Nejlepší žehlicí prkna – recenze a tipy jak vybrat

Ačkoliv se může zdát, že je výběr žehlicího prkna hračka, nenechte se zmýlit. I při koupi tak obyčejné věci, jakou žehlicí prkno je, můžete šlápnout vedle. Pokud situaci podceníte, ze žehlení se stane únavná činnosti, kterou budete neustále odkládat.

Přitom to je celé velmi jednoduché. Stačí si jen zvolit to správné prkno, a ze žehlení se stane radost. Na dnešním trhu je k dostání řada levnější i dražších modelů s různou funkčností a efektivitou.

Nejlepší žehlicí prkna

BRILANZ PORTY

Leifheit 72588 AirBoard Premium M Plus NF

Bosch TDN 1010

brilanz-zehlici-prkno-porty

leifheit-72588-airboard-premium-m-plus-nf

zehlici-prkno-bosch-tdn-1010

Levný základ

Zlatá střední cesta

Pro náročné

KLADY

Nízká pořizovací cena

Malá hmotnost
Dobrá manipulace

Dobrá stabilita

Nastavitelná výška

Nízká hmotnost

Snadná manipulace

Velká žehlicí plocha

Kvalitní potah, který nepouští páru

Součástí je elektrická zásuvka

Velký rozsah nastavení výšky

Žehlicí deska s odsáváním a foukáním

Dostatečný rozměr žehlicí plochy

Stabilní konstrukce

Kvalitní materiál

Protiskluzové nožičky
Součástí je elektrická zásuvka

ZÁPORY

Nepříliš stabilní konstrukce

Chybí vlastní elektrická zásuvka
Kvůli nižší výšce se nehodí pro vysoké lidi

Vyšší pořizovací cena

Vysoká pořizovací cena

SHRNUTÍ

Levné žehlicí prkno s malou hmotností a dobrou manipulací. Nevýhodami jsou nepříliš stabilní konstrukce a chybějící elektrická zásuvka. Prkno má nižší výšku a hodí se spíše pro menší lidi

Žehlicí prkno pro středně náročné. Má dobrou stabilitu, nízkou hmotnost a snadnou manipulaci. Výhodou je velká žehlicí plocha a kvalitní potah. Součástí je elektrická zásuvka. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena

Luxusní žehlicí prkno s velkým rozsahem nastavení výšky, funkcí odsávání a foukání. Má stabilní konstrukci a protiskluzové nožičky. Elektrická zásuvka je součástí žehlicího prkna. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

Recenze: BRILANZ PORTY

Typ: přenosné | Elektrická zásuvka: ne | Rozměry žehlicí plochy: 105 × 30 cm | Hmotnost: 3,28 kg | Maximální nastavitelná výška: 90 cm | Přibližná cena: 400 Kč

KLADY:
 • Nízká pořizovací cena
 • Malá hmotnost
 • Dobrá manipulace

ZÁPORY:
 • Nepříliš stabilní konstrukce
 • Chybí vlastní elektrická zásuvka
 • Kvůli nižší výšce se nehodí pro vysoké lidi

Žehlicí prkno značky BRILANZ PORTY by nemělo chybět ve výbavě žádné domácnosti. Potěší nízkou pořizovací cenou a malou hmotností. Z toho důvodu prkno poskytuje velmi dobrou manipulaci. Rozměry žehlicí plochy jsou 105 × 30 cm. Maximální nastavitelná výška je 90 cm, k dispozici je 7 různých nastavitelných výšek.

Součástí žehlicího prkna je kovová odkládací plocha na rozpálenou žehličku. Nevýhodou žehlicího prkna BRILANZ PORTY je nepříliš stabilní konstrukce. Komfortní není ani rozsah výškového nastavení, hodí se tak spíše pro menší osoby. Mezi nedostatky je nutno zařadit i chybějící elektrickou zásuvku poskytující pohodlnou práci.

I přes vše uvedené, je žehlicí prkno BRILANZ PORTY levnou variantou s ideálními vlastnostmi pro občasné žehlení menšího počtu oblečení.

Zjistit cenu >>

Recenze: Leifheit 72588 AirBoard Premium M Plus NF

Typ: přenosné | Elektrická zásuvka: ano | Rozměry žehlicí plochy: 120 × 38 cm | Hmotnost: 4,6 kg | Maximální nastavitelná výška: 98 cm | Přibližná cena: 1 600 Kč

KLADY:
 • Dobrá stabilita
 • Nastavitelná výška
 • Nízká hmotnost
 • Snadná manipulace
 • Velká žehlicí plocha
 • Kvalitní potah, který nepropouští páru
 • Součástí je elektrická zásuvka

ZÁPORY:
 • Vyšší pořizovací cena

Oblíbené žehlicí prkno značky Leifheit 72588 AirBoard Premium M Plus NF si zamiluje každý, kdo potřebuje pravidelně žehlit velké množství prádla. Má velmi dobrou stabilitu, takže se o něj můžete při žehlení pohodlně opřít, aniž byste způsobili nehodu. Díky nízké hmotnosti se s ním snadno manipuluje.

Žehlicí prkno je určeno pro všechny typy postav, díky plynulému nastavení výšky do maximální úrovně 98 cm. Velmi praktická je funkce vyrovnání při nerovnostech na podlaze. Rozměry žehlicí plochy jsou velkorysé a chlubí se hodnotou 120 × 38 cm. Uživatelsky ceněným parametrem je vlastní elektrická zásuvka s prodlužovačkou.

Potah prkna je vyroben ze speciálních syntetických materiálů umožňujících rychlejší a pohodlnější žehlení. Revoluční technologie thermo-reflect umožňuje odrážení tepla a páry. Prádlo lze žehlit současně shoda i zespodu.

Za kvalitu se platí, a proto se při koupi žehlicího prkna Leifheit 72588 AirBoard Premium M Plus NF musíte smířit s vyšší pořizovací cenou.

Zjistit cenu >>

Recenze: Bosch TDN 1010

Typ: přenosné | Elektrická zásuvka: ano | Rozměry žehlicí plochy: 120 × 38 cm | Maximální nastavitelná výška: 100 cm | Přibližná cena: 8 000 Kč

KLADY:
 • Velký rozsah nastavení výšky
 • Žehlicí deska s odsáváním a foukáním
 • Dostatečný rozměr žehlicí plochy
 • Stabilní konstrukce
 • Kvalitní materiál
 • Protiskluzové nožičky
 • Součástí je elektrická zásuvka

ZÁPORY:
 • Vysoká pořizovací cena

Pokud toužíte po žehlicím prknu, se kterým se žehlení stává relaxační činností, určitě věnujte pozornost modelu značky Bosch TDN 1010. Má příjemné rozměry žehlicí plochy 120 × 38 cm, takže nebudete muset stále posouvat oblečení. Žehlicí deska je navíc vybavena funkcí odsávání, která vtahuje páru do tkaniny, a tak udržuje stabilitu látky zůstávající na místě. Kromě toho lze využít i možnost foukání, která dokáže vytvořit vzduchovou kapsu. Ta se nejčastěji využívá k žehlení jemných tkanin.

Uživatelsky oblíbená je plynulá funkce nastavení výšky a stabilní konstrukce. K ještě větší stabilitě a bezpečnosti jsou nožičky prkna vybavena protiskluzovým povrchem. Samozřejmostí je v této kategorii i samostatná elektrická zásuvka.

Snad jediným negativem žehlicího prkna Bosch TDN 1010 je opravdu vysoká pořizovací cena. Pokud však žehlíte často nebo máte velkou rodinu a prádla máte hodně, zjistíte sami, že se vám vynaložené peníze vrátí v podobě komfortního žehlení bez bolesti zad a krční páteře.

Zjistit cenu >>

Zpět na obsah ↑

Nejprodávanější žehlicí prkna podle Heureky

Zpět na obsah ↑

Jak vybrat žehlicí prkno

Výběr a koupě žehlicího prkna čeká čas od času každého. Tato pomůcka patří k základnímu vybavení domácnosti. Aby se ze žehlení stala radost, výběr nepodceňujte. Levné a nekvalitní žehlicí prkno sice potěší vaší peněženku, ale rozhodně se pomstí vašim zádům a krční páteři, která nezdravé a nepohodlné žehlení odnese nejvíce. Následující řádky přinášejí několik tipů a rad, kterými byste se při výběru nového žehlicího prkna měli nechat inspirovat.

Rozsah výškového nastavení

Možnost výškového nastavení je důležitým parametrem, který byste při výběru rozhodně neměli podcenit. Špatně zvolená výška žehlicího prkna je hlavní příčinou nepříjemných bolestí zad a krční páteře. Jak poznat ideální výšku? Velmi jednoduše. Dbejte na to, abyste se při žehlení nehrbili a aby vaše ruce byly v takové výšce, která vás nebude omezovat ve volném pohybu.

Způsob rozkládání

V současné době existují žehlicí prkna se třemi různými způsoby rozkládání. Záleží pouze na vás a vašich požadavcích.

Ruční

Ruční způsob rozkládání a skládání je nejrozšířenějším typem. Funguje na principu mechanického zaklapnutí držáku do spodní části prkna. Ruční způsob je jednoduchý a velmi rychlý.

Automatický

Rychlé a plynulé nastavování pomocí aretační páčky. Tento způsob nemá žádná omezení. Jedná se o nejlepší a nejoblíbenější způsob rozkládání.

Automatický s omezeným počtem poloh

Automatický způsob je pohodlnou variantou umožňující plynulé nastavení požadované výšky do pevně stanovených poloh. Zmáčknutím aretační páčky si rychle nastavíte výšku, kterou potřebujete.

Rozměr žehlicí plochy

Rozměr žehlicí plochy je v otázce rychlého a pohodlného žehlení naprosto zásadní. Pokud si pořídíte model s úzkou a malou plochou, v budoucnu budete jistě zklamaní a otrávení. Neustále totiž budete muset přesouvat, překládat a otáčet žehlené oblečení, a celkový čas se tak zbytečně protáhne.

Stabilita

Dostatečně stabilní prkno je základem žehlicího úspěchu. Majitelé méně kvalitních prken jistě znají nepříjemnou situaci, kdy se do žehlení potřebují opřít a prkno se jim začne kývat a naklánět. Pevná konstrukce, která se nehne z místa, značně usnadní práci. Špatná stabilita může být velmi často i důvodem nebezpečného úrazu. Ty nejlepší prkna dokonce disponují funkcí automatického přizpůsobení nerovností podlahy.

Odkládací plocha na žehličku

Dbejte na to, aby odkládací plocha byla pokud možno pevně zabudovaná na konstrukci žehlicího prkna. Zvolíte-li výsuvnou variantu, vystavujete se nepohodlnému užívání a horší manipulaci. Pokud už máte doma žehličku a kupujete pouze nové prkno, určitě si dejte pozor na velikost odkládací plochy. Lehce by se totiž mohlo stát, že se do ní vaše stávající žehlička nevejde. To samé platí o tvaru, výběr přizpůsobujte spotřebiči, který již vlastníte.

Zabudovaná elektrická zásuvka

Dražší modely dnes disponují praktickým zařízením, konkrétně zabudovanou elektrickou zásuvkou. Díky ní je žehlení pohodlnější a snadnější. Navíc můžete žehlit kdekoliv, v létě třeba na zahradě, kde si u žehlení můžete užít čerstvého vzduchu.

Potahový materiál

Nezdá se vám výběr potahového materiálu důležitý? Opak je pravdou. Materiál, z něhož je potah na žehlicím prknu ušitý, je jedním ze zásadních ukazatelů toho, jestli žehlení bude nebo nebude komfortní. Materiál musí být v první řadě funkční, až v té druhé by vás měl zajímat po designové stránce. Klasickým nešvarem nekvalitních potahů je nasáknutí vody. Nejen, že vám zbytečně zmáčí žehlené oblečení, ale potah příliš rychle ztrácí tvar a ničí se. Oblíbené jsou potahy, které lze z prkna kdykoliv sundat a vyprat v pračce.

Nejprodávanější žehlicí prkna podle Heureky