ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Žehlicí prkna

Ačkoliv se může zdát, že je výběr žehlicího prkna hračka, nenechte se zmýlit. I při koupi tak obyčejné věci, jakou žehlicí prkno je, můžete šlápnout vedle. Pokud situaci podceníte, ze žehlení se stane únavná činnosti, kterou budete neustále odkládat.

Přitom to je celé velmi jednoduché. Stačí si jen zvolit to správné prkno, a ze žehlení se stane radost. Když k novému prknu na žehlení vyberete i kvalitní napařovací žehličku nebo dokonce parní generátor, bude žehlení zábava. Na dnešním trhu je k dostání řada levnější i dražších žehlicích prken s různou funkčností a efektivitou.

Nejlepší celkově

Žehlicí prkno s masivní konstrukcí, rukávníkem i odkládací poličkou.

Nejlepší cena/kvalita

Žehlicí prkno pro středně náročné. Má dobrou stabilitu, nízkou hmotnost a snadnou manipulaci.

Nejlepší levný (do 1 000 Kč)

Levné a lehké žehlicí prkno s dobrou stabilitou. Nastavitelná výška od 71 do 90 cm.

Nejlepší žehlicí prkna

Recenze Tescoma Fancy Home – praktické prkno s rukávníkem

Žehlící prkno s rukávníkem Tescoma Pro náročné

Typ: přenosné | Elektrická zásuvka: ne | Rozměry žehlicí plochy: 148 × 40 cm | Hmotnost: 7 kg | Maximální nastavitelná výška: 90 cm | Přibližná cena: 2 900 Kč

Klady
 • Výsuvný rukávník
 • Masivní konstrukce
 • Polička na prádlo
 • Žehlení ve stoje i v sedě
 • Dvouvrstvý potah
Zápory
 • Bez zásuvky
 • Vyšší cena

Neříkáme, že s tímto prknem si žehlení zamilujete, rozhodně vám však tuto nepopulární činnost značně usnadní a zpříjemní. Žehlicí prkno Tescoma Fancy Home nabízí velkou plochu na žehlení, výsuvný rukávník i odkládací poličku.

Jednou z hlavních předností tohoto modelu je bezesporu jeho robustní konstrukce, jež zaručuje perfektní stabilitu během žehlení. Prkno se neprohýbá a pevně drží i při větším tlaku na žehličku. Žehlicí plocha široká 40 cm nabízí dostatečný prostor i pro žehlení větších kousků oblečení. Díky nastavitelné výšce v rozmezí od 73 do 90 cm je prkno vhodné pro žehlení ve stoje i v sedě. Pro velmi vysoké jedince však může být i maximální výška nedostatečná.

Čím si nás žehlicí prkno Tescoma Fancy Home získalo, jsou praktické vychytávky, které vám skutečně ulehčí práci. Jednou z nich je výsuvný rukávník ukrytý na spodní straně prkna. Velkým plusem je i šikovná polička pro odkládání vyžehleného prádla, jež se nachází na nohách prkna. S vyžehlenými košilemi už nemusíte běžet do skříně, ale můžete je prozatím pověsit na integrovaný věšák. Ten najdete na odkládací ploše pro žehličku, který je pochopitelně opatřena žáruvzdornými podložkami. Přesto, že žehlicímu prknu chybí elektrická zásuvka, jedná se o kvalitní, a především praktické prkno, které vám skutečně ušetří práci.

Recenze Leifheit 72588 AirBoard Premium M Plus NF

Žehlicí prkno Leifheit 72588 AirBoard Premium M Plus NF Zlatý střed

Typ: přenosné | Elektrická zásuvka: ano | Rozměry žehlicí plochy: 120 × 38 cm | Hmotnost: 4,6 kg | Maximální nastavitelná výška: 98 cm | Přibližná cena: 1 600 Kč

Klady
 • Dobrá stabilita
 • Nastavitelná výška
 • Nízká hmotnost
 • Snadná manipulace
 • Velká žehlicí plocha
 • Kvalitní potah, který nepropouští páru
 • Součástí je elektrická zásuvka
Zápory
 • Nic závažného

Oblíbené žehlicí prkno Leifheit AirBoard Premium M Plus NF si zamiluje každý, kdo potřebuje pravidelně žehlit velké množství prádla. Má velmi dobrou stabilitu, takže se o něj můžete při žehlení pohodlně opřít, aniž byste způsobili nehodu. Díky nízké hmotnosti se s ním snadno manipuluje.

Žehlicí prkno je určeno pro všechny typy postav, díky plynulému nastavení výšky do maximální úrovně 98 cm. Velmi praktická je funkce vyrovnání při nerovnostech na podlaze. Rozměry žehlicí plochy jsou velkorysé a chlubí se hodnotou 120 × 38 cm. Uživatelsky ceněným parametrem je vlastní elektrická zásuvka s prodlužovačkou.

Potah prkna je vyroben ze speciálních syntetických materiálů umožňujících rychlejší a pohodlnější žehlení. Revoluční technologie thermo-reflect umožňuje odrážení tepla a páry. Prádlo lze žehlit současně shoda i zespodu.

Za kvalitu se platí, a proto se při koupi žehlicího prkna Leifheit 72588 AirBoard Premium M Plus NF musíte smířit s cenou nad 1 000 Kč.

Recenze Vileda Neo – levné žehlicí prkno

Levné žehlící prkno Levný základ

Typ: přenosné | Elektrická zásuvka: ne | Rozměry žehlicí plochy: 114 × 33 cm | Hmotnost: 4,5 kg | Maximální nastavitelná výška: 90 cm | Přibližná cena: 1 200 Kč

Klady
 • Stabilita
 • Dětská pojistka
 • Nízká hmotnost
Zápory
 • Menší žehlicí plocha

Pokud do žehlicího prkna nechcete investovat vysoké částky, pak vsaďte na prkno na žehlení Vileda Neo. Za velmi přijatelnou cenu získáte kvalitní a stabilní prkno na žehlení, které vás navíc překvapí i povedeným designem.

U většiny levných prknem je velkým problémem stabilita. Vileda Neo je v tomto ohledu výjimkou. Žehlicí prkno je pevné, nekymácí se ani neprohýbá. Přesto, že se jedná o kousek s robustní konstrukcí, jeho hmotnost je překvapivě nízká. Prkno váží pouze 4,5 kg. Prkno je výškově nastavitelné. Můžete si vybrat z několika stupňů, od 71 do 90 cm. Žehlení bude tedy pohodlné i pro vyšší jedince. Co nás u tohoto modelu potěšilo, je dětská pojistka. Na druhou stranu prkno disponuje menší žehlicí plochou a chybí zde elektrická zásuvka. Což je ale s ohledem na cenu pochopitelné.

Mezi levnými žehlicími prkny je Vileda Neo naprostým vítězem. Svůj účel splní na výbornou a jako bonus i velmi dobře vypadá.

Nejprodávanější žehlicí prkna podle Heureky

Jak vybrat žehlicí prkno

Výběr a koupě žehlicího prkna čeká čas od času každého. Tato pomůcka patří k základnímu vybavení domácnosti. Aby se ze žehlení stala radost, výběr nepodceňujte. Levné a nekvalitní žehlicí prkno sice potěší vaší peněženku, ale rozhodně se pomstí vašim zádům a krční páteři, která nezdravé a nepohodlné žehlení odnese nejvíce. Následující řádky přinášejí několik tipů a rad, kterými byste se při výběru nového žehlicího prkna měli nechat inspirovat.

Rozsah výškového nastavení

Možnost výškového nastavení je důležitým parametrem, který byste při výběru rozhodně neměli podcenit. Špatně zvolená výška žehlicího prkna je hlavní příčinou nepříjemných bolestí zad a krční páteře. Jak poznat ideální výšku? Velmi jednoduše. Dbejte na to, abyste se při žehlení nehrbili a aby vaše ruce byly v takové výšce, která vás nebude omezovat ve volném pohybu.

Způsob rozkládání

V současné době existují žehlicí prkna se třemi různými způsoby rozkládání. Záleží pouze na vás a vašich požadavcích.

Ruční

Ruční způsob rozkládání a skládání je nejrozšířenějším typem. Funguje na principu mechanického zaklapnutí držáku do spodní části prkna. Ruční způsob je jednoduchý a velmi rychlý.

Automatický

Rychlé a plynulé nastavování pomocí aretační páčky. Tento způsob nemá žádná omezení. Jedná se o nejlepší a nejoblíbenější způsob rozkládání.

Automatický s omezeným počtem poloh

Automatický způsob je pohodlnou variantou umožňující plynulé nastavení požadované výšky do pevně stanovených poloh. Zmáčknutím aretační páčky si rychle nastavíte výšku, kterou potřebujete.

Rozměr žehlicí plochy

Rozměr žehlicí plochy je v otázce rychlého a pohodlného žehlení naprosto zásadní. Pokud si pořídíte model s úzkou a malou plochou, v budoucnu budete jistě zklamaní a otrávení. Neustále totiž budete muset přesouvat, překládat a otáčet žehlené oblečení, a celkový čas se tak zbytečně protáhne.

Stabilita

Dostatečně stabilní prkno je základem žehlicího úspěchu. Majitelé méně kvalitních prken jistě znají nepříjemnou situaci, kdy se do žehlení potřebují opřít a prkno se jim začne kývat a naklánět. Pevná konstrukce, která se nehne z místa, značně usnadní práci. Špatná stabilita může být velmi často i důvodem nebezpečného úrazu. Ty nejlepší prkna dokonce disponují funkcí automatického přizpůsobení nerovností podlahy.

Odkládací plocha na žehličku

Dbejte na to, aby odkládací plocha byla pokud možno pevně zabudovaná na konstrukci žehlicího prkna. Zvolíte-li výsuvnou variantu, vystavujete se nepohodlnému užívání a horší manipulaci. Pokud už máte doma žehličku a kupujete pouze nové prkno, určitě si dejte pozor na velikost odkládací plochy. Lehce by se totiž mohlo stát, že se do ní vaše stávající žehlička nevejde. To samé platí o tvaru, výběr přizpůsobujte spotřebiči, který již vlastníte.

Zabudovaná elektrická zásuvka

Dražší modely dnes disponují praktickým zařízením, konkrétně zabudovanou elektrickou zásuvkou. Díky ní je žehlení pohodlnější a snadnější. Navíc můžete žehlit kdekoliv, v létě třeba na zahradě, kde si u žehlení můžete užít čerstvého vzduchu.

Potahový materiál žehlicího prkna

Nezdá se vám výběr potahového materiálu důležitý? Opak je pravdou. Materiál, z něhož je potah na žehlicím prknu ušitý, je jedním ze zásadních ukazatelů toho, jestli žehlení bude nebo nebude komfortní. Materiál musí být v první řadě funkční, až v té druhé by vás měl zajímat po designové stránce. Klasickým nešvarem nekvalitních potahů je nasáknutí vody. Nejen, že vám zbytečně zmáčí žehlené oblečení, ale potah příliš rychle ztrácí tvar a ničí se. Oblíbené jsou potahy, které lze z prkna kdykoliv sundat a vyprat v pračce.

Nejprodávanější žehlicí prkna podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.3 (4 hlasy)

Autor článku

Jana Andrýsková
Jana Andrýsková

Jsem milovnicí dokumentárních filmů, Asie a minimalismu. Pokud nesedím u klávesnice, sedím u klavíru. Ráda testuji nové produkty a ještě raději se dozvídám, jak co funguje. Moje práce je mi koníčkem a tvorba recenzí, článků a rad pro vás mě neskutečně baví. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář