ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Test a recenze nejlepších kuchyňských robotů 2022

Datum 3.9.2022 Odborná redakce Odborná redakce

Příprava pokrmů bez kuchyňského robota? Pro většinu domácností něco nepředstavitelného. Kvalitní robot do kuchyně dokáže ušetřit velké množství námahy i času a posune vaše kulinářské výtvory o úroveň výše. Velký test kuchyňských robotů pro vás vybral ty nejlepší modely na trhu v poměru ceny a výkonu. Nechybí značka ETA, Sencor ani levný kuchyňský robot Bosch MUM 48A1.

Nejlepší celkově

Nejlepší kuchyňský robot v celokovovém provedení s obřím výkonem.

Nejlepší cena/výkon

Kvalitně zpracovaný a výkonný model za vynikající cenu, který potěší i všestrannou výbavou.

Nejlepší levný (do 4 000 Kč)

Levný, ale výkonný pracovník s kvalitním motorem a dobrým vybavením pro běžné domácí použití.

Nejlepší kuchyňské roboty

Recenze ETA Gratus Max III. – Nejlepší kuchyňský robot

test ETA Gratus Max III. 0028 90061 Pro náročné

Příkon: 1 200 W | Objem nádoby: 5,5 l | Materiál: kov | Počet rychlostí: 8 | Hmotnost: 9,11 kg | Přibližná cena: od 12 599 Kč

Klady
 • Velmi vysoký výkon
 • Celokovový kuchyňský robot
 • Bohaté příslušenství = multifunkční robot
 • Snadná manipulace
 • Bezpečnostní pojistka
Zápory
 • Vyšší cena
 • Vyšší hmotnost
 • Hůře napsaný návod

Hledáte nadupaného pomocníka do kuchyně? Kuchyňský robot ETA Gratus Max III. 0028 90061 uspokojí každého náročného zákazníka. Sice je o něco dražší než předchozí modely, ale rozhodně to dožene svou kvalitou a odolností.

Od tohoto kuchyňského robota můžete očekávat kvalitní kovové provedení, bohatou výbavu i velmi vysoký výkon. Za zmínku stojí i pulsní spínač a bezpečnostní pojistka proti přehřátí motoru. Ovládání robota ETA Gratus Max III. 0028 90061 je opravdu snadné a jednoduché.

Kuchyňský robot má funkci hnětení, šlehání, strouhání, mixování, sekání, a dokonce i mlýnek na maso. Pro rovnoměrné promíchání ingrediencí je k dispozici planetární systém míchání pomocí rotačních hlavic.

No, a jak už jsme zmínili v úvodu, celý ETA kuchyňský robot včetně mísy je vyrobený z kovu, což samozřejmě ovlivňuje nejenom jeho odolnost, ale i jeho hmotnost. Ta je bohužel o něco vyšší stejně jako jeho cena. Dalším minusem je hůře napsaný návod, na což naráží uživatelé ve svých recenzích.

I přesto se jedná o výborný kuchyňský robot celokovový, který je vhodný i pro velice náročné kuchaře a kuchařky. Nároční uživatelé ocení i prodlouženou záruku na motor, a to po dobu 10 let. Vítěz testu kuchyňských robotů!

Recenze Sencor STM 7878BK – Nejlepší robot do kuchyně v poměru cena/výkon na trhu

Sencor výkonný kuchyňský robot Zlatý střed

Příkon: 1000 W | Objem nádoby: 4,5 l | Materiál: Kov, nerez | Počet rychlostí: 8 | Hmotnost: 9,6 kg | Přibližná cena: 7 000 Kč

Klady
 • Kvalitní kovové zpracování
 • Planetární míchání
 • Výkon motoru 1000 W
 • 8 rychlostí a skvělé vybavení
 • 6letá záruka na motor
Zápory
 • Trochu hlučnější

Pokud jde o poměr ceny a kvality, představuje značka Sencor jednoho z největších hráčů na trhu. Platí to i v oblasti kuchyňských robotů. Do oka nám obzvláště padl model STM 787, který kombinuje precizní zpracování s kovovými vnitřními převody a nerezovým pláštěm s výkonem a parádní výbavou. To vše za velmi rozumnou cenu pod 7 tisíc Kč. O bytelném zpracování robota svědčí i vyšší hmotnost, skoro 10 kg, takže se nemusíte bát dát mu pořádně do těla a věnovat se vaření a pečení s ním naplno.

Kuchyňský Robot využívá vysoce efektivní a sofistikovaný planetární systém míchání, který zajistí dokonalé promísení surovin a nevynechá žádné zákoutí 4,5litrové nerezové mísy. Volit přitom můžete rovnou z 8 rychlostí a maximální výkon motoru dosahuje vynikajících 1000 W.

Na stejně skvělé úrovni jako výkon je i výbava. Kromě hnětacího háku, balonové, míchací a „flexi“ hnětací metly disponuje stroj i výstupy na mixér, ve kterém si můžete udělat například populární smoothie. Nechybí ani možnost připojení mlýnku na maso nebo plničky klobás či dalšího příslušenství. Na misky vah lze přidat i benefit v podobě prodloužené 6leté záruky na motor. Ovládání zařízení je mechanické a velmi srozumitelné. Vzhledem k ceně lze jen těžko něco vytknout. Snad jen trochu hlučnější chod při některých úkonech. Tato drobnost by vás však neměla odradit. Jde o skvělého a všestranného kuchyňského pomocníka.

Recenze Bosch MUM48A1 – Kompaktní kuchyňský robot za vynikající cenu

Levný kuchyňský robot Bosch Levný základ

Příkon: 600 W | Objem nádoby: 3,9 l | Materiál: Nerez, plast | Počet rychlostí: 4 | Hmotnost: 4,66 kg | Cena: 2 799 Kč

Klady
 • Překvapivý výkon motoru
 • Bohaté možnosti a příslušenství
 • Solidní zpracování
 • Menší rozměry a hmotnost
 • Parádní cena
Zápory
 • Spíše pro méně náročné použití

Kuchyňský robot pro nepříliš náročné zájemce za naprosto vynikající cenu. To je Bosch MUM48A1, jeden z nejoblíbenějších modelů v nízké cenové kategorii. Za necelé tři tisíce nabízí motor se solidním výkonem 600 W, který funguje velmi efektivně a dokáže si parádně poradit se surovinami v 3,9litrové nerezové míse. Vybírat můžete ze 4 rychlostních stupňů zpracování surovin a použít můžete míchací metlu či hnětací hák. Na robotu však lze taky strouhat či krouhat pomocí patřičných nástavců anebo třeba odšťavňovat, mlít maso, vyrábět těstoviny, nebo třeba i zmrzlinu. Kuchyňský robot MUM4A1 tedy nabízí překvapivé možnosti. Velkou výhodou je bezesporu efektivní planetární míchání.

Tento kuchyňský pomocník je až pozoruhodně čiperný a dokáže si poradit i s tužšími surovinami nebo těsty. Přesto je záhodno nechat ho občas odpočinout a neklást na něj přehnané nároky. Přece jen jde o zařízení z nižší kategorie, které je navíc opatřené plastovými vnitřními převody. Při běžném použití však MUM48A1 zajisté obstojí na výbornou a můžeme ho jedině doporučit. Výhodou jsou i menší rozměry a hmotnost, takže se ujme i v méně prostorných kuchyních.

Nejprodávanější kuchyňské roboty

Jak vybrat kuchyňský robot

Výběr kvalitního kuchyňského robota není otázkou pár minut. V první řadě si položte otázku, kolik chcete investovat. Mezi nejdůležitější číselné hodnoty patří především příkon. Poté přichází na řadu dostupné vybavení a samozřejmě také provedení. Svou roli hraje i objem mísy. Při nákupu doporučujeme sledovat následující parametry, které vám odpoví na otázku: jaký kuchyňský robot vybrat…

rady jak vybrat kuchyňský robot

Příkon robota do kuchyně

Příkon je u kuchyňských robotů jedním z nejdůležitějších technických parametrů. Závisí na něm například rychlost nebo maximální možné množství surovin v nádobě. Obecně se dá říct, že čím vyšší číslo, tím kvalitnější.

Jakou hodnotu tedy zvolit? Doporučuje minimálně 500 W. Pokud je číslo nižší, jedná se o nekvalitní výrobek s krátkou výdrží nebo o převlečený mixér se zbytečně vysokou cenou. Pokud se hodnota pohybuje okolo 1000 W, kvalita je zaručena. Výkon nad 1400 W často bývá zbytečně vysoký. Optimální čísla pro domácnost se pohybují přibližně mezi 1000 W až 1200 W.

Pohon kuchyňského robota

Nejrozšířenějším pohonem je v dnešní době typ ze shora, u kterého stačí sklopit rameno. Díky tomuto řešení může být nádoba mnohem větší a čištění je jednodušší. Navíc rameno často bývá multifunkční. Lze na něj přidělat různé nástavce, například mlýnek na maso.

Druhým a dnes již zastaralým pohonem je ze zdola, kdy se mísa zasadí do speciálního podstavce. Velikost mísy je tak výrazně omezena a čištění vyžaduje více námahy. Navíc při sebemenším poškození může dojít k nepříjemnému úniku obsahu z nádoby. Stačí například staré těsnění.

Vybavení kuchyňského robota

Před nákupem vždy zvažte, jaké vybavení opravdu potřebujete. S rostoucím množstvím automaticky stoupá cena i místo, které spotřebič zabere.

Základem každého kvalitního robota jsou čtyři funkce, a to šlehání, mixování, hnětení a strouhání. Dostupné jsou také například mlýnek na maso, odšťavňovač nebo lis na citrusy. Všechny tyto komponenty připevníte na robota a činnosti probíhají automaticky.

Náš tipNáš tip

Funkci kuchyňského robota a mnoha dalších pomocníků do kuchyně skvěle zastane multifunkční varný robot.

Komponenty bývají u všech přístrojů na první pohled velmi podobné, větší rozdíl nastává pouze u strouhání. Výrobci využívají dva typy, a to strouhací disky nebo válcovité nástavce. Válcovité nástavce se z pravidla umisťují poměrně vysoko a zpracovaný obsah nepadá přímo do mísy. Z těchto důvodů se jako praktičtější jeví strouhací disky.

Všimněte si také možnosti dokoupení příslušenství. Při výběru například usoudíte, že mlýnek na maso nepotřebujete, ale za rok zatoužíte po čerstvě umletém mase bez námahy. Možnost dokoupení různých částí oceníte také při poškození jedné z nich. Vyvarujete se tak zbytečného nákupu nového přístroje.

Strouhací disky

Další funkce robota do kuchyně

Bezpečnost

Řada robotů je vyrobena užitečnými bezpečnostními pojistkami:

 • pojistka proti přehřátí – umožňuje používání bez obav z přehřátí motoru. Pokud přístroj přeceníte a hrozilo by jeho poškození, automaticky se vypne.
 • pojistka proti spuštění – mixér se nezapne v případě, že není správně sestaven

Rychlostní stupně

Jak prozrazuje název, rychlostní stupně slouží k regulaci rychlosti. Opět platí čím více, tím lépe. Různé stupně využijete při zpracovávání různě hutné hmoty. Někteří roboti jsou dokonce vybavení senzorem, který vyhodnotí zaplnění mísy, a tomu přizpůsobí svou rychlost.

Kuchyňské roboty - recenze a test

Provedení

Při nákupu věnujte pozornost také celkovému provedení. Kuchyňské roboty se liší především materiálem. V současnosti nejlepší hodnocení získávají celokovové přístroje. V nižší cenové kategorii se často setkáte s plastovým provedením.

Mísa

Pokud jde o mísu, dříve se doporučovaly skleněné, dnes již nerezové. Na trhu jsou k dispozici velikosti od 0,5 l do do 6,9 l. Objem přizpůsobte velikosti domácnosti. Čím více osob, tím je potřeba větší kapacita. Pro čtyřčlennou domácnost doporučujeme 4 l a více.

Nože a metly

Základem každého kuchyňského robota jsou nože a metly. Kvalitní příslušenství by mělo být vyrobeno z nerezu. Důležité je, aby se tyto nástavce pohybovaly nejen kolem své osy, ale také elipticky. Jedině tak docílíte propracování celého obsahu.

Praktickou vlastností je možnost umývání různých komponentů v myčce. Zdlouhavé ruční čištění nebývá vždy příjemnou záležitostí.

Komfort

Berte v potaz také konstrukci a provedení. Sebekvalitnější přístroj nevyužijete, pokud bude příliš těžký, nevzhledný a náročný na údržbu. Všímejte si také umístění tlačítek a jednotlivých komponentů. Ne všechna řešení bývají praktická. Ověřte si i dostatečnou délku napájecího kabelu.

Kuchyňský robot je jedním ze spotřebičů, kterého často uklízíte mimo pracovní plochu. Připravte se na to, že jde o přístroj, který zabere hodně místa. Čím více příslušenství, tím více prostoru vyžaduje.

Cena

Nejlevnějšího kuchyňského robota v dnešní době seženete za necelé dva tisíce. Horní hranice za špičkové výrobky atakuje hranici 30 tisíc. Částka se odvíjí především od výkonu, materiálu a dostupného vybavení.

V kategorii kuchyňských robotů nelze odsoudit všechny levné spotřebiče. Levný robot do kuchyně automaticky neznamená nekvalitní, jen je vybaven nižším příkonem a pouze základními funkcemi. Investici přizpůsobte vašim požadavkům.

Zdroje:

https://www.praktickebydleni.cz/

https://www.dtest.cz/

Nejlepší kuchyňské roboty podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 3.7 (7 hlasů)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]