ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Test a recenze nejlepších kuchyňských robotů 2021

Datum 11.11.2020 Odborná redakce Odborná redakce

Příprava pokrmů bez kuchyňského robota? Pro většinu domácností něco nepředstavitelného. Kvalitní robot dokáže ušetřit velké množství námahy i času a posune vaše kulinářské výtvory o úroveň výše.

Velký test kuchyňských robotů 2020 pro vás vybral ty nejlepší modely na trhu v poměru ceny a výkonu. Nechybí značka Philco, ETA a levný model Bosch.

Nejlepší celkově

Nejlepší kuchyňský robot v celokovovém provedení s obřím výkonem.

Nejlepší cena/výkon

Praktický kuchyňský robot s vysokým příkonem a kvalitním vybavením. TOP cena.

Nejlepší levný (do 4 000 Kč)

Kovový kuchyňský robot s velkým množstvím funkcí za nízkou cenu.

1Nejlepší kuchyňské roboty

Recenze ETA Gratus Max III. – Nejlepší kuchyňský robot

test ETA Gratus Max III. 0028 90061 Pro náročné

Příkon: 1 200 W | Objem nádoby: 5,5 l | Materiál: kov | Počet rychlostí: 8 | Hmotnost: 9,11 kg | Přibližná cena: od 12 599 Kč

Klady
 • Nejlepší kuchyňský robot 2020
 • Velmi vysoký výkon
 • Celokovový kuchyňský robot
 • Bohaté příslušenství = multifunkční robot
 • Snadná manipulace
 • Bezpečnostní pojistka
Zápory
 • Vyšší cena
 • Vyšší hmotnost
 • Hůře napsaný návod

Hledáte nadupaného pomocníka do kuchyně? Kuchyňský robot ETA Gratus Max III. 0028 90061 uspokojí každého náročného zákazníka. Sice je o něco dražší než předchozí modely, ale rozhodně to dožene svou kvalitou a odolností.

Od tohoto kuchyňského robota můžete očekávat kvalitní kovové provedení, bohatou výbavu i velmi vysoký výkon. Za zmínku stojí i pulsní spínač a bezpečnostní pojistka proti přehřátí motoru. Ovládání robota ETA Gratus Max III. 0028 90061 je opravdu snadné a jednoduché.

Kuchyňský robot má funkci hnětení, šlehání, strouhání, mixování, sekání, a dokonce i mlýnek na maso. Pro rovnoměrné promíchání ingrediencí je k dispozici planetární systém míchání pomocí rotačních hlavic.

No, a jak už jsme zmínili v úvodu, celý ETA kuchyňský robot včetně mísy je vyrobený z kovu, což samozřejmě ovlivňuje nejenom jeho odolnost, ale i jeho hmotnost. Ta je bohužel o něco vyšší stejně jako jeho cena. Dalším minusem je hůře napsaný návod, na což naráží uživatelé ve svých recenzích.

I přesto se jedná o výborný kuchyňský robot celokovový, který je vhodný i pro velice náročné kuchaře a kuchařky. Nároční uživatelé ocení i prodlouženou záruku na motor, a to po dobu 10 let. Vítěz testu kuchyňských robotů!

Recenze Philco PHSM 9000 – TOP poměr cena/výkon v testu robotů

Philco PHSM 9000 – TOP poměr cena/výkon v testu robotů Zlatý střed

Příkon: 1200 W | Objem nádoby: 5 l |  Materiál: kov | Počet rychlostí: 6 | Hmotnost: 7,25 kg | Přibližná cena: 7 200 Kč

Klady
 • Kovové provedení
 • Pestré vybavení
 • Vysoký příkon
Zápory
 • Nedostupné náhradní díly
 • Strouhání přes válcovité nástavce

Upřednostňujete vysokou kvalitu za rozumnou cenu? Pokud ano, kuchyňský robot PHILCO PHSM 9000 je ideálním řešením. Zaujme v první řadě velkým množstvím funkcí a kvalitní konstrukcí.

Uživatelé mají k dispozici hnětení, šlehání, mixování, strouhání, mlýnek na maso, lis na citrusy a odšťavňovač. Schází pouze mlýnek na mák a funkce sekání. Nabídka zní velmi lákavě, ale paradoxně právě v oblasti vybavení narazíte na jediné nedostatky.

Náhradní díly jsou velmi těžko dostupné. Pokud dojde k poškození pro vás důležité funkce, pravděpodobně budete muset koupit kompletní přístroj znovu. Druhým, ale podstatně menším negativem, je způsob strouhání. Výrobce využil válcovité nástavce. Uživatelé většinou upřednostňují řešení s kotouči, ale tento názor je čistě subjektivní.

Pokud jde o celkové provedení, není mu co vytknout. Přístroj je vyroben z kovu, který zaručuje vysokou výdrž. S příkonem 1200 W zvládá i náročnější požadavky. Pětilitrová nádoba bohatě splní potřeby běžné domácnosti. Test kuchyňských robotů daný model vybral

Recenze Bosch MUM 4655 EU – Levný kuchyňský robot

test Bosch MUM 4655 EU kuchyňský robot Levný základ

Příkon: 550 W | Objem nádoby: 3,9 l |  Materiál: plast | Počet rychlostí: 4 | Hmotnost: 7 kg | Cena: cca 3 490 Kč

Klady
 • Poměr ceny a výkonu
 • Velké množství funkcí = multifunkční robot
Zápory
 • Plastové provedení
 • Malá mísa

Model MUM 4655 EU od firmy Bosch osloví především zákazníky, kteří hledají levný a kvalitní kuchyňský robot. Vzhled i provedení jsou sice konzervativní, ale potěší velkým množstvím funkcí. Příkon 550 W není žádný zázrak, ale v této cenové kategorii jde o nadprůměrnou hodnotu. Požadavky na motor jsou vzhledem k menšímu provedení mísy nižší.

Dle recenze kuchyňských robotů mají uživatelé k dispozici pestrou výbavu. Neschází hnětení, šlehání, sekání, mixování, strouhání ani mlýnek na maso. V kompletním vybavení tak chybí jen méně podstatný odšťavňovač a lis na citrusy. Vybavení lze za velmi přijatelné ceny dokoupit.

Pokud se rozhodnete pro tento robot kuchyňský, naplní vaše očekávání. Za částku kolem třech tisíc korun nelze žádat nadprůměrnou kvalitu. Celkově řečeno, výkon je dostatečný, potěší i velké množství funkcí. Výrobce by mohl zapracovat hlavně na provedení, plast nevydrží věčně.

2Nejprodávanější kuchyňské roboty

3Jak vybrat kuchyňský robot

Výběr kvalitního kuchyňského robota není otázkou pár minut. V první řadě si položte otázku, kolik chcete investovat. Mezi nejdůležitější číselné hodnoty patří především příkon. Poté přichází na řadu dostupné vybavení a samozřejmě také provedení. Svou roli hraje i objem mísy. Při nákupu doporučujeme sledovat následující parametry, které vám odpoví na otázku: jaký kuchyňský robot vybrat…

rady jak vybrat kuchyňský robot

Příkon

Příkon je u kuchyňských robotů jedním z nejdůležitějších technických parametrů. Závisí na něm například rychlost nebo maximální možné množství surovin v nádobě. Obecně se dá říct, že čím vyšší číslo, tím kvalitnější.

Jakou hodnotu tedy zvolit? Doporučuje minimálně 500 W. Pokud je číslo nižší, jedná se o nekvalitní výrobek s krátkou výdrží nebo o převlečený mixér se zbytečně vysokou cenou. Pokud se hodnota pohybuje okolo 1000 W, kvalita je zaručena. Výkon nad 1400 W často bývá zbytečně vysoký. Optimální čísla pro domácnost se pohybují přibližně mezi 1000 W až 1200 W.

Pohon

Nejrozšířenějším pohonem je v dnešní době typ ze shora, u kterého stačí sklopit rameno. Díky tomuto řešení může být nádoba mnohem větší a čištění je jednodušší. Navíc rameno často bývá multifunkční. Lze na něj přidělat různé nástavce, například mlýnek na maso.

Druhým a dnes již zastaralým pohonem je ze zdola, kdy se mísa zasadí do speciálního podstavce. Velikost mísy je tak výrazně omezena a čištění vyžaduje více námahy. Navíc při sebemenším poškození může dojít k nepříjemnému úniku obsahu z nádoby. Stačí například staré těsnění.

Vybavení

Před nákupem vždy zvažte, jaké vybavení opravdu potřebujete. S rostoucím množstvím automaticky stoupá cena i místo, které spotřebič zabere.

Základem každého kvalitního robota jsou čtyři funkce, a to šlehání, mixování, hnětení a strouhání. Dostupné jsou také například mlýnek na maso, odšťavňovač nebo lis na citrusy. Všechny tyto komponenty připevníte na robota a činnosti probíhají automaticky.

Komponenty bývají u všech přístrojů na první pohled velmi podobné, větší rozdíl nastává pouze u strouhání. Výrobci využívají dva typy, a to strouhací disky nebo válcovité nástavce. Válcovité nástavce se z pravidla umisťují poměrně vysoko a zpracovaný obsah nepadá přímo do mísy. Z těchto důvodů se jako praktičtější jeví strouhací disky.

Všimněte si také možnosti dokoupení příslušenství. Při výběru například usoudíte, že mlýnek na maso nepotřebujete, ale za rok zatoužíte po čerstvě umletém mase bez námahy. Možnost dokoupení různých částí oceníte také při poškození jedné z nich. Vyvarujete se tak zbytečného nákupu nového přístroje.

Strouhací disky

Další funkce

Bezpečnost

Řada robotů je vyrobena užitečnými bezpečnostními pojistkami:

 • pojistka proti přehřátí – umožňuje používání bez obav z přehřátí motoru. Pokud přístroj přeceníte a hrozilo by jeho poškození, automaticky se vypne.
 • pojistka proti spuštění – mixér se nezapne v případě, že není správně sestaven

Rychlostní stupně

Jak prozrazuje název, rychlostní stupně slouží k regulaci rychlosti. Opět platí čím více, tím lépe. Různé stupně využijete při zpracovávání různě hutné hmoty. Někteří roboti jsou dokonce vybavení senzorem, který vyhodnotí zaplnění mísy, a tomu přizpůsobí svou rychlost.

Kuchyňské roboty - recenze a test

Provedení

Při nákupu věnujte pozornost také celkovému provedení. Kuchyňské roboty se liší především materiálem. V současnosti nejlepší hodnocení získávají celokovové přístroje. V nižší cenové kategorii se často setkáte s plastovým provedením.

Mísa

Pokud jde o mísu, dříve se doporučovaly skleněné, dnes již nerezové. Na trhu jsou k dispozici velikosti od 0,5 l do do 6,9 l. Objem přizpůsobte velikosti domácnosti. Čím více osob, tím je potřeba větší kapacita. Pro čtyřčlennou domácnost doporučujeme 4 l a více.

Nože a metly

Základem každého kuchyňského robota jsou nože a metly. Kvalitní příslušenství by mělo být vyrobeno z nerezu. Důležité je, aby se tyto nástavce pohybovaly nejen kolem své osy, ale také elipticky. Jedině tak docílíte propracování celého obsahu.

Praktickou vlastností je možnost umývání různých komponentů v myčce. Zdlouhavé ruční čištění nebývá vždy příjemnou záležitostí.

Komfort

Berte v potaz také konstrukci a provedení. Sebekvalitnější přístroj nevyužijete, pokud bude příliš těžký, nevzhledný a náročný na údržbu. Všímejte si také umístění tlačítek a jednotlivých komponentů. Ne všechna řešení bývají praktická. Ověřte si i dostatečnou délku napájecího kabelu.

Kuchyňský robot je jedním ze spotřebičů, kterého často uklízíte mimo pracovní plochu. Připravte se na to, že jde o přístroj, který zabere hodně místa. Čím více příslušenství, tím více prostoru vyžaduje.

Cena

Nejlevnějšího kuchyňského robota v dnešní době seženete za necelé dva tisíce. Horní hranice za špičkové výrobky atakuje hranici 30 tisíc. Čáska se odvíjí především od výkonu, materiálu a dostupného vybavení.

V kategorii kuchyňských robotů nelze odsoudit všechny levné spotřebiče. Levný robot automaticky neznamená nekvalitní, jen je vybaven nižším příkonem a pouze základními funkcemi. Investici přizpůsobte vašim požadavkům.

Zdroje:

https://www.praktickebydleni.cz/

https://www.dtest.cz/

Nejlepší kuchyňské roboty podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.0 (4 hlasy)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články