ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší pulzní oxymetry 2021

Datum 22.3.2021 Odborná redakce Odborná redakce

Chcete mít své zdraví pod kontrolou? Pomocí oxymetru snadno a rychle získáte bližší představu o svém zdravotním stavu. Pulzní oxymetr je zdravotnická pomůcka sloužící k měření míry okysličení krve. Nedostatečná saturace je známkou nejrůznějších zdravotních komplikací, z nichž jednou je i onemocnění Covid 19.

Hledáte recenzi na pulzní oxymetr CheckmeLite vítěze našeho testu, či sháníte spolehlivý a levný oxymetr s alarmem, Depan YK-81C? V následujícím článku se dočtete nejen, jak vybrat oxymetr, ale doporučíme vám také ty nejlepší produkty v jednotlivých cenových kategoriích.

Nejlepší celkově

Prvotřídní bezdrátový oxymetr s funkcí měření EKG. Možnost propojení s PC a aplikace pro vytváření reportů v ceně.

Nejlepší cena/kvalita

Pulzní prstový oxymetr s funkcí Bluetooth a praktickým pouzdrem na opasek. Skvělá kvalita za TOP cenu.

Levný základ

Spolehlivý oxymetr za nízkou pořizovací cenu. S kvalitním OLED displejem a alarmem.

1Nejlepší pulzní oxymetry

Recenze CheckmeLite – Špičkový oxymetr s funkcí měření EKG

CheckmeLite - oxymetr Pro náročné

Typ: kapesní | Počet funkcí: 5 | Hmotnost: 80 g | Rozměry: 8,8 × 5,6 × 1,3 cm | Propojení s PC/mobilem: ano/ano | Alarm: ne | Napájení: datovým kabelem | Přibližná cena: 5 500 Kč

Klady
 • Oxymetr a měřič EKG v jednom
 • Propojení s PC i mobilním telefonem
 • PC aplikace pro reporty v ceně
 • Dotykový displej
 • Paměť až na 300 měření
Zápory
 • Vyšší pořizovací cena

Pokud hledáte opravdu spolehlivý oxymetr, který umí i něco navíc, můžeme vám doporučit CheckmeLite. Tento bezdrátový přístroj v kapesním provedení kromě saturace krve měří také EKG.

Navzdory svým kompaktním rozměrům disponuje oxymetr CheckmeLite celkem 5 funkcemi. Spolu s mírou okysličení krve a EKG dokáže změřit také QRS (stahy srdeční svaloviny), srdeční tep a puls index tepové frekvence. Pomocí bezdrátového neinvazivního měření umí okamžitě detekovat abnormální EKG. Saturaci krve změříte jednoduše umístěním prstu na SpO2 senzor. Naměřená hodnota se zobrazí do 20 sekund.  Jistě oceníte snadné ovládání pomocí přehledného dotykového displeje a velkou paměť, která umožňuje uložit hodnoty až z 300 měření.

Velkou výhodou tohoto přístroje je také možnost oxymetr spárovat s mobilním telefonem přes Bluetooth nebo jej propojit s počítačem či notebookem. V aplikaci, kterou zdarma získáte spolu s přístrojem, můžete vytvářet reporty z vašeho měření a mít tak skutečně detailní přehled o svém zdravotním stavu. Oxymetr CheckmeLite je špičková zdravotní pomůcka, s níž budou nepochybně spokojeni i ti nejnáročnější uživatelé.

Krátké představení CheckmeLite v anglickém jazyce.

Recenze Beurer PO 60 BT – Spolehlivý oxymetr za TOP cenu

Beurer-PO-60-BT - oxymetr Zlatý střed

Typ: prstový | Počet funkcí: 2 | Hmotnost: 100 g | Rozměry: 3 × 5,8 × 3,2 cm | Propojení s PC/mobilem: ne/ano | Alarm: ne | Napájení: 2x AAA baterie | Přibližná cena: 2 000 Kč

Klady
 • Kompaktní rozměry
 • Bluetooth
 • Otočný displej
 • Pouzdro na opasek v ceně
Zápory
 • S ohledem na cenu nic

Oxymetr Beurer PO 60 BT od ověřené německé značky představuje zlatou střední cestu mezi přístroji měřícími saturaci krve. Kromě přesného měření hladiny kyslíku v krvi vás jistě potěší chytré funkce jako je Bluetooth či praktické pouzdro na opasek.

Tento model s kompaktními rozměry a nízkou hmotností je určený pro domácí i profesionální použití. Výsledky měření se vám zobrazí do několika vteřin. Kromě saturace krve přístroj měří také puls. Jistě vás potěší i funkce grafického zobrazení pulsu. Oxymetr je vybaven automatickým vypnutím, které se aktivuje po 10 vteřinách nečinnosti. Přístroj je možné propojit přes Bluetooth s vaším chytrým telefonem a pomocí aplikace tak můžete lépe sledovat a analyzovat naměřená data.

Na malém, ale přehledném displeji lze zobrazit data v 4 pohledech a 6 zobrazeních. Součástí balení je i šikovné pouzdro, které můžete upevnit na opasek kalhot a mít oxymetr neustále po ruce. Pulzní prstový oxymetr Beurer PO 60 BT je skvělým vyvážením poměru ceny a kvality.

Krátké představení Beurer PO 60 BT v anglickém jazyce.

Recenze Depan YK-81C – Levný oxymetr pro nenáročné uživatele

Depan-YK-81C-OLED - oxymetr Levný základ

Typ: prstový | Počet funkcí: 2 | Hmotnost: 50 g | Rozměry:5,8 × 3,5 × 3 cm | Propojení s PC/mobilem: ne/ne | Alarm: ano | Napájení: 2x AAA baterie | Přibližná cena: 850 Kč

Klady
 • Malé rozměry a nízká hmotnost
 • OLED displej
 • Číselné i grafické zobrazení hodnot
 • Alarm
Zápory
 • Nelze propojit s PC či mobilem

Pro méně náročné uživatele je skvělou volbou prstový pulzní oxymetr Depan YK-81C. Tento malý a lehký přístroj rychle a spolehlivě změří úroveň okysličení vaší krve a pomůže vám získat lepší představu o vašem zdravotním stavu.

Oxymetr Depan již na první pohled zaujme svým elegantním černým designem. Jistě také oceníte jeho velmi malé rozměry a nízkou hmotnost. Přístroj má velký OLED displej, na kterém si lze naměřené hodnoty zobrazit ze 4 různých pohledů. Podle potřeby je možné měnit i jas displeje. Velkou výhodou tohoto modelu je zvukový alarm, který vás upozorní na příliš nízkou hladinu kyslíku v krvi. Naměřená data jsou zobrazována v číselné podobě i ve formě grafu.

Oxymetr Depan YK-81C je ideálním řešením pro nenáročné uživatele, jimž nevadí absence chytrých funkcí, jako je propojení s PC či Bluetooth. Za nižší pořizovací cenu získáte spolehlivý přístroj, který splní svůj účel na výbornou.

2Nejprodávanější oxymetry podle Heuréky

3Jak vybrat pulzní oxymetr

Oxymetr (často označovaný i jako oximetr) patří mezi zdravotnické přístroje, které vám pomohou získat lepší představu o vašem zdravotním stavu. Pulzní oxymetry měří saturaci krve kyslíkem, tedy míru okysličení krve. Míru okysličení lze poznat z barvy krve, protože kyslík se váže na hemoglobin, krevní barvivo. Čím více je v krvi molekul kyslíku, tím je krev světlejší. Pomocí červeného a infračerveného paprsku dokáží oxymetry přesně změřit hladinu kyslíku v krvi.

Saturační křivka vám pomůže odhalit případné zdravotní problémy. Nedostatečné okysličení krve je nejčastěji způsobeno vážným respiračním onemocněním, jako je zápal plic či coronavirus. Špatná saturace však může ukazovat také na rakovinu plic či onemocnění srdce. Použitím oxymetru můžete tyto zdravotní problémy včas odhalit a vyhnout se případné hypoxii, tedy stavu, kdy v důsledku málo okysličených orgánů dochází k jejich selhávání.

Druhy oxymetrů

Na trhu najdete několik typů oxymetrů. Tím nejběžnějším jsou prstové oxymetry. Jsou ideální pro domácí použití a velmi snadno se ovládají. Díky jejich kompaktní velikosti a bezdrátovému provedení je můžete nosit stále u sebe. V některých případech je součástí balení také praktická šňůrka, na niž oxymetr zavěsíte a můžete jej nosit například kolem krku.

Další variantou jsou oxymetry na zápěstí. Ty jsou vhodné především pro měření saturace během spánku či pro monitoring při zátěžových testech. Při výběru můžete narazit také na oxymetry přenosné a oxymetry stolní. Oba tyto druhy patří mezi sofistikovanější přístroje určené pro profesionální využití. Tyto oxymetry disponují velkou pamětí pro ukládání naměřených výsledků a dokáží změřit i jiné údaje než saturaci a krevní tlak. Stolní oxymetry pak slouží převážně pro dlouhodobý monitoring.

Pro měření u miminek a malých děti můžete pořídit speciální dětský oxymetr na prst. U přenosných a stolních oxymetrů bývá součástí balení také senzor pro měření dětských pacientů.

Nejlepší oxymetry test a recenze

Velikost přístroje

Velikost přístroje se odvíjí od jeho typu. Nejčastěji se můžete setkat s prstovými oxymetry, které mají velmi malé rozměry. S ohledem na jejich velikost, tyto přístroje disponují poměrně malým displejem a hodnoty naměřené oxymetrem mohou být hůře čitelné. A to především u těch modelů, kde displej nezabírá celou plochu přístroje, ale pouze její středovou část. Zejména v případě, že vybíráte oxymetr pro starší osoby či osoby, které hůře vidí, doporučujeme vám zvolit přístroj s co největším displejem.

Menší rozměry mají také oxymetry na zápěstí. Většinou jsou dostupné ve velikosti do 10 cm. Jejich displej je o poznání větší než u prstových modelů. Přenosné neboli ruční oxymetry jsou velké zhruba jako mobilní telefon a jejich displej je velký a přehledný. Tento typ přístrojů dokáže totiž zobrazit často i další informace, než je saturace a krevní tlak. Tím největším druhem jsou oxymetry stolní, které se používají v lékařských ordinacích či k dlouhodobému monitorování. Jedná se o sofistikované přístroje používané profesionály.

Napájení přístroje

Prstové oxymetry jsou velmi často napájeny pomocí baterií typu AAA. U dražších modelů se můžete setkat také s nabíjením přes USB port pomocí datového kabelu, který zároveň umožňuje také propojení s počítačem či notebookem. Přenosné oxymetry bývají vybaveny nabíjecí dokovací stanicí a stolní typy jsou napájeny přes síťový kabel.

Hmotnost

Prstové pulzní oxymetry jsou opravdu velmi lehké. Jejich hmotnost se nejčastěji pohybuje okolo 50 až 60 gramů. Při měření nejsou prsty vystaveny žádné velké váze a také pro přenášení a celkovou manipulaci s přístrojem je nízká hmotnost velkou výhodou. Vzhledem k tomu, že přenosné oxymetry jsou určeny pro časté přenášení, jejich hmotnost je také velmi nízká. Většinou se pohybuje v rozmezí od 200 do 300 gramů.

I pulzní oxymetry na zápěstí příliš neváží. V jejich případě počítejte s hmotností okolo 70 gramů. Na druhou stranu stolní oxymetry mohou vážit 1 až 1,5 kilogramu. Tyto přístroje jsou určeny k dlouhodobému monitorování a nepředpokládá se u nich nutnost časté manipulace. Vzhledem k tomu, že s tělem přístroje během měření není potřeba hýbat (měří se pomocí přídavných senzorů), není vyšší hmotnost nikterak na škodu.

Funkce oxymetru

Každý pulzní oxymetr je schopný kromě měření saturace měřit také tepovou frekvenci. Kromě těchto základních funkcí však některé modely disponují také šikovnými nadstavbovými funkcemi. Výkonnější modely umí měřit také perfuzní index (PI), který udává, kolik okysličené krve přitéká na místo měření. Další funkcí je zobrazení pletysmografické křivky, jež ukazuje srdeční tep.

Další šikovnou funkcí, s níž se můžete u oxymetrů setkat, je alarm. Při překročení kritických hodnot se automaticky spustí světelná či zvuková signalizace. Hodnoty, při kterých se alarm aktivuje, lze u většiny oxymetrů libovolně nastavit. Pro snadné odečítání výsledků jsou některé modely prstových oxymetrů vybaveny funkcí otáčení displeje. Data na displeji lze zobrazit ve 4 různých pohledech. Lepší modely oxymetrů mají také nastavitelný jas displeje.

Pokud máte rádi moderní technologie, jistě oceníte funkci Bluetooth, jíž některé oxymetry disponují. Data z měření si pak snadno zobrazíte na vašem mobilním telefonu či jiném zařízení vybaveném touto technologií. Pro úsporu baterie má většina oxymetrů funkci automatického vypnutí.

Prstový pulzní oxymetr

Přesnost měření

Při výběru pulzního oxymetru byste měli zohlednit také, s jakou přesností daný přístroj měří. U zdravých osob je běžná odchylka při měření saturace 2 %. Pokud hladina okysličení klesne pod 80 %, odchylka měření může být až 3 %. Zde je nutno zmínit, že pokud úroveň okysličení klesne pod 80 %, dochází ke stavu hypoxie. Maximální odchylku 2 % garantují téměř všichni výrobci oxymetrů, a to jak prstových pro domácí použití, tak i profesionálních stolních.

Příslušenství k oxymetrům

Používání oxymetru vám může usnadnit příslušenství, které bývá součástí balení. K pulzním prstovým oxymetrům často získáte také šňůrku, kterou k oxymetru připevníte a můžete jej pak nosit třeba kolem krku. Pokud vám tento způsob nevyhovuje, zkuste se poohlédnout po modelech s pouzdrem. Některá z nich jsou vybavena také speciálním poutkem, díky němuž je lze připevnit například na opasek u kalhot.

K přenosným či stolním oxymetrů si v případě potřeby můžete pořídit náhradní senzory, či senzory pro měření dětí. Vzhledem k tomu, že dětské prstíky jsou o poznání menší než prsty dospělých, není možné pro měření dětí používat dospělácké senzory. K oxymetrům na zápěstí či k oxymetrům přenosným a stolním lze dokoupit speciální měkké senzory pro pohodlnější měření. Vedle klasických senzorů na prsty existují také senzory, jež se připevní na ušní lalůček.

Náš tipNáš tip

Funkci oxymetru dnes dokážou zastat také chytré hodinky. Například špičkové Garmin Fenix X5 či elegantní Samsung Galaxy Watch 3 nebo některé další z naší recenze.

Kde koupit oxymetr

Nejlepší místo, kde se porozhlédnout po oxymetru je srovnávací portál Heuréka.cz. Zde na vás čeká pestrá nabídka oxymetrů různých typů, které můžete snadno vzájemně porovnat a vybrat si ten nejvhodnější. Oxymetry také nabízí oblíbený internetový obchod Vivantis.cz. V nabídce najdete převážně prstové oxymetry, ale je možné zde pořídit i bezdrátové kapesní provedení. Také e-shop Prozdraví.cz nabízí ve svém sortimentu kvalitní prstové oxymetry.

Nejoblíbenější značky

Beurer

Oblíbená německá značka se zabývá výrobou produktů z oblasti zdraví a péče. Za více než sto let své existence si tento výrobce našel nespočet spokojených zákazníku po celém světě. V sortimentu na vás čeká pestrá nabídka produktů, jež se pyšní opravdu vysokou kvalitou. Oxymetry Beurer patří k nejoblíbenějším modelům na trhu a mohou se pochlubit velkým množstvím pozitivních recenzí.

Beurer-logo

Nonin

Značka Nonin je s výrobou oxymetrů spjata již od počátku své existence. V roce 1986 její zakladatel zdokonalil způsob měření saturace krve a vyvinul svůj první oxymetr. Tato neinvazivní metoda měření se stala pro firmu natolik zásadní, že dala jméno i celé značce. Nonin odkazuje k anglickému noninvasive, tedy neinvazivní. V nabídce naleznete prstové i stolní oxymetry špičkové kvality.

Nonin-logo

Viatom Checkme

Viatom je čínská hi-tech společnost zaměřená na výrobu zdravotních přístrojů pro domácí použití. V jejich nabídce najdete špičkové moderní produkty s inovativními funkcemi. Hitem poslední doby jsou jejich kapesní měřicí přístroje, jež umí změřit kromě saturace krve a srdečního tepu také EKG. V nabídce byste našli také samostatné pulzní oxymetry. Zajímavou novinkou je například oxymetr, který se navléká na prst jako prstýnek.

Viatom

Cena pulzních oxymetrů

Cenové rozpětí pulzních oxymetrů se pohybuje v rozmezí několika stovek až po desítky tisíc. Prstové pulzní oxymetry bez nadstavbových funkcí se dají pořídit již okolo 300 Kč. Cena přístrojů osvědčených výrobců, které disponují funkcemi jako Bluetooth či alarm je zhruba 1 000 Kč, ale může se vyšplhat i ke hranici 3 000 Kč. Za přenosný oxymetr můžete zaplatit 10 až 20 000 Kč a cena profesionálních stolních přístrojů bývá od 25 do 40 000 Kč.

Nejprodávanější oxymetry podle Heuréky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články