ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Nejlepší sady příborů pro perfektní stolování

Výběr tak běžné věci, jakou je jídelní příbor, se zdá být snadný. Jakmile však zabrousíte do této sekce kuchyňských nezbytností, mezi množstvím možností se doslova ztratíte. Pročetli jsme za vás fóra, prozkoumali uživatelské recenze, přidali své osobní zkušenosti a vybrali jsme ty nejlepší sady příborů. Naším tipem je léty ověřená příborová sada Tescoma Classic.

Nejlepší celkově

Nadčasový oblý tvar, vysoce kvalitní nerezová ocel a léty prověřená kvalita.

Nejlepší stylový

Černý příbor z nerezové oceli se speciální povrchovou úpravou pro stylové stolování.

Nejlepší levný

Sada příborů z nerezu, která dobře poslouží svému účelu a nezatíží vaši peněženku.

Nejlepší sady příborů

Recenze Tescoma Classic – nejlepší sada příborů

Tescoma Classic Příborová sada Pro náročné

Počet kusů: 24 | Materiál: nerezová ocel 18/10 | Mytí v myčce: ano | Přibližná cena: 1 850 Kč

Klady
 • Masivní
 • Dobře padne do ruky
 • Nerezová ocel
 • 5letá záruka
Zápory
 • Vyšší pořizovací cena

Nadčasová klasika, která neomrzí. Příbor Tescoma Classic jste už určitě někdy drželi v ruce, jedli s ním či alespoň se lžičkou míchali kávu. Tato příborová sada se totiž stala nezbytnou součástí mnoha českých domácností a kuchyňských koutů na pracovištích. I přes vyšší cenu její oblíbenost neklesá. Set je vyroben z vysoce kvalitní nerezové oceli s označením 18/10. Obsahuje 24 kusů, a to šestkrát standardní čtveřici ve složení: lžíce, nůž, vidlička a kávová lžička.

S touto příborovou sadou máme osobní zkušenosti. Jedná se o robustní příbor, který je těžší do ruky, ale velmi pohodlně se drží. Problém s ním však mohou mít děti, pro které bude příliš masivní. Výrobce na své produkty poskytuje 5letou záruku, ale pokud budete dodržovat pokyny řádného používání a údržby, nebudete ji muset uplatňovat.

Sadu příborů Classic můžete strčit do myčky. V pokynech pro údržbu se však dozvíte, že je vhodné strojové mytí omezit a příbory sušit pouze ručně. Jedině tak zachováte nerezové oceli lesk a vyhnete se potenciálnímu rezivění. I toto můžeme potvrdit ze zkušeností našich i dalších uživatelů. Je tedy třeba o sadu příborů Tescoma pečovat dle doporučení výrobce.

Recenze Orion Black Luxure – černé příbory

Orion Black Luxure sada příborů Zlatý střed

Počet kusů: 24 | Materiál: nerezová ocel s PVD povrchem | Mytí v myčce: ano | Přibližná cena: 1 300 Kč

Klady
 • Robustní příbor
 • Neotřelý vzhled
 • Dobře padne do ruky
Zápory
 • Cena
 • Nutné ruční mytí

Příborová sada, která vyvolá otázky. Kdo by to čekal, že? Ale přesně taková je sada příborů Orion Black Luxure. I základní kuchyňské vybavení podléhá trendům, a tak vznikly tyto černé příbory. Pokud zařizujete novou kuchyň nebo se vám záhadným způsobem ztenčila stávající zásoba příborů, vyzkoušejte tento 24kusový set v netradiční barvě. Kromě toho, že zaujme na první pohled, příbor velmi dobře padne do ruky. I když se může zdát konstrukčně útlejší než jiné produkty, je dostatečně těžký a příjemně se drží.

Sada černých příborů Black Luxure je vyrobena z nerezové oceli se speciálním PVD povrchem, který zajišťuje odolnost proti poškození, a také, podle výrobce, dlouhou životnost. A tady si vás dovolujeme upozornit, že je klíčem k dlouhé životnosti správná údržba. Doporučujeme černému příboru věnovat ruční péči a omezit jeho mytí v myčce na nezbytné minimum.

Myčka, a hlavně sušení v ní, jakémukoliv příboru nesvědčí. Z uživatelských recenzí jsme zjistili, že po mytí v myčce černý příbor ztrácí svůj lesk a tvoří se na něm skvrny. Na tuto skutečnost ostatně upozorňuje výrobce v návodu na údržbu. Pokud postup nedodržíte, ztrácíte i záruku, což by byla škoda, vzhledem k ceně. Speciální technologie a použité materiály jsou totiž vykoupeny cenovkou, která není nikterak nízká.

Recenze Banquet Grace – set příborů za příznivou cenu

Banquet Grace Levný základ

Počet kusů: 24 | Materiál: nerez 18/0 | Mytí v myčce: ano | Přibližná cena: 500 Kč

Klady
 • Příznivá cena
 • Možnost nakoupit jednotlivé kusy
 • Dobře padne do ruky
Zápory
 • Snížená odolnost proti korozi

Krása se skrývá v jednoduchosti. Naším posledním tipem je všemi milovníky hodování oblíbená a cenově příznivá sada příborů Banquet Grace. Stejně jako předchozí příborové sady, i tato vám nabídne 24 kusů z nerezové oceli. Líbí se nám ergonomie všech částí, nejen, že padnou dobře do ruky, ale i zakřivení vidličky a lžíce je velmi příjemné. I tento parametr je dobré při výběru setu příborů sledovat. Příliš plochá lžíce, velmi dlouhé zuby vidličky nebo nevhodné zakřivení nože vám mohou narušit požitek z chutného jídla.

Díky velmi příznivé ceně si tuto sadu příborů může dovolit i domácnost s omezeným rozpočtem. U této modelové řady příborů představuje výhodu možnost dokoupení jednotlivých kusů i zvlášť. Zvyšte komfort používání dokoupením nejčastěji chybějících kusů.

Příborová sada Banquet je vyrobena z nerezové oceli s označením 18/0, které označuje vysokou tvrdost, ovšem na úkor odolnosti vůči rzi. Pokud se chcete z cenově výhodného setu příborů radovat skutečně dlouho, dávejte ho do myčky pouze příležitostně, raději však vůbec. Čím více bude tento příbor v kontaktu s vodou (a horkým vzduchem při sušení), tím rychleji povrchová vrstva degraduje. I přesto se však jedná o skvělou volbu, pro jejíž koupi hovoří i mnoho spokojených uživatelských recenzí.

Porovnání příborových sad

Název Proč se vám budou líbit? Cena
TOP dětské stolky se židličkami
Tescoma Classic Příborová sada Tescoma Classic Nadčasový oblý tvar, vysoce kvalitní nerezová ocel a léty prověřená kvalita. Zjistit cenu
Orion Black Luxure sada příborů Orion Black Luxure Černý příbor z nerezové oceli se speciální povrchovou úpravou pro stylové stolování. Zjistit cenu
Banquet Grace Banquet Grace Sada příborů z nerezu, která dobře poslouží svému účelu a nezatíží vaši peněženku. Zjistit cenu
Tescoma Toscana Prémiová sada nerezového nádobí vyrobená z jednoho kusu oceli. Zjistit cenu
The Kitchen Market White 16kusová nerezová sada příborů s plastovou, přesto komfortní rukojetí. Zjistit cenu
Secret de Gourmet Marc Designově vyladěné jídelní příbory pro 6 osob. Z nerezové oceli, s dřevěnou rukojetí. Zjistit cenu
Bloomingville sada příborů Bloomingville Nerezová příborová sada 4 ks příborů ve zlaté barvě. Podtrhne šarm vašeho domova. Zjistit cenu

Nejprodávanější sety příborů

Jak vybrat sadu příborů

Ač se to na první pohled nezdá, výběr příborů je docela velká věc. Zatímco nádobí se rádo rozbíjí a často za život vystřídáte i několik sad, s příborem se to má jinak. Neúnavně plní svou funkci celé dekády. Čím více členů má vaše rodina, tím větší množství lžic, vidliček a nožů bude obývat příborník, a přesto se může stávat, že si nebude čím namazat máslo na chleba. Připravte se proto na pořízení více příborových setů. Při svém výběru se neorientujte pouze podle ceny. Investujte do opravdové kvality, která si uchová svůj lesk po celá léta.

Sady příborů - černé příbory

Kolik příborových sad pořídit?

Jaký počet setů příborů vložit do nákupního košíku, aby to nebylo moc nebo příliš málo? To záleží na účelu použití a počtu členů rodiny. Pokud vybíráte příbor pro slavnostní příležitosti, který bude jednou ročně ozdobou štědrovečerní tabule, stačí pro čtyřčlennou rodinu jeden set. Běžná sada příborů čítá 24 kusů, tj. 6 kusů od každého z příborů (polévková lžíce, vidlička, nůž a kávová lžička).

Jenže v běžném dni a hektickém chodu rodiny nemáte prostor omývat příbor před každým jídlem. Sad proto potřebujete více. Držte se pravidla, že byste měli mít nejméně dvakrát tolik příborů, než je členů domácnosti. Pro čtyřčlennou rodinu by vám měly stačit dva sety po 24 kusech. V praxi to znamená, že na jednoho člena rodiny připadnou denně až 3 kusy od každého z příborů. S tím už se dá dobře fungovat a pokryjete i větší rodinný oběd, oslavu nebo návštěvy.

Náš tip

Kvalitní sada příborů je nepostradatelnou součástí kuchyňského vybavení. Ještě nepostradatelnějšími jsou však skvěle nabroušené kuchyňské nože. A když se vám náhodou nebude chtít krájet, tak sekejte, strouhejte nebo mixujte v kuchyňském robotovi.

Klasické příborové sady bývají dostupné po dlouhá léta

Velkou výhodu představují tradiční příborové sady, které výrobci nabízejí po mnoho let, za všechny jmenujme sadu příborů Tescoma z našeho výběru. I po letech lze koupit stejný design. Někteří výrobci také nabízejí ke svým sadám i možnost dokoupení solitérních kusů příboru. Častým nešvarem bývá blíže nevysvětlitelná ztráta kávových lžiček z příborníku. Pokud je to i vaše rodinná záhada, zrovna jich kupte více.

Sady příborů - polévka

Materiál příborů: Na co si dávat pozor

Ve světě příborových sad jasně dominují ty nerezové. Hliník je dávno minulostí a stříbro si dopřávají jen opravdoví fajnšmekři. Pojem „nerez“ ovšem nutně neznamená vysokou kvalitu a nesmrtelnou odolnost.

Chcete-li vysokou kvalitu, vybírejte sety příborů s označením nerezové oceli 18/10. Číslování označuje poměr chromu a niklu v oceli. V případě 18/10 to znamená 18 % chromu a 10 % niklu ve slitině. Taková ocel je odolnější vůči korozi. Ocel 18/0 je díky chybějícímu niklu tvrdší, avšak korozi méně vzdornější. Někteří výrobci používají své patentované druhy oceli, ale nejčastěji se v běžném sortimentu setkáte s těmito dvěma druhy.

Příbor s rukojetí nebo bez?

Příbor s dřevěnou, plastovou nebo keramickou rukojetí bývá oblíbenou volbou, pokud ladíte svou kuchyň do venkovského nebo rustikálního stylu. Čeká vás však složitější údržba. V záhybu mezi rukojetí a tělem jednotlivých kusů příboru se více drží nečistoty a také je často zapovězené mytí v myčce. Benefitem příborů s rukojetí je jejich lehčí váha. Velmi snadno a lehce se s nimi manipuluje, zejména dětským ručkám.

Náš tip

Připravujte ty nejlahodnější pokrmy s kvalitním kuchyňským vybavením. Prozkoumali jsme za vás ty nejlepší sady hrnců i nejlepší sady talířů.

Trendy ve světě příborů

I tak obyčejných předmětů, kterými příbory bezesporu jsou, se týkají módní trendy. Mírně se mění zaoblení, tvary jednotlivých kusů a použité materiály. V posledních letech se však mění i barvy. Trendující barvou ve světě příborů je černá, takže i v našem výběru nemohly černé příbory chybět. Ke svátečním příležitostem zvolte luxusní příbory ve zlaté barvě, anebo si udělejte svátek každý den a pořiďte si je ke každodennímu použití.

Na trhu najdete i duhově barevné příbory, takže můžete svou kuchyň vyladit do nejmenšího detailu. Kvalitním příborům dodávají barvu speciální povrchové úpravy, nemělo by se tedy stát, že by se vám barva „sloupla“. Podezřele levné příbory mohou uvolňovat nejen svou barvu, ale i nežádoucí látky.

Sady příborů - sváteční tabule

Mýt či nemýt v myčce nádobí?

Usnadnit si práci a vložit nádobí do myčky anebo stát u dřezu a omývat příbor ručně? Aby výrobci vyhověli moderní době, přirozeně u svých výrobků uvádějí možnost mytí i v myčce nádobí. Problémem však je nejen délka pobytu ve vodě, ale i následné pozvolné sušení příborům neprospívá. Jejich povrchové úpravy degradují. Proto se v každém návodu na údržbu dočtete, že pro zachování dokonalého vzhledu příborů je doporučeno mytí v myčce omezit nebo zcela vynechat. Zároveň, pro zachování opravdu nesmrtelné životnosti, by se měly příbory bezprostředně po umytí osušit utěrkou.

Oblíbené sady příborů

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (11 hlasů)

Autor článku

Jana Andrýsková
Jana Andrýsková

Jsem milovnicí dokumentárních filmů, Asie a minimalismu. Pokud nesedím u klávesnice, sedím u klavíru. Ráda testuji nové produkty a ještě raději se dozvídám, jak co funguje. Moje práce je mi koníčkem a tvorba recenzí, článků a rad pro vás mě neskutečně baví. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář