního přijímače, na pořádné domácí kino ale prostě nemá. Subwoofer je někdy řešen jako samostatný box, často i s bezdrátovým připojením. Vedle tenkých zvukových lišt se můžeme setkat i s robustnějším (a výkonnějším) provedením, dostupným nejčastěji pod označením soundbase nebo soundplate. Ty jsou určeny většinou pro umístění přímo pod televizor, zatímco klasický soundbar můžeme zavěsit i na zeď.

Soundbar s externím subwoferem

Jaký potřebujeme výkon – aneb s ohledem na prostor i na sousedy

U mnoha soustav domácího kina nás překvapí udávaný výkon v desítkách či dokonce stovkách wattů. Tak trochu se ale jedná o marketingový tah, systém s vysokým výkonem přece jen působí lepším dojmem a zákazníka snadněji přiláká. K výslednému číslu nicméně výrobci docházejí občas mazaným součtem výkonu jednotlivých kanálů, podrobnější údaje jsou ukryty teprve v detailní specifikaci výrobku.

Ovšem i když potřebujeme dostatečný výkon a určitá rezerva je jen přínosem, více než sto wattů na jeden kanál je značně více, než můžeme reálně využít i v hodně velkém prostoru. Zajímat bychom se ale kvůli kvalitní reprodukci zvuku měli hlavně o hodnotu harmonického zkreslení, které by nemělo být příliš výrazné. Navíc bychom měli brát určitě ohledy i na ostatní obyvatele v domě nebo v bytě, noční dunění subwooferu může leckoho snadno připravit o klidný spánek.

Domácí kino v jedné krabici nebo jednotlivé komponenty?

Nejjednodušším a pro mnohé uživatele určitě optimálním řešením je pořízení kompletní sestavy domácího kina najednou. Jednotlivé komponenty budou k sobě vhodně zvolené, propojitelné bez komplikací a výsledek by měl být maximálně vyvážený.

Podle potřeby pořídíme sadu, která obsahuje reproduktory včetně všech potřebných kabelů, zesilovač (většinou i s integrovaným FM přijímačem) a v závislosti na volbě může být jeho součástí také DVD či Blu-Ray přehrávač. Taková sada kromě vhodného „sladění“ jednotlivých komponentů často vyjde navíc výrazně levněji, než pořizování jednotlivých dílů a jejich kompletace do funkčního systému. Máme-li ale vlastní představu a chceme si sestavit domácí kino podle svého, nebude to žádný problém. Zesilovače i reproduktory jsou dostupné také samostatně.

Systém domácího kina bývá pro dosažení dokonalého zvuku vybaven kromě FM rádia také dekodéry prostorového zvuku DTS a Dolby Digital. U moderních přístrojů vyšší kategorie najdeme i podporu nejnovějších zvukových formátů, mezi něž se řadí například zcela bezztrátový systém Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio. Tyto formáty jsou používány především na Blu-Ray discích a umožňují posunout pomyslnou laťku zvukové kvality zase o něco výš.

Systém levného domácího přehrávače

Jak sestavit domácí kino z komponentů

Možná vás žádný model na trhu neoslovil a rozhodli jste se sestavit své domácí kino sami. V následujících řádcích naleznete pár rad, které by se vám během sestavování z komponentů mohly hodit.

Přehrávač

Základ tvoří kvalitní přehrávač. Sáhnout můžete po DVD přehrávači, multimediálním centru či Blu-ray. Poslední zmíněný momentálně představuje nejčastější volbu. Multimediální centrum je atraktivní zejména díky své široké využitelnosti. Filmy či videa můžete přehrávat z externího disku, vašeho počítače, nebo klidně z internetu.

Receiver

Domácímu kinu by neměl chybět receiver, tedy přijímač. Právě k němu vedou další přístroje. Receivery dokáží zpracovat informace v analogové i digitální podobě. Sami je pak posílají dále. Zvuk tak předává do reproduktorů či sluchátek, video z přehrávače zase do televizoru, případně projektoru.

Obraz

To nás přivádí k neméně důležité části domácího kina a tou je obraz. Ten vytvoříte právě pomocí televize nebo projektoru. Pokud máte v plánu využívat kino jen pro rekreační účely, nemusel by projektor dávat smysl. Jeho pořizovací cena bývá totiž vyšší, než je tomu u televizí. Obraz je však nesrovnatelně větší a lépe navodí pocit skutečného kina.

Zvuk

Kino by nebylo kinem bez špičkového prostorového zvuku. Ten navodíte s pomocí správných reproduktorů. Ideální je soustava několika reproduktorů a subwooferu. Při výběru reproduktoru nezapomeňte zvážit počet kanálů. Kromě volby těch nejlepších modelů je potřeba se zaměřit i na rozmístění jednotlivých přístrojů.

Přednosti domácího kina v závěrečném shrnutí

V čem tedy jsou největší přednosti systému DOMÁCÍHO KINA? Rozhodně je to:

 • Zřetelnější a srozumitelnější reprodukce mluveného slova a dialogů i přes výrazný hudební podklad nebo zvukové efekty
 • Realisticky znějící zvukové efekty v moderních i kvalitně remasterovaných filmech a hudebních pořadech
 • Dokonale reprodukované tóny o nízkých kmitočtech, podtrhující scény zejména v akčních filmech
 • Získání plného prostorového dojmu, korespondující s obrazem
 • Možnost využití domácího kina i pro poslech hudby z rádia, CD nebo z přehrávačů MP3 či chytrých telefonů a dalších zdrojů audiosignálu

Jak vybrat domácí kino

Nejlepší domácí kina podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.4 (7 hlasů)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]